Волейболістки РГУФКСМіТ вперше здолали РУДН з 2016 року в рамках студентської Суперліги

РГУФКСМіТ - РУДН - 3: 1

РГУФКСМіТ - РУДН - 3: 1. (25:19, 25:17, 24:26; 26:24).

15.03.2018 р, четвер, 18:00

ХХХ Московські спортивні студентські ігри, сезон 2017/2018 рр.

Чемпіонат Москви серед ВНЗ з волейболу, жінки, Суперліга, груповий етап, матч 15-го туру

Адреса проведення матчу: м Москва, РГУФКСМіТ зал № 230, м. Черкізовському, Бузковий бульвар, д. 4

склади:

РГУФКСМіТ (футболки - сині): Наталія Курочкіна (№ 7, к), Любов Бурушкіна (№ 3), Марія Маркель (№ 11, л), Олександра Ганенко (№ 12), Еліна Костіна (№ 13), Катерина Жемаева (№ 4), Олеся Литвинцева (№ 8), Анастасія Мурзіна (№ 9), Анастасія Коновалова (№ 10), Єлизавета Новикова (№ 14), Олена Новікова (№ 17, л), Олена Попова (№ 15).

Старший викладач: Григор'єв Віктор Анатолійович.

РУДН (футболки - синьо-червоні): Катерина Вдовіна (№ 6, к), Софія Лохмачева (№ 1), Ксенія Маслова (№ 2), Ксенія Полянська (№ 3), Еліна Закаєва (№ 4), Катерина Жук (№ 5), Таїсія Розпусна (№ 8), Ксенія Чекулаева (№ 17), Анастасія Лексина (№ 12), Наталія Суріна (№ 15), Христина Полянська (№ 16), Дар'я Чаплигіна (№ 11).

Головний тренер: Цуканова Лариса В'ячеславівна.

Головний арбітр зустрічі: Швець В.Г.

Перший помічник арбітра зустрічі: Лук'янов П.В.

У четвер, 15.03.2018 р, в жіночій студентської волейбольної Суперліги Москви і в рамках ХХХ МССІ відбувся поєдинок, який не рекомендувалося пропускати, так як в ньому брали участь головні претенденти на 1 і 2 місця на груповій стадії першості - РГУФКСМіТ і РУДН. Одна назва таких команд в жіночому студентському волейболі Москви говорило нам про те, що на майданчику очікувалася справжня битва, адже саме ці колективи одні з тих, хто в останні роки диктують моду цієї прекрасної гри серед студенток.

На початок гри, на 1 позиції розташовувався РУДН, який переміг у всіх 13 матчах без винятку з 36 очками, а слідом йшов якраз РГУФКСМіТ, який в 13 зустрічах здобув 12 «вікторій» з 35 балами в активі, поступившись лише одного разу, в першому колі , в гостях якраз команді РУДН з рахунком 0: 3 (12:25; 17:25; 13:25). Судячи з результатів партій, перемога підопічним Лариси Цуканової далася не так складно.

У минулому сезоні двічі верх знову брали волейболістки РУДН з однаковим результатом 3: 1, а в сезоні 2015/2016 рр. РУДН в «Фіналі чотирьох» Суперліги в півфіналі теж здолав «фізкультурніци» і знову з рахунком 3: 1. В останній раз РГУФКСМіТ перемагав РУДН в зазначеному сезоні 2015/2016 рр., На груповій стадії Суперліги 04.03.2016 р з результатом 3: 2 у себе вдома. Як бачимо, гравці Лариси Цуканової вже 4 зустрічі поспіль виходили переможцями з протистояння з РГУФКСМіТ.

Що ж, перед стартом поєдинку, думалося, що гості захочуть продовжити добру традицію перемог проти свого принципового суперника в рамках МССІ, а «фізкультурніци» постараються її перервати, щоб прорватися в плей-офф з 1 рядки. Виходячи з усього, можна було припустити, що нас чекало досить цікаве волейбольне видовище, в якому перемога повинна була дістатися найсильнішому! У таких тонах вимальовувалася ця гра в анонсі, що стала, як завжди, не менш цікавої, ніж попередні зустрічі між даними клубами!

