Полезные материалы

Як іноземцю купити квартиру в Києві?

  1. Обмеження для іноземців
  2. Порядок покупки нерухомості для іноземців

Нерухомість в столиці України має гарний інвестиційним потенціалом, що пояснює попит з боку іноземців.

Обмеження для іноземців

Іноземець може придбати нерухомість стандартним шляхом, уклавши договір купівлі-продажу майна. У Цивільному кодексі України зазначено порядок його укладення, який дійсний і для іноземців. Практично іноземці мають такі самі права на покупку нерухомості, що і громадяни України. Правда, існують невеликі обмеження, які стосуються деяких об'єктів. Це земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Крім того, купівля нерухомості з державної або комунальної власності теж обмежена за законом. Ці заборони стосуються лише фізичних і юридичних осіб, які зареєстровані за кордоном

Порядок покупки нерухомості для іноземців

Для укладення договору купівлі нерухомості у іноземця повинен бути ідентифікаційний номер фізичної особи. Якщо його немає, то просто нотаріус не зможе засвідчити справжність договору і угода не відбудеться. Отримати його іноземець може в будь-якій районній державній податковій інспекції. Для отримання ідентифікаційного номера необхідно заповнити анкету з особистими даними і подати копію паспорта. Документ буде готовий протягом двох тижнів з моменту подачі заявки.

В іншому порядок покупки не відрізняється від звичного для кожного українця. Відповідно до Земельного Кодексу України іноземні громадяни можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а за їх межами - тільки земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.