Полезные материалы

Реєстрація для громадян України: постановка на міграційний облік

  1. Необхідність постановки на міграційний облік
  2. Як оформити тимчасову реєстрацію
  3. Документи для постановки на облік
  4. Терміни дії тимчасової реєстрації
  5. продовження
  6. Скасування пільгового режиму

Серед загальної кількості мігрантів в Російській Федерації традиційно великий відсоток складають українці. Їх число значно збільшилася два роки тому з початком конфлікту в Донбасі. Крім того, в останні два роки в Росії змінилися деякі правила міграційного обліку. Тому реєстрація для громадян України останнім часом стала болючим питанням для багатьох її жителів.

Необхідність постановки на міграційний облік

З 1 січня 2014 року іноземці, які приїхали в РФ в безвізовому порядку (в тому числі українці), має право перебувати тут протягом 90 днів кожні 180 днів.

Протягом 7 днів після приїзду вони зобов'язані повідомити російській владі місце свого перебування. Цього вимагає російське законодавство (закон про правове становище іноземних громадян у РФ).

Оформлення реєстраційного обліку дозволяє громадянам інших країн легально перебувати на території Росії. Оформивши тимчасову реєстрацію, вони можуть здійснювати свої права, а також влаштуватися на роботу, отримати патент або дозвіл на проживання.

У разі відсутності реєстрації штраф оплачує приймаюча сторона. Розмір штрафу - від 2000 до 5000 рублів. Якщо після цього постановка на реєстраційний облік не проведена, то іноземця можуть депортувати з Росії.

Якщо після цього постановка на реєстраційний облік не проведена, то іноземця можуть депортувати з Росії

Як оформити тимчасову реєстрацію

Щоб стати на міграційний облік слід звернутися до приймаючої сторони, тобто фізичній особі або організації, у яких проживає або працює громадянин України. Згідно із законом приймаючою стороною можуть виступати:

  • Російський громадянин, який має постійну реєстрацію і - бажано - володіє квартирою, на адресу якої буде зареєстрований мігрант.
  • Юридична особа: російська або філія закордонної компанії, міжнародна організація.
  • Іноземний громадянин, офіційно живе і працює в РФ.
  • Готель / санаторій і подібні організації.

Приймаюча сторона готує пакет документів і звертається до відділення міграційної служби. Співробітник служби перевіряє правильність оформлення документів і віддає назад відривний бланк повідомлення про взяття на облік. Цей папір передається мігранта, який зобов'язаний зберігати її до виїзду з країни.

Цей папір передається мігранта, який зобов'язаний зберігати її до виїзду з країни

Відривна частина бланка повідомлення

Реєстрація для громадян України в 2019 році безкоштовна. Держмито за оформлення скасована з 01.01.2011.

Останні кілька років є можливість зробити тимчасову реєстрацію через портал держпослуг. Документи подаються в електронному вигляді. Якщо все оформлено правильно, то приходить запрошення відвідати місцеве відділення міграційної служби для закінчення процедури і отримання відповідного документа.

Тимчасова реєстрація оформляється і в багатофункціональних центрах. Співробітник МФЦ перевіряє правильність оформлення бланка повідомлення і віддає відривну частину. Документи відправляються в відділення міграційної служби. Ця послуга в МФЦ надається безкоштовно.

Поставити українця на реєстраційний облік можна в поштовому відділенні (повідомлення заповнюється в двох примірниках). Поштовий працівник перевіряє наявність документів і правильність їх оформлення. Оформлення через Пошту Росії коштує приблизно 250 рублів.

Документи для постановки на облік

Для оформлення тимчасової реєстрації для громадянина України надаються:

Для оформлення тимчасової реєстрації для громадянина України надаються:

зразок бланка

  1. Копія паспорта українця (сторінки з ПІБ, фотографією, датою і місцем народження, серією і номером).
  2. Міграційна карта зі штампом прикордонної служби.
  3. Оформлений бланк повідомлення про прибуття. Завантажити бланк повідомлення в PDF . Бланк заповнюють на комп'ютері або від руки друкованими літерами без помарок і скорочень.
  4. Папери приймаючої сторони (паспорт фізичної особи або установчі документи організації).

Терміни дії тимчасової реєстрації

Постановка на міграційний облік здійснюється максимум на 90 днів. Якщо є необхідність, то цей термін можна продовжити. Як правило, для цього потрібні вагомі підстави: іноземець очікує отримання патенту, РВП або посвідки на проживання, надходження в російський ВНЗ і т.д.

продовження

Для продовження реєстрації приймаюча сторона представляє:

  1. Клопотання про продовження перебування, написане в довільній формі. Обов'язково вказати ім'я і дату народження мігранта, громадянство, реквізити паспорта, адреса в Росії. Обов'язково перераховуються причини продовження.
  2. Копію паспорта та міграційну карту.
  3. Документи, що свідчать про необхідність подальшого перебування в Росії або вказують на неможливість покинути країну у встановлений термін. Серед них: дозвіл на роботу; трудовий договір; довідка / відмітка, що підтверджує подачу документів для отримання РВП, посвідки на проживання або статус ВКС; оплачений патент. Студенти надають договір з ВУЗом.

Так виглядає патент на роботу

У зв'язку з кризою на Україні, міграційній службі наказано без всяких перешкод для громадян цієї країни продовжувати терміни перебування в РФ. Відмітка про продовження перебування ставиться в міграційну карту.

Скасування пільгового режиму

Правило «90 днів кожні 180 днів» не була чинною для громадян України до 1 грудня 2015 року. У зв'язку з українською кризою для них тимчасово існував пільговий режим. Весь цей час українцям дозволялося перебувати в Росії довше покладеного терміну без отримання відповідних документів (патент, дозвіл на тимчасове проживання і ін.).

У 2016 році ситуація змінилася. Тепер українські громадяни, які планують тривалий термін знаходиться в РФ, зобов'язані оформляти дозвільні документи. Якщо вони цього не зроблять, то їм загрожує покарання аж до заборони в'їзду в РФ. Виняток робиться лише для жителів Донецької і Луганської областей.