Полезные материалы

Російські тренери, які працювали за кордоном: Черчесов, Карпін, Сьомін

  1. Валерій Непомнящий Зараз: екс-головний тренер «Томі» За кордоном: збірна Камеруну, юнацька збірна...
  2. Анатолій Бишовець
  3. Борис Ігнатьєв
  4. Юрій Сьомін
  5. Курбан Бердиєв
  6. Гаджі Гаджієв
  7. Дмитро Галямін
  8. Сергій Андрєєв
  9. Валерій Карпін
  10. Олексій Єрьоменко
  11. Станіслав Черчесов

Валерій Непомнящий

Зараз: екс-головний тренер «Томі»
За кордоном: збірна Камеруну, юнацька збірна Китаю, "Генчлербірлігі" (Туреччина), «Анкарагюджю» (Туреччина), «Пучхон Юкон» (Корея), «Шеньян Хайш» (Китай), «Санфречче Хіросіма» (Японія), «Шаньдун Лунен »(Китай),« Шанхай Шеньхуа »(Китай)
Колишній помічник Леоніда Слуцького в ЦСКА встиг попрацювати в шести країнах. Але найгучнішого успіху він досяг на зорі своєї тренерської кар'єри - в Камеруні. На чемпіонаті світу 1990 року він вивів національну збірну до чвертьфіналу чемпіонату світу. «У старі добрі часи наш Спорткомітет надавав різну допомогу країнам, що розвиваються, - згадував Непомнящий історію свого призначення. - У 1984 році я перебував на курсах підвищення кваліфікації в Москві, зайшов в Управління футболу. Там мені поставили запитання: чи не хоче товариш Непомнящий попрацювати за кордоном? Я ствердно кивнув головою і був включений в так званий резерв - своєрідну живу чергу на поїздку в жаркі країни. Потім мені періодично дзвонили в Ашхабад і повідомляли, що мене планують то в Алжир, то в Туніс, то в Сурінам. Однак ці плани постійно зривалися. На дворі вже стояв 1988 рік, і я майже змирився з долею колишнього ймовірного мандрівника. І тут нарешті прийшло конкретна пропозиція з Камеруну ».

І тут нарешті прийшло конкретна пропозиція з Камеруну »

Валерій Непомнящий

Фото: Олександр Мисякін, «Чемпіонат»

На чемпіонаті світу Камерун виявився в одній групі зі збірною СРСР і, на відміну від неї, не тільки вийшов в наступний раунд, але і дістався до стадії 1/4 фіналу турніру. Більш того, він міг подолати і її. За вісім хвилин до кінця матчу з Англією підопічні Непомнящего вели - 2: 1, але в підсумку програли з рахунком 2: 3 після двох м'ячів, забитих Гарі Лінекером з пенальті. Проте Камерун все одно встановили історичне досягнення - вони стали першою африканською збірною, якій вдалося дійти до чвертьфіналу чемпіонату світу. А в честь Непомнящего в столиці Камеруну Яунде навіть назвали вулицю.

Віктор Бондаренко

Зараз: без клубу
Зарубіжні маршрути: «Мачедже» (Мозамбік), «Кошта ду Сол» (Мозамбік), збірна Мозамбіку, «Орландо Пайтерс» (Південна Африка), «Морока Свелпоуз» (Південна Африка), «Буш Бакс» (Південна Африка), « Мамелоді Сандаунз »(Південна Африка),« Ісмаїлі »(Єгипет),« Прімейру ді Агошту »(Ангола),« Кабушкорп »(Ангола)

За тривалістю зарубіжних маршрутів з Непомнящим може посперечатися тільки один тренер - Віктор Бондаренко. Більшу частину кар'єри гравця він провів в ростовському СКА - до речі, у свій час був партнером Сергія Андрєєва в лінії атаки, після чого тренував цю команду. Але основна його тренерська біографія пов'язана з Африкою, куди він вперше потрапив в 1985-му і відпрацював там два десятиліття. На цьому континенті Бондаренко встиг п'ять разів перехворіти малярією, стикався з грабіжниками і чаклунами, ледь не потонув в Індійському океані і ... отримав нагороду тренера року в Південній Африці. Найдовше Бондаренко працював в Мозамбіку, ПАР і Анголі, але найбільших успіхів досяг в першій з цих країн, чотири рази привівши свої команди до звання чемпіона.