Перший сет стартував у впертій боротьбі, а перший бал заробив в грі колектив РГУФКСМіТ знижкою Любові Бурушкіной - 1: 0, на що підопічні Лариси Цуканової відповіли ударної атакою у виконанні Таїсії Распутної - 1: 1. Незабаром, команда РУДН зуміла вирватися вперед в результаті на два очки - 2: 4, але потім була їх подача в аут - 3: 4 і результативний «постріл» у сітки Катерини Жемаевой - 4: 4. Трохи пізніше, після рахунку 4: 5 «фізкультурніци» схаменулися і набрали ще два бали, у сітки точний удар зуміла завдати Жемаева - 5: 5 і з подачі блиснула результативністю Олександра Ганенко - 6: 5.

Гойдалкових гра тривала ще недовго, паритет на табло гарматним «пострілом» у нападі відновила Таїсія Розпусна - 6: 6, а остання рівність в першій партії було зафіксовано на табло після не точною подачі від команди РУДН - 8: 8. Незабаром, гравці Віктора Григор'єва набрали три очки поспіль, 10: 8 зробила точним ударом у сітки капітан Наталія Курочкіна, а 11: 8 стало після разючої подачі Любові Бурушкіной.

Краще на прийомі стали діяти волейболістки РГУФКСМіТ, та й в атаці, а також, з подачі, у них відсоток браку був менше, що і зумовило факт їх лідерства в першому сеті. Результат 13: 9 на користь «фізкультурніци» точним ударом в атаці встановила Жемаева, а потім господині вели з рахунком 14: 9. Далі послідувала разюча атака гостей у виконанні Распутної - 14:10 і не береться подача Софії Лохмачевой - 14:11.

Трохи пізніше, двічі бомбение і не беруться діагональні «постріли» завдала Олександра Ганенко - 15:11 і 16:11. В общем-то, РГУФКСМіТ вже своє не упускав, Анастасія Мурзіна здорово зіграла в нападі - 18:13, а потім сині виставили непробивний подвійний блок в зв'язці Єлизавета Новикова - Анастасія Мурзіна - 19:13. До другого тайм-ауту в першому сеті господарки вели з результатом 19:16, після разючої подачі гостей від Христини Полянської, а після цієї паузи РГУФКСМіТ довів справу до своєї «вікторії» в цій партії. Результативний блок в зв'язці Бурушкіна - Курочкіна зробив рахунок на табло 22:16 на користь перших, а останній і переможний бал в першому сеті набрала за господарок Жемаева - 25:19, після чого РГУФКСМіТ повів в партіях з рахунком 1: 0!

Сет другий був схожий з першим, в якому була боротьба, за очки чіплялися обидві сторони, але поступово дівчата РГУФКСМіТ виходили в результаті вперед і свого, як то кажуть, не втрачали. Перше очко в цій партії заробили господині, за рахунок точного «пострілу» у сітки Олександри Ганенко - 1: 0, до слова, стала найрезультативнішою волейболістки в даній партії серед обох команд, яка набрала 8 очок. Незабаром, вперед в результаті, як і в першому сеті, вийшов колектив Лариси Цуканової - 2: 4 було після разючої подачі Ксенії Полянської, але в дзеркальному відображенні першого і другого сетів результат на табло вирівняла Жемаева, Катерина зіграла результативно з подачі - 4: 4 .

Вирівнявши рахунок, за РГУФКСМіТ Наталія Курочкіна видала серію з трьох разючих подач поспіль - 6: 4, 7: 4 і 8: 4, після чого РУДН попросив тайм-аут. Після паузи синьо-червоні теж набрали три бали поспіль, в атаці вдало відіграла Софія Лохмачева - 8: 5, а потім двічі за гостей безперебійно зіграв їх подвійний блок в зв'язці Лексина - Розпусна - 8: 6 і 8: 7. Трохи пізніше, за «фізкультурніци» Ганенко зіграла точної знижкою - 9: 7, на що волейболістки РУДН відповіли двома разючими атаками - Ксенії Маслової - 9: 8 і капітана Катерини Вдовіної - 9: 9. Далі настала черга по набрання очок гравцями РГУФКСМіТ, ударно зіграла їх зв'язка на блоці Мурзіна - Жемаева - 10: 9, потім була невимушена помилка синьо-червоних - 11: 9 і вдалі дії у сітки Єлизавети Новікової, яка набрала бали знижкою - 12: 9 і прямим ударом - 13: 9.

