Полезные материалы

Рейд або рейв: в Тбілісі протестують проти затримань в нічних клубах

  1. Рейд спецназу в вечір п'ятниці
  2. Протести замість рейву
  3. А як же «нічна економіка»?
  4. Bassiani - битва за ідеали

Bassiani, фото Guardian   ТБІЛІСІ, 12 травня - Новини-Грузія

Bassiani, фото Guardian

ТБІЛІСІ, 12 травня - Новини-Грузія. Близько шостої години тривало в Тбілісі протистояння між відвідувачами нічних клубів і поліцією. Стихійна акція проходила на проспекті Руставелі, перед будівлею парламенту. Сотні обурених молодих людей прийшли сюди в знак протесту проти проведення поліцейської спецоперації в нічних клубах Bassiani і Cafe Gallery.

Рейд спецназу в вечір п'ятниці

Драматичні події почалися після півночі з того, що в обидва клуби, де в п'ятницю ввечері було багато відвідувачів, увійшли озброєні співробітники спецназу. За словами очевидців, співробітники МВС діяли жорстко: заламували гостям руки, забирали особисті речі та мобільні телефони, вимагаючи при цьому залишити приміщення.

Пізніше МВС повідомило, що в клубах були арештовані вісім реалізаторів наркотиків. Зазначалося, що для цього протягом трьох місяців проводилися «інтенсивні оперативно-розшукові та слідчі дії в клубах для виявлення фактів продажу в них наркотичних засобів». За даними МВС, спецоперація була проведена на підставі рішення суду.

Тим часом кілька людей, які стали свідками обшуків в Bassiani, стверджують, що бачили як поліцейські розкидали в приміщенні клубу наркотики, а потім фотографували їх, щоб представити як речові докази.

Телекомпанія «Руставі-2» розповсюдила текст рішення суду: документ підписаний 10 травня і надає поліції для виконання 30 днів. Суд наказує опечатати на один день п'ять тбіліських нічних клубів для проведення слідчих заходів. Відомо, що серед цих закладів Bassiani, Cafe Gallery, Mtkvarze і Khidi - найпопулярніші в Тбілісі техно-клуби, які часто згадуються як пам'ятка грузинської столиці серйозними європейськими музичними та туристичними виданнями.

Протести замість рейву

Щоб опротестувати дії МВС у обох клубів - на проспекті Церетелі і на вулиці Грибоєдова, зібралися сотні людей. Час від часу ситуація загострювалася. Весь периметр стадіону «Динамо Арена», на якому розташований Bassiani, був оточений поліцією. За цей час близько 10 осіб були затримані в адміністративному порядку за непокору і спротив поліції.

Фото Facebook Zurab Japaridze

Фото Facebook Zurab Japaridze

Серед затриманих виявився один із засновників клубу Bassiani Звіад Гелбахиані, який також в інтерв'ю журналістам висловив недовіру діям поліції і звинуватив владу в «демонізації клубів».

До четвертої ранку учасники акції перемістилися до будівлі парламенту на проспект Руставелі. В даний час тут знаходиться близько 500 осіб. Мітингувальники заявили, що не собіраються розходиться і будуть продовжувати акцію «кілька днів поспіль».

«Ми люди і ми не дозволимо так з собою поводитися. Держава не повинна діяти проти нас », - сказав один з учасників акції. Серед організаторів акції з'явилися представники громадського руху «Білий шум», яке виступає за легалізацію марихуани і пом'якшення діючої наркополітики.

Серед організаторів акції з'явилися представники громадського руху «Білий шум», яке виступає за легалізацію марихуани і пом'якшення діючої наркополітики

А як же «нічна економіка»?

Поліція стала затримувати учасників акції і на новій локації. Обурення в зв'язку з цим висловив знаходився на акції лідер політичної партії «Гірчі» Зураб Джапарідзе. Він зажадав, щоб поліцейські пояснили, чому вони «викрадають учасників акції», які «просто стоять на вулиці і не порушують порядок». В результаті Джапарідзе, який вимагав, щоб з ним поговорив представник начальства спецназу, також був затриманий поліцією і за попередніми даними, переправлений до Головного управління МВС.

