Полезные материалы

Робота в Канаді: як влаштуватися, скільки можна отримувати

Введення безвізового режиму з Канадою полегшить сезонні заробітки українців у цій далекій країні   Канада завжди користувалася популярністю серед українців, охочих знайти роботу за кордоном Введення безвізового режиму з Канадою полегшить сезонні заробітки українців у цій далекій країні

Канада завжди користувалася популярністю серед українців, охочих знайти роботу за кордоном. Багатьох співгромадян приваблює можливість іммігрувати, а працевлаштування сприймається лише як перший крок для досягнення мети. UBR.ua вирішив дізнатися про моментах, які важливі для бажаючих працювати в Канаді українців. Скільки доведеться витратити, який масштаб можливого заробітку, як не залишитися без грошей і роботи.

Готуємо документи для роботи в Канаді

Які ж документи знадобляться українцю для виїзду на роботу в Канаду? - Необхідно пропозицію про працевлаштування від роботодавця з Канади (job offer) або робочий контракт (employment contract). Для отримання таких майбутній працівник повинен успішно пройти співбесіду з канадським роботодавцем. А тому необхідно отримати позитивне рішення місцевих чиновників, які займаються ринок праці (дозвіл працевлаштування іноземців).

"Звичайно, кожен аплікат повинен відповідати ряду вимог роботодавця: мати досвід роботи за фахом, відповідну освіту, знати англійську або французьку мову. Потрібні також рекомендації від попередніх роботодавців, доказ рівня англійської", - зазначила UBR.ua генеральний менеджер компанії MV Group Віта Шуберт .

Термін оформлення документів становить 2-3 місяці. При плануванні варто враховувати: тільки термін розгляду посольством Канади заяв для дозволу на роботу займає близько півтора месяца.Услугі з працевлаштування, як правило, оплачує роботодавець. Працівник же повинен сплатити візовий збір (155 канадських долара), квиток (якщо не оплачується роботодавцем), сервісний збір візового центру (646 грн.), Медогляд (6600 грн.), Переклади документів (залежно від кількості). Якщо ж заявнику важко самостійно оформити документи для роботи в Канаді, він може скористатися послугами адвоката або імміграційного консультанта за додаткову плату.

Щоб отримати працевлаштування в Канаді, українцеві потрібні:

письмове робоче запрошення (трудовий договір) від канадського роботодавця;
документ від Міністерства праці Канади, що дозволяє даного роботодавця пропонувати роботу іноземним громадянам;
документи, що підтверджують досвід роботи за фахом (трудова книжка, довідки від роботодавців, дипломи, професійні ...);
міжнародний сертифікат, який підтверджує знання англійської мови (IELTS) - якщо це необхідно;
за запитом посольства, пройти медичний огляд.

При необхідності, кандидату знадобиться пройти співбесіду по скайпу з роботодавцем з Канади. Мова проведення інтерв'ю - англійська, допомога перекладача - мінімальна. Якщо з мовою проблеми, деякі компанії, що займаються працевлаштуванням, пропонують спеціалізовані 3-х місячні інтенсивні курси англійської.

"Якщо заява розглянута позитивно, кандидат отримує візу в Канаду. По прибуттю йому видається дозвіл на роботу. Воно чітко регламентує умови роботи в Канаді. Так, документ містить інформацію про вид дозволених робіт, місці розташування компанії-роботодавця, термін, протягом якого працівник має право працювати ", - розповіла UBR.ua керівник відділу оформлення документів компанії ILC Україна Наталя Лаць.

які ризики

Українці, готові працювати в Канаді, повинні бути обережними. Звертаючись до агентству з працевлаштування, потрібно перевіряти, чи є у них ліцензії на право посередницької діяльності за кордоном. За законодавством України агентства, які займаються працевлаштуванням за кордоном, не можуть приймати ніяких грошей від заявника за послуги до підписання останнім контракту. Згідно із законодавством Канади, послуги з підбору персоналу оплачує роботодавець.

"Існує ризик, що можуть не видати робочу візу, навіть якщо всі документи оформлені правильно. Також людина може потрапити на аферистів, які роблять гостьове запрошення під виглядом робітника. По ньому візу навіть якщо отримаєш, то працювати буде не можна", - зазначив UBR.ua директор рекрутингової фірми JobWest Сергій Кривошеєв.

