Полезные материалы

Королівські перегони (формула-1) ... Сезон 2013 ... (Сторінка 41) - Курилка - Logan-Клуб в Україні (Logan-Club)

Що потрібно знати про «Формулі-1» в 2013 році

Гонщик, команда, новачок та інші - Sports.ru визначає переможців у головних номінаціях автоспортивного сезону.

події року
Вибирати головне подія з цілого ряду - заняття цинічне, тому ми просто перелічимо всі події, що сколихнули «Формулу-1»: в Іспанії померла колишня запасна гонщиця «Марусі» Марія де Вільота, на Гран-прі Канади кран задавив маршала Марка Робінсона, а на Гран-прі Німеччини відлетіло від боліда «Ред Булл» колесо завдало травми телеоператорові Полу Аллену - 2013 рік часом складався не найкращим чином.
Останнім подією стало падіння Міхаеля Шумахера на гірськолижному курорті, що призвело до черепно-мозковій травмі великого чемпіона. Зараз Міхаель знаходиться в комі лікарні в Греноблі і веде головну боротьбу усього життя. Решта світу, затамувавши подих, пильно стежить за подіями і бажає Шуми якнайшвидшого одужання.

Новачок року: Жюль Бьянкі

Хороші результати, які Бьянкі показував в молодших гоночних серіях, плюс уміння швидко адаптуватися до змін, дарувало надію на відмінний дебют гонщика. «Формула-1» вже не раз розбивала мрії новобранців, але Жюль зміг довести свою майстерність і цілком заслужено став новачком року. Володіючи однаковою технікою і досвідом виступів у «Формулі-1» з напарником Максом Чілтон, Бьянкі продемонстрував просто відмінні результати. У кваліфікаціях він випередив Макса з рахунком 16-3, а з 19 гонок сезону тільки п'ять разів дозволив британцеві зайняти більш високу сходинку в підсумковому протоколі, причому тричі - через сходів з технічних причин. Та й кращі результати команди за сезон - фініш на 13 місці і старт з 16 позиції також числяться за підданим країни сирів та ігристих вин. При цьому Бьянкі в кожній гонці відігравав по кілька позицій, в той час як Чілтон тричі втрачав по 1-2 позиції на фініші. Такі стабільність і успішність вразили і «Марусю» - контракт пілота з командою був підтверджений ще до кінця поточного сезону.

Майстер кваліфікацій року: Себастьян Феттель
Було складно вибрати переможця в цій номінації - Себастьян Феттель і Льюїс Хемілтон демонстрували чудову швидкість по суботах, проте віддамо звання кращого кваліфаєра чинному чемпіону. Себ половину Гран-прі сезону починав з поула, ще шість разів - з першого ряду, а далі третій позиції на стартовій решітці опустився лише одного разу. Звичайно, тотальним домінуванням в кваліфікаціях Феттель багато в чому зобов'язаний чудовому «бичку», придуманим Едріаном Ньюї, краще за інших пристосувати його до підковам від «Піреллі». Але навіть найшвидша машина - це звір з характером, і то, як Себастьян її приборкав, гідно оплесків. Не вірите - порівняйте результати чемпіона з його напарником.

Піт-стопи року: Льюїс Хемілтон на Гран-прі Малайзії і Марк Веббер на Гран-прі США
Швидкість і злагодженість роботи бригади механіків «Ред Булл» вражає уяву. Працівники австрійської стайні і в попередні роки впевнено тримали планку кращих в паддоку, але на етапі в США хлопці перевершили самі себе: Марк Веббер, напевно, навіть зробити подих не встиг - його встигли обслужити за 1,9 секунди! Що сказати, в чемпіонській команді все повинно бути самого вищого класу, і механіки теж чемпіонські. Ну а найбільше запам'яталась зупинкою в боксах став так, на жаль, і не доконаний піт-стоп Льюїса Хемілтона в боксах «Макларена» в Малайзії. Британець проводив в рядах «Мерседеса» всього другий Гран-прі, і мабуть, не встиг звикнути до нового колективу - і по старій пам'яті заїхав до добре знайомим механікам з Уокинга. Ті, однак, обслуговувати Льюїса не стали - а шкода, хохма на всі часи б вийшла, і ще наші внуки б згадували.

