Полезные материалы

Олімпіада-2018: хто і як завойовує ліцензії в Пхенчхан

  1. ФРИСТАЙЛ: проміняв ШВЕЙЦАРІЮ НА ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
  2. СКЕЛЕТОН: КВИТОК зберемо по зернятку
  3. ШОРТ-ТРЕК І "НУЛЬОВІ": ПО ОДНІЙ І суперпілота
  4. ЛИЖІ: ШЕВЧЕНКО - на шість ІГРИ
  5. БІАТЛОН: З НОВИМИ гвинтівки Цілимося В ЕСТАФЕТУ
  6. Фігурне катання: ТАНЦІ ТА ІНТЕРНЕТ ПРОТИ США
  7. САНІ: В ЛИСТОПАДІ обкатати Пхенчхан
  8. Двоєборства і стрибків з трампліну: Приціл НА 30-КУ
  9. ГІРСЬКІ ЛИЖІ І сноубордингу: ЛЬОДОВИКИ І ФІНАЛ Чундак

Наші біатлоністки виграли "срібло" ЧС-2017. фото AFP

До Олімпійських ігор 2018 року залишилося трохи більше трьох місяців. За ліцензії в Пхенчхан-2018 українські спортсмени борються в 11 видах.

ФРИСТАЙЛ: проміняв ШВЕЙЦАРІЮ НА ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Поки ліцензій ОІ у наших лижних акробатів дві - у кращій з українців на останньому ЧС Анастасії Новосад (13-е місце) і Ольги Полюк. Ще одну тримаємо в думці: для головної надії на медаль в цьому виді - Олександра Абраменко. З 2016-му він завоював Кришталевий глобус, але потім випав на сезон через травму ноги. "Олександр тільки зараз буде завойовувати квоту, - пояснює головний тренер Енвер Аблаєв. - Але, я думаю ... Навіть не думаю, а впевнений, що він її візьме! У нас є і молоді спортсмени. Якщо вони виконають всі вимоги для потрапляння на ігри, то, звичайно, ми їх також повеземо ".

"Провели вже 5 навчально-тренувальних зборів, - продовжив Аблаєв. - З них 4 - на воді, один - в Івано-Франківську. На заключному зборі в Швейцарії на воді Олександр виконав всю свою олімпійську програму. Це потрійне сальто з чотирма гвинтами в трьох різних варіантах. Планувався ще збір в Швейцарії на перший сніг, але ми переграли на Івано-Франківськ - потрібна була додаткова наприжка на батуті в лонжі. 20 числа виїхали на завершальний етап зі стрибків у воду в Мінськ. Після Білорусі їдемо на перший сніг у Фінляндії . Технічно хлопці готові на 80-85%. Розумію, що рішення замінити сніг в Швейцарії на батут у Франківську було правильним: в лонжі багато допрацювали. До зими залишиться тільки з морально-вольовими якостями впоратися. Чого не вистачає в матеріальному плані? Та нічого (сміється) " .

У акробатів КМ стартує 16 грудня в Пекіні.

СКЕЛЕТОН: КВИТОК зберемо по зернятку

Вся надія - на Владислава Гераскевич. Якщо візьме квоту, стане першим українським скелетоніст на ОІ. Тренер Михайло Гераскевич: "На етапах Кубка світу виступатимемо на незнайомих треках. Інформацію збираємо по зернятку: може, тренери інших команд допоможуть, хоча не дуже на це сподіваюся. За рейтингом потрібно потрапити в топ-5 країн, які будуть представлені одним атлетом. конкуренти? Китай, Швейцарія, Норвегія (в Ханссена міністерство вклало 600 000 євро, але на ЧС-2017 Влад у нього виграв), Австрія. Зберігаємо нормальні шанси, але потрібно відпрацювати ще 7 стартів. Готувалися в Латвії, 20 днів обкатував новий скелетон і ковзани. у п'ятницю вилетіли в Корею - з Ожема випробувати трек, зробити 10-12 заїздів. Після цього вилітаємо в Лейк-Плесіді на перший етап КМ. На Різдво на два тижні повернемося до Києва. Фінансування планово виділяється. Ми справляємося: без розкоші, без заробітку, але на все необхідне вистачає, навіть майже без грошей із сімейного бюджету ".

ШОРТ-ТРЕК І "НУЛЬОВІ": ПО ОДНІЙ І суперпілота

Ліцензії в шорт-треку стане відомо 20 листопада. Максимум, на що можемо розраховувати, - по одній у чоловіків і жінок. Хлопці тренуються в Києві і Харкові. На світовому рівні можуть замахнутися максимум на топ-30. А ось в ковзанярському спорті і керлінгу ми наших на ОІ не побачимо. Не пройшли відбір і хокеїсти. Бобслею немає, але якщо буде фінансування, за словами тренера, Владислав Гераскевич може перейти в цей вид, мовляв, великий для скелетона, а для бобслею - ідеальний пілот.

