Полезные материалы

Квота на залучення іноземної робочої сили

  1. Для іноземних працівників існує кілька видів квот:
  2. Нагадаємо, що з 16 січня 2019 року роботодавці, які запрошують іноземних працівників, повинні стежити...
  3. Порядок отримання квоти на залучення іноземців
  4. Для отримання квоти на право залучення іноземної робочої сили необхідно подати наступний пакет документів:...
  5. Що враховує комісія при видачі повідомлень?
  6. Перелік положень, які враховує комісія, визначений в п.10 Правил:

Як визначається потреба в залученні іноземних працівників? Який існує порядок залучення іноземців до трудової діяльності на території РФ?

Як ми вже відзначали, що законно перебуває в РФ іноземець - особа, яка має дійсні вид на проживання, або дозвіл на тимчасове проживання, або візу і (або) міграційну карту, або інші передбачені законом або міжнародним договором РФ документи, що підтверджують право на перебування (проживання ) в РФ (ст.2 Закону №115-ФЗ). Дозвіл на тимчасове проживання може бути видано іноземному громадянину в межах квоти, затвердженої Урядом РФ, якщо інше не встановлено цим Законом. Термін дії дозволу на тимчасове проживання становить три роки (п.1 ст.6 Закону №115-ФЗ).

ДОЗВІЛ НА РОБОТУ В МОСКВІ


Для іноземних працівників існує кілька видів квот:

  • квота на іноземних робітників, це коли роботодавці хочуть мати в штаті зарубіжних фахівців;
  • квота на видачу дозволів на роботу (візові іноземці можуть працювати тільки на підставі спеціального дозволу);
  • квота на дозвіл на тимчасове проживання. Тоді іноземці можуть працювати без спеціальних дозволів;
  • квота на видачу запрошень для іноземців, дану квоту отримують іноземці не тільки для проживання в країні, але і для працевлаштування.

Роботодавець і замовник робіт (послуг) мають право залучати і використовувати іноземців при наявності дозволу на залучення і використання іноземних працівників, а іноземець має право здійснювати трудову діяльність, в разі якщо він досяг віку вісімнадцяти років, при наявності дозволу на роботу або патенту. Зазначений порядок не поширюється на іноземних громадян, у тому числі постійно або тимчасово проживають в РФ (п.4 ст.13 Закону №115- ФЗ).

НА ЯКІ ПОСАДИ НЕ ПОШИРЮЮТЬСЯ КВОТИ ПРИ ПРИЙОМІ ІНОЗЕМНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДАЛЕКОГО ЗАРУБІЖЖЯ?

Важливо!

Квота на залучення мігрантів на роботу визначаться тільки для громадян, які прибули в РФ в візовий режим.

Уряд РФ щорічно визначає потребу в залученні іноземців, які прибувають в нашу країну з країн далекого зарубіжжя на підставі візи. При визначенні пріоритетів оцінюються політична, економічна, соціальна та демографічна ситуації, а також оцінюється ефективність використання іноземної робочої сили.

Потреба в залученні іноземних працівників за окремими видами економічної діяльності та їх кількість встановлюються прогнозом соціально-економічного розвитку суб'єкта РФ на відповідний період, як правило на рік. На підставі цих відомостей, тристороння комісія з регулювання соціально-трудових відносин даного суб'єкта направляє відповідні пропозиції до Уряду РФ.

І вже Мінпраці РФ на підставі пропозицій, що надійшли з регіонів, з урахуванням підтримки оптимального балансу трудових ресурсів між іноземними працівниками та працівниками громадянами РФ, встановлює квоти на видачу іноземним громадянам, які прибувають до Росії на підставі візи, дозволів на роботу як на території одного або декількох суб'єктів РФ, так і на всій території Росії.


Нагадаємо, що з 16 січня 2019 року роботодавці, які запрошують іноземних працівників, повинні стежити за тим, щоб:

  • рід занять іноземного співробітника відповідав мети в'їзду;
  • іноземець своєчасно виїжджав з країни.

За порушення з компанії може бути стягнуто штраф у розмірі від 400 000 до 500 000 рублів. Для посадових осіб та ВП штраф складе - від 45 000 до 50 000 рублів.

ЯКІ ПОДАТКИ ПЛАТИТЬ ВКС? ЧИ ПОТРІБНО ПЛАТИТИ ЗА ПІЛЬГИ?

Як визначається потреба в залученні іноземних працівників Порядок отримання квоти на залучення іноземців

Квота на залучення іноземних працівників визначається на підставі правил, затв. Мінпраці РФ від 23.01.2014 р №27н «Про затвердження правил визначення органами державної влади суб'єкта РФ потреби в залученні іноземних працівників» (далі по тексту - Правила).

Для того щоб визначити розмір квоти роботодавці повинні подати відповідні заявки, які розглядаються регіональної міжвідомчої комісією з числа представників тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин суб'єкта РФ, в тому числі ФМС РФ, ФНС РФ, Роструда РФ і органів виконавчої влади суб'єктів РФ.

Для залучення ВКС згідно з Переліком, подавати таку заявку не потрібно, і роботодавець зможе отримати відповідні дозволи.