Псевдорекорд року: рекорд Фернандо Алонсо за набраними очками за кар'єру
У минулому сезоні було встановлено відразу кілька рекордів - але один стоїть осібно через свою неоднозначність. Фернандо Алонсо став найкращим пілотом в історії за набраними очками за кар'єру - звучить голосно, але на ділі все виявляється не так райдужно. Якщо хтось забув - система нарахування очок в «Формулі-1» неодноразово змінювалася, а до нинішнього варіанту з 25 очками за перемогу ще в 2009 році діяв зовсім інший, який передбачає лише 10 залікових балів за вікторію. Слів немає, іспанець - прекрасний гонщик, один з кращих в нинішньому пелотоні, і, можливо, навіть в історії «Формули-1», але оцінювати його рекорд тверезо не виходить. Втім, своє ім'я в історію Фернандо вже вписав, і з цим його можна тільки привітати. Кар'єра Алонсо і раніше далека від завершення, і не виключено, що іспанцеві підкоряться і інші висоти.

Пілотаж року: Ніко Хюлькенберг на Гран-прі Кореї

Як тільки «Заубер» додав, Ніко знову підтвердив, що є гонщиком високого рівня. Німець добув відмінні результати в Італії і Японії, але найбільше запам'ятався став виступ в Кореї, де завдяки чехарди з неодноразовими виїздами пейс-кара Халк виявився попереду Хемілтона і Алонсо. Незважаючи на зношуються шини, Ніко вчепився в четверте місце мертвою хваткою. Визнаний майстер обгонів Хемілтон перепробував все можливе, щоб випередити нахабного німця, і одного разу один з маневрів завершився успіхом, але вже наступного прямий гонщик «Заубера» знущально повернув предподіумную позицію назад. Зібравши позаду паровозик з двох чемпіонів світу, холоднокровний Хюлькенберг спокійно довіз «Заубер» до фінішу, заробивши 12 очок разом. У новому році залишається тільки побажати талановитому хлопцеві перестати втрачати дорогоцінний час в середині пелотону і знайти відповідну своєму високому рівню команду.

Гумористи року: «Лотус» в твіттері
Посміятися в «Формулі-1» приводів завжди вистачало - прізвисько «Великий цирк» чемпіонату дали не за красиві різнокольорові машини. Багато напевно посміхнулися, побачивши, як весело котиться заднім ходом по дорожньому полотну «Нюрбургринга» покинута господарем «Маруся» Жюля Бьянкі - автолюбителі, які не є прихильниками «Формули-1», обов'язково б сказали, що француз забув поставити машину на ручник. А у Берні Екклстоуна, мабуть, пішла обертом голова від всіх насущних справ в чемпіонаті - тільки подивіться, як глава ФОМ примудрився заблукати в двері !. Втім, людині, який в 83 роки успішно керує такою величезною махиною, як «Формула-1», можна пробачити будь-які дивацтва. Але звання найвеселіших хлопців отримує в цьому сезоні прес-служба «Лотуса». Як тільки в минулому році вони не розважали поважну публіку - шукали Роско, пропонували нововведення в правилах, жартували як над конкурентами, так і над собою, а за кількістю веселих і запам'ятовуються хештегов в твіттері перевершили всі команди «Формули-1» разом узяті. У наступному сезоні найвеселіша прес-служба працюватиме не з асоціальною Кімі, а висвітлювати будні таких ненудних пілотів, як Грожан і Мальдонадо - можливо, градус гумору підвищиться ще. Читаючи прес-релізи інших стаєнь, вилиці зводить від туги, як ніби ви жуєте лимон цілком - але тільки не у випадку з «Лотус», з цими хлопцями не засумуєш!

Подіум року: Феттель, Веббер і Хемілтон на Гран-прі Малайзії

Особи трьох «щасливих» призерів на подіумі і під час прес-конференції говорили про все - підсумки Гран-прі не задовольнили жодного з них: Феттель вкрав перемогу у напарника Уеббера, а Хемілтон явно відчував себе ніяково за те, що втримав третє місце лише завдяки Россу Брауну. На щастя для Льюїса, говорити про нього довго не стали - левова частка критики дісталася Себу.

