Полезные материалы

Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»

  1. Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії» 31.12.2018...
  2. ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ
  3. КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА
  4. У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ
  5. безпілотний ТАТАРСТАН
  6. ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»
  7. Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»
  8. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА
  9. ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ
  10. КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА
  11. У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ
  12. безпілотний ТАТАРСТАН
  13. ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»
  14. Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»
  15. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА
  16. ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ
  17. КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА
  18. У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ
  19. безпілотний ТАТАРСТАН
  20. ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»
  21. Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»
  22. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА
  23. ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ
  24. КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА
  25. У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ
  26. безпілотний ТАТАРСТАН
  27. ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»
  28. Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»
  29. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА
  30. ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ
  31. КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА
  32. У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ
  33. безпілотний ТАТАРСТАН
  34. ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»

Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»

31.12.2018

Спеціально для «БІЗНЕС Online» агентство склало рейтинг, який показує, що республіка прогриміла в ЗМІ за 2018 рік

Матчі чемпіонату світу з футболу, 82% голосів за Володимира Путіна, звернення Держради РТ до В'ячеслава Володину, суперечка Фатіха Сібагатулліна з Євгеном Ревенко про «журналістів-слугах» і Іннополіс як столиця безпілотних автомобілів - всі ці події республіки виявилися найбільш помітними в російській пресі. Причому вироблений ними резонанс можна порівняти в числовий формі. Підводячи підсумки року, що минає, «БІЗНЕС Online» представляє топ-30 подій за версією «Медіалогії».

Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online» Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online»

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА

Дослідження охопило період з 1 січня по 10 грудня 2018 року і робилося на основі бази даних ЗМІ системи «Медіалогія», яка включає в себе близько 47,7 тис. Джерел: TV, радіо, газети, журнали, інформаційні агентства, інтернет-ЗМІ. Всі вони моніторяться в режимі реального часу 24/7, а сама «Медіалогія» по праву вважається лідером в цій галузі. Рейтинг складений на основі помітності подій в пресі. Помітність - це інтегрований показник системи «Медіалогія», що дозволяє виділити новини, що викликали найбільший резонанс. Враховується не тільки кількість публікацій, але і рівень впливовості ЗМІ, де вони вийшли. Крім того, беруться до уваги конкретне місце, де розміщений матеріал, розмір публікації, ілюстрації, експресивність заголовка та інші параметрів.

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

В результаті найпомітнішою подією року в Татарстані очікувано став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії. Так, в столиці Татарстану матчі проходили на побудованому ще до Універсіаді стадіоні «Казань Арена», який прийняв шість матчів мундіалю. Так що в Казані побували чи не всі топові команди світу: збірна Аргентини, іспанська «Червона фурія», попередні чемпіони світу - збірна Німеччини, найуспішніша команда в історії світового футболу, яка п'ять разів ставала чемпіоном світу, - збірна Бразилії і, нарешті , нинішні тріумфатори мундіалю - французи. Більш того, кращий гол ЧС-2018, який забив захисник збірної Франції Бенжамен Павар в ворота Аргентини, також трапився на стадіоні в Казані. Крім того, столиця РТ запам'яталася тим, що до приїзду чи не кожної футбольної зірки малювала графіті. Але ось невдача - майже всі, хто з'являвся на графіті, вилітали з чемпіонату. Так що деякі жартома заговорили про прокляття казанських настінних зображень, що додало місту цитованості.

Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018 Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5 Фото: «БІЗНЕС Online»

Втім, це не всі події зі світу спорту, які помітили російські ЗМІ. Також, наприклад, преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5. Як ми всі пам'ятаємо, «Ак Барс» обіграв в п'ятому матчі фіналу ЦСКА з рахунком 1: 0, а єдину шайбу закинув канадський нападник Роб Клінкхаммер.

І, нарешті, Казань недарма бореться за титул спортивної столиці Росії. Ледь завершився чемпіонат світу з футболу, як Центральний стадіон Казані 19-22 липня вже приймав чемпіонат Росії з легкої атлетики. У столиці РТ ці змагання проходили вже в третій раз, а цього літа в місто з'їхалися близько 1 тис. Осіб, які розіграли 38 комплектів медалей. Втім, ця подія набула індекс помітності 68,64 і розмістилося на 28-му рядку рейтингу.

Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото:   kremlin Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото: kremlin.ru

ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ

Левова частка подій в топ-30 стосується суспільно-політичному житті республіки. Так, друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін, набравши 76,67% голосів при явці 67,4%. При цьому в Татарстані за традицією продемонстрували зразково-показове голосування з високими результатами - за Путіна 82,09% при явці 77,45% - це трохи менше, ніж на виборах 2012 року, коли президент набирав 82,7% при явці 83 %. При цьому директор Радгоспу ім. Леніна Павло Грудінін набрав в республіці тільки 9,06% голосів. Однак представники КПРФ в РТ особливо раділи , Що їх кандидат переміг Путіна в Хузангаево, набравши 53%. Проте дані цифри не поміняли загальної картини.

Зовсім трохи по помітності від президентських виборів відстала тема з експериментом з податку на самозайнятих (295,38), який з 1 січня 2019 року заробить не тільки в республіці, але і в Москві, Московській і Калузькій областях. Суть нововведення в тому, що фотографи, репетитори, няні та інші умільці, які працюють на себе, будуть зобов'язані платити податок від 4% до 6% щомісяця через додаток ФНС «Мій податок». Передбачається, що зібрані кошти підуть в регіональні бюджети, частина цих грошей відправлять на розвиток муніципалітетів. Навіть ще не прийнявши законопроект, глава комітету Держдуми з бюджету і податків Андрій Макаров погрожував штрафами в розмірі 100% заробітку, проте незабаром поправився - покарання торкнеться тільки тих, хто завантажить додаток «Мій податок», а платити не буде. Для інших нічого не зміниться. Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?

Ще один експеримент, в якому бере участь Татарстан, - проект по зниженню числа сімей з рівнем доходу нижче прожиткового мінімуму. Правда, він в рейтингу «Медіалогії» тільки на 22-му місці з індексом помітності 86,41. Про те, що такий проект запустять в восьми регіонах, включаючи республіку, тільки в кінці листопада заявив міністр праці та соцзахисту Максим Топілін на засіданні російської тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин. Так, за його словами, передбачається «персоніфіковане виявлення сімей з низькими доходами», щоб допомогти їм знайти «вихід з малозабезпеченості». Натренувавши адресність допомоги, з 2021 роки програму збираються поширити на всю країну.

Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online» Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online»

КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА

А ось хворобливий мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою № 1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце. Та й то увагу російських ЗМІ привернули не всі численні суперечки з цього приводу, а в першу чергу звернення Держради РТ до спікера Держдуми В'ячеславу Володіну про збереження обов'язкового вивчення рідних мов. Що ж, під час обговорення теми зламано багато списів, а в підсумку скандальний законопроект про добровільне вивченні рідних мов був прийнятий.

Слідом за мовний темою в низці значимих подій року згадаємо ювілейний міжнародний економічний саміт KazanSummit (99,14 і 15-е місце), під час якого вирішували, як перейменувати в щось більш світське ісламські фінанси, а глава АІР РТ Талія Міннуліна мріяла , Що колись саміт можна буде порівняти з петербурзьким міжнародним економічним форумом.

На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online» На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online»

Також російським ЗМІ в 2018 році Татарстан запам'ятався різного роду скандалами. Наприклад, на 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко (індекс помітності 121,66), з яким керуюча компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів. Виявилося, що претензії КК накопичувалися 10 років, під час яких пенсіонер платив не за виставленими рахунками, а так, як вважав за потрібне. Так він накопичив 45 тис. Рублів боргу разом з пені. Історія з Величко закінчилася цілком благополучно - глава авіабудівної району Казані Тимур Алібай погасив весь борг за пенсіонера. А Мінбуд РТ разом з тоді ще депутатом Держдуми Олександром Сидякін навіть планували написати законопроект про звільнення ветеранів Великої Вітчизняної війни від плати за ЖКП. Однак незабаром парламентарій відправився керувати адміністрацією глави Башкортостану Радію Хабірова, а від Мінбуду РТ на цей рахунок більш новин не було.

Ще одна пікантна історія, яка отримала резонанс на федеральному рівні, трапилася в Нижньокамську, коли під час ЄДІ ученицю нібито змусили роздягнутися до нижньої білизни (13-е місце). У всякому разі так стверджувала в соцмережах мешканка міста. При цьому в виконкомі Нижньокамського району з таким трактуванням того, що сталося не погодилися і заявили, що учениця роздяглася сама. «Так як металлорамка не припиняла сигналізувати про наявність металевих предметів, а підходив час початку іспиту, одна з учениць пішла в туалет і, знявши верхню частину нижньої білизни, пройшла через рамку. Ніхто з присутніх на вході в пункт проведення іспиту не пропонував знімати бюстгальтер », - пояснили у виконкомі.

І, нарешті, замикає низку скандалів на 25-му місці рейтингу депутат Держдуми Фатіх Сібагатуллін, який необережно назвав журналістів слугами, коли намагався захистити свого колегу по парламенту Леоніда Слуцького. Однопартійці миттєво відреагували, особливе старанність проявив депутат Євген Ревенко, сам у минулому журналіст. Однак епатажний Фатіх Саубановіч розійшовся ще більше, оголосивши, що «Єдина Росія» йому не указ. Але через пару днів охолов, і ось уже в «Фейсбуці» сам Ревенко писав , Що Сібагатуллін вибачився і «питання зняті».

Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online» Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online»

У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ

І ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань. Так, наприклад, аж на 11-му місці з індексом помітності 119,53 (а це навіть вище, ніж по мовній темі) виявилася новина про те, що столиця РТ виявилася в топ-5 рейтингу міст за якістю життя, складеного Фінансовим університетом при уряді РФ. Крутіше Казані в цьому плані тільки Тюмень, Грозний і Москва. Проректор університету Олексій Зубець настільки дивні результати пояснював тим, що враховувалися такі параметри, як якість медицини, доріг, розвиток культури і освіти, робота житлово-комунального господарства та будівництво житла, робота міської влади, а також оцінка жителями зручності міста для життя, міграційні настрої і оцінка жителями свого рівня доходу.

