Полезные материалы

Грейс Патриція Келлі. Американська княгиня Монако

Грейс Патриція Келлі. Американська княгиня Монако

Подорожуючи по Європі, відкриваючи для себе все нові і нові сторінки історії, Ви, звичайно ж, зверніть увагу на роль особистості в розвитку цілих країн. Недарма кажуть про імперію Карла Великого, про часи Наполеона, про правління Петра Першого. Але наскільки рідкісної, настільки і яскравою, нестандартної, цікавою залишається особистість жінки в історії. Адже практично в кожній європейкою країні була справжня Жінка, слава і пам'ять про яку не потьмяніли за багато і багато десятиліть. Катерина Велика в Росії, бунтівна Сіссі в Австрії, чарівна Грейс в Монако. Всі вони різні, але як все ж цікава деколи їх доля ...

Подорожуючи по Європі, відкриваючи для себе все нові і нові сторінки історії, Ви, звичайно ж, зверніть увагу на роль особистості в розвитку цілих країн. Недарма кажуть про імперію Карла Великого, про часи Наполеона, про правління Петра Першого. Але наскільки рідкісної, настільки і яскравою, нестандартної, цікавою залишається особистість жінки в історії. Адже практично в кожній європейкою країні була справжня Жінка, слава і пам'ять про яку не потьмяніли за багато і багато десятиліть. Катерина Велика в Росії, бунтівна Сіссі в Австрії, чарівна Грейс в Монако. Всі вони різні, але як все ж цікава деколи їх доля ...

Отже, Грейс Келлі. Монако - занадто маленька держава. Майже що велика сім'я, бодай трохи серйозна подія в якому стає надбанням всіх. Можливо, тому так ретельно вивчена біографія Грейс Келлі, може бути саме тому такою таємницею покрита її трагічна смерть.

Грейс Патриція Келлі народилася в далекому для нас 1929 році в Філадельфії. Для того, щоб в повноті зрозуміти, як проходило її дитинство, потрібно згадати пару слів про батьків. Почавши звичайним робочим-каменярем, досить скоро Джек Келлі перетворюється у власника компанії «Келлі. Цегляні роботи »і стає мільйонером. Паралельно з бізнесом Келлі весь віддається хобі - веслування. У 1920 році Джек став Олімпійським чемпіоном у цьому виді спорту. Мати Грейс - приблизна католичка - прищепила дівчаткам і силу волі, і впевненість у власних силах. Не останню роль зіграв і дядько майбутньої актриси - саме він, драматург Джордж Келлі. Під його впливом сформувалося бажання маленької дівчинки спробувати себе в акторському мистецтві.

Грейс йде в школу, в якій отримує, перш за все, не багаж знань, а вміння гідно показати себе в суспільстві. Тяга до наук у дівчини так і не з'явилася, а в 8 класі вже Джек Келлі вирішив втрутитися у виховання дочки. Незадоволений фізичною підготовкою, він забирає дівчину зі стін школи. У 14 років Грейс Грейс йде в школу, в якій отримує, перш за все, не багаж знань, а вміння гідно показати себе в суспільстві переводять в приватний навчальний заклад, де вона і закінчує курс середньої школи. 14 річна дівчинка зовсім не відрізнялася красою і витонченістю, проте її вроджені акторські таланти і непереборне бажання грати дозволяли їй перетворитися на сцені в кого завгодно. Грейс визначилася в своїх планах - вона стане актрисою!


У цьому ж навчальному закладі починаються перші любовні пригоди майбутньої княгині. До 16 років бридке каченя перетворюється на прекрасного лебедя: увагу залицяльників вселяє в неї впевненість у власних силах. Однак, далі побачень справа не просувалася. Пильне око батька ніяк не могло знайти гідного претендента на руку дочки.

