Полезные материалы

Як схуднути, годуючи грудьми?

Не всім жінкам дано годувати малюка грудьми, але якщо ця подія трапилася у вашому житті, і ви з радістю годуєте свою дитину материнським молоком, то рано чи пізно у вас з'явиться інше питання: «Чи можна схуднути, годуючи грудьми?»

Харчування годуючої жінки

Мама, яка годує дитину грудним молоком, повинна харчуватися не тільки смачно, але і корисно. Її організм налаштований на вироблення найціннішого, самого корисного харчування для маленької дитини, тому буде віддавати всі ресурси для цього. Діти, які харчуються грудним молоком, виростають не тільки здоровіші за своїх однолітків, але і подвоюють вагу до 4-х місяців життя.

Кожен день жінка повинна їсти не менше ста грамів білка, причому половина з них - тваринного походження. Щоб забезпечити потребу в білках, мамі треба вживати 120 г м'яса нежирних сортів, а також сто грам риби, пачку сиру, склянку молока, кефіру і яйце.

Жири особливо важливі, так як вони є не тільки головним джерелом енергії, але і беруть участь у виробленні багатьох гормонів, допомагають засвоюватися жиророзчинних вітамінів. Їх обсяг в раціоні також залежить від харчування матері. Не треба боятися їсти вершкове масло і сметану. Щоб мозок дитини правильно розвивався, слід додавати в раціон ненасичені жирні кислоти. Два рази на тиждень їжте рибу і будь-які рослинні масла.

Окрему роль в харчуванні грають вуглеводи. Жінці, яка годує дитину грудьми, необхідно з'їдати не менше 0,5 кг фруктів і овочів в день. Які фрукти та овочі вибрати, вам підкаже час року, але не зловживайте картоплею. Його обсяг не повинен перевищувати однієї тарілки в день. Корисно їсти фрукти і овочі в сирому вигляді.

Не треба вживати часник і цибулю, так як ці продукти роблять молоко несмачним. Варто утриматися від вживання капусти, бобових, винограду. Ці продукти призводять до підвищеного газоутворення у малюка. Ви ж не хочете, щоб малюк страждав від кольок?

Якщо період грудного вигодовування припав на зиму, їжте сухофрукти. Також корисні салати та інша зелень, яка містить джерело вітамінів. Обов'язково включайте в щоденний раціон макарони, крупи, хліб.

Любите солодке? Тоді віддавайте перевагу зефіру, пастили, мармеладу. Не треба вживати замінники цукру, так як вони можуть завдати шкоди здоров'ю дитини.

Для мами, що годує величезне значення має питний режим. Тільки не варто вживати мінеральну воду. Пийте відвар шипшини, морси, компоти, неміцний чай. Корисні напої на основі трав: ромашки, м'яти, меліси. Цукор слід додавати не більше однієї чайної ложечки.

Жінка, яка годує грудьми, не повинна переїдати. Бажано, щоб мама їла 6 раз в день, причому останній прийом їжі не долен бути пізніше 20-00. Якщо годуєте вночі, не лягайте спати голодною. Увечері можна випити склянку кефіру з скибочкою хліба.

Відновлення фігури після пологів

Безумовно, кожна мама, яка отримала в подарунок саме безцінне - свою дитину, хоче ще й скоріше повернутися до колишніх форм. Знайте, що годувальниці складніше розлучитися із зайвими кілограмами, але при бажанні все можливо! Жіночий організм, щоб забезпечити дитині повноцінне харчування, налаштований на максимальне утримання енергії, яка, як відомо, має властивість відкладатися в жирових прошарках. Природа передбачила, щоб грудне вигодовування тривало навіть в найважчих умовах. Це турбота про потомство, що цілком природно. Жінці вдається знизити вагу природним шляхом тільки через кілька місяців після пологів. А раніше схуднути ніяк не вийде без шкоди для здоров'я - гормони, що відповідають за вироблення молока в гіпоталамусі, не дозволять організму розлучитися з запасом енергії для дитини.

Як зберегти фігуру?

Не треба їсти за двох, будучи вагітною. Харчування має бути не рясним, а повноцінним.

Більше гуляйте на вулиці, дихайте свіжим повітрям. В процесі ходьби згоряють не тільки калорії, але і гормони стресу. Це дуже добре, тому що жінка, перебуваючи в стані підвищеної тривожності, з'їдає на порядок більше.