Анатолій Бишовець

Зараз: заступник Черчесова в технічному комітеті РФС
За кордоном: АЕЛ (Кіпр), збірна Південної Кореї, «Марітіму» (Португалія)
Анатолій Федорович любить підкреслювати в інтерв'ю, що саме він заклав базу успіхів для Гуса Хіддінка в Південній Кореї, і про те, що саме він відкрив для великого футболу Мігеля Данні. Втім, титулів за кордоном він не завоював, але в середині 2000-х встиг ще й попрацювати в ролі спортивного директора шотландського футбольного клубу «Хартс».

Борис Ігнатьєв

Зараз: віце-президент «Торпедо»
За кордоном: олімпійська збірна Іраку, «Аль-Іттіхад» (Саудівська Аравія), «Шаньдун Люнен» (Китай)
У Росії Борис Ігнатьєв відомий тим, що довго допомагав в збірній спочатку Павлу Садиріна, потім Олегу Романцеву і після цього протягом одного відбіркового циклу сам керував нашою національною дружиною. При цьому в його кар'єрі були три закордонні відрядження. Але тривалими вони не вийшли. У кожній з країн - і в Іраку, і в Саудівській Аравії, і в Китаї - Борис Петрович відпрацював максимум року.

Юрій Сьомін

Зараз: головний тренер «Локомотива»
За кордоном: олімпійська збірна Нової Зеландії
Зараз ім'я Юрія Павловича асоціюється тільки з одним клубом - столичним «Локомотивом». При цьому Юрій Павлович проявив себе людиною, легко готовим до зміни місць. Він встиг попрацювати в київському «Динамо» і азербайджанської «Габалі», але перший закордонний досвід вийшов і зовсім екзотичним. Рівно рік - в 1991-му - Сьомін керував олімпійської збірної Нової Зеландії. «Було цікаво спробувати - пізнати інший світ, подивитися інший футбол, - розповідав пізніше Сьомін. - Гроші, звичайно, теж грали свою роль. Але більшою мірою мене приваблював стимул попрацювати за кордоном, вивчити англійську мову, зрозуміти менталітет новозеландців, подивитися на їх життя. Міг залишитися в Новій Зеландії і на більш тривалий термін. Там було багато цікавого. Тільки ось футбол знаходиться на не дуже високому професійному рівні. Розвивати його від самих низів мені не хотілося ».

Розвивати його від самих низів мені не хотілося »

Фото: Денис Тирін, «Чемпіонат»

Курбан Бердиєв

Зараз: головний тренер «Рубіна»
За кордоном: «Генчлерберлігі» (Туреччина)
Перш ніж стати топ-тренером в Росії, Курбанов Бердиеву довелося чимало поблукати по світу. Він працював в Казахстані та Туркменістані (з туркменською «Нісой» двічі вигравав чемпіонське звання), але також встиг побувати і в Туреччині. Клубом «Генчлерберлігі», куди Бердиєв потрапив за протекцією Валерія Непомнящего, він керував протягом двох років. Довгий час вона перебувала в середині турнірної таблиці, після чого керівництво клубу висловило бажання потрапити в зону УЄФА. Бердиєв заявив, що на даний момент це неможливо, і після публічної критики від одного з членів ради директорів покинув свій пост.

Гаджі Гаджієв

Зараз: головний тренер «Амкара»
За кордоном: «Санфречче Хіросіма» (Японія)
У житті головного тренера «Амкара» теж була закордонне відрядження - в Японію. Але лаврів на цій роботі Гаджі Гаджієв не здобув. Під його керівництвом команда «Санфречче Хіросіма» опустилася до другого дивізіону, з якого потім не могла піднятися кілька років. Працювати в Росії у Гаджи Муслімовіча отримує набагато успішніше. З «Крильями Совєтов» він взяв бронзу, з «Анжі» пробивався у фінал Кубка Росії, а тепер створив дуже симпатичний «Амкар».

