Полезные материалы

Чиновники продовжують купувати нерухомість за кордоном

Близько 50 російських чиновників задекларували в цьому році нову зарубіжну нерухомість. При цьому прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков радить держслужбовцям все-таки відмовитися про зарубіжних апартаментів Близько 50 російських чиновників задекларували в цьому році нову зарубіжну нерухомість

Фото: Glen Bowman / flickr.com

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков вважає, що чиновникам краще не мати нерухомість за кордоном. Про це він розповів в інтерв'ю телеканалу «Росія 24».

«Чиновникам краще бути патріотичними і все-таки стояти двома ногами в своїй країні», - заявив Пєсков. Працюючи на державу, не можна мати якісь активи або якусь нерухомість, яка потенційно може стати зачіпкою в тиску на чиновника, вважає прес-секретар.

У той же час число чиновників, які задекларували нову зарубіжну нерухомість, в минулому році зросла. І це, незважаючи на дискусії про повну заборону на активи за кордоном. У деклараціях за 2012 рік газета «Ведомости» нарахувала шість «свіжих» об'єктів за межами Росії у членів уряду, 19 - у сенаторів і 24 - депутатів Держдуми. При цьому 15 парламентаріїв і держслужбовців вказали більше зарубіжної власності, ніж у них було роком раніше.

Два сенатора задекларували спільну з дружинами іноземну власність. У сенатора від Сахалінської області Віталія Верховского з дружиною з'явився новий будинок і земельну ділянку в Італії - 2630 кв. м. А у сенатора від Інгушетії Ахмета Паланкоева з дружиною - будинок і ділянку в Іспанії.

У подружжя сенатора від Північної Осетії-Аланії Олександра Тотооновим з'явилася нова квартира в Болгарії. Власність в цій країні також задекларували два депутата-єдинороса Тульської обласної думи: Дмитро Лагвілава - квартиру, Юрій Шахов - апартаменти.

Серед депутатів Держдуми, нову нерухомість за кордоном задекларували в більшості - єдинороси. Дружина депутата від «Єдиної Росії» Анатолія Виборного придбала в 2012 році будинок і ділянку в Чорногорії. У подружжя єдинороса Валерія Язєва вперше позначився будинок і земельну ділянку на Кіпрі.

Будинок в Іспанії у подружжя вказав Умахан Умаханов, нова квартира в Латвії з'явилася і у Владислава Третяка: в минулому декларації вказана тільки одна, зараз їх дві. Житло в США, яке знайшли блогери, в декларації у Третяка не згадується. У дружини депутата-есера Іллі Пономарьова також з'явилася квартира в Латвії - 108 кв. м.

Свою нерухомість вивели з тіні лише ті, хто не користується особливими привілеями, вважає директор Центру політологічних досліджень Фінансового університету Павло Салін: «Це реакція бюрократії, бюрократії привілейованої на ті інформаційні сливи, скандали, які трапляються останнім часом. Якщо бюрократ відчуває, що він не перебуває в привілейованому становищі, якщо на нього може з'явитися компромат, то він вважає за краще задекларувати свою нерухомість за кордоном. Більшість з цих випадків, це виведення з тіні тієї нерухомості, яка існує. Продовжує існувати привілейований шар бюрократії, на яких злив компромату поки неможливий. Їх активи за кордоном залишаються великою таємницею для широкого загалу ».

Президентський законопроект про повну заборону на володіння закордонними активами, прийнятий в п'ятницю в другому читанні, не включає заборони на іноземну нерухомість. Хоча, влітку законопроект з таким обмеженням внесли до Держдуми депутати всіх фракцій.

Заборона на зарубіжні активи лише прискорив російських чиновників переводити капітали в зарубіжну нерухомість, вважає директор Центру політичної інформації Олексій Мухін: «Знадобилося просто витратити гроші. Чиновники почали активно скуповувати нерухомість, декларувати її. Вдалося привести в рух засоби, які лежать на рахунках чиновників. Верховне керівництво Росії навряд чи піде на пряму заборону володінням нерухомості за кордоном. Це все одно, що загнати миша в кут: загнана в кут миша, як відомо, кидається на кота. Чиновників поставили в досить вигідні для них умови, але при цьому вкрай обмежили з точки зору володіння вільними фінансовими коштами. Це робить російського чиновника керованим і лояльним ».

Раніше через скандали з незадекларованої нерухомістю своїх постів позбулися депутат Володимир Пехтін і сенатор Віталій Малкін. У обох блогери знайшли власність в США і Канаді.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?