Полезные материалы

Як правильно годувати новонародженого грудним молоком

  1. Користь грудного молока
  2. Міфи про грудне вигодовування
  3. Як правильно годувати новонародженого груддю
  4. В якому становищі правильно годувати новонародженого
  5. Як правильно годувати новонародженого грудним молоком лежачи
  6. Як правильно годувати новонародженого грудним молоком сидячи
  7. Проблеми при годуванні

Раніше питань про годування немовляти грудьми не виникало взагалі, адже ця жіноча фізіологічна особливість сприймалася як природна Раніше питань про годування немовляти грудьми не виникало взагалі, адже ця жіноча фізіологічна особливість сприймалася як природна. Згодом кількість дітей в сім'ях стало зменшуватися, і майбутнім мамам просто ніде було спостерігати за тим, як правильно годувати новонародженого грудним молоком. Саме тому сьогодні і виникають питання, на які ми постараємося розгорнуто відповісти.

Користь грудного молока

Грудне молоко - ідеальна їжа для малюків з наступних причин:

  • воно має потрібну температуру;
  • це харчування, яке завжди під рукою;
  • в його склад входять антитіла, які надійно захищають організм малюка від алергії і хвороб;
  • молоко містить поживні речовини в оптимально збалансованому складі.

Грудне молоко корисно не тільки для дитини, але і для мами, адже, згідно з медичними даними, що годує жінка майже не піддається ризику захворіти на рак грудей або остеопорозом, який дає про себе знати після 40 років. Шалені швидше приходять в форму після пологів, що так важливо для сучасних мам, які ведуть активний спосіб життя.

Міфи про грудне вигодовування

Існує декілька поширених міфів про грудне годування, які ми хочемо розвіяти Існує декілька поширених міфів про грудне годування, які ми хочемо розвіяти.

  1. Існує думка, що жінки з маленькими грудьми не в змозі вигодувати немовля. Це маячня, розмір грудей ніяк не впливає на грудне вигодовування.
  2. Соски перед годуванням варто напружити. Далеко не у всіх випадках! Це стосується тільки тих жінок, у яких втягнута форма сосків: вони дійсно вимагають деякої підготовки.
  3. Годування грудьми заподіює біль. Насправді неприємні відчуття виникають в період звикання до нового відчуття або тоді, коли у малюка прорізалися зубки, і він ще не вміє контролювати силу натиску. Спочатку дискомфорт відчувають всі жінки, але з часом годування грудьми буде приносити задоволення і малюкові, і мамі.
  4. Якщо ваша мати не могла з якоїсь причини правильно годувати новонародженого дитини, то і ви не зможете. Насправді ніякого зв'язку з генетикою тут немає. Неможливість годувати грудним молоком пов'язана тільки з неправильною поінформованістю молодої матері або деякими захворюваннями.

З нюансами розібралися, пора переходити до практичних порад.

Як правильно годувати новонародженого груддю

Не треба чекати, що малюк почне активно смоктати груди відразу, як тільки відкриє рот. У кожного немовляти свій темперамент, тому і потреба в маминих грудей теж на різному рівні, адже молоко - це не тільки засіб насичення, це ще і захист від страху, болю і холоду.


І тим не менше, то, наскільки правильно ви станете годувати новонародженого грудним молоком з першого прикладання, багато в чому визначає успіх майбутньої лактації І тим не менше, то, наскільки правильно ви станете годувати новонародженого грудним молоком з першого прикладання, багато в чому визначає успіх майбутньої лактації. Це психологічний момент, який впливає і на маму, і на малюка.

Незважаючи на те, що в сучасних пологових будинках активно допомагають налагодити годування грудьми, молода мама повинна сама знати загальні ази і принципи правильного прикладання, які виглядають наступним чином:

  1. Вибирайте позу так, щоб було зручно перебувати в ній протягом тривалого періоду. Підготуйте подушки, слінг і інші аксесуари, які допоможуть створити комфорт.
  2. Мама вибирає будь-яку позу для годування, тоді як дитина обов'язково повинен притискатися животом до матері, а його личко бути направлено в сторону соска вгору.
  3. Не можна жорстко фіксувати голову малюка, адже він не зможе регулювати положення соска або дати зрозуміти, що вже наївся.
  4. Жінкам з повними грудьми важливо пам'ятати, що при занадто міцному прижатии малюка його носик може «потонути» в грудях, що призведе до нестачі повітря і страху малюка.

Дуже важливим є правильний захоплення грудей малюком, який виражений такими моментами:

  • губи малюка вивернуті назовні, при цьому в рот захоплені і сосок, і ареола;
  • ніс малюка притиснутий до грудей, не потопаючи в ній;
  • годування не доставляє матері ніяких дискомфортних відчуттів;
  • в процесі годування грудьми можна почути тільки ковтальні звуки.

губи малюка вивернуті назовні, при цьому в рот захоплені і сосок, і ареола;   ніс малюка притиснутий до грудей, не потопаючи в ній;   годування не доставляє матері ніяких дискомфортних відчуттів;   в процесі годування грудьми можна почути тільки ковтальні звуки

В якому становищі правильно годувати новонародженого

Дітей годують сидячи, лежачи на спині, боці або навіть стоячи: кому як зручніше. Чи не все вийде з першого разу, але впадати у відчай не варто. Регулярні прикладання дитини дуже скоро навчать його правильно захоплювати сосок, і проблема відпаде сама собою.