А ось в дивному рейтингу «найбільш матюкаються міст» Казань зайняла (В даному випадку на щастя) останнє, 30-е місце. Лаври першості тут у Пермі, Воронежа та Іваново. Втім, якщо врахувати, що статус міста в Росії, за останніми даними, мають 1114 населених пунктів, то за щастя було б взагалі не потрапляти в цей рейтинг матюкальників. Проте Казань примудрилася потрапити в ще одне ранжування все того ж маркетингового агентства Zoom Market - список тих, хто п'є міст Росії. І знову ж таки столиця РТ закріпилася на останньому місці - 25-м. Судячи з усього, ця компанія в своїх рейтингах зважилася пройти по всіх людських пороків. А вже любов російських ЗМІ до всяким часом відверто дурним рейтингування зробили свою справу - за «Медіалогії» обидва ці події виявилися вельми помітні - 19-е і 23-е місця відповідно.

І тільки на 27-му місці рейтингу - ініціатива Мінніханова продавати пиво на стадіонах (70,01 і 27 місце). Натхненний проданим на 89 млн рублів пивом під час ЧС-2018 президент РТ просив Путіна про послаблення для цього напою на нараді в Калінінграді. «Ну якщо вже мусульмани просять до пива ліберальніше підійти, то подивимося ...» - відповів тоді глава держави. Втім, незважаючи на те, що в російській футбольній прем'єр-лізі заявили, що знайшли підтримку в багатьох інстанціях, говорити про прийняте рішення рано. Тим більше категорично не погодилися з ідеєю Мінніханова в Міністерстві охорони здоров'я, Росспоживнагляді, а заодно в РПЦ і раді муфтіїв Росії.

Нарешті, замикає перелік суспільно-політичних подій, а заодно і топ-30 значущих подій Татарстану місцеві референдуми по самооподаткування, що відбулися в листопаді 2018 роки (68,25). Так, за даними ЦВК, явка склала 68,9%, а референдуми визнані такими, що відбулися в 838 з 844 поселень. Програма самооподаткування діє в РТ з 2013 року. У підсумку на кожен рубль, зібраний жителями, мінфін РТ виділяє муніципалітету додатково чотири рубля.

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online» Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online»

безпілотний ТАТАРСТАН

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями. Воно й зрозуміло, оскільки в країні оголошена мета на технологічний прорив, тому все новеньке в сфері технологій і далі викликатиме в ЗМІ відгук.

Поки ж на 8-му місці рейтингу з індексом помітності 150,10 виявилися новини про експеримент з використання з 1 грудня в Татарстані безпілотних автомобілів. Спочатку Мінпромторг РФ пропонував почати досліди з 1 березня 2019 року, про це говорилося в нормативному акті, опублікованому на сайті проектів. Однак до кінця листопада прем'єр-міністр Дмитро Медведєв переніс термін - підписав постанову, що експеримент з безпілотниками на дорогах загального користування почнеться раніше - з 1 грудня 2018 року.

При цьому на 18-му місці топ-30 виявився КАМАЗ, який продемонстрував свій безпілотний автобус «Шатл», над яким автогігант працює разом з НАМИ (індекс 97,37). У липні спеціальний тест-драйв влаштували і для президента РТ Рустама Мінніханова. А в кінці серпня Рустам Нургалиевич прокотився в Іннополісе ще й на безпілотному таксі від «Яндекса». Ця подія теж виявилися досить помітним для російських ЗМІ і розмістилося на 26-му рядку нашого рейтингу з індексом 74,34. Тоді уряд РТ і «Яндекс» підписали спеціальну угоду про розвиток безпілотного транспорту в республіці. Так що того й гляди Татарстан незабаром перетвориться в центр безпілотного руху.

За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП. Так, в ЗМІ писали про вибух газу в житловому будинку в Заїнське (224,86), в результаті якого загинули три людини, і пожежа в казанському ТЦ «Порт» (223,71) Фото: mchs.tatarstan.ru

ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»

Якщо ж врахувати любов народу до жовтої преси, то можна зрозуміти популярність кримінальних зведень, які відвоювали в рейтингу помітних подій Татарстану велику частку. Так, в російських ЗМІ писали про розборках в Борісково (індекс помітності - 283,46), коли 36-річний Олександр Петров, озброївшись карабіном, вирішив помститися дружині. Та сховалася у брата. А коли двері не відкрили, п'яний дебошир почав палити з карабіна. В результаті підстрелив дільничного, цивільного і смертельно поранив омонівці.

Розійшлися по російській пресі повідомлення про те, як ФСБ викрила в республіці пов'язану з Лаішев (арабська назва забороненої в РФ угруповання «ІГІЛ» - прим. ред.) осередок терористів, яка планувала резонансні акції в країні, після чого збиралася приєднатися до сирійським бойовикам. Ця подія виявилося на 9-му місці рейтингу (128,69). А на 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії заступник міністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28). Сидить під домашнім арештом жінку виявили з 8 ножовими пораненнями в шию.

На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online» На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online»

Також резонанс викликав випадок з Бугульминско бізнесменом Євгеном Деданіним, який убив напали на його будинок грабіжників (98,67 і 16-е місце). Причому особливу увагу російської преси привернув не стільки сам факт вбивства, скільки те, що слідчий комітет РТ має намір оскаржити рішення прокуратури про скасування кримінальної справи стосовно Деданіна. слідчі наполягали , Що тільки в рамках розслідування кримінальної справи можна встановити, чи були дії бізнесмена самообороною. Втім, сама історія спровокувала активні дискусії в суспільстві. Поки упиралися слідчі, в Держдумі вже закликали переписати ст. 37 КК РФ про необхідної самооборони. А ведучий програми «Людина і закон» Олексій Піманов заявив , Що сам би застосував зброю проти зловмисників.

Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) і, нарешті, на 29-му місці звіряче вбивство лижниці Гульшат Котенковою на лижні в селищі Червоний Ключ.

Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) Фото: «БІЗНЕС Online» Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) Фото: «БІЗНЕС Online»

На цьому трагічні історії рейтингу не закінчуються. За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП. Так, в ЗМІ писали про вибух газу в житловому будинку в Заїнське (224,86), в результаті якого загинули три людини, і пожежа в казанському ТЦ «Порт» (223,71), який, на щастя, не можна записати в один ряд в пожежами в «Адміралі» і «Зимової вишні». Проте лякає те, що ТЦ був побудований з нуля, а у перевіряючих не було претензій до протипожежної безпеки будівлі. Проте в МНС називали три можливі причини пожежі: електротехнічні несправності, необережне поводження з вогнем та підпал. Однак навіть на початку грудня заступник начальника ГУ МНС Росії по РТ Сергій Сергєєв говорів , Що до сих пір точні причини пожежі в ТЦ «Порт» не встановлені - ведеться слідство, проводяться експертизи.

Ще на 17-му рядку згадується загибель двох парашутистів в Мензелінському районі (індекс 98,17). Відзначився в рейтингу і розпал стихії, коли на Татарстан налетів ураган (21-е місце), який зривав дахи і виривав дерева. І, нарешті, не пройшло непоміченим отруєння дітей в одній зі шкіл Арський району (24-е місце).

Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»

31.12.2018

Спеціально для «БІЗНЕС Online» агентство склало рейтинг, який показує, що республіка прогриміла в ЗМІ за 2018 рік

Матчі чемпіонату світу з футболу, 82% голосів за Володимира Путіна, звернення Держради РТ до В'ячеслава Володину, суперечка Фатіха Сібагатулліна з Євгеном Ревенко про «журналістів-слугах» і Іннополіс як столиця безпілотних автомобілів - всі ці події республіки виявилися найбільш помітними в російській пресі. Причому вироблений ними резонанс можна порівняти в числовий формі. Підводячи підсумки року, що минає, «БІЗНЕС Online» представляє топ-30 подій за версією «Медіалогії».

Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online» Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online»

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА

Дослідження охопило період з 1 січня по 10 грудня 2018 року і робилося на основі бази даних ЗМІ системи «Медіалогія», яка включає в себе близько 47,7 тис. Джерел: TV, радіо, газети, журнали, інформаційні агентства, інтернет-ЗМІ. Всі вони моніторяться в режимі реального часу 24/7, а сама «Медіалогія» по праву вважається лідером в цій галузі. Рейтинг складений на основі помітності подій в пресі. Помітність - це інтегрований показник системи «Медіалогія», що дозволяє виділити новини, що викликали найбільший резонанс. Враховується не тільки кількість публікацій, але і рівень впливовості ЗМІ, де вони вийшли. Крім того, беруться до уваги конкретне місце, де розміщений матеріал, розмір публікації, ілюстрації, експресивність заголовка та інші параметрів.

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

В результаті найпомітнішою подією року в Татарстані очікувано став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії. Так, в столиці Татарстану матчі проходили на побудованому ще до Універсіаді стадіоні «Казань Арена», який прийняв шість матчів мундіалю. Так що в Казані побували чи не всі топові команди світу: збірна Аргентини, іспанська «Червона фурія», попередні чемпіони світу - збірна Німеччини, найуспішніша команда в історії світового футболу, яка п'ять разів ставала чемпіоном світу, - збірна Бразилії і, нарешті , нинішні тріумфатори мундіалю - французи. Більш того, кращий гол ЧС-2018, який забив захисник збірної Франції Бенжамен Павар в ворота Аргентини, також трапився на стадіоні в Казані. Крім того, столиця РТ запам'яталася тим, що до приїзду чи не кожної футбольної зірки малювала графіті. Але ось невдача - майже всі, хто з'являвся на графіті, вилітали з чемпіонату. Так що деякі жартома заговорили про прокляття казанських настінних зображень, що додало місту цитованості.

Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018 Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5 Фото: «БІЗНЕС Online»

Втім, це не всі події зі світу спорту, які помітили російські ЗМІ. Також, наприклад, преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5. Як ми всі пам'ятаємо, «Ак Барс» обіграв в п'ятому матчі фіналу ЦСКА з рахунком 1: 0, а єдину шайбу закинув канадський нападник Роб Клінкхаммер.

І, нарешті, Казань недарма бореться за титул спортивної столиці Росії. Ледь завершився чемпіонат світу з футболу, як Центральний стадіон Казані 19-22 липня вже приймав чемпіонат Росії з легкої атлетики. У столиці РТ ці змагання проходили вже в третій раз, а цього літа в місто з'їхалися близько 1 тис. Осіб, які розіграли 38 комплектів медалей. Втім, ця подія набула індекс помітності 68,64 і розмістилося на 28-му рядку рейтингу.

Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото:   kremlin Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото: kremlin.ru

ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ

Левова частка подій в топ-30 стосується суспільно-політичному житті республіки. Так, друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін, набравши 76,67% голосів при явці 67,4%. При цьому в Татарстані за традицією продемонстрували зразково-показове голосування з високими результатами - за Путіна 82,09% при явці 77,45% - це трохи менше, ніж на виборах 2012 року, коли президент набирав 82,7% при явці 83 %. При цьому директор Радгоспу ім. Леніна Павло Грудінін набрав в республіці тільки 9,06% голосів. Однак представники КПРФ в РТ особливо раділи , Що їх кандидат переміг Путіна в Хузангаево, набравши 53%. Проте дані цифри не поміняли загальної картини.

Зовсім трохи по помітності від президентських виборів відстала тема з експериментом з податку на самозайнятих (295,38), який з 1 січня 2019 року заробить не тільки в республіці, але і в Москві, Московській і Калузькій областях. Суть нововведення в тому, що фотографи, репетитори, няні та інші умільці, які працюють на себе, будуть зобов'язані платити податок від 4% до 6% щомісяця через додаток ФНС «Мій податок». Передбачається, що зібрані кошти підуть в регіональні бюджети, частина цих грошей відправлять на розвиток муніципалітетів. Навіть ще не прийнявши законопроект, глава комітету Держдуми з бюджету і податків Андрій Макаров погрожував штрафами в розмірі 100% заробітку, проте незабаром поправився - покарання торкнеться тільки тих, хто завантажить додаток «Мій податок», а платити не буде. Для інших нічого не зміниться. Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?

Ще один експеримент, в якому бере участь Татарстан, - проект по зниженню числа сімей з рівнем доходу нижче прожиткового мінімуму. Правда, він в рейтингу «Медіалогії» тільки на 22-му місці з індексом помітності 86,41. Про те, що такий проект запустять в восьми регіонах, включаючи республіку, тільки в кінці листопада заявив міністр праці та соцзахисту Максим Топілін на засіданні російської тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин. Так, за його словами, передбачається «персоніфіковане виявлення сімей з низькими доходами», щоб допомогти їм знайти «вихід з малозабезпеченості». Натренувавши адресність допомоги, з 2021 роки програму збираються поширити на всю країну.

Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online» Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online»

КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА

А ось хворобливий мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою № 1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце. Та й то увагу російських ЗМІ привернули не всі численні суперечки з цього приводу, а в першу чергу звернення Держради РТ до спікера Держдуми В'ячеславу Володіну про збереження обов'язкового вивчення рідних мов. Що ж, під час обговорення теми зламано багато списів, а в підсумку скандальний законопроект про добровільне вивченні рідних мов був прийнятий.

Слідом за мовний темою в низці значимих подій року згадаємо ювілейний міжнародний економічний саміт KazanSummit (99,14 і 15-е місце), під час якого вирішували, як перейменувати в щось більш світське ісламські фінанси, а глава АІР РТ Талія Міннуліна мріяла , Що колись саміт можна буде порівняти з петербурзьким міжнародним економічним форумом.

На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online» На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online»

Також російським ЗМІ в 2018 році Татарстан запам'ятався різного роду скандалами. Наприклад, на 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко (індекс помітності 121,66), з яким керуюча компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів. Виявилося, що претензії КК накопичувалися 10 років, під час яких пенсіонер платив не за виставленими рахунками, а так, як вважав за потрібне. Так він накопичив 45 тис. Рублів боргу разом з пені. Історія з Величко закінчилася цілком благополучно - глава авіабудівної району Казані Тимур Алібай погасив весь борг за пенсіонера. А Мінбуд РТ разом з тоді ще депутатом Держдуми Олександром Сидякін навіть планували написати законопроект про звільнення ветеранів Великої Вітчизняної війни від плати за ЖКП. Однак незабаром парламентарій відправився керувати адміністрацією глави Башкортостану Радію Хабірова, а від Мінбуду РТ на цей рахунок більш новин не було.

Ще одна пікантна історія, яка отримала резонанс на федеральному рівні, трапилася в Нижньокамську, коли під час ЄДІ ученицю нібито змусили роздягнутися до нижньої білизни (13-е місце). У всякому разі так стверджувала в соцмережах мешканка міста. При цьому в виконкомі Нижньокамського району з таким трактуванням того, що сталося не погодилися і заявили, що учениця роздяглася сама. «Так як металлорамка не припиняла сигналізувати про наявність металевих предметів, а підходив час початку іспиту, одна з учениць пішла в туалет і, знявши верхню частину нижньої білизни, пройшла через рамку. Ніхто з присутніх на вході в пункт проведення іспиту не пропонував знімати бюстгальтер », - пояснили у виконкомі.

І, нарешті, замикає низку скандалів на 25-му місці рейтингу депутат Держдуми Фатіх Сібагатуллін, який необережно назвав журналістів слугами, коли намагався захистити свого колегу по парламенту Леоніда Слуцького. Однопартійці миттєво відреагували, особливе старанність проявив депутат Євген Ревенко, сам у минулому журналіст. Однак епатажний Фатіх Саубановіч розійшовся ще більше, оголосивши, що «Єдина Росія» йому не указ. Але через пару днів охолов, і ось уже в «Фейсбуці» сам Ревенко писав , Що Сібагатуллін вибачився і «питання зняті».

Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online» Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online»

У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ

І ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань. Так, наприклад, аж на 11-му місці з індексом помітності 119,53 (а це навіть вище, ніж по мовній темі) виявилася новина про те, що столиця РТ виявилася в топ-5 рейтингу міст за якістю життя, складеного Фінансовим університетом при уряді РФ. Крутіше Казані в цьому плані тільки Тюмень, Грозний і Москва. Проректор університету Олексій Зубець настільки дивні результати пояснював тим, що враховувалися такі параметри, як якість медицини, доріг, розвиток культури і освіти, робота житлово-комунального господарства та будівництво житла, робота міської влади, а також оцінка жителями зручності міста для життя, міграційні настрої і оцінка жителями свого рівня доходу.

А ось в дивному рейтингу «найбільш матюкаються міст» Казань зайняла (В даному випадку на щастя) останнє, 30-е місце. Лаври першості тут у Пермі, Воронежа та Іваново. Втім, якщо врахувати, що статус міста в Росії, за останніми даними, мають 1114 населених пунктів, то за щастя було б взагалі не потрапляти в цей рейтинг матюкальників. Проте Казань примудрилася потрапити в ще одне ранжування все того ж маркетингового агентства Zoom Market - список тих, хто п'є міст Росії. І знову ж таки столиця РТ закріпилася на останньому місці - 25-м. Судячи з усього, ця компанія в своїх рейтингах зважилася пройти по всіх людських пороків. А вже любов російських ЗМІ до всяким часом відверто дурним рейтингування зробили свою справу - за «Медіалогії» обидва ці події виявилися вельми помітні - 19-е і 23-е місця відповідно.

І тільки на 27-му місці рейтингу - ініціатива Мінніханова продавати пиво на стадіонах (70,01 і 27 місце). Натхненний проданим на 89 млн рублів пивом під час ЧС-2018 президент РТ просив Путіна про послаблення для цього напою на нараді в Калінінграді. «Ну якщо вже мусульмани просять до пива ліберальніше підійти, то подивимося ...» - відповів тоді глава держави. Втім, незважаючи на те, що в російській футбольній прем'єр-лізі заявили, що знайшли підтримку в багатьох інстанціях, говорити про прийняте рішення рано. Тим більше категорично не погодилися з ідеєю Мінніханова в Міністерстві охорони здоров'я, Росспоживнагляді, а заодно в РПЦ і раді муфтіїв Росії.

Нарешті, замикає перелік суспільно-політичних подій, а заодно і топ-30 значущих подій Татарстану місцеві референдуми по самооподаткування, що відбулися в листопаді 2018 роки (68,25). Так, за даними ЦВК, явка склала 68,9%, а референдуми визнані такими, що відбулися в 838 з 844 поселень. Програма самооподаткування діє в РТ з 2013 року. У підсумку на кожен рубль, зібраний жителями, мінфін РТ виділяє муніципалітету додатково чотири рубля.

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online» Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online»

безпілотний ТАТАРСТАН

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями. Воно й зрозуміло, оскільки в країні оголошена мета на технологічний прорив, тому все новеньке в сфері технологій і далі викликатиме в ЗМІ відгук.

Поки ж на 8-му місці рейтингу з індексом помітності 150,10 виявилися новини про експеримент з використання з 1 грудня в Татарстані безпілотних автомобілів. Спочатку Мінпромторг РФ пропонував почати досліди з 1 березня 2019 року, про це говорилося в нормативному акті, опублікованому на сайті проектів. Однак до кінця листопада прем'єр-міністр Дмитро Медведєв переніс термін - підписав постанову, що експеримент з безпілотниками на дорогах загального користування почнеться раніше - з 1 грудня 2018 року.

При цьому на 18-му місці топ-30 виявився КАМАЗ, який продемонстрував свій безпілотний автобус «Шатл», над яким автогігант працює разом з НАМИ (індекс 97,37). У липні спеціальний тест-драйв влаштували і для президента РТ Рустама Мінніханова. А в кінці серпня Рустам Нургалиевич прокотився в Іннополісе ще й на безпілотному таксі від «Яндекса». Ця подія теж виявилися досить помітним для російських ЗМІ і розмістилося на 26-му рядку нашого рейтингу з індексом 74,34. Тоді уряд РТ і «Яндекс» підписали спеціальну угоду про розвиток безпілотного транспорту в республіці. Так що того й гляди Татарстан незабаром перетвориться в центр безпілотного руху.

За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП. Так, в ЗМІ писали про вибух газу в житловому будинку в Заїнське (224,86), в результаті якого загинули три людини, і пожежа в казанському ТЦ «Порт» (223,71) Фото: mchs.tatarstan.ru

ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»

Якщо ж врахувати любов народу до жовтої преси, то можна зрозуміти популярність кримінальних зведень, які відвоювали в рейтингу помітних подій Татарстану велику частку. Так, в російських ЗМІ писали про розборках в Борісково (індекс помітності - 283,46), коли 36-річний Олександр Петров, озброївшись карабіном, вирішив помститися дружині. Та сховалася у брата. А коли двері не відкрили, п'яний дебошир почав палити з карабіна. В результаті підстрелив дільничного, цивільного і смертельно поранив омонівці.

