Полезные материалы

Die Welt: Компенсація за санкції - Путін допомагає олігархам

Про це пише Юлія Смирнова в своїй статті «Компенсація за санкції - Путін допомагає олігархам», опублікованій на сайті німецької газети   Die Welt

Про це пише Юлія Смирнова в своїй статті «Компенсація за санкції - Путін допомагає олігархам», опублікованій на сайті німецької газети Die Welt .

Аркадій Ротенберг і його брат Борис належать в ієрархії російського суспільства до Олімпу. У шістдесяті роки, брати Ротенберг навчалися бойовому мистецтву дзюдо разом з молодим Володимиром Путіним. Дружба залишилася після розпаду Радянського Союзу і сходження Путіна до президента Росії.

Аркадій Ротенберг став успішним підприємцем, чиє майно було оцінено, відповідно до російського виданню ділового журналу "Forbes", в цьому році в чотири мільярди доларів. Його компанії, серед іншого, будують трубопроводи і мости і отримали, згідно "Forbes", в останні п'ять років державних замовлень на суму приблизно 20 млрд євро.

Санкції проти кращих друзів Путіна

Такі люди, як Аркадій Ротенберг є близькими друзями Путіна. Проти них спрямовані західні санкції в українській кризі. Санкції повинні змусити їх вплинути на кремлівського лідера, щоб той змінив свою політику. Ротенберг тепер в списках санкцій в США, ЄС і Швейцарії, Канаді та Австралії.

В'їзд в ці країни йому заборонений, його рахунки заморожені, майно буде конфісковано. Саме це і сталося у вересні в Італії. Нерухомість Ротенберга, вартість якої оцінюється в 30 мільйонів євро, була конфіскована. За даними італійських ЗМІ, це чотиризірковий готель «Berg Luxury» в Римі, три вілли і апартаменти на Сардинії, а також будинок в Лаціо. Ротенберг назвав поведінку італійської влади «незаконним і абсурдним».

Тепер Ротенберг не поодинокий випадок. Багато впливових росіяни, які знаходяться в списках санкцій, повинні побоюватися за своє майно. Якби приватні втрати змусили їх сумніватися в нинішньому зовнішньополітичному курсі Путіна, санкції надали б ефект. Але Кремль хоче зберегти лояльність свого народу і планує компенсувати їх втрати. Незабаром постраждалим повинна бути надана можливість відшкодувати свої збитки за рахунок російського бюджету.

Незабаром постраждалим повинна бути надана можливість відшкодувати свої збитки за рахунок російського бюджету

Аркадій Ротенберг в 60-тих навчався дзюдо разом з Путіним / m.forbes.ru

Закон вже прийнятий нижньою палатою російського парламенту в першому читанні. Відповідно до закону, російські громадяни, які втратять своє майно за кордоном «через неправомірних рішень» іноземних судів, отримають право на компенсацію в Росії.

Чи є рішення «неправомірними» в цьому випадку будуть вирішувати російські суди, що не славляться ні своєю непідкупністю, ні неупередженістю. Росія, в свою чергу, отримує право, вимагати компенсації від відповідної держави і конфіскувати його майно в Росії.

У російських ЗМІ, закон швидко охрестили «Законом Ротенберга». Аркадій Ротенберг категорично заперечує, що він має якесь відношення до цього закону. «Я не лобіюю закони. Я не займаюся політикою, і це смішно, коли преса пов'язує якийсь законопроект з моїм ім'ям », сказав Ротенберг. Він також заявив, що він не має наміру компенсувати свої особисті втрати в Італії з державного бюджету Росії.

У протиріччі з міжнародним правом

Навколо закону розгорілися такі суперечки, до яких російське суспільство останнім часом не звикло. Міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв, його найбільший противник, він вже критикував проект на початку року. На засіданні парламенту він сказав, що закон складається в «серйозному протиріччі з міжнародним правом». За змістом це непряме державне страхування майна за кордоном. Крім того, закон сприятиме відтоку капіталу, сказав Улюкаєв.

«Люди, які вже неодноразово отримали свої гроші від Росії, знову отримають від нас гроші з бюджету», критикував закон депутат-комуніст Микола Коломейцев на засіданні. Олексій Діденко з популістською партії ЛДПР сказав, що було очевидно, що закон буде, в основному, стосуватися осіб, які перебувають у списку санкцій. «Чому ми повинні вирішувати їхні особисті проблеми за рахунок наших громадян?», Сказав він. ЛДПР також запропонував вимагати компенсацію від країни, чиї суди винесли «незаконне» решеніе.Его аргументи не мають ніякого впливу. Фракція правлячої партії «Єдина Росія», яка має більшість голосів у парламенті, прийняла закон 233 голосами. 202 парламентарія з інших груп, однак, проголосували проти нього. Комуністи, які останнім часом підтримували всі патріотичні ініціативи Кремля, проголосували проти законопроекту, який, на їхню думку, піде на користь тільки олігархам.

Правляча партія «Єдина Росія» аргументувала, в свою чергу, за допомогою приєднання Криму - тему, яка вважається священною в російській політиці і ніким не може розглядатися критично. «Сьогодні існує реальна небезпека того, що суди приймають політично вмотивовані рішення, спрямовані проти російських громадян», сказав голова конституційної комісії, Володимир Плігін, на дебатах. «Серед іншого, проти жителів Криму або людей, які мають там своє майно». Це «контрпродуктивно», протиставляти зараз власників великих компаній суспільству, сказав він. Більш того, це «абсолютна брехня», що люди в списку санкцій, мають нерухомість за кордоном. Більшість з них «ніколи нічим не володіли за кордоном, і ніколи не були пов'язані із зарубіжними країнами».

Війна палаців проти хатин

Однак, саме Плігін може сам отримати вигоду з нового закону. Він теж знаходиться в списках санкцій ЄС, Канади та Австралії. Два роки тому він відкрито задекларував ділянку землі і літній будинок в Болгарії. Згідно болгарським ЗМІ, синові Плігіна належать акції компаній в Болгарії, які пов'язані з іншими фірмами, які володіють нерухомістю. Проте, перспектива того, що болгарська нерухомість в Росії теж може бути заморожена, не обов'язково буде мотивувати влади в Софії, прийти до угоди з цією мережею компаній.

Намір Кремля компенсувати олігархам втрату майна за межі влаштовує не всіх / gazeta.net

ЗМІ, що критикують Кремль, попереджали про соціальне невдоволення, до якого призведе захист багатих. Опозиційна «Нова газета» пише про «війну палаців проти хатин». Еліта хоче «компенсацію за вкрадене за наш рахунок», пише газета. І неподання в парламенті партія «Яблуко» організувала акцію протесту перед будівлею парламенту. Одягнений як «олігарх» чоловік з краваткою-метеликом і сигарою стояв перед входом з плакатом. «Палаци за кордоном забрали. Допоможіть, хто може. Ваші олігархи ».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

«Чому ми повинні вирішувати їхні особисті проблеми за рахунок наших громадян?