Дмитро Галямін

Зараз: екс-спортивний директор «Динамо»
За кордоном: «Паламос» (Іспанія)
На початку 1990-х Галямін виявився одним з тих футболістів, кому вдалося відправитися за маршрутом Росія - Іспанія. Погравши на Піренеях протягом чотирьох років, він потім встиг попрацювати в якості головного тренера скромної команди з Каталонії - «Паламос», а потім в ролі тренера-селекціонера «Еспаньола». Потім Галямін повернувся в Росію, де спробував себе в пітерському «Динамо», смоленському «Кристал», «Хімках», «Томі», «Анжи» і нальчикському «Спартаку». Не так давно він працював в ролі спортивного директора московського «Динамо», але 17 липня 2013 року було звільнено зі своєї посади.

Сергій Андрєєв

Зараз: без клубу
За кордоном: «Вардар» (Македонія)
Довгий час Андрєєв працював тренером в Ростові, ненадовго їздив до Казахстану, а в 2014-му на запрошення власника «Вардар» бізнесмена Сергія Самсоненко очолив македонську команду. Тут головний тренер виграв чемпіонат Македонії, але вже незабаром був звільнений після вильоту клубу в другому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів. На початку минулого року Андрєєв повернувся в Росію і недовго пропрацював в клубі МИТОС, поки він не був розформований.

Валерій Карпін

Зараз: головний редактор спортивних трансляцій «Матч ТВ»
За кордоном: «Мальорка» (Іспанія)
Після відставки з «Спартака» Карпіна покликали працювати в Іспанію, де все йому було знайоме - і менталітет, і мову, і кухня. Однак початок роботи з «Мальоркою» у Валерія Георгійовича не склалося - його команда після п'яти стартових турів набрала лише одне очко. Потім послідувала серія з семи ігор без поразок, але «Мальорка» продовжувала грати нерівно, і вже в лютому 2015 го Карпін був відправлений у відставку.

Потім послідувала серія з семи ігор без поразок, але «Мальорка» продовжувала грати нерівно, і вже в лютому 2015 го Карпін був відправлений у відставку

Фото: РИА Новости

Олексій Єрьоменко

Зараз: без клубу
За кордоном: ЯБК, «Яро» (Фінляндія)
Олексій Єрьоменко-старший в 1980-х роках виступав за «Спартак», після чого виїхав за кордон - до Фінляндії, де і залишився жити. В якості тренера він працював в командах ЯБК і «Яро». При цьому йому вдалося виростити трьох синів, які стали згодом відомими футболістами - Олексія, Романа та Сергія. Якщо перші стали зірками в збірній Фінляндії, то наймолодший поки думає над вибором національної команди. Останнім часом Єременко-старший працював в Карагандинському «Шахтарі», а зараз знаходиться в пошуку нового клубу.

Станіслав Черчесов

Зараз: головний тренер збірної Росії
За кордоном: «Куфштайн» (Австрія), «Ваккер-Тіроль» (Австрія), «Легія» (Польща)
Початок тренерської кар'єри стало для нинішнього тренера збірної Росії плавним продовженням ігровий. Австрія, де Черчесов довгі роки захищав кольори «Тіроля», по суті, стала для нього другою батьківщиною. Першою керованої командою для Черчесова став «Куфштайн», звідки він, не пропрацювавши там і року, перебрався в добре знайомий йому «Ваккер-Тіроль». Там він провів уже півтора року, після чого влітку 2006 року отримав запрошення на пост спортивного директора «Спартака». За кордон Черчесов повернувся тільки через дев'ять років, в польську «Легію». У першому ж сезоні в Варшаві тренер оформив «золотий дубль», вигравши і чемпіонат, і Кубок, але незабаром розлучився з клубом «через розбіжності з ключових питань про розвиток клубу».
Ще про призначення Слуцького в «Халл Сіті»:

Як приручити тигра. Що Слуцькому належить зробити в «Халле»

Комплектування складу, проблеми з уболівальниками та інші проблеми, які належить вирішити Слуцькому в новому клубі.

Welcome to Hell City. Що треба знати про клуб, куди прийшов Слуцький

Леонід Слуцький очолив англійський «Халл Сіті». До вашої уваги - все найважливіше і веселе про клуб.

Там мені поставили запитання: чи не хоче товариш Непомнящий попрацювати за кордоном?