ЛИЖІ: ШЕВЧЕНКО - на шість ІГРИ

Якщо до 21 січня всі складеться з квотами, Пхенчхан може стати лебединою піснею в олімпійській кар'єрі 42-річної Валентини Шевченко. Бронзовий призер ЧС-2009 не пропускала ОІ з Нагано-1998 а в Сочі-2014 була прапороносцем. Хоча знамениту лижницю зараз рухає Тетяна Антипенко, наша надія хоча б на тридцятку найкращих. Готувалися лижники до сезону в австрійському Рамзау-ам-Дахштайн.

БІАТЛОН: З НОВИМИ гвинтівки Цілимося В ЕСТАФЕТУ

У біатлоні, де у нас найвища медальна перспектива, українці здобули 6 жіночих і 5 чоловічих олімпійських квот. На подіум традиційно мітимо в естафеті: жіночої, виграної нами 4 роки тому, а якщо поднажмем, - і в чоловічій, "гуляла" неподалік від медалей весь минулий сезон. В індивідуальних видах все більш туманно, але не списуємо з рахунків №8 загального заліку КМ-2017 Юлію Джиму і досвідчених Олену Підгрушну. Авось і у хлопців в потрібний момент вистрілять Семенов або Підручний. А взагалі "кадрів", що претендують на 11 ОІ-місць, - тьма. Збори проходили 8 дівчат (Підгрушна, Джима, Віта і Валя Семеренко, Варвинець, Абрамова, Журавок і приєдналася після операції Меркушина) і 7 хлопців (Підручний, Семенов, Прима, Семаков, Жирний, Ткаленко, Тищенко).

"Ще ми подали на акредитацію Наді Бєлкіна і Марії Панфілової, плюс Андрія Даценко, Віталія Труша та Тараса Лесюка - річного чемпіона світу серед юніорів, - розповів нам президент ФБУ Володимир Бринзак. - Усі живі-здорові. Матеріально всього вистачає для підготовки. Є проблеми зі здоров'ям у Варвинець - вона готується по спецпрограми. Але ця проблема стара - будемо її вирішувати після ОІ. Думаю, в сезон повинна увійти нормально ".

У жіночої команди минулого тижня закінчилися збори в словенській Поклюці, а у чоловічої - в Рамзау в Австрії. Далі - Норвегія і Канада відповідно. А до цього колесили по Іспанії, Естонії, Німеччини, Фінляндії, Франції та Україні. Збірники вже випробували нову зброю і англійські патрони (раніше ЄС не хотів продавати через військової ситуації в країні).

Еліт-сезон стартує 26 листопада з етапу КМ в шведському Естерсунді.

Фігурне катання: ТАНЦІ ТА ІНТЕРНЕТ ПРОТИ США

На ОІ кататися будемо в трьох видах. У танцях Олександра Назарової та Максиму Нікітіну, що тренуються в США, під силу топ-15. Для одиночників хороший результат - потрапляння в "проізволку" (топ-24). У дівчаток це, швидше за все, Анна Хниченкова, за чоловічу квоту борються Іван Павлов і Ярослав Паніот.

"Будуть враховуватися підсумки чемпіонату України, - каже голова тренерської ради Марина Амирханова. - Паніот тренується в США, а Хниченкова - в Дніпрі. Павлов - в Києві, але провів збір у Латвії (на табір збирав гроші онлайн. - Авт.). Дорослій пари у нас немає. Претендентам на ОІ профінансовані всі турніри. Чого не вистачає? в Україні у фігуристів взагалі немає бази тренувальної. у Києві ми катаємося, смішно сказати, 10 годин на тиждень. Як ми виходимо з ситуації? Погано. Бачите, не боремося за медалі ОІ. у хлопців, які в США, звичайно, краще умови ".

Наших танцюристів побачимо на 4-му етапі Гран-прі - 10 листопада в Осаці.

САНІ: В ЛИСТОПАДІ обкатати Пхенчхан

Сани відкриють сезон Кубком світу в Австрії 13 листопада. Перші п'ять КМ - ліцензійні. Перший збір команди пройшов з 25.09 по 9.10 в латвійській Сигулді. Зараз у них льодова підготовка в німецькому Альтенберге. А з 2 листопада випробують траси олімпійського Пхенчхана. В одномісних санях у чоловіків на ОІ претендують Антон Дукач та Андрій Мандзій, у жінок - Олена Стецьків і Олена Шхумова. Серед двомісних екіпажів надія на Олександра Оболончик і Романа Захарківа. Тренер Тарас Гарцула: "Потенціал є у всіх - вони кращі в Україні".