Гран-прі року: Гран-прі Великобританії
За мотивами гонки на «Сільверстоуні» можна зняти цілий фільм: місцевий герой Хемілтон рветься до перемоги, через прокол відкочується назад, а потім героїчно проривається назад; снайпер, що ховається на трибунах, влучно стріляє по шинам, створюючи хаос в головах вболівальників і здорово накручуючи інтригу заїзду; Феттель через поломки генератора сходить під радісні крики натовпу; а Росберг скриплячи зубами впихає болід в повороти, намагаючись відірватися від стрімко наближається Веббера. Етап в Великобританії - найважливіший момент в чемпіонаті світу: після численних проколів шин вибухнула істерія, ФІА зобов'язала «Піреллі» змінити конструкцію покришок, а скористалися цими змінами лише Феттель, Хорнер і Ньюї.

Новина року: перехід Кімі Райкконена в «Феррарі»

З'явилися в паддоку чутки про можливий перехід Райкконена в «Ськудерію» були сприйняті багатьма з ентузіазмом, але в реалістичність такого розвитку подій не вірилося взагалі. Ця новина була з розряду, про які зазвичай говорять: «Ні, синку, це - фантастика!», Але світ гонок тим і унікальна, що тут іноді відбуваються неймовірні події. Новина приголомшила всіх, хто має хоч якесь відношення до перегонів і італійській команді, а Фернандо Алонсо змусила знову звернутися до мудрості самураїв, щоб зберегти самовладання. Кімі ж домігся свого - він змусив говорити про себе, не спілкуючись зі ЗМІ, при цьому отримав місце в кокпіті фінансово стабільною команди, яка надасть йому конкурентно здатний болід.

Розчарування року: припинення боротьби за титул після річної перерви
Найбільше в цьому сезоні розчарували Феттель і "Ред Булл". Ні, ну правда, краща машина, постійні перемоги - але навіщо ж перемагати аж 9 разів поспіль і вбивати навіть примарну інтригу за 4 етапи до кінця сезону? Якщо серйозно, то Себастьян і його команда, звичайно, великі молодці і заслужили наполегливою працею всі свої титули, але вболівальникам від цього не легше - більшість хоче бачити боротьбу за перемогу до самого кінця. Німець і австрійська стайня знищили решті пелотон і залишили попелище на місці надій громадськості «Формули-1» на боротьбу в чемпіонаті. Будемо сподіватися, сезон 2014 подарує нам захоплюючу битву до самої останньої гонки. Локальним розчаруванням року став регрес «Макларена» - завжди знаходилася серед лідерів британська стайня повністю провалила сезон, не завоювавши жодного подіуму і впавши на п'яту сходинку в Кубку конструкторів. Оргвисновків було не так багато, як слід було б очікувати - Мартін Уїтмарш все ще на посаді, провідні інженери теж, лише Серхіо Перес, який провів бляклий сезон, як і вся команда, колектив залишає.

Прогрес року: Ромен Грожан

На початку сезону Грожан відверто пасував на старті кожного заїзду і часом віддавав позиції практично без боротьби. Навіть тому, хто не бачив минулого сезону «Формули-1», було зрозуміло, що Ромен старанно уникає конфліктів і будь-яких позаштатних ситуацій. А так як ще за минулі заслуги гонщик знаходився під пильною увагою журналістів і паддока, відразу ж з'явилися бажаючі з'ясувати причину такої зміни. Так що чутки про те, що Бульє провів роз'яснювальну бесіду зі своїм підопічним і останній тепер боїться зробити зайвий рух, не змусили себе довго чекати. Тому і сподіватися на те, що Ромен почне демонструвати щось надприродне, не варто, а після уїк-енду в Монако і зовсім заговорили про «повернення колишнього Грожана». Однак гонщик «Лотуса» здивував - загнуздавши «демонами», він став набирати швидкість і демонструвати більш високі результати. Поліпшивши контроль над зносом шин, Ромен, починаючи з Гран-прі Німеччини, регулярно фінішував в очковій зоні і кілька разів піднімався на подіум. Його стабільність допомагала команді набирати заповітні очки в боротьбі за місце в Кубку конструкторів, а після відходу Райкконена, Грожан виявився єдиним, хто міг допомогти в гонитві за командним трофеєм. Що допомогло Ромена так змінитися і вийти на новий рівень - заняття з психологом, зміни в особистому житті або хлопець просто подорослішав - залишається тільки припускати, але з новою для себе роллю лідера він впорався чудово. Грожан зразка сезону-2013 дає вболівальникам привід думати, що не все втрачено.