Грейс закінчує школу і, спираючись на ім'я свого відомого в драматичних колах дядечка, подає документи в Американську академію драматичного мистецтва. Успішне складання вступних іспитів відкриває перед нею нове життя. Нью-Йорк - місто контрастів. Місто великих перспектив і ще більших амбіцій. Грейс дуже природно вписалася в нову компанію. У неї багато друзів, нові шанувальники і поклонник. Її хлопець - перший красень академії. Зустрічаючись з фотографом, Келлі відкриває в собі новий талант - манекенниці. Її фотографії на перших сторінках «Космополітен» і інших зіркових журналів.


Через рік Келлі з легкістю здає перехідні іспити і переходить на другий курс академії. Потрібно розуміти, що все (або майже все) випускники - це вже практично відбулися актори, адже в академії була досить жорстка селекція абітурієнтів і студентів.


Грейс потрапляє в групу молодого перспективного викладача Дона Річарсон, з якої у неї зав'язується перший і, мабуть, самий серйозний роман. Тож не дивно, що Джек Келлі не в захваті від ініціативи дочки. Мати теж додала масла у вогонь, з'ясувавши, що Дон не розлучили ще зі своєю першою дружиною. Сімейна рада знову втрутився в особисте життя, і Грейс знову підкорилася.

Дальше більше Дальше більше. Грейс поїхала в складі модною трупи в Пенсільванію. Романи слідували один за іншим. Знову зустрічі з Річардсом, знову розмови з батьком. Дійшло до того, що під вінець її кликав сам шах Ірану, але все не те. Принцеса чекала гідної пари.

Але Келлі не була б Келлі, якби зупинилася на досягнутому. На світову арену виходило нове «розвага» - телебачення. Грейс взяла участь в більш ніж 50 телепостановках, ставши відомою широкому глядачеві. Телесеріали відкрили їй дорогу до Голлівуду. Першою картиною став фільм «Рівно о Полудень». У 1952 році фільм завойовує Оскар і на Грейс звертають увагу тепер вже кращі світові режисери та постановники. Не минуло й трьох років і вже сама Грейс Келлі була номінована на отримання престижної нагороди за роль у фільмі «Сільська дівчина». Чи варто говорити, що Оскара вона отримала ...

Перед молодою жінкою відкриваються нові горизонти. Фільм за фільмом, роман за романом. Точкою в кінці кожного завжди було слова Джека Келлі. Він як і раніше не бачив жодного гідного претендента. Але Грейс вже починала нудитися. Чого ще могла побажати юна красуня в свої 26 років, досягнувши в житті майже всіх поставлених цілей ... І вона дочекалася.

1955 рік. Черговий Каннський фестиваль в повному розпалі. Один з найвідоміших журналів «Парі Матч» організував зустріч монакського князя Реньє з американською красунею - причина була до непристойності банальна причина - потрібно урізноманітнити звіт про фестиваль цікавими фотографіями. Грейс не дуже горіла бажанням зустрічатися з вінценосних осіб, але правила пристойності адже ніхто не відміняв.

Зустріч відбулася. Князь зробив на вітряну красуню найпозитивніше враження, Реньє також сподобалася спокійна і впевнена в собі актриса. Квапливе рукостискання перед об'єктивами фотокамер перейшло в таємну переписку, яку молоді деякий час успішно приховували від усіх.

Відвернемося трохи від Грейс і обмовимося про князя монакських. Реньє III в 1955 році було вже 30 років. Багато чи мало? Скоріше не так вже й багато, але потрібно знати про одну цікаву особливість в історії Монако: якщо з якихось причин князівство позбудеться монарха, і у нього не буде спадкоємця, то на наступний день воно просто перестане існувати і стане частиною Франції. Виявляється, що 30 років вже зовсім не мало. Потрібно замислюватися про спадкоємця і підшукувати собі гідну партію. Грейс повністю відповідала уявленням князя про майбутній дружині.