Активна в складі господарок була і Новикова, Єлизавета в цій партії здобула 4 очка, її подальші «постріли» у нападі міняли результат на користь її колективу - 15:13 і 17:13, а потім пішов ейс від Любові Бурушкіной - 18:13, перед другим тайм-аутом у другому сеті. Підопічні Віктора Григор'єва явно спіймали кураж, так як після зазначеної паузи вони діяли куди ефективніше. Результат 22:14 Експерт: В атаці разючим ударом встановила Олена Попова, а Наталія Курочкіна практично визначила результат цієї партії на користь свого колективу не береться подачею - 24:15. Останній бал в другій партії був набраний в нападі розігралася Ганенко - 25:17, а РГУФКСМіТ повів по сетах з рахунком 2: 0!

У партії третьої непогано стартували волейболістки Лариси Цуканової, після атаки Распутної і точної подачі Вдовіної вони повели з результатом - 0: 2. Парадокс, але картина початку третього сету з розвитку її результату знову стала нам добре знайомої, рахунок 4: 4 на табло висвітився в третій раз в цій зустрічі, після того як результативно у сітки відіграла Ганенко. Далі очко в нападі набрала Курочкіна - 5: 4, а потім у сітки разяще зіграла і Мурзіна - 6: 4. Трохи пізніше, після вдалої атаки від Ганенко «фізкультурніци» були попереду з рахунком 8: 5. Однак незабаром до одного бала відставання в результаті РУДН скоротила точна подача у виконанні Дарини Чаплигіної - 8: 7, а паритет відновила Ксенія Маслова, що не беруться «пострілом» у нападі - 8: 8.

Більш того, синьо-червоні вийшли і вперед за рахунок невимушених помилки своїх опоненток - 8: 9, а лідерство РУДН в другому сеті затвердив точний удар в атаці Лексина - 8:10. Пізніше, шляхом одиночного непробивного блоку від Мурзін господині в гру повернулися - 10:10, але гості знову видали серію з набраних очок, тепер з трьох, а перед першим тайм-аутом в третьому сеті команда РУДН повела в результаті після ударної атаки Лохмачевой - 10 : 13. Після цієї перерви спад настав у гостей, і, навпаки, на господинь він подіяв благотворно, вони видали серію з 4 набраних очок поспіль. Спершу, невимушену помилку допустили синьо-червоні - 11:13, потім був разючий подвійний блок в зв'язці Новикова - Курочкіна - 12:13, а потім дві поспіль результативні подачі від Анастасії Мурзіна - 13:13 і 14:13 перед ще одним тайм -аутом.

Після даної паузи дівчата РУДН цифр на табло зрівняли точної подачею Вдовіної - 15:15 але після цього три бали поспіль заробили господині, останній з них в атаці здобула Ганенко - 18:15. Незабаром, після непробивного одиночного блоку РГУФКСМіТ повів в результаті впевненіше - 20:16, а трохи згодом результативну знижку зуміла спорудити і Ганенко - 21:18. Все йшло до того, що «фізкультурніци» йшли до третього виграшного сету, але в концентрації додали їх опонентки, почали поступово своє відставання в результаті скорочувати.

Двічі поспіль на ура за синьо-червоних зіграла Розпусна, спершу в атаці - 21:19 а потім з подачі - 21:20. Господині вели з рахунком 22:20, але за гостей вміло в нападі відіграла Лексина - 22:21 а потім знижкою бал заробила Маслова - 22:22. Вивів вперед в результаті РГУФКСМіТ планує удар Бурушкіной - 23:22 але рівність на табло повернула вдала атака Распутної - 23:23. І все ж, гості повели - 23:24 а господині рахунок зрівняли - 24:24. Перед ще одним тайм-аутом бал за РУДН в атаці набрала Вдовіна - 24:25, а після паузи гості довели справу до своєї перемоги в третій партії. Еліна Закаєва продемонструвала відмінний прийом, а Вдовіна вколотив м'яч на протилежний бік майданчика - 24:26, вигравши першу партію для РУДН в даній зустрічі - 2: 1!