Сюрприз року: оголошення Данила Квята пілотом "Торо Россо" в 2014 році

Сюрприз року: оголошення Данила Квята пілотом Торо Россо в 2014 році

Розподіл місць в кокпіта завжди відбувається напружено, і будь-який уболівальник чекає цього з нетерпінням і тривогою, боячись, що пілот, який представляє його країну, залишиться за бортом «Формули-1». На початку сезону-2013 єдиний гонщик з Росії не зміг знайти того, хто підтримав би його талант, тому шанувальникам гонок довелося шукати нового фаворита з інших держав. Але їх терзання окупилися з лишком, коли «Торо Россо» оголосила про підписання контракту з Данилом Квята на 2014 рік. У колекції Данила різні гоночні трофеї, він має природну швидкістю, багато обганяє і практично не потрапляє в аварії, так що перехід в гонки більш високого класу - цілком природне продовження кар'єри для росіянина. Але юний вік пілота, відсутність видимого бажання перейти в «Формулу-1» і величезна кількість претендентів на місце Даніеля Ріккардо не дозволяли думати, що перехід Квята в Королеву автоспорту відбудеться. Однак його професійний підхід до справи і уважність до дрібниць не залишилися непоміченими, і дозволили юному росіянину стати одним з бойових пілотів «Торо Россо». Данило здивував шанувальників гонок по всьому світу і порадував своїх співвітчизників.

Скандал року: таємні тести «Мерседеса»
У бракло не перший рік мали проблеми з розумінням роботи шин, а коли гонка в Барселоні була провалена саме через надмірне зносу покришок, хитрий лис Браун зважився на не зовсім законні заходи. Чорні шоломи, три дня і тисяча кілометрів з недружніми виробами італійців - і вуаля, ненажерливий болід «Мерседеса» знайшов підхід до примхливої ​​гумі. Незважаючи на непогані заходи конспірації, через два тижні інформація про тести з «Піреллі» якимось чином просочилася в пресу, і оскаженілі конкуренти не забули подати протести. Однак на Трибуналі найбільшим покаранням для німців став пропуск молодіжних тестів в Сільверстоуні, а «Мерседес» почав домагатися таких успіхів у гонках, що в команді заговорили про битву з «Ред Булл» за чемпіонський титул. Не можна не відзначити, що в усій цій історії був один безумовно позитивний момент - скандал підштовхнув ФІА приділити більшу увагу так необхідним сьогодні тестам.

Прокол року: вибухи покришок «Піреллі»

Прокол року: вибухи покришок «Піреллі»

Компанія «Піреллі» в прагненні забезпечити чемпіонат інтригою, а команди - головним болем, з кожним сезоном розробляє все більш і більш м'які склади шин, і, здається, в 2013 році в прагненні догодити всім, перейшла грань. Нові покришки не тільки змусили пілотів ще більше економити гуму, а інженерів знову підлаштовувати шасі під нові умови - погодьтеся, це ненормально, коли знос гуми так сильно залежить від генерується болідом притискної сили, а пілоти їдуть більшу частину дистанції упівсили, прагнучи продовжити життя так швидко «вмираючим» компаунд. Гума 2013 року виявилась ще й небезпечною: час від часу траплялися вибухи шин. Але етап в Сільверстоуні став просто неподобством - відразу кілька пілотів постраждали від того, що покришки не витримували навантажень і просто-напросто розліталися на шматки. Взагалі, стратегія «Піреллі» незрозуміла - такі інциденти не можуть не вдарити боляче по іміджу компанії. А потім ще й довелося міняти склади гуми по ходу сезону - словом, шинники в цьому році у всіх сенсах «прокололися» більше всіх.

Невдаха року: Серхіо Перес
Невдачі Серхіо почалися ще до старту сезону-2013. Відразу ж після оголошення про контракт з «Маклареном» гарячий мексиканський хлопець начисто провалив кінцівку чемпіонату-2012, не заробивши жодного очка в шести гонках і не раз ставши учасником дурних інцидентів. У році, що минає амбітний гонщик націлювався на чемпіонський титул, проте отримав лише дірку від бублика. Так, в Уокінгу провели один з найгірших сезонів в історії стайні, а й Перес вище голови не стрибнув. Пілот практично за всіма статтями поступився напарникові, вдосталь встиг покритикувати команду і навіть про закінчення своєї кар'єри в «Макларені» дізнався настільки пізно, що ледве вистачило часу зачепитися за варіант з «Форс-Індією». Мабуть, Серхіо переоцінив свої сили - до переходу в топ-команду він ще не готовий.