Сьогодні функціонують компанії, що пропонують отримання віз. Вони працюють на підставі ліцензій на туристичні види діяльності, що не належить до працевлаштування в Канаді. Такі факти українцям, які звертаються до агентств по працевлаштуванню за кордоном, варто уважно враховувати. Ліцензія повинна бути видана Міністерством праці та соціальної політики України.

При підготовці документів кандидату необхідно надавати достовірну інформацію. Це дуже важливо: всі документи ретельно перевіряються. Якщо фальсифікація виявиться вже при розгляді заяви посольством Канади, такий кандидат практично назавжди закриє собі можливість відвідати це північноамериканське держава і навіть деякі інші стани. Адже все посольства досить педантично ставляться до фактів відмови у візі.

"Також кандидати повинні розуміти: остаточне рішення про прийняття на роботу в Канаді залежить не від агентства, а безпосередньо від роботодавця. Як посередник ми підбираємо здобувачів, найбільш повно задовольняють запит роботодавця. На одну позицію зазвичай пропонуємо 3-5 кандидатів. Також намагаємося, щоб робота підходила потенційному претендентові, а роботодавець - влаштовував. Адже результат діяльності агентства оцінюється двома сторонами ", - зауважила UBR.ua директор канадського офісу компанії ILC Ag Canada Вікторія Гищак.

На роботу в Канаді чекають нянь, будівельників, фермерів

Канада - це 13 провінцій. Кожна має індивідуальні потреби в трудових ресурсах. Так, провінція Саскачеван - одна з лідируючих в плані розвитку сільського господарства: там найбільш затребувані аграрні спеціальності. У провінції дуже багато спільного з Україною: там вирощують переважно зернові культури, використовується практично ідентична нашій сучасна техніка, схожі кліматичні зони. Робота українських фахівців досить затребувана.

Крім фермерів найбільш необхідні спеціальності для Канади: будівельники, зварювальники, водії-далекобійники, працівники ресторанів швидкого харчування, м'ясокомбінатів, інженери, прибиральниці, няні ... Зазвичай термін роботи становить 1-2 роки з можливістю продовження трудового контракту на такий же термін.

"Зараз відкриті вакансії комбайнера-тракториста, оператора / сервісного інженера сільськогосподарської техніки, механіка. На фермах Саскачевану затребувані постійні наймані плюс сезонні робітники", - зазначила Вікторія Гищак.

Відносно зарплати, вона варіюється в залежності від позиції, необхідної кваліфікації, кількості робочих годин, продуктивності, ряду інших чинників. Виплата / розмір зарплат регулюється як на федеральному, так і на провінційному рівні Канади. Роботодавець отримує дозвіл найму іноземця тільки тоді, коли готовий платити йому зарплату, що дорівнює або більше середньостатистичної по даній спеціальності для регіону.

Для працівників ферми усереднений розмір оплати роботи по Саскачевану становить 17 канадських доларів щогодини до сплати податків. Однак є роботодавці, готові платити 20-24 долара / год, якщо фахівець має необхідний досвід. Наприклад, комбайнер-тракторист може отримувати від 2 до 4,5 тис. Канадських доларів / місяць, залежно від кількості робочих годин і сезонності, няні - близько $ 1-1,5 тис., Інші - $ 2-3 тис.

"Оплата роботи визначається посадою, провінцією. Різноробочі отримують від 11 CAD / год, кваліфіковані працівники від 20 CAD / год, працівники м'ясокомбінатів (м'ясники) або працівники фермерських господарств від 17 CAD / год", - зазначила UBR.ua Віта Шуберт.

Як відзначають експерти, кількість звернень з питань працевлаштування / імміграції в Канаду зросла. Не завжди агентства допомагають звернулися претендентам: іноді їх спеціальність або попередній досвід роботи не влаштовує канадців.

"Отримання ж робочої візи на Канаду - це більш складний і тривалий процес. Так само агентства організовують процес реаллокаціі і адаптації, що важливо, як для роботодавця, так і для нового співробітника. На додаток ще існує і мовний бар'єр. Тому пошук роботи через агентства більш ефективний, зокрема це стосується робітничих спеціальностей ", - зауважила Вікторія Гищак.

Сергій Кривошеєв вважає: якщо слідом за ЄС візи для українців скасує або хоча б спростить Канада, наплив наших трудових мігрантів в цю країну може істотно збільшитися.

Мітки: робота , праця за кордоном , ринок праці