Розійшлися по російській пресі повідомлення про те, як ФСБ викрила в республіці пов'язану з Лаішев (арабська назва забороненої в РФ угруповання «ІГІЛ» - прим. ред.) осередок терористів, яка планувала резонансні акції в країні, після чого збиралася приєднатися до сирійським бойовикам. Ця подія виявилося на 9-му місці рейтингу (128,69). А на 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії заступник міністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28). Сидить під домашнім арештом жінку виявили з 8 ножовими пораненнями в шию.

На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online» На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online»

Також резонанс викликав випадок з Бугульминско бізнесменом Євгеном Деданіним, який убив напали на його будинок грабіжників (98,67 і 16-е місце). Причому особливу увагу російської преси привернув не стільки сам факт вбивства, скільки те, що слідчий комітет РТ має намір оскаржити рішення прокуратури про скасування кримінальної справи стосовно Деданіна. слідчі наполягали , Що тільки в рамках розслідування кримінальної справи можна встановити, чи були дії бізнесмена самообороною. Втім, сама історія спровокувала активні дискусії в суспільстві. Поки упиралися слідчі, в Держдумі вже закликали переписати ст. 37 КК РФ про необхідної самооборони. А ведучий програми «Людина і закон» Олексій Піманов заявив , Що сам би застосував зброю проти зловмисників.

Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»

31.12.2018

Спеціально для «БІЗНЕС Online» агентство склало рейтинг, який показує, що республіка прогриміла в ЗМІ за 2018 рік

Матчі чемпіонату світу з футболу, 82% голосів за Володимира Путіна, звернення Держради РТ до В'ячеслава Володину, суперечка Фатіха Сібагатулліна з Євгеном Ревенко про «журналістів-слугах» і Іннополіс як столиця безпілотних автомобілів - всі ці події республіки виявилися найбільш помітними в російській пресі. Причому вироблений ними резонанс можна порівняти в числовий формі. Підводячи підсумки року, що минає, «БІЗНЕС Online» представляє топ-30 подій за версією «Медіалогії».

Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online» Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online»

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА

Дослідження охопило період з 1 січня по 10 грудня 2018 року і робилося на основі бази даних ЗМІ системи «Медіалогія», яка включає в себе близько 47,7 тис. Джерел: TV, радіо, газети, журнали, інформаційні агентства, інтернет-ЗМІ. Всі вони моніторяться в режимі реального часу 24/7, а сама «Медіалогія» по праву вважається лідером в цій галузі. Рейтинг складений на основі помітності подій в пресі. Помітність - це інтегрований показник системи «Медіалогія», що дозволяє виділити новини, що викликали найбільший резонанс. Враховується не тільки кількість публікацій, але і рівень впливовості ЗМІ, де вони вийшли. Крім того, беруться до уваги конкретне місце, де розміщений матеріал, розмір публікації, ілюстрації, експресивність заголовка та інші параметрів.

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

В результаті найпомітнішою подією року в Татарстані очікувано став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії. Так, в столиці Татарстану матчі проходили на побудованому ще до Універсіаді стадіоні «Казань Арена», який прийняв шість матчів мундіалю. Так що в Казані побували чи не всі топові команди світу: збірна Аргентини, іспанська «Червона фурія», попередні чемпіони світу - збірна Німеччини, найуспішніша команда в історії світового футболу, яка п'ять разів ставала чемпіоном світу, - збірна Бразилії і, нарешті , нинішні тріумфатори мундіалю - французи. Більш того, кращий гол ЧС-2018, який забив захисник збірної Франції Бенжамен Павар в ворота Аргентини, також трапився на стадіоні в Казані. Крім того, столиця РТ запам'яталася тим, що до приїзду чи не кожної футбольної зірки малювала графіті. Але ось невдача - майже всі, хто з'являвся на графіті, вилітали з чемпіонату. Так що деякі жартома заговорили про прокляття казанських настінних зображень, що додало місту цитованості.

Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018 Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5 Фото: «БІЗНЕС Online»

Втім, це не всі події зі світу спорту, які помітили російські ЗМІ. Також, наприклад, преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5. Як ми всі пам'ятаємо, «Ак Барс» обіграв в п'ятому матчі фіналу ЦСКА з рахунком 1: 0, а єдину шайбу закинув канадський нападник Роб Клінкхаммер.

І, нарешті, Казань недарма бореться за титул спортивної столиці Росії. Ледь завершився чемпіонат світу з футболу, як Центральний стадіон Казані 19-22 липня вже приймав чемпіонат Росії з легкої атлетики. У столиці РТ ці змагання проходили вже в третій раз, а цього літа в місто з'їхалися близько 1 тис. Осіб, які розіграли 38 комплектів медалей. Втім, ця подія набула індекс помітності 68,64 і розмістилося на 28-му рядку рейтингу.

Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото:   kremlin Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото: kremlin.ru

ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ

Левова частка подій в топ-30 стосується суспільно-політичному житті республіки. Так, друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін, набравши 76,67% голосів при явці 67,4%. При цьому в Татарстані за традицією продемонстрували зразково-показове голосування з високими результатами - за Путіна 82,09% при явці 77,45% - це трохи менше, ніж на виборах 2012 року, коли президент набирав 82,7% при явці 83 %. При цьому директор Радгоспу ім. Леніна Павло Грудінін набрав в республіці тільки 9,06% голосів. Однак представники КПРФ в РТ особливо раділи , Що їх кандидат переміг Путіна в Хузангаево, набравши 53%. Проте дані цифри не поміняли загальної картини.

Зовсім трохи по помітності від президентських виборів відстала тема з експериментом з податку на самозайнятих (295,38), який з 1 січня 2019 року заробить не тільки в республіці, але і в Москві, Московській і Калузькій областях. Суть нововведення в тому, що фотографи, репетитори, няні та інші умільці, які працюють на себе, будуть зобов'язані платити податок від 4% до 6% щомісяця через додаток ФНС «Мій податок». Передбачається, що зібрані кошти підуть в регіональні бюджети, частина цих грошей відправлять на розвиток муніципалітетів. Навіть ще не прийнявши законопроект, глава комітету Держдуми з бюджету і податків Андрій Макаров погрожував штрафами в розмірі 100% заробітку, проте незабаром поправився - покарання торкнеться тільки тих, хто завантажить додаток «Мій податок», а платити не буде. Для інших нічого не зміниться. Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?

Ще один експеримент, в якому бере участь Татарстан, - проект по зниженню числа сімей з рівнем доходу нижче прожиткового мінімуму. Правда, він в рейтингу «Медіалогії» тільки на 22-му місці з індексом помітності 86,41. Про те, що такий проект запустять в восьми регіонах, включаючи республіку, тільки в кінці листопада заявив міністр праці та соцзахисту Максим Топілін на засіданні російської тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин. Так, за його словами, передбачається «персоніфіковане виявлення сімей з низькими доходами», щоб допомогти їм знайти «вихід з малозабезпеченості». Натренувавши адресність допомоги, з 2021 роки програму збираються поширити на всю країну.

Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online» Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online»

КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА

А ось хворобливий мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою № 1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце. Та й то увагу російських ЗМІ привернули не всі численні суперечки з цього приводу, а в першу чергу звернення Держради РТ до спікера Держдуми В'ячеславу Володіну про збереження обов'язкового вивчення рідних мов. Що ж, під час обговорення теми зламано багато списів, а в підсумку скандальний законопроект про добровільне вивченні рідних мов був прийнятий.

Слідом за мовний темою в низці значимих подій року згадаємо ювілейний міжнародний економічний саміт KazanSummit (99,14 і 15-е місце), під час якого вирішували, як перейменувати в щось більш світське ісламські фінанси, а глава АІР РТ Талія Міннуліна мріяла , Що колись саміт можна буде порівняти з петербурзьким міжнародним економічним форумом.

На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online» На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online»

Також російським ЗМІ в 2018 році Татарстан запам'ятався різного роду скандалами. Наприклад, на 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко (індекс помітності 121,66), з яким керуюча компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів. Виявилося, що претензії КК накопичувалися 10 років, під час яких пенсіонер платив не за виставленими рахунками, а так, як вважав за потрібне. Так він накопичив 45 тис. Рублів боргу разом з пені. Історія з Величко закінчилася цілком благополучно - глава авіабудівної району Казані Тимур Алібай погасив весь борг за пенсіонера. А Мінбуд РТ разом з тоді ще депутатом Держдуми Олександром Сидякін навіть планували написати законопроект про звільнення ветеранів Великої Вітчизняної війни від плати за ЖКП. Однак незабаром парламентарій відправився керувати адміністрацією глави Башкортостану Радію Хабірова, а від Мінбуду РТ на цей рахунок більш новин не було.

Ще одна пікантна історія, яка отримала резонанс на федеральному рівні, трапилася в Нижньокамську, коли під час ЄДІ ученицю нібито змусили роздягнутися до нижньої білизни (13-е місце). У всякому разі так стверджувала в соцмережах мешканка міста. При цьому в виконкомі Нижньокамського району з таким трактуванням того, що сталося не погодилися і заявили, що учениця роздяглася сама. «Так як металлорамка не припиняла сигналізувати про наявність металевих предметів, а підходив час початку іспиту, одна з учениць пішла в туалет і, знявши верхню частину нижньої білизни, пройшла через рамку. Ніхто з присутніх на вході в пункт проведення іспиту не пропонував знімати бюстгальтер », - пояснили у виконкомі.

І, нарешті, замикає низку скандалів на 25-му місці рейтингу депутат Держдуми Фатіх Сібагатуллін, який необережно назвав журналістів слугами, коли намагався захистити свого колегу по парламенту Леоніда Слуцького. Однопартійці миттєво відреагували, особливе старанність проявив депутат Євген Ревенко, сам у минулому журналіст. Однак епатажний Фатіх Саубановіч розійшовся ще більше, оголосивши, що «Єдина Росія» йому не указ. Але через пару днів охолов, і ось уже в «Фейсбуці» сам Ревенко писав , Що Сібагатуллін вибачився і «питання зняті».

Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online» Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online»

У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ

І ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань. Так, наприклад, аж на 11-му місці з індексом помітності 119,53 (а це навіть вище, ніж по мовній темі) виявилася новина про те, що столиця РТ виявилася в топ-5 рейтингу міст за якістю життя, складеного Фінансовим університетом при уряді РФ. Крутіше Казані в цьому плані тільки Тюмень, Грозний і Москва. Проректор університету Олексій Зубець настільки дивні результати пояснював тим, що враховувалися такі параметри, як якість медицини, доріг, розвиток культури і освіти, робота житлово-комунального господарства та будівництво житла, робота міської влади, а також оцінка жителями зручності міста для життя, міграційні настрої і оцінка жителями свого рівня доходу.