Момент року: Марк Веббер без шолома на колі пошани в Бразилії

Момент року: Марк Веббер без шолома на колі пошани в Бразилії

Завершального кар'єру в «Ф-1» Марку Уебберу було вже все одно, скільки штрафів випишуть стюарди за порушення правил техніки безпеки - на колі пошани Гран-прі Бразилії він зняв шолом, щоб в останній раз і найбільш повно насолодитися пілотажем боліда «Формули-1 ». Через мить пілот про це трохи не пошкодував - гучний звук мотора не щадив вуха, - але зате все вболівальники залишилися задоволені. Марк покинув Великі призи, але сумувати фанатам не дозволив, ефектно шлепнувшісь на подіумі під час розбризкування шампанського.

Облом року: чи не відбулася партнерство «Лотуса»
Довго думати, кому вручіті приз у Цій номінації, не довелося. Фінансова неспроможність «Лотуса» стала відома ще до літньої перерви в чемпіонаті, ситуація виглядала тривожної, але головні особи колективу з Енстоуна довго переконували, що скоро все стане добре і угода з Quantum ось-ось завершиться. Віз і нині там, і це означає тільки одне - змін точно не передбачається. Настільки очікувані і необхідні команді гроші від нового партнера випарувалися, так і не встигнувши осісти в чиїхось кишенях. Так що не дивно, що команду покинув Райкконен, а в якості заміни йому не був обраний талановитий, але бідний Хюлькенберг. Сьогодні «Лотус» куди миліше крушітель болідів Мальдонадо і гроші нафтової компанії PDVSA, але як щодо спортивних результатів?

Автомобіль року: «Ред Булл» RB9
Хтось зауважить, що до зміни конструкції шин в середині року боліди «Ред Булл» були не так вже швидкі, проте це не так: RB9 був хороший з самого початку сезону, лише «тендітні» покришки не дозволяли пілотам австрійської стайні їхати в повну силу - в швидкісних поворотах і на гальмуваннях гума не справлялася з високим навантаженням. З поверненням до старої конструкції шин RB9 перестало що-небудь стримувати, а вдалі оновлення технічного штабу в Мілтон-Кейнс і зовсім добили суперників. «Так, ми зробили другу частину сезону трохи нудною, але що поробиш», - пожартував Едріан Ньюї.

Команда року: «Ред Булл»

У минулому сезоні австрійської стайні не було рівних. Феттель бив рекорд за рекордом, RB9 Ньюї остаточно позбувся недоліків колишніх шасі і міг в разі чого обігнати весь пелотон хоч на два кола, робота над оновленнями для боліда не зупинялася аж до останніх етапів чемпіонату, а дисципліновані механіки проводили найшвидші піт-стопи в історії «Формули-1». І навіть численні проблеми з болідом Марка Веббера не завадили «Ред Булл» побити в цьому році власний рекорд за кількістю очок за сезон. 596 залікових балів, 236 очок відриву від найближчого конкурента, 13 перемог в 19 гонках - здається, тотальне домінування колективу Крістіана Хорнера досягло свого апогею.

Пілот року: Себастьян Феттель

Пілот року: Себастьян Феттель

Тринадцять перших місць, рекордна переможна серія, найбільша кількість кращих кіл і поул-позицій за сезон - хіба можна було назвати найкращим когось іншого, крім Себастьяна? Хлопці начебто Мальдонадо вважають, що їм під силу стати чемпіоном в «Ред Булл», але приклад Уеббера говорить про те, що не можна просто сісти в кращу машину і розірвати пелотон. Феттель живе заради перемог, і саме це змушує його ретельно працювати з інженерами і критично ставитися до себе. У разі потреби німець готовий навіть плюнути на громадську думку і знищити напарника. Ганятися, не озираючись, і бути готовим перегризти горлянку конкуренту заради успіху - це і є риси справжніх чемпіонів.

http://www.sports.ru/automoto/155497581.html

0

Ні, ну правда, краща машина, постійні перемоги - але навіщо ж перемагати аж 9 разів поспіль і вбивати навіть примарну інтригу за 4 етапи до кінця сезону?
Сьогодні «Лотус» куди миліше крушітель болідів Мальдонадо і гроші нафтової компанії PDVSA, але як щодо спортивних результатів?