Це дуже добре, тому що жінка, перебуваючи в стані підвищеної тривожності, з'їдає на порядок більше

Догляд за дитиною, робота по дому - це серйозна трата калорій. Через 5-6 місяців після народження малюка ви можете сміливо записуватися на пілатес, танці або йогу, ходити в спортзал або басейн. Заняття допоможуть тримати себе в тонусі, крім того, в результаті спілкування з іншими людьми, активних занять фізичними вправами, у вас підніметься настрій, що неодмінно прийде до дитині.

Намагайтеся спати якомога більше, адже дефіцит сну згубно позначається на стані нервової системи. Спіть з малюком днем, і нехай всі справи чекають вашого пробудження. Невеликий хаос в будинку - ніщо в порівнянні з нервовим зривом жінки. А як відомо, всі проблеми жінки заїдають.

Чому годуючим так важко схуднути?

Насправді, це велика помилка. Скінчено, годування грудьми і дієта ніяк не пов'язані між собою. Але, не дивлячись на те, що більшість вважає, що повернутися до колишньої ваги мамі, що годує неможливо, ми бачимо прямо протилежні приклади. Причин цьому може бути декілька, починаючи від бажання виглядати бездоганно і закінчуючи збільшеними трудозатратами.

Деякі жінки обмежують себе у вживанні ряду продуктів з міркувань безпеки, що теж позитивно впливає на фігуру.

Якщо зайва вага ніяк не хоче йти, варто не тільки переглянути раціон, але і ввести щоденні фізичні навантаження. Здорове харчування з включенням корисних продуктів, а також фізкультура - запорука того, що догляд ваги буде відбуватися повільно, але вірно, не надаючи негативного впливу на організм мами, що годує.

Буває і так, що навіть регулярні заняття спортом і правильне харчування ніяк не позначаються на зниженні ваги. У цьому випадку жінці треба проконсультуватися у ендокринолога або гінеколога.

мотивація

Завжди важлива мета. Якщо ваша мотивація сильна, ви неодмінно схуднете. Думайте про те, що, схуднувши, ви зможете одягнути улюблену сукню, пройтися по вулиці в короткій спідниці на підборах. Крім того, фахівці рекомендують не зациклюватися на вазі, а перемістити увагу на корисні для здоров'я речі. Тоді зайву вагу зникне сам собою.

Не робіть зі свого ваги самоціль. Не стежите за кілограмами з маніакальною ретельністю. Спробуйте поставитися до цієї проблеми як до експерименту: вийде чи ні. Тільки тоді, коли ви будете отримувати задоволення від самого процесу, буде результат.

Харчування і дієта

Якщо розглядати дієту, як систему харчування, це добре. Якщо ж ставитися до дієти, як до заборони на вживання ряду продуктів, це погано. Будь-які обмеження впливають на наше самопочуття. Крім того, з точки зору психології, заборони призводять до стресу, а стрес, як відомо, заважає скидати вагу. Наш організм влаштований так, що в критичній ситуації він прагне накопичувати вагу, відкласти жир про запас, на всяк випадок, раптом стресова ситуація затягнеться.

Щоб схуднути мамі, що годує, їй треба харчуватися збалансовано і повноцінно. Ввівши обмеження, ви схуднете, але, як тільки повернетеся до колишнього режиму харчування, вага набереться знову.

Не ставтеся до себе занадто жорстко. Перші результати одні жінки можуть спостерігати вже через десять днів, іншим же на це знадобиться 2-3 місяці. Більше дивіться на внутрішні зміни. Правильні продукти харчування допоможуть нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, у вас стане менше проблем з печією, гастритом, що не буде боліти голова. Помінявши свої звички, ми не тільки можемо змінити тіло, ми можемо змінитися внутрішньо. А для мами, що годує дуже важливо добре самопочуття.

Якщо вам не вдалося скинути зайву вагу

Відомо кілька станів, коли, незважаючи на всі вжиті заходи, вага не йде. В цьому випадку вам слід проконсультуватися у фахівця, так як причинами подібного явища нерідко є захворювання. Виключіть похибки в харчуванні, перевірте на гіпотеріоз, діабет, дізнайтеся, як працюють ваші нирки і чи немає у вас метаболічного синдрому. Майте на увазі, що скинути зайву вагу вам не вдасться, якщо ви знову вагітні.

Ви ж не хочете, щоб малюк страждав від кольок?
Любите солодке?
Як зберегти фігуру?
Чому годуючим так важко схуднути?