А ось в дивному рейтингу «найбільш матюкаються міст» Казань зайняла (В даному випадку на щастя) останнє, 30-е місце. Лаври першості тут у Пермі, Воронежа та Іваново. Втім, якщо врахувати, що статус міста в Росії, за останніми даними, мають 1114 населених пунктів, то за щастя було б взагалі не потрапляти в цей рейтинг матюкальників. Проте Казань примудрилася потрапити в ще одне ранжування все того ж маркетингового агентства Zoom Market - список тих, хто п'є міст Росії. І знову ж таки столиця РТ закріпилася на останньому місці - 25-м. Судячи з усього, ця компанія в своїх рейтингах зважилася пройти по всіх людських пороків. А вже любов російських ЗМІ до всяким часом відверто дурним рейтингування зробили свою справу - за «Медіалогії» обидва ці події виявилися вельми помітні - 19-е і 23-е місця відповідно.

І тільки на 27-му місці рейтингу - ініціатива Мінніханова продавати пиво на стадіонах (70,01 і 27 місце). Натхненний проданим на 89 млн рублів пивом під час ЧС-2018 президент РТ просив Путіна про послаблення для цього напою на нараді в Калінінграді. «Ну якщо вже мусульмани просять до пива ліберальніше підійти, то подивимося ...» - відповів тоді глава держави. Втім, незважаючи на те, що в російській футбольній прем'єр-лізі заявили, що знайшли підтримку в багатьох інстанціях, говорити про прийняте рішення рано. Тим більше категорично не погодилися з ідеєю Мінніханова в Міністерстві охорони здоров'я, Росспоживнагляді, а заодно в РПЦ і раді муфтіїв Росії.

Нарешті, замикає перелік суспільно-політичних подій, а заодно і топ-30 значущих подій Татарстану місцеві референдуми по самооподаткування, що відбулися в листопаді 2018 роки (68,25). Так, за даними ЦВК, явка склала 68,9%, а референдуми визнані такими, що відбулися в 838 з 844 поселень. Програма самооподаткування діє в РТ з 2013 року. У підсумку на кожен рубль, зібраний жителями, мінфін РТ виділяє муніципалітету додатково чотири рубля.

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online» Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online»

безпілотний ТАТАРСТАН

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями. Воно й зрозуміло, оскільки в країні оголошена мета на технологічний прорив, тому все новеньке в сфері технологій і далі викликатиме в ЗМІ відгук.

Поки ж на 8-му місці рейтингу з індексом помітності 150,10 виявилися новини про експеримент з використання з 1 грудня в Татарстані безпілотних автомобілів. Спочатку Мінпромторг РФ пропонував почати досліди з 1 березня 2019 року, про це говорилося в нормативному акті, опублікованому на сайті проектів. Однак до кінця листопада прем'єр-міністр Дмитро Медведєв переніс термін - підписав постанову, що експеримент з безпілотниками на дорогах загального користування почнеться раніше - з 1 грудня 2018 року.

При цьому на 18-му місці топ-30 виявився КАМАЗ, який продемонстрував свій безпілотний автобус «Шатл», над яким автогігант працює разом з НАМИ (індекс 97,37). У липні спеціальний тест-драйв влаштували і для президента РТ Рустама Мінніханова. А в кінці серпня Рустам Нургалиевич прокотився в Іннополісе ще й на безпілотному таксі від «Яндекса». Ця подія теж виявилися досить помітним для російських ЗМІ і розмістилося на 26-му рядку нашого рейтингу з індексом 74,34. Тоді уряд РТ і «Яндекс» підписали спеціальну угоду про розвиток безпілотного транспорту в республіці. Так що того й гляди Татарстан незабаром перетвориться в центр безпілотного руху.

За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП. Так, в ЗМІ писали про вибух газу в житловому будинку в Заїнське (224,86), в результаті якого загинули три людини, і пожежа в казанському ТЦ «Порт» (223,71) Фото: mchs.tatarstan.ru

ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»

Якщо ж врахувати любов народу до жовтої преси, то можна зрозуміти популярність кримінальних зведень, які відвоювали в рейтингу помітних подій Татарстану велику частку. Так, в російських ЗМІ писали про розборках в Борісково (індекс помітності - 283,46), коли 36-річний Олександр Петров, озброївшись карабіном, вирішив помститися дружині. Та сховалася у брата. А коли двері не відкрили, п'яний дебошир почав палити з карабіна. В результаті підстрелив дільничного, цивільного і смертельно поранив омонівці.

Розійшлися по російській пресі повідомлення про те, як ФСБ викрила в республіці пов'язану з Лаішев (арабська назва забороненої в РФ угруповання «ІГІЛ» - прим. ред.) осередок терористів, яка планувала резонансні акції в країні, після чого збиралася приєднатися до сирійським бойовикам. Ця подія виявилося на 9-му місці рейтингу (128,69). А на 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії заступник міністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28). Сидить під домашнім арештом жінку виявили з 8 ножовими пораненнями в шию.

На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online» На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online»

Також резонанс викликав випадок з Бугульминско бізнесменом Євгеном Деданіним, який убив напали на його будинок грабіжників (98,67 і 16-е місце). Причому особливу увагу російської преси привернув не стільки сам факт вбивства, скільки те, що слідчий комітет РТ має намір оскаржити рішення прокуратури про скасування кримінальної справи стосовно Деданіна. слідчі наполягали , Що тільки в рамках розслідування кримінальної справи можна встановити, чи були дії бізнесмена самообороною. Втім, сама історія спровокувала активні дискусії в суспільстві. Поки упиралися слідчі, в Держдумі вже закликали переписати ст. 37 КК РФ про необхідної самооборони. А ведучий програми «Людина і закон» Олексій Піманов заявив , Що сам би застосував зброю проти зловмисників.

Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»

31.12.2018

Спеціально для «БІЗНЕС Online» агентство склало рейтинг, який показує, що республіка прогриміла в ЗМІ за 2018 рік

Матчі чемпіонату світу з футболу, 82% голосів за Володимира Путіна, звернення Держради РТ до В'ячеслава Володину, суперечка Фатіха Сібагатулліна з Євгеном Ревенко про «журналістів-слугах» і Іннополіс як столиця безпілотних автомобілів - всі ці події республіки виявилися найбільш помітними в російській пресі. Причому вироблений ними резонанс можна порівняти в числовий формі. Підводячи підсумки року, що минає, «БІЗНЕС Online» представляє топ-30 подій за версією «Медіалогії».

Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online» Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online»

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА

Дослідження охопило період з 1 січня по 10 грудня 2018 року і робилося на основі бази даних ЗМІ системи «Медіалогія», яка включає в себе близько 47,7 тис. Джерел: TV, радіо, газети, журнали, інформаційні агентства, інтернет-ЗМІ. Всі вони моніторяться в режимі реального часу 24/7, а сама «Медіалогія» по праву вважається лідером в цій галузі. Рейтинг складений на основі помітності подій в пресі. Помітність - це інтегрований показник системи «Медіалогія», що дозволяє виділити новини, що викликали найбільший резонанс. Враховується не тільки кількість публікацій, але і рівень впливовості ЗМІ, де вони вийшли. Крім того, беруться до уваги конкретне місце, де розміщений матеріал, розмір публікації, ілюстрації, експресивність заголовка та інші параметрів.

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

В результаті найпомітнішою подією року в Татарстані очікувано став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії. Так, в столиці Татарстану матчі проходили на побудованому ще до Універсіаді стадіоні «Казань Арена», який прийняв шість матчів мундіалю. Так що в Казані побували чи не всі топові команди світу: збірна Аргентини, іспанська «Червона фурія», попередні чемпіони світу - збірна Німеччини, найуспішніша команда в історії світового футболу, яка п'ять разів ставала чемпіоном світу, - збірна Бразилії і, нарешті , нинішні тріумфатори мундіалю - французи. Більш того, кращий гол ЧС-2018, який забив захисник збірної Франції Бенжамен Павар в ворота Аргентини, також трапився на стадіоні в Казані. Крім того, столиця РТ запам'яталася тим, що до приїзду чи не кожної футбольної зірки малювала графіті. Але ось невдача - майже всі, хто з'являвся на графіті, вилітали з чемпіонату. Так що деякі жартома заговорили про прокляття казанських настінних зображень, що додало місту цитованості.

Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018 Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5 Фото: «БІЗНЕС Online»

Втім, це не всі події зі світу спорту, які помітили російські ЗМІ. Також, наприклад, преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5. Як ми всі пам'ятаємо, «Ак Барс» обіграв в п'ятому матчі фіналу ЦСКА з рахунком 1: 0, а єдину шайбу закинув канадський нападник Роб Клінкхаммер.

І, нарешті, Казань недарма бореться за титул спортивної столиці Росії. Ледь завершився чемпіонат світу з футболу, як Центральний стадіон Казані 19-22 липня вже приймав чемпіонат Росії з легкої атлетики. У столиці РТ ці змагання проходили вже в третій раз, а цього літа в місто з'їхалися близько 1 тис. Осіб, які розіграли 38 комплектів медалей. Втім, ця подія набула індекс помітності 68,64 і розмістилося на 28-му рядку рейтингу.

Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото:   kremlin Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото: kremlin.ru

ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ

Левова частка подій в топ-30 стосується суспільно-політичному житті республіки. Так, друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін, набравши 76,67% голосів при явці 67,4%. При цьому в Татарстані за традицією продемонстрували зразково-показове голосування з високими результатами - за Путіна 82,09% при явці 77,45% - це трохи менше, ніж на виборах 2012 року, коли президент набирав 82,7% при явці 83 %. При цьому директор Радгоспу ім. Леніна Павло Грудінін набрав в республіці тільки 9,06% голосів. Однак представники КПРФ в РТ особливо раділи , Що їх кандидат переміг Путіна в Хузангаево, набравши 53%. Проте дані цифри не поміняли загальної картини.

