Полезные материалы

Розміщення ставок на теніс з урахуванням різного покриття кортів

  1. Залежність результатів ігор від різного покриття тенісних кортів
  2. ATP: як гравці з першої десятки виступають на кортах з усіма видами покриттів
  3. Натисніть на таблицю, щоб переглянути її в повному розмірі (тільки англійською мовою)
  4. WTA: як гравці з першої десятки виступають на кортах з усіма видами покриттів
  5. Натисніть на таблицю, щоб переглянути її в повному розмірі (тільки англійською мовою)

Тенніс- унікальний вид спорту, оскільки матчі проводяться на кортах з різним покриттям. Кожен тип покриття має особливі характеристики. У цій статті про ставки на теніс розглядається розміщення ставок з урахуванням різного покриття кортів. Чи можна отримати перевагу, знаючи про особливості гри певних гравців на кожному з кортів?

У календар основного туру ATP 2013 було внесено 65 подій, які пройшли на кортах з чотирма типами покриттів. Грунтовий корт був найбільш поширеним (22 події), другим за популярністю став відкритий корт з твердим покриттям (20 подій), 17 подій пройшли на закритих кортах з твердим покриттям (швидкість відскоку трохи вище, ніж для попереднього типу кортів), а 6 подій пройшли на трав'яних кортах.

Оскільки події з календаря туру проходять на кортах з чотирма типами покриття, гравцеві для проходження у вищі ешелони спорту необхідно, по крайней мере, мати достатній рівень підготовки на всіх представлених кортах. В іншому випадку гравець втратить велику кількість очок рейтингу під час періодів протягом року, коли ігри проводяться на кортах з певним покриттям.

Залежність результатів ігор від різного покриття тенісних кортів

Кожен вид покриття має особливі характеристики. Ця тема була порушена в попередній статті, де розглядався вплив зміни типу кортів на результати гравців. У таблиці нижче міститься більш докладний опис цих характеристик в рамках турніру ATP. Статистика актуальна станом на 21-е травня 2014года.

Грунт 75,6 24,4 0,35 0,59 Тверде (закритий корт) 79,0 21,0 0,54 0,53 Тверде 80,9 19,1 0,57 0,52 Трава 82,4 17,6 0,61 0,49 Загальний показник 78,6 21,4 0,49 0,55

Видно, що показники для певного покриття кортів значно відрізняються від середнього значення для туру. Для грунтового покриття з найповільнішим відскоком м'яча процентний показник виграшів на своїй подачі на 3,0% менше середнього значення, а аналогічний показник для трав'яного покриття з найшвидшим відскоком м'яча на 3,8% перевищує середнє значення. Процентні показники виграшів на своїй подачі для відкритих і закритих кортів з твердим покриттям трохи перевищують середнє значення (загальні показники найбільш близькі для закритих кортів з твердим покриттям і трав'яних кортів).

Можна зробити висновок про те, що у гравців з сильною подачею значно менше переваг на грунтових кортах. Середня кількість подач навиліт за гейм- 0,35. Таким чином, заробити очко в результаті однієї подачі на грунтових кортах виходить значно рідше, ніж на будь-якому іншому корті. Це безпосередньо пов'язано із середньою кількістю брейк-поінтів за гейм- на грунтових кортах набагато більше можливостей для брейк-поінт в порівнянні з іншими покриттями.

Цікаво і дивно те, що відсотковий показник брейк-поінтів за гейм на трав'яних кортах НЕ буде набагато нижче, ніж для будь-якого іншого покриття (0,49брейк-поінт за гейм всього на 0,06% нижче середнього показника для туру). Більшість гравців, трейдерів і представників ЗМІ дотримуються тієї думки, що спортсмени із сильною подачею є абсолютними лідерами на трав'яних кортах, проте наведена статистика показує, що це, швидше за все, перебільшення, оскільки немає суттєвої різниці в показниках для трав'яних кортів і закритих кортів з твердим покриттям.

ATP: як гравці з першої десятки виступають на кортах з усіма видами покриттів

Як сказано раніше, гравець повинен мати достатні навички гри на кортах з усіма типами покриттів, щоб досягти вершин в спорті. У таблиці нижче міститься статистика поточної першої десятки гравців ATP на кортах з різним покриттям (інформація актуальна станом на 21-е травня 2014года).

Натисніть на таблицю, щоб переглянути її в повному розмірі (тільки англійською мовою)

Можна відразу зауважити, що два кращі гравці в світі-Рафаель Надаль і Новак Джоковіч- досягають стабільних результатів на кортах з двома основними покриттями (грунтове і тверде), що і стало головною причиною їхнього успіху.

У Станісласа Ваврінки, що займає третє місце в світовому рейтингу, досить посередня статистика на кортах з більш високою швидкістю відскоку мяча- закритих кортах з твердим покриттям і трав'яних кортах. Тому ставка на його суперників в матчах на зазначених кортах може виявитися виграшною. Насправді, у Ваврінки програшний рахунок 14:18 за результатами зустрічей на трав'яних кортах за всю кар'єру, і він далекий від гравців з першої десятки за рівнем гри на кортах з таким покриттям.

Також видно, що гравці з 4-й і 5-й позиціями в рейтингу, Роджер Федерер і Давид Феррер, демонструють високий рівень гри на кортах з усіма покриттями, при цьому різниця між гіршим і кращим сумарним показниками не перевищує 10,1%. Давид Феррер, для якого в минулому кращим був грунтовий корт, виконав великий обсяг роботи і став ефективним гравцем на кортах з усіма покриттями, що, безумовно, заслуговує на повагу і підтверджується його позиціями в рейтінге- він не сильно відстає від п'ятірки кращих.

Подив викликають процентні показники Кея Нісікорі на грунтових кортах. Виходячи з вищенаведеної таблиці, цей талановитий японський тенісист займає третє місце серед кращих гравців на грунтових кортах в світі.

WTA: як гравці з першої десятки виступають на кортах з усіма видами покриттів

У таблиці нижче міститься статистика поточної першої десятки гравців WTA на кортах з різним покриттям (інформація актуальна станом на 21-е травня 2014года).

Натисніть на таблицю, щоб переглянути її в повному розмірі (тільки англійською мовою)

Як уже було згадано в попередніх статтях, в статистиці вищенаведеної таблиці простежується явна перевага Серени Вільямс в рамках туру WTA. Статистика її виступів просто вражаюча: сумарний відсотковий показник виграшів на своїй / чужій подачі на 23,2% перевищує аналогічний показник найближчій суперниці на грунтових кортах- Сімони Халеп. Найкраща тенісистка світу домагається хороших результатів на всіх кортах, але при цьому вона все-таки гірше виступає на кортах з більш швидким відскоком м'яча, що також відноситься і до Олени Янкович (сьоме місце в світовому рейтингу).

Не всі були згодні з тим, що Сімона Халеп повинна увійти до п'ятірки кращих в світі, проте вищенаведена статистика не залишає сумнівів. Вона домагається стабільних результатів на будь-яких кортах. Виходячи з сумарних процентних показників, вона займає 2-е місце в десятці кращих на грунтових кортах, 4-е місце на відкритих кортах з твердим покриттям, 4-е місце на закритих кортах з твердим покриттям і 7-е місце на трав'яних кортах.

Перш ніж розмістити ставку, вкрай необхідно ознайомитися з характеристиками різних покриттів кортів. Докладні відомості про бажаних типах покриття для тенісиста і його можливості гри на кортах з усіма чотирма покриттями також дуже важливі для досягнення успіху на ринках ставок.

Чи можна отримати перевагу, знаючи про особливості гри певних гравців на кожному з кортів?