Двоєборства і стрибків з трампліну: Приціл НА 30-КУ

"У цих видах сезон вже почався, тому що є літні змагання - континентальні Кубки світу і Гран-прі, і на них ми завойовуємо ліцензії на Олімпіаду, - розповів нам гостренер збірної Роман Рудницький. - Кваліфікаційний період триває з липня 2016- го по 20 січня 2018 го. Якби ОІ були завтра, то в двоєборстві вимоги у нас поки виконують Віктор Пасічник, влітку на етапі в Планьіце став 22-м і 23-м, і Діма Мазурчук. у стрибках - Віталій Калиниченко. Підготовка до сезону? в основному у нас бази в Польщі, також готувалися в Австрії та Словенії. Хорош ий комплекс в Румунії. Стрибуни на тижні поїхали на збори до Польщі, а двоборці - в Алмати. З липня особливих проблем в підготовці немає. Якби так фінансували всі 4 роки, думаю, взагалі б їх не було. Потенціал? Про медалях ОІ НЕ говоримо. Чи не ті види і сильна конкуренція. Але Пасічник, думаю, може бути в Кореї мінімум в топ-30, а під силу потрапити і в 20 найсильніших. у стрибунів, якщо поїдуть, завдання мінімум - потрапляння в топ-30 ".

ГІРСЬКІ ЛИЖІ І сноубордингу: ЛЬОДОВИКИ І ФІНАЛ Чундак

"Олімпійські квоти будуть відомі 22 січня, - пояснила нам генсекретар ФЛСУ Юлія Сипаренко. - Поки говоримо про умови виконання кваліфікації, що дозволяє українцям увійти до списків кандидатів на ОІ. У гірськолижників це Іван Ковбаснюк, Тетяна Тікун і Ольга Книш. У сноубордингу - лідер збірної і учасниця двох попередніх Ігор Аннамарі Чундак (Данча) і Олександр Бєлінський. Обидва виступають в паралельних дисциплінах. Третій кандидат - Михайло Харук ".

З приходом осені наша команда вже на снігу. Влітку підготовка проходила на льодовиках. Гірськолижники в серпні брали участь в рейтингових змаганнях в Чилі. Сноубордисти готувалися в Австрії і Швейцарії. У грудні у них почнуться відбіркові етапи Кубка світу, їх чотири. У гірськолижників кваліфікаційні всі змагання міжнародного лижного календаря.
У наступні вихідні Ковбаснюк і Книш планують стартувати на 1-му етапі КМ у Зельдене. Далі все хлопці виступлять на Кубку Північної Америки.
"Наша особливість, що підготовка до ОІ починається менш ніж за рік до них. Це відштовхуючись від бюджетного фінансування, - розповідає Юлія. - Але якщо говорити про олімпійському циклі, в лижних видах в минулому сезоні з моменту початку відбору було моторошне зменшення фінансування. І це сильно вплинуло на плани і результати. У гірськолижників після ЧС вже не було фінансування. Сезон світом не закінчувався, а тут на змагання не за що їхати. З липня вже цілеспрямоване фінансування кандидатів. і все вже йде гладко. Хоча обладнання потрібно спортсменам ще на початку сезону, а його тільки-тільки набувають. Потенціал на ОІ? Для Чундак завдання потрапляти в фінали. У гірськолижників - топ-30 в одному з видів ".

Нагадаємо, що олімпійський вогонь Ігор-2018 буде запалено 24 жовтня в Древній Греції.

Нагадаємо, що на початку жовтня в Пхенчхані добудували головний стадіон Олімпійських ігор-2018 . Тимчасова арена являє собою п'ятикутник і вміщує 35 тисяч глядачів.

Раніше ми повідомляли, що на олімпійській формі норвежців розгледіли символи нацизму : В'язані светри спортсменів прикрашені зображенням рун стародавнього німецького алфавіту. Зокрема, на одязі зображена руна Альгиз (життя) і руна тейваз (воїн, бог). Остання руна у вигляді спрямованої вгору стрілки красується на емблемі Північного руху опору, який влаштував в кінці вересня в шведському Гетеборзі марш неонацистів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Чого не вистачає в матеріальному плані?
Конкуренти?
Чого не вистачає?
Як ми виходимо з ситуації?
Підготовка до сезону?
Потенціал?
Потенціал на ОІ?