На акції з'явився і телепродюсер Серги Гварджаладзе, якого мер Тбілісі Каха Каладзе нещодавно призначив «міністром нічний економіки», тобто доручив розробити концепцію розвитку нічних розважальних заходів в столиці, використовуючи досвід Нью-Йорка, Парижа, Барселони, Берліна і Лондона.

Гварджаладзе закликав «не допустити протистояння».

«Протистояння має негайно закінчиться. Ми маємо справу з молодими людьми. Хтось може влаштувати будь-яку провокацію. Зараз єдина мета - щоб протистояння не відбулося. Повинна бути свобода слова, але і одна, і друга сторона повинна піти від будь-якого прояву насильства - така моя позиція як громадянина », - сказав Гварджаладзе.

Він також зазначив, що і у нього є питання щодо методів, використаних поліцією. «Я не розумію, що відбувається, чому людей, які прийшли танцювати в клуб, поставили в таке становище і чому поставили в таке становище поліцію. Ми вже не можемо говорити про «нічний економіці». У мене теж є питання і я поки не можу отримати на них відповіді. Я вже дзвонив по всіх телефонах, які у мене є. Номери Кахи Каладзе у мене немає, прямо вам кажу. Ми, громадськість, обов'язково дізнаємося, що сталося. Я думаю, що це програшна форма проведення заходів з боку поліції, особливо, коли справа стосується молоді », - сказав Серги Гварджаладзе.

Bassiani - битва за ідеали

Нічний клуб Bassiani - найпопулярніший техно-клуб Тбілісі і навіть входить в списки найпопулярніших клубних майданчиків Європи. Спецоперація в клубі вже викликала величезну кількість негативних відгуків в соціальних мережах.

Професор Тбіліського «Університету Іллі» Георгій Майсурадзе вважає, що нападаючи на клуби і молодь, держава стимулює громадянське протистояння.

«Клуб Bassiani є храмом для зростаючого в Грузії швидкими темпами цілого шару молоді (а не групи або звичайних« клаберів »), їх релігійним центром, і те, що сьогодні туди увірвався спецназ, буде сприйнято цієї соціальної категорією як замах на їхні ідеали. В їх реакції проявиться і то, наскільки сильним є цей новий шар.

У будь-якому випадку, репресивна політика і екзекуції, мета яких свідомо чи несвідомо знищити цей шар в зародку, в реальності посилить цей шар і число його послідовників збільшиться. «Грузинська мрія» після проведення свого з'їзду отримала перший результат - створення вогнища нового громадянського протистояння. Грузинські політики не вчать історію. Перетворюючи молодь у ворогів, ніхто не може зберегти владу », - написав Майсурадзе на своїй сторінці в фейсбуці.

«Bassiani - це тільки початок. Цей клуб - одне з рідкісних місць, де можна бути вільним і забути про проблеми, сьогодні став жертвою рейду. Таке не відбувається ніде. У нас одна з кращих клубних сцен в Європі і ми дійсно в цьому досягли успіху, але і це вирішили зрівняти з землею. PS Ті двоє осіб, які недавно померли від наркотиків, вони не були в клубі Bassiani, вони були на івент в метронома, де був і я, і ніби як залишився живий-здоровий. Яке відношення має Bassiani або будь-який інший клуб до чиєїсь смерті, мені незрозуміло », - пише користувач Ніка Кебуладзе.

«Мені дуже соромно за тих, хто керує цією країною. Соромно, що я громадянка тієї країни, де боротьбу з наркотиками починають з розгонів клубів за допомогою спецназу і одночасно мені смішно за те, як нас обманюють »- зазначає в фейсбуці користувач Кета Хізанішвілі.

До шостої ранку зібралися на акції заявили, що через кілька годин розроблять і оголосять план своїх дій і вимог. Представники «Білого шуму» запропонували всім розійтися до 15 годин, однак частина учасників протесту продовжує залишатися біля парламенту. Поліція все ще оточує територію біля парламенту щільним кордоном і не дає учасникам акції виходити на проїжджу частину проспекту Руставелі.

А як же «нічна економіка»?