Заявка подається роботодавцем (замовником робіт, послуг) до відповідного уповноваженого органу суб'єкта РФ (пп.1-3 абз.1 п.5 Правил) за відповідною формою (приведена в Додатку №1 до Правил). А рекомендації щодо заповнення заявки наведені в Додатку №2 до Правил. Заявка подається на паперовому носії або в електронній формі.

Важливо!

Інформацію про те, в який саме уповноважений орган державної влади суб'єкта РФ необхідно подати заявку, і відомості про його адресу, телефон, факсі, години прийому заявок можна дізнатися на сайті в розділі «Уповноважені органи суб'єктів Російської Федерації».

Заявки, форма і (або) заповнення яких не відповідає Правилам, повертаються роботодавцю, замовнику робіт (послуг) на доопрацювання не пізніше ніж протягом п'яти днів з моменту їх надходження до уповноваженого органу суб'єкта РФ (абз.1 п.5 пп. «А »п.6 Правил).

Якщо заявка складена правильно, то протягом 25 днів з дня надходження відповідної заявки роботодавця, замовника робіт (послуг) в уповноважений орган суб'єкта РФ комісія суб'єкта РФ приймає рішення про задоволення заявки в повному обсязі або її повне або часткове відхилення (п.7 Правил) .


Для отримання квоти на право залучення іноземної робочої сили необхідно подати наступний пакет документів:

  1. Два примірника заявки, заповнені і роздруковані з системи АІК ​​«Міграційні квоти». Система АІК є особистий кабінет на офіційному державному сайті «служби зайнятості».
  2. Довіреність для уповноваженої особи, в разі подання такої заявки не генеральним директором товариства.
  3. Копію виписки з ЕГРЮЛ для юридичних осіб або ЕГРІП для підприємців, засвідчену підписом та печаткою.
  4. Гарантійний лист з міститься в ньому інформацією про можливості надати житло та медичну допомогу (ДМС або договір з медичним закладом) для іноземного громадянина.
  5. Лист з обґрунтуваннями необхідності залучення іноземних працівників із зазначенням причини, по якій роботодавець хоче залучати на свою роботу іноземних громадян, і відомостями про виконану роботу в пошуку російських фахівців (працівників) на посади, які згідно із заявою роботодавець хоче замістити іноземними громадянами.

І далі роботодавцю (замовнику робіт, послуг) протягом п'яти днів з дня прийняття рішення комісією суб'єкта РФ надсилається повідомлення про прийняте рішення (пп. «Б» п.17 Правил).

Дані заявки не подають роботодавці-фізичні особи, які залучають іноземних працівників для особистих, домашніх і інших подібних потреб, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності.

ДІЛОВА ВІЗА В РОСІЮ

Що враховує комісія при видачі повідомлень?

З яких причин роботодавець може отримати відмову (за винятком заявки, складеної не по формі)?

Перелік положень, які враховує комісія, визначений в п.10 Правил:

  • наявність відомостей про реєстрацію роботодавця у ЕГРЮЛ;
  • відсутність можливості задоволення потреби в робочій силі за рахунок регіональних трудових ресурсів;
  • наявність можливості регіону з облаштування залучаються для здійснення трудової діяльності іноземних громадян виходячи з забезпеченості населення житлом, об'єктами соціальної інфраструктури та медичною допомогою;
  • надання роботодавцем гарантій медичного та житлового забезпечення іноземних працівників;
  • відсутність у роботодавця не усунених порушень трудового, міграційного, податкового, соціального законодавства;
  • дотримання роботодавцем допустимої частки іноземних працівників, які залучаються в різні галузі економіки, а також інших вимог, встановлених федеральними законами та іншими нормативними правовими актами.


Комісія суб'єкта РФ приймає рішення про відхилення заявки роботодавця, заявки роботодавця про збільшення розміру потреби повністю в разі (п.12 Правил):

  • уявлення роботодавцем недостовірних відомостей або фальшивих документів або повідомлення завідомо неправдивих відомостей;
  • порушення провадження у справі про банкрутство роботодавця;
  • невідповідності заявки роботодавця, заявки роботодавця про збільшення розміру потреби положень, згаданих вище (згідно п.10 Правил).

Важливо!

Квота на залучення іноземної робочої сили видається на один рік. Якщо у компанії виникне необхідність в наймі іноземців і надалі, то заявка подається заздалегідь, вже на початку нового року, щоб уряд РФ змогло визначити потребу в іноземців на російському ринку праці.

Що враховує комісія при видачі повідомлень?
Який існує порядок залучення іноземців до трудової діяльності на території РФ?
НА ЯКІ ПОСАДИ НЕ ПОШИРЮЮТЬСЯ КВОТИ ПРИ ПРИЙОМІ ІНОЗЕМНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДАЛЕКОГО ЗАРУБІЖЖЯ?
ЯКІ ПОДАТКИ ПЛАТИТЬ ВКС?
ЧИ ПОТРІБНО ПЛАТИТИ ЗА ПІЛЬГИ?
З яких причин роботодавець може отримати відмову (за винятком заявки, складеної не по формі)?