Полезные материалы

👆 Грижа хребта: виправлення йогою

  1. Чим обумовлена ​​ефективність йоги при грижі хребта?
  2. Загальні принципи, яких слід дотримуватися
  3. При ураженні попереку
  4. Асани з грижею в області шиї
  5. Асани при грижі грудного відділу
  6. Коли від вправ краще відмовитися?

Йога для хребта з грижею має позитивний ефект, покращуючи самопочуття хворої людини. Правильне і регулярне виконання певних вправ для спини швидко дасть позитивні результати, так як з хребта, особливо з ураженого сегмента, зніметься напруга.

Кожен, хто випробував йогу при грижі шийного, поперекового або грудного відділу хребта, відзначає благотворний ефект. Використовувати асани можна і для профілактики міжхребцевої грижі.

Чим обумовлена ​​ефективність йоги при грижі хребта?

Загальні принципи, яких слід дотримуватися

При ураженні попереку

Асани з грижею в області шиї

Асани при грижі грудного відділу

Коли від вправ краще відмовитися?

Чим обумовлена ​​ефективність йоги при грижі хребта?

Йога для хребта при грижах шиї, попереку або грудного відділу дасть ще кращі результати, якщо ви складете правильний раціон. Особливо корисними вважаються ахімса і хатха йога при міжхребцевих грижах.

Асани - це своєрідні вправи, що не протипоказані при порушеннях хребта. Їх ефективність обумовлена ​​активним залученням хребетного стовпа без його перевтоми. Це важлива перевага йога терапії при грижі хребта, так як звичайні фізичні навантаження можуть нашкодити.

Загальні принципи, яких слід дотримуватися

Йога при грижі шийного або іншого відділу принесе позитивні результати лише при дотриманні певних правил:

  • при виконанні асан не повинно виникати ніяких болів;
  • уникайте різких поштовхів, стрибків і ударів;
  • займатися йогою при грижі хребетних відділів потрібно щодня;
  • на початкових етапах не скручуйте хребетний стовп занадто сильно;
  • йога лікує хребет плавним виконанням всіх асан;
  • стежте за диханням;
  • збільшуйте будь-які навантаження планомірно.

Розглянемо найбільш ефективні асани йоги для хребта при грижі в попереку, шиї або грудному відділі. Ви можете виконувати всі перераховані вправи по черзі, але щоб ви розуміли, які з них для чого призначені, ми розділимо їх на групи.

При ураженні попереку

Йога при грижах поперекового відділу включає три найбільш ефективні асани:

Читайте також

1. Собака головою вниз. Ви повинні впертися в підлогу долонями і стопами, а потім піднятися на носочки. Вага тіла потрібно перенести на п'яти, відірвавши шкарпетки від статі. Ваше тіло повинно сформувати своєрідну піраміду (для наочності подивіться на фото).

2. Поза метелика. Ляжте на підлогу, розставивши ноги і руки в сторони. На вдиху підніміть нижні кінцівки вгору, а на видиху розведіть їх в сторони.

3. Шавасана. Одна з найбільш легких і приємних асан, яка спрямована на релаксацію. Потрібно лягти на килимок і розслабитися, контролюючи дихання. Полежте так протягом декількох хвилин.

Асани з грижею в області шиї

Йога для шийного відділу при грижі підвищує рухливість шиї, прибирає болю і знімає м'язові спазми. Найбільш ефективними є три асани:

1. Шавасана. Про неї було розказано вище.

2. Варіхардасана. Займіть вихідну позицію, ставши на підлогу і широко розставивши ноги. Розгорніться корпусом в одну сторону і зігніть ногу в коліні під прямим кутом. Підніміть вгору руки з з'єднаними долонями, і гарненько потягніться вгору. Потім поверніться в початкову позицію і повторіть рух в інший бік.

3. Врікшасана. Ця асана з йоги для шийних хребців з грижами розслабить мускулатуру і витягне хребетний стовп. Потім встаньте рівно, з'єднавши ноги разом. Одну ногу підніміть, спершись стопу на стегно іншої (коліно розгортаємо назовні). Підніміть руки вгору, намагаючись тягнутися всім корпусом. Потім плавно поверніться в початкову позицію і виконайте те ж саме, змінивши ногу.

Асани при грижі грудного відділу

Хороші результати дає йога для грудного відділу хребта при грижах. Нижчеописані вправи підходять навіть новачкам. Ці асани лікують і запобігають подальший розвиток захворювання.

1. Поза пальми. Встаньте рівно, розставивши трохи ноги. Вдихніть, плавно піднявши руки над головою. Підніміться на носочки і потягніться вгору. Зафіксуйте положення на 10-15 секунд, а потім повертайтеся в первинну позицію. Проробіть це три рази поспіль.

2. Поза змії. Ляжте на живіт, поклавши голову лобом на килимок, підставивши долоні під плечі і зігнувши руки в ліктях. Вдихніть глибше, одночасно з цим піднімаючи верх тулуба і закидаючи голову назад. Потрібно прогнутися в попереку, наскільки дозволяє розтяжка. Затримайте позицію, а потім плавно поверніться у вихідне положення. Повторіть асану до 5-10 раз.

3. Поза кішки. Встаньте на карачки і глибоко вдихніть, округливши при цьому спину і вигнувши грудної і поперековий відділи. Голову опустіть вниз, поклавши підборіддя на груди і втягнувши живіт. При видиху прогніться в протилежному напрямку і відкиньте голову назад. У кожній проміжній позиції затримуйтеся на кілька секунд, а всього повторіть вправу до 10 разів.

Коли від вправ краще відмовитися?

Наостанок зазначимо, що йога терапія при проблемах з хребтом має кілька протипоказань. Головне з них пов'язане з гострими болями в спині, що вказують на процес загострення. В даному випадку виключена будь-яка фізична активність, а потрібно скоріше звернутися до лікаря.

Відмовитися від йоги для хребта з грижею слід при слабкості і оніміння тіла. Інших явних протипоказань не існує, тому можете сміливо починати займатися йогою для хребта, дотримуючись наших рекомендацій.

Чим обумовлена ​​ефективність йоги при грижі хребта?
Чим обумовлена ​​ефективність йоги при грижі хребта?
Чим обумовлена ​​ефективність йоги при грижі хребта?
Коли від вправ краще відмовитися?