Зовсім трохи по помітності від президентських виборів відстала тема з експериментом з податку на самозайнятих (295,38), який з 1 січня 2019 року заробить не тільки в республіці, але і в Москві, Московській і Калузькій областях. Суть нововведення в тому, що фотографи, репетитори, няні та інші умільці, які працюють на себе, будуть зобов'язані платити податок від 4% до 6% щомісяця через додаток ФНС «Мій податок». Передбачається, що зібрані кошти підуть в регіональні бюджети, частина цих грошей відправлять на розвиток муніципалітетів. Навіть ще не прийнявши законопроект, глава комітету Держдуми з бюджету і податків Андрій Макаров погрожував штрафами в розмірі 100% заробітку, проте незабаром поправився - покарання торкнеться тільки тих, хто завантажить додаток «Мій податок», а платити не буде. Для інших нічого не зміниться. Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?

Ще один експеримент, в якому бере участь Татарстан, - проект по зниженню числа сімей з рівнем доходу нижче прожиткового мінімуму. Правда, він в рейтингу «Медіалогії» тільки на 22-му місці з індексом помітності 86,41. Про те, що такий проект запустять в восьми регіонах, включаючи республіку, тільки в кінці листопада заявив міністр праці та соцзахисту Максим Топілін на засіданні російської тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин. Так, за його словами, передбачається «персоніфіковане виявлення сімей з низькими доходами», щоб допомогти їм знайти «вихід з малозабезпеченості». Натренувавши адресність допомоги, з 2021 роки програму збираються поширити на всю країну.

Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online» Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online»

КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА

А ось хворобливий мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою № 1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце. Та й то увагу російських ЗМІ привернули не всі численні суперечки з цього приводу, а в першу чергу звернення Держради РТ до спікера Держдуми В'ячеславу Володіну про збереження обов'язкового вивчення рідних мов. Що ж, під час обговорення теми зламано багато списів, а в підсумку скандальний законопроект про добровільне вивченні рідних мов був прийнятий.

Слідом за мовний темою в низці значимих подій року згадаємо ювілейний міжнародний економічний саміт KazanSummit (99,14 і 15-е місце), під час якого вирішували, як перейменувати в щось більш світське ісламські фінанси, а глава АІР РТ Талія Міннуліна мріяла , Що колись саміт можна буде порівняти з петербурзьким міжнародним економічним форумом.

На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online» На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online»

Також російським ЗМІ в 2018 році Татарстан запам'ятався різного роду скандалами. Наприклад, на 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко (індекс помітності 121,66), з яким керуюча компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів. Виявилося, що претензії КК накопичувалися 10 років, під час яких пенсіонер платив не за виставленими рахунками, а так, як вважав за потрібне. Так він накопичив 45 тис. Рублів боргу разом з пені. Історія з Величко закінчилася цілком благополучно - глава авіабудівної району Казані Тимур Алібай погасив весь борг за пенсіонера. А Мінбуд РТ разом з тоді ще депутатом Держдуми Олександром Сидякін навіть планували написати законопроект про звільнення ветеранів Великої Вітчизняної війни від плати за ЖКП. Однак незабаром парламентарій відправився керувати адміністрацією глави Башкортостану Радію Хабірова, а від Мінбуду РТ на цей рахунок більш новин не було.

Ще одна пікантна історія, яка отримала резонанс на федеральному рівні, трапилася в Нижньокамську, коли під час ЄДІ ученицю нібито змусили роздягнутися до нижньої білизни (13-е місце). У всякому разі так стверджувала в соцмережах мешканка міста. При цьому в виконкомі Нижньокамського району з таким трактуванням того, що сталося не погодилися і заявили, що учениця роздяглася сама. «Так як металлорамка не припиняла сигналізувати про наявність металевих предметів, а підходив час початку іспиту, одна з учениць пішла в туалет і, знявши верхню частину нижньої білизни, пройшла через рамку. Ніхто з присутніх на вході в пункт проведення іспиту не пропонував знімати бюстгальтер », - пояснили у виконкомі.

І, нарешті, замикає низку скандалів на 25-му місці рейтингу депутат Держдуми Фатіх Сібагатуллін, який необережно назвав журналістів слугами, коли намагався захистити свого колегу по парламенту Леоніда Слуцького. Однопартійці миттєво відреагували, особливе старанність проявив депутат Євген Ревенко, сам у минулому журналіст. Однак епатажний Фатіх Саубановіч розійшовся ще більше, оголосивши, що «Єдина Росія» йому не указ. Але через пару днів охолов, і ось уже в «Фейсбуці» сам Ревенко писав , Що Сібагатуллін вибачився і «питання зняті».

Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online» Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online»

У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ

І ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань. Так, наприклад, аж на 11-му місці з індексом помітності 119,53 (а це навіть вище, ніж по мовній темі) виявилася новина про те, що столиця РТ виявилася в топ-5 рейтингу міст за якістю життя, складеного Фінансовим університетом при уряді РФ. Крутіше Казані в цьому плані тільки Тюмень, Грозний і Москва. Проректор університету Олексій Зубець настільки дивні результати пояснював тим, що враховувалися такі параметри, як якість медицини, доріг, розвиток культури і освіти, робота житлово-комунального господарства та будівництво житла, робота міської влади, а також оцінка жителями зручності міста для життя, міграційні настрої і оцінка жителями свого рівня доходу.

А ось в дивному рейтингу «найбільш матюкаються міст» Казань зайняла (В даному випадку на щастя) останнє, 30-е місце. Лаври першості тут у Пермі, Воронежа та Іваново. Втім, якщо врахувати, що статус міста в Росії, за останніми даними, мають 1114 населених пунктів, то за щастя було б взагалі не потрапляти в цей рейтинг матюкальників. Проте Казань примудрилася потрапити в ще одне ранжування все того ж маркетингового агентства Zoom Market - список тих, хто п'є міст Росії. І знову ж таки столиця РТ закріпилася на останньому місці - 25-м. Судячи з усього, ця компанія в своїх рейтингах зважилася пройти по всіх людських пороків. А вже любов російських ЗМІ до всяким часом відверто дурним рейтингування зробили свою справу - за «Медіалогії» обидва ці події виявилися вельми помітні - 19-е і 23-е місця відповідно.

І тільки на 27-му місці рейтингу - ініціатива Мінніханова продавати пиво на стадіонах (70,01 і 27 місце). Натхненний проданим на 89 млн рублів пивом під час ЧС-2018 президент РТ просив Путіна про послаблення для цього напою на нараді в Калінінграді. «Ну якщо вже мусульмани просять до пива ліберальніше підійти, то подивимося ...» - відповів тоді глава держави. Втім, незважаючи на те, що в російській футбольній прем'єр-лізі заявили, що знайшли підтримку в багатьох інстанціях, говорити про прийняте рішення рано. Тим більше категорично не погодилися з ідеєю Мінніханова в Міністерстві охорони здоров'я, Росспоживнагляді, а заодно в РПЦ і раді муфтіїв Росії.

Нарешті, замикає перелік суспільно-політичних подій, а заодно і топ-30 значущих подій Татарстану місцеві референдуми по самооподаткування, що відбулися в листопаді 2018 роки (68,25). Так, за даними ЦВК, явка склала 68,9%, а референдуми визнані такими, що відбулися в 838 з 844 поселень. Програма самооподаткування діє в РТ з 2013 року. У підсумку на кожен рубль, зібраний жителями, мінфін РТ виділяє муніципалітету додатково чотири рубля.

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online» Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online»

безпілотний ТАТАРСТАН

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями. Воно й зрозуміло, оскільки в країні оголошена мета на технологічний прорив, тому все новеньке в сфері технологій і далі викликатиме в ЗМІ відгук.

Поки ж на 8-му місці рейтингу з індексом помітності 150,10 виявилися новини про експеримент з використання з 1 грудня в Татарстані безпілотних автомобілів. Спочатку Мінпромторг РФ пропонував почати досліди з 1 березня 2019 року, про це говорилося в нормативному акті, опублікованому на сайті проектів. Однак до кінця листопада прем'єр-міністр Дмитро Медведєв переніс термін - підписав постанову, що експеримент з безпілотниками на дорогах загального користування почнеться раніше - з 1 грудня 2018 року.

При цьому на 18-му місці топ-30 виявився КАМАЗ, який продемонстрував свій безпілотний автобус «Шатл», над яким автогігант працює разом з НАМИ (індекс 97,37). У липні спеціальний тест-драйв влаштували і для президента РТ Рустама Мінніханова. А в кінці серпня Рустам Нургалиевич прокотився в Іннополісе ще й на безпілотному таксі від «Яндекса». Ця подія теж виявилися досить помітним для російських ЗМІ і розмістилося на 26-му рядку нашого рейтингу з індексом 74,34. Тоді уряд РТ і «Яндекс» підписали спеціальну угоду про розвиток безпілотного транспорту в республіці. Так що того й гляди Татарстан незабаром перетвориться в центр безпілотного руху.

За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП. Так, в ЗМІ писали про вибух газу в житловому будинку в Заїнське (224,86), в результаті якого загинули три людини, і пожежа в казанському ТЦ «Порт» (223,71) Фото: mchs.tatarstan.ru

ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»

Якщо ж врахувати любов народу до жовтої преси, то можна зрозуміти популярність кримінальних зведень, які відвоювали в рейтингу помітних подій Татарстану велику частку. Так, в російських ЗМІ писали про розборках в Борісково (індекс помітності - 283,46), коли 36-річний Олександр Петров, озброївшись карабіном, вирішив помститися дружині. Та сховалася у брата. А коли двері не відкрили, п'яний дебошир почав палити з карабіна. В результаті підстрелив дільничного, цивільного і смертельно поранив омонівці.

Розійшлися по російській пресі повідомлення про те, як ФСБ викрила в республіці пов'язану з Лаішев (арабська назва забороненої в РФ угруповання «ІГІЛ» - прим. ред.) осередок терористів, яка планувала резонансні акції в країні, після чого збиралася приєднатися до сирійським бойовикам. Ця подія виявилося на 9-му місці рейтингу (128,69). А на 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії заступник міністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28). Сидить під домашнім арештом жінку виявили з 8 ножовими пораненнями в шию.

На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online» На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online»

Також резонанс викликав випадок з Бугульминско бізнесменом Євгеном Деданіним, який убив напали на його будинок грабіжників (98,67 і 16-е місце). Причому особливу увагу російської преси привернув не стільки сам факт вбивства, скільки те, що слідчий комітет РТ має намір оскаржити рішення прокуратури про скасування кримінальної справи стосовно Деданіна. слідчі наполягали , Що тільки в рамках розслідування кримінальної справи можна встановити, чи були дії бізнесмена самообороною. Втім, сама історія спровокувала активні дискусії в суспільстві. Поки упиралися слідчі, в Держдумі вже закликали переписати ст. 37 КК РФ про необхідної самооборони. А ведучий програми «Людина і закон» Олексій Піманов заявив , Що сам би застосував зброю проти зловмисників.

Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) і, нарешті, на 29-му місці звіряче вбивство лижниці Гульшат Котенковою на лижні в селищі Червоний Ключ.

Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) Фото: «БІЗНЕС Online» Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) Фото: «БІЗНЕС Online»

На цьому трагічні історії рейтингу не закінчуються. За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП. Так, в ЗМІ писали про вибух газу в житловому будинку в Заїнське (224,86), в результаті якого загинули три людини, і пожежа в казанському ТЦ «Порт» (223,71), який, на щастя, не можна записати в один ряд в пожежами в «Адміралі» і «Зимової вишні». Проте лякає те, що ТЦ був побудований з нуля, а у перевіряючих не було претензій до протипожежної безпеки будівлі. Проте в МНС називали три можливі причини пожежі: електротехнічні несправності, необережне поводження з вогнем та підпал. Однак навіть на початку грудня заступник начальника ГУ МНС Росії по РТ Сергій Сергєєв говорів , Що до сих пір точні причини пожежі в ТЦ «Порт» не встановлені - ведеться слідство, проводяться експертизи.

Ще на 17-му рядку згадується загибель двох парашутистів в Мензелінському районі (індекс 98,17). Відзначився в рейтингу і розпал стихії, коли на Татарстан налетів ураган (21-е місце), який зривав дахи і виривав дерева. І, нарешті, не пройшло непоміченим Отруєння дітей в одній зі шкіл Арський району (24-е місце).

Від самозайнятих до роздягненою школярки: топ-30 подій в Татарстані за версією «Медіалогії»

31.12.2018

Спеціально для «БІЗНЕС Online» агентство склало рейтинг, який показує, що республіка прогриміла в ЗМІ за 2018 рік

Матчі чемпіонату світу з футболу, 82% голосів за Володимира Путіна, звернення Держради РТ до В'ячеслава Володину, суперечка Фатіха Сібагатулліна з Євгеном Ревенко про «журналістів-слугах» і Іннополіс як столиця безпілотних автомобілів - всі ці події республіки виявилися найбільш помітними в російській пресі. Причому вироблений ними резонанс можна порівняти в числовий формі. Підводячи підсумки року, що минає, «БІЗНЕС Online» представляє топ-30 подій за версією «Медіалогії».

Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online» Найпомітнішою подією року в Татарстані став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії Фото: «БІЗНЕС Online»

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ І КУБОК ГАГАРІНА

Дослідження охопило період з 1 січня по 10 грудня 2018 року і робилося на основі бази даних ЗМІ системи «Медіалогія», яка включає в себе близько 47,7 тис. Джерел: TV, радіо, газети, журнали, інформаційні агентства, інтернет-ЗМІ. Всі вони моніторяться в режимі реального часу 24/7, а сама «Медіалогія» по праву вважається лідером в цій галузі. Рейтинг складений на основі помітності подій в пресі. Помітність - це інтегрований показник системи «Медіалогія», що дозволяє виділити новини, що викликали найбільший резонанс. Враховується не тільки кількість публікацій, але і рівень впливовості ЗМІ, де вони вийшли. Крім того, беруться до уваги конкретне місце, де розміщений матеріал, розмір публікації, ілюстрації, експресивність заголовка та інші параметрів.

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

В результаті найпомітнішою подією року в Татарстані очікувано став чемпіонат світу з футболу (індекс «Медіалогії» 550,51), який прийняла не тільки Казань, але і ще 10 міст Росії. Так, в столиці Татарстану матчі проходили на побудованому ще до Універсіаді стадіоні «Казань Арена», який прийняв шість матчів мундіалю. Так що в Казані побували чи не всі топові команди світу: збірна Аргентини, іспанська «Червона фурія», попередні чемпіони світу - збірна Німеччини, найуспішніша команда в історії світового футболу, яка п'ять разів ставала чемпіоном світу, - збірна Бразилії і, нарешті , нинішні тріумфатори мундіалю - французи. Більш того, кращий гол ЧС-2018, який забив захисник збірної Франції Бенжамен Павар в ворота Аргентини, також трапився на стадіоні в Казані. Крім того, столиця РТ запам'яталася тим, що до приїзду чи не кожної футбольної зірки малювала графіті. Але ось невдача - майже всі, хто з'являвся на графіті, вилітали з чемпіонату. Так що деякі жартома заговорили про прокляття казанських настінних зображень, що додало місту цитованості.

Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018 Преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5 Фото: «БІЗНЕС Online»

Втім, це не всі події зі світу спорту, які помітили російські ЗМІ. Також, наприклад, преса ніяк не могла оминути увагою те, що «Ак Барс» втретє став володарем Кубка Гагаріна - 2018. Ця подія з індексом помітності 231,16 замкнуло топ-5. Як ми всі пам'ятаємо, «Ак Барс» обіграв в п'ятому матчі фіналу ЦСКА з рахунком 1: 0, а єдину шайбу закинув канадський нападник Роб Клінкхаммер.

І, нарешті, Казань недарма бореться за титул спортивної столиці Росії. Ледь завершився чемпіонат світу з футболу, як Центральний стадіон Казані 19-22 липня вже приймав чемпіонат Росії з легкої атлетики. У столиці РТ ці змагання проходили вже в третій раз, а цього літа в місто з'їхалися близько 1 тис. Осіб, які розіграли 38 комплектів медалей. Втім, ця подія набула індекс помітності 68,64 і розмістилося на 28-му рядку рейтингу.

Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото:   kremlin Друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін Фото: kremlin.ru

ПЕРЕМОГА ПУТІНА, ПОДАТОК НА самозайнятості та БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ

Левова частка подій в топ-30 стосується суспільно-політичному житті республіки. Так, друге місце в рейтингу по праву дісталося ще одній темі федерального масштабу - виборів президента РФ (індекс 297,78), на яких грандіозну перемогу здобув Володимир Путін, набравши 76,67% голосів при явці 67,4%. При цьому в Татарстані за традицією продемонстрували зразково-показове голосування з високими результатами - за Путіна 82,09% при явці 77,45% - це трохи менше, ніж на виборах 2012 року, коли президент набирав 82,7% при явці 83 %. При цьому директор Радгоспу ім. Леніна Павло Грудінін набрав в республіці тільки 9,06% голосів. Однак представники КПРФ в РТ особливо раділи , Що їх кандидат переміг Путіна в Хузангаево, набравши 53%. Проте дані цифри не поміняли загальної картини.

Зовсім трохи по помітності від президентських виборів відстала тема з експериментом з податку на самозайнятих (295,38), який з 1 січня 2019 року заробить не тільки в республіці, але і в Москві, Московській і Калузькій областях. Суть нововведення в тому, що фотографи, репетитори, няні та інші умільці, які працюють на себе, будуть зобов'язані платити податок від 4% до 6% щомісяця через додаток ФНС «Мій податок». Передбачається, що зібрані кошти підуть в регіональні бюджети, частина цих грошей відправлять на розвиток муніципалітетів. Навіть ще не прийнявши законопроект, глава комітету Держдуми з бюджету і податків Андрій Макаров погрожував штрафами в розмірі 100% заробітку, проте незабаром поправився - покарання торкнеться тільки тих, хто завантажить додаток «Мій податок», а платити не буде. Для інших нічого не зміниться. Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?

Ще один експеримент, в якому бере участь Татарстан, - проект по зниженню числа сімей з рівнем доходу нижче прожиткового мінімуму. Правда, він в рейтингу «Медіалогії» тільки на 22-му місці з індексом помітності 86,41. Про те, що такий проект запустять в восьми регіонах, включаючи республіку, тільки в кінці листопада заявив міністр праці та соцзахисту Максим Топілін на засіданні російської тристоронньої комісії з регулювання соціально-трудових відносин. Так, за його словами, передбачається «персоніфіковане виявлення сімей з низькими доходами», щоб допомогти їм знайти «вихід з малозабезпеченості». Натренувавши адресність допомоги, з 2021 роки програму збираються поширити на всю країну.

Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online» Болісний мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою №1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце Фото: «БІЗНЕС Online»

КОЛЕКТОРИ ПРОТИ ВЕТЕРАНА і роздягнених ШКОЛЯРКА

А ось хворобливий мовне питання, яке, як могло здатися, повинен стати темою № 1 (у всякому разі для самого Татарстану), навпаки, опинився в середині списку - 14-е місце. Та й то увагу російських ЗМІ привернули не всі численні суперечки з цього приводу, а в першу чергу звернення Держради РТ до спікера Держдуми В'ячеславу Володіну про збереження обов'язкового вивчення рідних мов. Що ж, під час обговорення теми зламано багато списів, а в підсумку скандальний законопроект про добровільне вивченні рідних мов був прийнятий.

Слідом за мовний темою в низці значимих подій року згадаємо ювілейний міжнародний економічний саміт KazanSummit (99,14 і 15-е місце), під час якого вирішували, як перейменувати в щось більш світське ісламські фінанси, а глава АІР РТ Талія Міннуліна мріяла , Що колись саміт можна буде порівняти з петербурзьким міжнародним економічним форумом.

На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online» На 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко, яким управляє компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів Фото: «БІЗНЕС Online»

Також російським ЗМІ в 2018 році Татарстан запам'ятався різного роду скандалами. Наприклад, на 10-му місці рейтингу «Медіалогії» безстороння історія з 91-річним ветераном Юрієм Величко (індекс помітності 121,66), з яким керуюча компанія не просто відключила світло в квартирі, але і нацькувала на нього колекторів. Виявилося, що претензії КК накопичувалися 10 років, під час яких пенсіонер платив не за виставленими рахунками, а так, як вважав за потрібне. Так він накопичив 45 тис. Рублів боргу разом з пені. Історія з Величко закінчилася цілком благополучно - глава авіабудівної району Казані Тимур Алібай погасив весь борг за пенсіонера. А Мінбуд РТ разом з тоді ще депутатом Держдуми Олександром Сидякін навіть планували написати законопроект про звільнення ветеранів Великої Вітчизняної війни від плати за ЖКП. Однак незабаром парламентарій відправився керувати адміністрацією глави Башкортостану Радію Хабірова, а від Мінбуду РТ на цей рахунок більш новин не було.