Четверта партія стартувала з ейси Анастасії Мурзіна - 1: 0, але потім була подача господинь в аут - 1: 1, ейс Вдовіної - 1: 2 і невимушена помилка «фізкультурніци» - 1: 3. Далі, після обміну невимушеними помилками, яких було більше у гостей, результат 4: 4 був зафіксований в четвертий раз в матчі! Трохи пізніше, з подачі результативністю блиснула Новикова - 7: 4, а потім відбувся одиночний непробивний блок Курочкіна - 8: 4, а перед першим тайм-аутом в четвертому сеті пішли часті помилки дівчат з РУДН, а після чергової з них господині повели в рахунку - 11: 6. Втім, два бали синьо-червоні все ж відіграли, за рахунок діагонального «пострілу» Полянської - 11: 7 і подвійного блоку в зв'язці Вдовіна - Лексина - 11: 8.

Катерина Жемаева ударно зіграла ударом по діагоналі - 12: 8, проте і гості відповіли вагомо, Маслова в нападі набрала бал - 12: 9, а Лексина зіграла разяще ейсом - 12:10. Як бачимо, незважаючи на часті помилки гостей, ближче до середини четвертого сету вони змогли зібратися, а результат 14:13 В користь РГУФКСМіТ став після удару у сітки Распутної. Пізніше, після точного удару в нападі Ганенко «фізкультурніци» повели з результатом 16:14 але потім в їхній грі настав спад, яким і скористалися їх опонентки, які набрали чотири очки поспіль.

Вирівняла становище в даному сеті в атаці Полянська - 16:16, а потім двічі забійно з подачі зіграла Розпусна - 16:17 і 16:18, перед черговим тайм-аутом. Після цієї паузи була запекла боротьба, в якій чаша ваг постійно змінювала свій вектор. Рахунок став рівним після атаки Маслової - 19:19, потім була невимушена помилка гравця РУДН - 20:19, а потім за РГУФКСМіТ ударно у сітки зіграла на одиночному блоці Мурзіна - 21:19 перед ще одним тайм-аутом.

Триллер продовжився і після цієї паузи, тепер зібралися дівчата РУДН. Була подача в сітку у господинь - 21:20, потім знижкою бал у сітки набрала Маслова - 21:21, а вивела вперед в рахунку РУДН ударом в атаці Полянська - 21:22, перед останнім тайм-аутом, як з'ясувалося пізніше, в матчі ! У зазначеній паузі Віктор Григор'єв вказала на мінуси гри своїх підопічних, які почули раді головного тренера, перетворивши після цієї перерви.

В атаці за РГУФКСМіТ впевнено відіграла Мурзіна - 22:22 але РУДН вивела вперед в рахунку разюча атака Лохмачевой - 22:23. Результат на табло зрівняв «постріл» у нападі Новікової - 23:23 а потім за «фізкультурніци» за здравіє зіграв їх подвійний блок в зв'язці Курочкіна - Новикова - 24:23. Гості знайшли в собі сили вирівняти паритет цифр на табло за рахунок точного удару у сітки Распутної - 24:24, після чого в складі господарок ударно у сітки зіграла Новикова - 25:24, а крапку в грі поставила результативна знижка Анастасії Коновалової - 26:24 , підвівши підсумок матчу з рахунком 3: 1 в сетах на користь РГУФКСМіТ!

Перемогу «фізкультурніци» місцеві трибуни вітали оплесками, ще б пак, з характером у підопічних Віктора Григор'єва все в порядку, що вони не раз довели в даному протистоянні, особливо в його кінцівці. Зазначу, що ця перемога стала для жіночої команди РГУФКСМіТ першої над РУДН в рамках студентської Суперліги, починаючи з 04.03.2016 р, що склало трохи більше двох років!

Що ж, ці команди нас ще порадують своєю грою в поточному сезоні, в серії плей-офф, а на момент написання статті - 09.04.2018 р, РГУФКСМіТ йде на 2 місці з 15 перемогами в 17 матчах, а РУДН лідирує з 16 « вікторіями »теж в 17 зустрічах, за 1 тур до закінчення групового етапу. І наостанок, велике спасибі передаю волейболістка РГУФКСМіТ за знайдену зошит, де були всі записи даної зустрічі вашого оглядача, завдяки чому і відбувся цей огляд в повному обсязі!

Кращі гравці матчу: Олександра Ганенко (РГУФКСМіТ), Наталія Курочкіна (РГУФКСМіТ), Таїсія Розпусна (РУДН).

