Полезные материалы

Як оформити страхування автомобіля для виїзду за кордон

  1. Що надає автостраховка власнику ТЗ
  2. Види автострахування для виїзду за кордон
  3. поліс №1
  4. поліс №2
  5. Які дії необхідно зробити при аварії за кордоном
  6. Які дії не слід вживати при аварії за кордоном
  7. Вартість страхового поліса
  8. Як повернути гроші якщо поїздка не відбулася

Відвідування іноземних держав на власному автомобілі забезпечує мандрівників бажаною незалежністю. Крім того, автоподорож може скоротити витрати на послуги перевізників. Однак, за кордоном нерідко трапляються автотранспортні пригоди. Відповідно до міжнародних правил, страховка на авто обов'язково має бути присутня для виїзду за кордон. В іншому випадку прикордонний контроль не пропустить транспортний засіб через кордон.

Що надає автостраховка власнику ТЗ

Що надає автостраховка власнику ТЗ

Основний базис міжнародного автомобільного страхування передбачає відшкодування коштів на ремонт пошкодженого автомобіля постраждалій стороні. Поліс оформляється на конкретний автомобіль, а не на власника. Тобто, після оформлення бланка страховки, керувати автомобілем може будь-яка людина з водійським посвідченням. При настанні страхового випадку, відшкодування шкоди відбувається якщо:

  1. Збиток іноземному автотранспортного засобу завдав російський громадянин в ДТП;
  2. Аварія сталася за обопільною вини;
  3. У ДТП постраждали випадкові перехожі.

Міжнародний страховий поліс повністю аналогічний російському ОСАГО. Оформити його можливо на мінімальний період від 15 діб, а при необхідності тривалого перебування за кордоном, оформлення доступно до 12 місяців. Збільшення терміну дії відбувається у вигляді щомісячного кроку. Не можна придбати страховку на 16 або 18 днів. Послуга доступна тільки: на 15 днів, місяць, два і далі по наростаючій.

Найнижча вартість поліса, при мінімальному періоді дії - 15 днів. Відмінною рисою даної страховки є те, що агент не враховує стаж водіння, вік водія і коефіцієнт безаварійного керування. Також, в розрахунок не береться потужність двигуна автомобіля. Не варто перетинати кордон з кузовними ушкодженнями, це може викликати підозру у прикордонного контролю. Місцеве населення співпрацює з поліцією, і доповісти в ділянку про пошкодженому автомобілі з російськими номерами в порядку речей у багатьох країнах.

Види автострахування для виїзду за кордон

Види автострахування для виїзду за кордон

Оформлення поліса автострахування є одним з важливих заходів для підготовки необхідного пакету документів для відвідування іноземних держав. До даного процесу варто дуже уважно поставитися і ознайомитися з усіма видами автострахування для виїзду за кордон. Не буде зайвим попросити агента, максимально докладно розповісти про страхування авто і практиці відшкодування збитку при виїзді за кордон і настанні страхових випадків. Забезпечити себе і свій автомобіль максимальної правової і фінансової захистом можливо оформивши два документа.

поліс №1

Зелена карта (Green card), даний договір міжнародної загальногромадянської відповідальності автомобілістів не має нічого спільного з американською візою Green card, видається на ПМЖ в Штатах. Договір поліса отримав назву «Зелена карта» від назви міжнародної організації «Council of Bureaux» і кольору самого бланка.

Відшкодування коштів при ДТП відбувається після настання страхового випадку на таких територіях як:

  • Європа;
  • Азія;
  • Близький Схід.

Всього в угоду увійшли 48 країн світу на 2018 рік. Є навіть держави з Африки. Угода про єдину відповідальності страховиків був засновано в Брюсселі в 1949 році. Договір вступив в силу з першого січня 1953 року. Поступово число вступають в міжнародну конвенцію зростала. Росія увійшла в угоду в 2009 році.

Страхування автомобіля з міжнародного страхового договору для виїзду за кордон не вітається на іноземній території. Автовласник повинен оформляти страховку за місцем реєстрації транспортного засобу. В даний час вісім страхових компаній мають акредитацію для видачі «Зеленої карти».

поліс №2

поліс №2

До даного виду автострахування відноситься міжнародний поліс КАСКО. У більшості випадків, страхові компанії рідко оформляють КАСКО для виїзду за кордон. Але ті компанії, які готові оформити поліс повної міжнародної страховки, просять за нього високу ціну.

Мінімальний період такого договору становить 30 днів. Особливу увагу варто приділити партнерській програмі страховика за кордоном, тобто активну мережу представників.