Краще навчитися годувати в багатьох позах. Це зручно, адже зміна положення розвантажує одну групу м'язів, поки задіяні інші, так що ні малюкові, ні мамі не треба витримувати значне фізичне навантаження. Ще один важливий аспект полягає в профілактиці застою молока: тобто, різні пози забезпечують вихід молока з різних сегментів грудей.

Щоб правильно годувати новонародженого лежачи на боці, особливі знання не потрібні Щоб правильно годувати новонародженого лежачи на боці, особливі знання не потрібні. Слідкуйте за правильним захопленням соска і тим, щоб тіло дитини перебувало в одній площині. Якщо необхідно спорожнити верхню груди, під малюка підкладають подушку.

Також популярні пози годування «з-під грудей». Вони актуальні після кесаревого розтину, коли є небезпека, що дитина вдарить в живіт або для недоношених діток, у яких недостатньо розвинена мускулатура.

Ще малюка годують, поклавши його зверху на живіт і груди. Ця поза зручна в разі, якщо відтік молока занадто активний, і малюк постійно захлинається.

Сидячи годують дітей старше півроку, які можуть самостійно утримувати спину. Ця поза зближує маму і дитину, даючи можливість обіймів і «спілкування» поглядами.

Ця поза зближує маму і дитину, даючи можливість обіймів і «спілкування» поглядами

Як правильно годувати новонародженого грудним молоком лежачи

Годування малюка в позі лежачи дозволяє матері відпочити і годувати вночі, не прокидаючись до кінця. Поза актуальна для народжували будь-яким способом: за допомогою кесаревого розтину або природним способом.

Увага! Годування грудьми лежачи починайте тільки після того, як малюк вже освоїв ази правильного захоплення соска, інакше дитина неглибоко візьме груди і може травмувати сосок яснами.

Жінка захоплює сосок і навколососковий коло пальцями, немов ножицями, і, дочекавшись, коли немовля широко відкриє рот, закладає йому сосок в рот глибше. Якщо сосок сповз, маніпуляції повторюють заново, до моменту правильного захоплення.

Поради для годування лежачи:

  1. Малюк повинен лежати не на спині, а на боці.
  2. Якщо у вас великі груди, згорніть валиком пелюшку, підкладіть її під груди, а якщо сосок розташований дуже низько, підкладіть пелюшку під голову малюка і тільки потім починайте годувати.
  3. Малюк і мати лежать на боці обличчям один до одного. Плече матері спущено нижче подушки, голова малюка лежить на згині ліктя або передпліччя матері.
  4. Не рекомендується зверху нависати над малюком: так ви швидко втомитеся, а відтік молока зменшиться.
  5. Дитину укладайте «валетом», тобто ніжками до вашій голові, або традиційно, коли ноги немовляти знаходяться біля вашого живота.

Як правильно годувати новонародженого грудним молоком сидячи

Одна з найбільш популярних і улюблених поз для годування малюка - це «колиска» Одна з найбільш популярних і улюблених поз для годування малюка - це «колиска». У ній мати зручно сидить, а дитина лежить під грудьми, при цьому його голова знаходиться в ліктьовому згині мами, а долоню матері підтримує спину або попку немовляти. Недолік пози в тому, що в перший час не зовсім зручно управляти головою малюка: краще робити це за допомогою кисті руки.

Є ще 2 різновиди «колиски»: коли дитину притримує рука, протилежна обраної для годування грудей і коли малюк розташовується ніби збоку від мами, виглядаючи з її пахви.

Необхідно правильно годувати новонародженого при змішаному вигодовуванні? Не хвилюйтеся, спочатку дотримуйтеся порад лікаря або медсестри, а потім ви зможете самі прораховувати норми догодовування малюка, повністю не отлучая його від грудей .

Проблеми при годуванні

При годуванні і маму, і малюка підстерігає багато нововведень і незрозумілих ситуацій, найбільші з яких - застій молока і відмова немовляти від грудей.

Якщо дитина відмовляється від грудей, цьому є причини, які ви зобов'язані знайти і по можливості усунути:

  1. У малюка закладений ніс або болить горло.
  2. Смак молока змінився через збій в режимі харчування годуючої мами.
  3. Дитина не може схопити сосок через переповненість грудей молоком.
  4. Молока недостатньо.
  5. Втягнуті або запалі соски.
  6. Занадто сильний запах парфумів.
  7. Мати нервує, не даючи часу малюкові на правильне захоплення соска.
  8. Дитина знаходиться в незнайомій обстановці.

Щоб молока було багато, пийте більше рідини (до 2 літрів на добу), включаючи чаї для посилення лактації з фенхелем або анісом, частіше пропонуйте дитині груди, раціонально харчуйтеся і не нервуйте! У вас все вийде! А також читайте статтю про те, як відлучити малюка від грудей після одного року .

Необхідно правильно годувати новонародженого при змішаному вигодовуванні?