Полезные материалы

Сергій Сафарьян: не закликаю слухати гурт "Ленінград" і не хочу, щоб її включали нам

Головною темою серпневого брифінгу з традиційною участю першого заступника голови БФФ Сергія Сафарьяна стало положення, в яке потрапили "Крумкачи".
Про штрафні санкції для "Крумкачоў":

Виплату зарплат регулює трудове законодавство. Щоб втрутилася федерація, потрібно елементарне звернення до відповідних органів БФФ. Поки ні від гравців клубу, ні від інших його працівників не надійшло жодної заяви, а значить, застосовувати штрафні санкції до "Крумкачи" немає підстав. І навіть піднімати питання немає підстав. Підкреслю: Статут передбачає досить чітку і скрупульозну процедуру розгляду скарг з приводу невиконання контрактних зобов'язань. Однак вони повинні виходити від конкретних фізичних осіб. Що в такому випадку може загрожувати? Звичайно, зняття очок - в тому числі. Але відразу цього робити ніхто не буде. Плюс необхідно мати на увазі: згідно з фінансовим фейр-плей, покарання можливі, якщо збитковість організації спостерігається протягом трьох сезонів. А один рік - не підстава.


Про заборгованість перед БАТЕ:

Ми брали участь у діалозі між клубами, який йшов напередодні сезону. Тоді керівництво БАТЕ поставило досить жорсткі умови погашення боргу. Навіть могла виникнути проблема з видачею ліцензії "Крумкачи". Федерація зосередила зусилля на тому, щоб в чемпіонаті брали участь 16 команд. В результаті Анатолій Капській погодився на певні поступки. Далі були нові домовленості, а БФФ також взяла на себе певні зобов'язання з фінансових питань, щоб пом'якшити навантаження на «воронів». На жаль, ті представники клубу, які розглядалися в якості потенційних партнерів, свою частину не виконали. Зараз є інформація від БАТЕ про поновлення виконавчого провадження. Подібна ситуація зустрічається досить часто, і не бачу причин видавати її за щось особливе.


Про бідність у вищій лізі:

Безумовно, найпростіше взяти і викреслити "Крумкачи" і "Нафтан" з числа учасників чемпіонату. Але тоді ми будемо не творцями, а руйнівниками. Випадок, коли команда звертається до відданим шанувальникам в скрутну хвилину, не поодинокий. В Англії багато клубів проходили акціонування, і ніхто не закликав їх виключити з чемпіонату. Не хотілося б потім чути, ніби федерація задушила народний проект з найменшого, надуманим приводом. Навпаки, в силу своїх можливостей намагаємося допомагати проекту Дениса шунта. Хоча до великих заявами завжди повинні додаватися конкретні кроки. Прохання про допомогу свідчить, що початковий план існування дав збій. Тому не став би говорити як про досягнення, якщо команда міститься лише за приватні гроші. Клуби як правило є акціонерними товариствами. Скажімо, Брестське "Динамо" демонструє приклад нормального державно-приватного партнерства. Не слід рвати тільник і стверджувати, мовляв, один проект кращий за інший тільки тому, що там немає державних вкладень.


Про перенесення турів:

Не треба дякувати федерацію за те, що ми не міняли місцями тури. "Спасибі" треба сказати більшою мірою БАТЕ. Клуб сам підняв питання і сам прийняв рішення не доводити справу до фінішної прямої. Говорити можемо багато про що. Кожен має право виступити з будь-якою ініціативою. На Раді клубів ухвалили процедуру, як та чи інша ідея може бути розглянута до тих пір, поки немає професійної ліги. БАТЕ скористався своїм правом. Нічого надординарного не відбулося. Є ініціатива - БФФ, як і належить, направила всім пропозицію висловитися. Поки команди визначалися з позицією, БАТЕ сам відкликав пропозицію. Рядова ситуація. Кому-то вішати ордени і медалі, так само як і таврувати з ганьбою за це, не треба. Чому ми повинні забороняти клубу висловлювати свою думку, яким би абсурдним воно не здавалося для інших? Завдяки даній історії, всі переконалися: не такий страшний чорт, як його малюють. У нашому футболі немає диктату БАТЕ і немає протеже з боку федерації. До речі, думки клубів з приводу перенесення турів розділилися. Все демократично.



Про стадіоні "Динамо":

Всі ті вимоги, які дозволять сертифікувати стадіон "Динамо" на четверту категорію, внесені в проектну документацію і будуть враховані до введення в експлуатацію. Це дозволить запросити експертів з ФІФА. Ну а навесні наступного року там уже сподіваємося проводити офіційні матчі. Не чекаючи Європейських ігор. Будівельні роботи повинні завершитися до останнього кварталу поточного року або першому наступного. Благоустрій може бути закінчено трохи пізніше через погодні умови.


Про національний стадіоні:

Він не буде будуватися на місці "Трактора". Щоб знести останній, потрібні величезні гроші. Це не дуже раціонально, тому новий об'єкт зводитиметься поруч. "Трактор" ж продовжимо використовувати в якості футбольної інфраструктури. Найближчим часом група фахівців з КНР повинна прибути в Білорусь і ознайомитися з майданчиком, де заплановано будівництво національного стадіону. Складено технічне завдання з урахуванням вимог для стадіонів вищої категорії. Все передано китайській стороні. Про терміни поки говорити рано.


Про продаж пива:

Не думаю, що зняття заборони якось вплинуло на відвідуваність. Зв'язки не помітили. Та й навряд чи це в принципі здатне надати якийсь довгостроковий ефект.


Про ситуацію навколо Капського і Хохлова:

Чесно кажучи, не хотілося б її коментувати. Такі історії не прикрашають футбол і працюють в ньому людей. І одному, і іншому треба мати витримку і коректність. Так, є емоції, які іноді вихлюпуються в різного роду висловлювання і вчинки. Втім, думаю, мені не варто висловлювати свою суб'єктивну позицію. Єдине - хотілося б, щоб в нашому футболі таких прецедентів не було взагалі. У БФФ звертаються з багатьма проханнями, але ми нікого не закликаємо слухати гурт "Ленінград". І точно не бажали б, щоб нам включали її у відповідь. Тут немає правих і винуватих. Обидві сторони повинні були проявити елементарну стриманість.



Про безоплатне користування стадіонами:

Безкоштовний лід? Чи не чув такого від глави держави. Навпаки, кожен повинен платити за експлуатацію інфраструктури певну вартість. Інакше буде несправедливо. Адже є власник, який несе відчутні витрати по утриманню об'єкта, а другий, виходить, буде безкоштовно грати? Підхід неправильний, бо передбачає нерівні умови.


Про завдання збірної:

Майбутнє головного тренера Ігоря Кріушенко зовсім не залежить від двох найближчих матчів. Він в будь-якому випадку допрацює до кінця нинішнього відбірного циклу. У чотирьох осінніх іграх стоїть завдання домагатися максимального результату і спробувати заробити сім очок. Природно, не вважаю, що домашня нічия проти команди Люксембургу - це позитивний результат, як стверджує Олександр Хацкевич.


Про судовому розгляді з Хацкевич:

На 17 жовтня призначені слухання в Спортивному арбітражному суді в Лозанні з ініціативи Олександра Миколайовича. Ми пропонували розгляд без заслуховування сторін, але він наполіг на очному розгляді справи.



Що в такому випадку може загрожувати?
Чому ми повинні забороняти клубу висловлювати свою думку, яким би абсурдним воно не здавалося для інших?
Адже є власник, який несе відчутні витрати по утриманню об'єкта, а другий, виходить, буде безкоштовно грати?