Дані партнери візьмуть на себе всі проблеми з аварійним авто і направлять його на ремонт в іноземну майстерню. У гіршому випадку, автовласникові доведеться відправляти автомобіль в Росію, навіть якщо техніка не транспортабельна.

У гіршому випадку, автовласникові доведеться відправляти автомобіль в Росію, навіть якщо техніка не транспортабельна

Страховка автомобіля може знадобитися при оформленні візи для виїзду за кордон. Якщо в анкеті буде вказано, що громадянин планує відвідати країни на особистому автомобілі, то поряд з полісом міжнародного медичного страхування, слід оформити Зелену карту .

На ринку автострахування повно шахрайських організацій, які під виглядом агентів продають «сірі» страхові поліси. Якість використовуваних бланків високого рівня і клієнт не має можливості візуально відрізнити оригінал від підробки.

Придбання такого поліса може принести автомобілісту великі витрати при аварії на території зарубіжної держави. Варто уважно вибирати страхову компанію і не оформляти поліс в підозрілих пересувних офісах.

Додатково про те, як самостійно оформити Шенгенську візу читайте за посиланням .

Які дії необхідно зробити при аварії за кордоном

Які дії необхідно зробити при аварії за кордоном

Якщо трапилася аварійна ситуація на території іноземної держави, то необхідно зробити наступні дії:

  • Встановити на проїжджій частині знак аварійної зупинки (деякі держави зобов'язують надягати водіїв світловідбиваючі жилети);
  • Якщо в ДТП є постраждалі, то слід набрати номер єдиної диспетчерської служби 112 і повідомити про кількість травмованих осіб;
  • При відсутності потерпілих і невеликому збитку транспортних засобів, належить заповнити форму повідомлення про ДТП - Accident statement, або як її називають - європротокол;
  • Не буде зайвим зробити кілька фотографій з місця ДТП і пошкодження автомобіля;
  • Рекомендується поставити позначку поліцейського департаменту про аварії, що сталася;
  • Повідомити про ДТП в свою страхову компанію або в службу підтримки Союзу Страховиків за багатоканальним телефоном, який вказаний на зворотному боці поліса.

Які дії не слід вживати при аварії за кордоном

Які дії не слід вживати при аварії за кордоном

  • Ні в якому разі не варто залишати місце ДТП або пересувати пошкоджені транспортні засоби після аварії;
  • Не варто підписувати бланк повідомлення про ДТП (європротокол) якщо сенс написаних іноземних слів незрозумілий. Краще знайти перекладача, який переведе текст. В іншому випадку можна опинитися винуватцем через банальну неуважність.

Економія коштів на страховому полісі може обернутися великими витратами на ремонт транспортного засобу іноземця. Варто додати, що винуватцю аварії не компенсуються кошти на ремонт свого автомобіля і витрати на лікування пасажирів.

Вартість страхового поліса

Вартість страхового поліса

У Російській Федерації встановлено єдиний тариф для поліса «Зелена карта». Дотримання цінової політики відстежується російським союзом страховиків і Міністерством фінансів. Автостраховка може мати різну вартість. Для виїзду за кордон розрахунок страхової премії проводиться за такими параметрами:

  • Тип наданого транспортного засобу;
  • Період дії страхового поліса;
  • Територія перебування туриста з особистим транспортом (країни ЄС або СНД).

Середня вартість автострахування за міжнародною програмою зелена карта для відвідування країн Європи менше 15 днів обходиться близько 1 950 рублів. Якщо клієнт планує відвідати країни СНД (Україна, Молдова, Білорусь), то в цьому випадку вартість складе 770 рублів. Єдиний тариф підлягає щоквартальної корекції. Це вимушений захід і вона пов'язана зі зміною курсу рубля до євро.

Додатково про автострахуванні і її вартості читайте за посиланням .

Як повернути гроші якщо поїздка не відбулася

У тому випадку, якщо поліс автострахування оформлявся заздалегідь, наприклад, за кілька місяців до планованої поїздки, то гроші повернути можливо. Однак, страхова компанія утримає 30% від загальної вартості поліса, пояснивши цей захід вимушеними витратами.

Насамперед необхідно скласти письмову заяву на ім'я керівника страхового агентства. Якщо керівництво прийме обставини клієнта, як вимушений захід, то йому повернуть суму страхової премії за вирахуванням раніше обумовленого відсотка.

Якщо період страхового поліса вже настав, то в цьому випадку грошові кошти клієнта поверненню не підлягають.