Не минає і пів року, як в грудні тисяча дев'ятсот п'ятьдесят п'ять Реньє їде в Америку, Не минає і пів року, як в грудні тисяча дев'ятсот п'ятьдесят п'ять Реньє їде в Америку,   щоб відвідати сімейство Келлі і познайомитися з її батьками щоб відвідати сімейство Келлі і познайомитися з її батьками. Тут вже Джеку і сказати було нічого. Більш гідного претендента, напевно, знайти було нереально. Кілька днів в гостях і князь робить пропозицію, єдиним можливим відповіддю на яке було «Так». Чи не єдиною вимогою майбутнього чоловіка стало закінчення кар'єри актриси. Келлі не противилася - сімейне щастя для неї в той момент стало вже на першому місці.

4 квітня 1956 року Грейс Келлі на судні «Конституція» вирушила з Америки в Монако. Після тижня відбулася процедура одруження і пара поїхала, а точніше попливла в свій медовий місяць. Практично весь цей період молодята провели на яхті, плаваючи по малонаселених і відокремленим районам Корсики. По поверненню в Монако лікарі повідомили Реньє про радісну подію - Грейс вагітна. Сказати, що князь був радий цій події - значить не сказати нічого. Все Монако що називається «на вухах стояло». Через дев'ять місяців на світ з'явилася Кароліна. Потрібно пам'ятати, що Реньє був дуже важливий саме спадкоємець - і Грейс не обдурила його очікувань: через два роки народжується хлопчик. Його назвали Альбер. Останньою стала Стефанія. Дитина народилася в 1965 році і вона по праву стала самим розпещеним дитиною в сім'ї. Подружжя і надалі намагалися, але після невдалого четвертого разу лікарі констатували, що Грейс більше ніколи не матиме дітей.

Не можна сказати, що сімейне життя Грейс була настільки спокійна і безхмарна. Князь був запальний і нестриманий. Поки діти були маленькими, вони залишалися тим об'єднуючим фактором, який зміцнював слабшає союз. Реньє не міг пробачити популярності дружини, яка часто затьмарювала його особу. Ревнощі до такої слави штовхала князя на необдумані і не дуже приємні для дружини вчинки. Вони все більше віддалялися один від одного.

Але це було після, а відразу після народження першої доньки подружжю не могли натішитися Але це було після, а відразу після народження першої доньки подружжю не могли натішитися. Грейс стала національною героїнею: саме при ній князівська пара стала активно займатися благодійністю - щорічна ялинка при палаці збирала всіх дітей Монако. Грейс заснувала лікарню і декілька дитячих садків. Варто згадати, що філія Червоного Хреста в Монако вважався одним з найвідоміших і найактивніших у світі з надання допомоги постраждалим в ході військових дій і стихійних лих. При княгині Грейс стрімко стало поліпшуватися добробут мініатюрного держави: справжній потоп туристів хлинув сюди, щоб подивитися на молоду американку, що завоювала серце, можливо, самого бажаного нареченого Європи.

Розв'язка наступила в вересні 1982 року. Грейс разом з дочкою Стефанією прямували в Монако. Княгиня відпустила водія: їй потрібно було серйозно поговорити з дочкою, якій заманулося захопитися гоночними машинами ... Як розповідав потім водій вантажівки їхав слідом за ними, на одному з поворотів, замість того, щоб загальмувати, «Ровер» Грейс розігнався і, пробивши огорожу, полетів в прірву. 45 метрів падіння не залишили Грейс шансів. На подив, Стефанія відбулася лише незначними ушкодженнями та синцями.

Стан Грейс було безнадійним і сім'я прийняла рішення відключити її від апарату штучного дихання. Так не стало, мабуть, найвідомішою з княгинь монакських. Грейс Патриції Келлі було всього 52 роки. Скорбота монакцев була щирою і невтішної. Країна втратила справжнього символу, талісмана, який приніс удачу і жив поруч з ними ...

18 вересня вона була похована в родинній усипальниці Грімальді в Кафедральному соборі Монако.

Коли Ви приїдете в Монако, награти в фешенебельному казино, насолодіться крутими віражами монакського серпантину, захопитися розкоші місцевих яхт і автомобілів, знайдіть хвилину, щоб озирнутися навколо - Ви обов'язково побачите її слід. Найкрасивішою княгині Монако. Грейс Патриції Келлі.

Мітки: історична особистість

Багато чи мало?