Ще одна пікантна історія, яка отримала резонанс на федеральному рівні, трапилася в Нижньокамську, коли під час ЄДІ ученицю нібито змусили роздягнутися до нижньої білизни (13-е місце). У всякому разі так стверджувала в соцмережах мешканка міста. При цьому в виконкомі Нижньокамського району з таким трактуванням того, що сталося не погодилися і заявили, що учениця роздяглася сама. «Так як металлорамка не припиняла сигналізувати про наявність металевих предметів, а підходив час початку іспиту, одна з учениць пішла в туалет і, знявши верхню частину нижньої білизни, пройшла через рамку. Ніхто з присутніх на вході в пункт проведення іспиту не пропонував знімати бюстгальтер », - пояснили у виконкомі.

І, нарешті, замикає низку скандалів на 25-му місці рейтингу депутат Держдуми Фатіх Сібагатуллін, який необережно назвав журналістів слугами, коли намагався захистити свого колегу по парламенту Леоніда Слуцького. Однопартійці миттєво відреагували, особливе старанність проявив депутат Євген Ревенко, сам у минулому журналіст. Однак епатажний Фатіх Саубановіч розійшовся ще більше, оголосивши, що «Єдина Росія» йому не указ. Але через пару днів охолов, і ось уже в «Фейсбуці» сам Ревенко писав , Що Сібагатуллін вибачився і «питання зняті».

Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online» Ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань Фото: «БІЗНЕС Online»

У Казані МАЛО П'ЮТЬ І матері, ДО ТОГО Ж ДОБРЕ ЖИВУТЬ

І ще цікава мікротеми топ-30 помітних подій пов'язана з іншими різного роду рейтингами, куди протягом року потрапляла Казань. Так, наприклад, аж на 11-му місці з індексом помітності 119,53 (а це навіть вище, ніж по мовній темі) виявилася новина про те, що столиця РТ виявилася в топ-5 рейтингу міст за якістю життя, складеного Фінансовим університетом при уряді РФ. Крутіше Казані в цьому плані тільки Тюмень, Грозний і Москва. Проректор університету Олексій Зубець настільки дивні результати пояснював тим, що враховувалися такі параметри, як якість медицини, доріг, розвиток культури і освіти, робота житлово-комунального господарства та будівництво житла, робота міської влади, а також оцінка жителями зручності міста для життя, міграційні настрої і оцінка жителями свого рівня доходу.

А ось в дивному рейтингу «найбільш матюкаються міст» Казань зайняла (В даному випадку на щастя) останнє, 30-е місце. Лаври першості тут у Пермі, Воронежа та Іваново. Втім, якщо врахувати, що статус міста в Росії, за останніми даними, мають 1114 населених пунктів, то за щастя було б взагалі не потрапляти в цей рейтинг матюкальників. Проте Казань примудрилася потрапити в ще одне ранжування все того ж маркетингового агентства Zoom Market - список тих, хто п'є міст Росії. І знову ж таки столиця РТ закріпилася на останньому місці - 25-м. Судячи з усього, ця компанія в своїх рейтингах зважилася пройти по всіх людських пороків. А вже любов російських ЗМІ до всяким часом відверто дурним рейтингування зробили свою справу - за «Медіалогії» обидва ці події виявилися вельми помітні - 19-е і 23-е місця відповідно.

І тільки на 27-му місці рейтингу - ініціатива Мінніханова продавати пиво на стадіонах (70,01 і 27 місце). Натхненний проданим на 89 млн рублів пивом під час ЧС-2018 президент РТ просив Путіна про послаблення для цього напою на нараді в Калінінграді. «Ну якщо вже мусульмани просять до пива ліберальніше підійти, то подивимося ...» - відповів тоді глава держави. Втім, незважаючи на те, що в російській футбольній прем'єр-лізі заявили, що знайшли підтримку в багатьох інстанціях, говорити про прийняте рішення рано. Тим більше категорично не погодилися з ідеєю Мінніханова в Міністерстві охорони здоров'я, Росспоживнагляді, а заодно в РПЦ і раді муфтіїв Росії.

Нарешті, замикає перелік суспільно-політичних подій, а заодно і топ-30 значущих подій Татарстану місцеві референдуми по самооподаткування, що відбулися в листопаді 2018 роки (68,25). Так, за даними ЦВК, явка склала 68,9%, а референдуми визнані такими, що відбулися в 838 з 844 поселень. Програма самооподаткування діє в РТ з 2013 року. У підсумку на кожен рубль, зібраний жителями, мінфін РТ виділяє муніципалітету додатково чотири рубля.

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online» Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями Фото: «БІЗНЕС Online»

безпілотний ТАТАРСТАН

Мабуть, в окремий блок помітних подій, що трапилися в Татарстані в 2018 році, заслужило все те, що пов'язано з безпілотними автомобілями. Воно й зрозуміло, оскільки в країні оголошена мета на технологічний прорив, тому все новеньке в сфері технологій і далі викликатиме в ЗМІ відгук.

Поки ж на 8-му місці рейтингу з індексом помітності 150,10 виявилися новини про експеримент з використання з 1 грудня в Татарстані безпілотних автомобілів. Спочатку Мінпромторг РФ пропонував почати досліди з 1 березня 2019 року, про це говорилося в нормативному акті, опублікованому на сайті проектів. Однак до кінця листопада прем'єр-міністр Дмитро Медведєв переніс термін - підписав постанову, що експеримент з безпілотниками на дорогах загального користування почнеться раніше - з 1 грудня 2018 року.

При цьому на 18-му місці топ-30 виявився КАМАЗ, який продемонстрував свій безпілотний автобус «Шатл», над яким автогігант працює разом з НАМИ (індекс 97,37). У липні спеціальний тест-драйв влаштували і для президента РТ Рустама Мінніханова. А в кінці серпня Рустам Нургалиевич прокотився в Іннополісе ще й на безпілотному таксі від «Яндекса». Ця подія теж виявилися досить помітним для російських ЗМІ і розмістилося на 26-му рядку нашого рейтингу з індексом 74,34. Тоді уряд РТ і «Яндекс» підписали спеціальну угоду про розвиток безпілотного транспорту в республіці. Так що того й гляди Татарстан незабаром перетвориться в центр безпілотного руху.

За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП. Так, в ЗМІ писали про вибух газу в житловому будинку в Заїнське (224,86), в результаті якого загинули три людини, і пожежа в казанському ТЦ «Порт» (223,71) Фото: mchs.tatarstan.ru

ВБИВСТВО лижниця І ПОЖЕЖА В ТЦ «ПОРТ»

Якщо ж врахувати любов народу до жовтої преси, то можна зрозуміти популярність кримінальних зведень, які відвоювали в рейтингу помітних подій Татарстану велику частку. Так, в російських ЗМІ писали про розборках в Борісково (індекс помітності - 283,46), коли 36-річний Олександр Петров, озброївшись карабіном, вирішив помститися дружині. Та сховалася у брата. А коли двері не відкрили, п'яний дебошир почав палити з карабіна. В результаті підстрелив дільничного, цивільного і смертельно поранив омонівці.

Розійшлися по російській пресі повідомлення про те, як ФСБ викрила в республіці пов'язану з Лаішев (арабська назва забороненої в РФ угруповання «ІГІЛ» - прим. ред.) осередок терористів, яка планувала резонансні акції в країні, після чого збиралася приєднатися до сирійським бойовикам. Ця подія виявилося на 9-му місці рейтингу (128,69). А на 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії заступник міністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28). Сидить під домашнім арештом жінку виявили з 8 ножовими пораненнями в шию.

На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online» На 12-й позиції опинилася трагічна розв'язка в історії замміністра охорони здоров'я РТ Олени Шишмарева (індекс помітності 105,28) Фото: «БІЗНЕС Online»

Також резонанс викликав випадок з Бугульминско бізнесменом Євгеном Деданіним, який убив напали на його будинок грабіжників (98,67 і 16-е місце). Причому особливу увагу російської преси привернув не стільки сам факт вбивства, скільки те, що слідчий комітет РТ має намір оскаржити рішення прокуратури про скасування кримінальної справи стосовно Деданіна. слідчі наполягали , Що тільки в рамках розслідування кримінальної справи можна встановити, чи були дії бізнесмена самообороною. Втім, сама історія спровокувала активні дискусії в суспільстві. Поки упиралися слідчі, в Держдумі вже закликали переписати ст. 37 КК РФ про необхідної самооборони. А ведучий програми «Людина і закон» Олексій Піманов заявив , Що сам би застосував зброю проти зловмисників.

Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) і, нарешті, на 29-му місці звіряче вбивство лижниці Гульшат Котенковою на лижні в селищі Червоний Ключ.

Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) Фото: «БІЗНЕС Online» Ще одна гучна справа - замах на бізнесмена і керівника Єврейської національно-культурної автономії Татарстану Михайла Скобліонка - виявилося на 20-му місці (індекс 87,82) Фото: «БІЗНЕС Online»

На цьому трагічні історії рейтингу не закінчуються. За минулий рік Татарстан зібрав цілий букет ПП. Так, в ЗМІ писали про вибух газу в житловому будинку в Заїнське (224,86), в результаті якого загинули три людини, і пожежа в казанському ТЦ «Порт» (223,71), який, на щастя, не можна записати в один ряд в пожежами в «Адміралі» і «Зимової вишні». Проте лякає те, що ТЦ був побудований з нуля, а у перевіряючих не було претензій до протипожежної безпеки будівлі. Проте в МНС називали три можливі причини пожежі: електротехнічні несправності, необережне поводження з вогнем та підпал. Однак навіть на початку грудня заступник начальника ГУ МНС Росії по РТ Сергій Сергєєв говорив , Що до сих пір точні причини пожежі в ТЦ «Порт» не встановлені - ведеться слідство, проводяться експертизи.

Ще на 17-му рядку згадується загибель двох парашутистів в Мензелінському районі (індекс 98,17). Відзначився в рейтингу і розпал стихії, коли на Татарстан налетів ураган (21-е місце), який зривав дахи і виривав дерева. І, нарешті, не пройшло непоміченим отруєння дітей в одній зі шкіл Арський району (24-е місце).

Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?
Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?
Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?
Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?
Так що логічним є запитання: а навіщо тоді виходити з тіні?