Інтерв'ю з центральним блокуючим РГУФКСМіТ Наталією Курочкіна

- Наталія, з перемогою, як тобі минула гра? Ви вели по сетах 2: 0, потім стало 2: 1, в четвертій партії РУДН був близький, щоб перевести гру в п'ятий сет, за рахунок чого зібралися? Чув відмінні слова напуття вашого тренера в тайм-ауті четвертого сету, цей фактор став визначальним у вашій перемозі з результатом 3: 1?

- Слова тренера точно не проходять даремно, намагаємося прислухатися до кожного його слова і, як виявляється, не дарма, він може вивести кожного з нас на той емоційний рівень, який вимагається в певній грі!

- Кого б ти могла виділити по матчу?

- Команда - єдине ціле, виділю всіх (посміхається).

- Вся ваша основа сьогодні змогла взяти участь в матчі?

- Грала майже вся основа, ми готувалися до цієї зустрічі.

- Якось по-особливому налаштовувалися на гру, адже ваш суперник до її початку не терпів ще поразок в цьому сезоні, та й ви його давненько не перемагали?

- Чекали цього матчу, готувалися, РУДН дуже гідний суперник, з такими командами цікаво грати.

- Давив чи психологічно той факт, що ви не обігравали РУДН давно?

- Ми про це не думали, у нас стояли інші завдання, перш за все, показати гідну командну гру, коли це виходить, решта складається саме собою.

- Що було найважче в цьому матчі?

- Найскладніше, підтримувати емоційний настрій протягом всієї гри, в цьому, частенько допомагає тренер, розслабитися не дає (посміхається).

- Давно граєш за РГУФКСМіТ?

- Уже восьмий рік вірна своєму ВУЗу.

- Яка атмосфера у вашому клубі зараз?

- У нас у всіх одна мета і ми до неї йдемо, атмосфера відповідна (посміхається).

- Виступаєш ти десь ще, крім свого ВНЗ?

- Граю за своє рідне місто і за команду по Московській області.

- Як тобі підтримка вболівальників в цій зустрічі?

- Підтримка відмінна, вона нас теж заряджає, частіше б так.

- Скоро буде плей-офф, як вважаєш, крім РУДН ще хтось зможе втрутитися в битву за чемпіонство?

- Без коментарів, жіночий волейбол не передбачуваний, дізнаємося на плей-офф (посміхається).

- Можеш пригадати, коли ти полюбила волейбол і яке місце він займає в твоєму житті?

- Полюбила я його ще в глибокому дитинстві і велика частина моєї життя пов'язане з ним (посміхається)! (Навчання, робота, спорт).

- Чи є волейбольні кумири, яким ти наслідуєш?

- Є багато відмінних гравців на світовому рівні, а я просто граю в задоволення (посміхається).

- Захоплюєшся ти іншими видами спорту крім волейболу?

- Пляжний волейбол вважається? Ну, і трохи фітнесу (посміхається).

- Чи хотіла ти коли-небудь стати професійною волейболістки?

- Колись, звичайно, хотіла, але ні про що не шкодую (посміхається).

- Колись, звичайно, хотіла, але ні про що не шкодую (посміхається)

- На твій погляд, яка найсильніша сторона вашої команди на сьогоднішній день?

- Підтримка в команді - це, перш за все, плюс, у нас спільні цілі і завдання.

- У Наталії Курочкіна є улюблена фраза, з якої вона йде по життю вперед?

- «Один раз живемо, далі зміст зрозумілий» (посміхається).

Загальна результативність волейболісток обох команд у зведеній таблиці

РГУФКСМіТ

Гравець - про чки (по сетах)

Олександра Ганенко - 20 очок (5, 8, 4, 3)

Наталія Курочкіна - 15 очок (2, 5, 6, 2)

Єлизавета Новикова - 14 очок (2, 4, 1, 7)

Анастасія Мурзіна - 10 очок (2, 1, 4, 3)

Катерина Жемаева - 8 очок (4, 2, 1, 1)

Любов Бурушкіна - 5 очок (3, 1, 1)

Олена Попова - 1 очко

Анастасія Коновалова - 1 очко

РУДН

Таїсія Розпусна - 18 очок (6, 1, 6, 5)

Анастасія Лексина - 10 очок (2, 2, 3, 3)