Полезные материалы

5 Вправ (ЛФК) при грижі поперекового відділу хребта

  1. показання
  2. Відновлення після операції
  3. Правила виконання вправ
  4. Приблизний комплекс лікувальних вправ
  5. розминка
  6. система Дикуля
  7. ЛФК
  8. Вправа 1
  9. Вправа 2
  10. вправи 3
  11. Відео
  12. Гімнастика на дому по системі Бубновського
  13. Протипоказання
  14. профілактика

На даний момент чимало людей страждають від грижовоговипинань, які часто виростають в хребті. Гімнастика при міжхребцевої грижі є вірним способом вирішення цієї проблеми.

В результаті багато людей роблять різноманітні вправи при грижі в поперековому відділі нездорового хребта.

Міжхребцеві диски об'єднують окремі хребці один з одним. Подібні диски складаються з ядра і міцних кілець. Кільця складаються з різних тканин. У підсумку саме такі диски роблять спину більш гнучкою і міцною. Міжхребцеві диски об'єднують окремі хребці один з одним

Сьогодні у багатьох людей спостерігається поява різних захворювань спини, під час яких відбувається деформація спинних дисків. У подібній ситуації проводиться лікувальна гімнастика при грижі в поперековому відділі нездорового хребта і розтяжка хребта при грижі.

Спинна грижа з'являється при випинання або при випаданні фрагментів спинного диска в спинний мозкової канал. Далі, відбувається здавлювання нервових корінців і в спині виникають неприємні больові відчуття.

При грижі хребта в попереку людина відчуває такі симптоми:

  • скутість рухів в попереку;
  • гострі хворобливі відчуття при поворотах і нахилі;
  • болю, які віддають в ногу;
  • оніміння ніг і печіння в них.

Грижа прогресує, якщо людина не стежить за своїм здоров'ям і своєчасно не звертається до лікаря. Але є і хороша новина - коректна лікувальна гімнастика хребта при грижах зупиняє ріст грижі і дає можливість людині залишатися активним.

Згідно зі статистикою, частіше грижовоговипинання в спині виникає у 25-50 літніх.

Подібне випинання у літніх людей практично не утворюється. Адже при різних вікових змінах хребетні диски стають менш рухливі.

Що стосується дітей, то у них теж іноді утворюється межпозвоночное грижовоговипинання. Однак подібний дитячий недуга має вроджений характер. В результаті подібне захворювання виникає в 25% випадках втрати працездатності.

показання

Практично при всіх недугах спини хворі виконують різні гімнастичні вправи. Як правило, лікувальна гімнастика при виникненні міжхребцевого грижовоговипинання, при радикуліті та ін. Практично при всіх недугах спини хворі виконують різні гімнастичні вправи

Різні недуги в спині утворюються при поганому кровопостачанні спинних дисків, які не збалансованому харчуванні і при вчиненні хворим фізично важкої роботи. У подібній ситуації у людини виникає міжхребцева грижа при гіподинамії, при роботі вантажником або при регулярних заняттях спортом.

В результаті незалежно від інших призначень (масаж, прийом медикаментів, в крайніх ситуаціях - операція) всім хворим призначається лікувальна фізкультура.

Яка головна задача виконання подібної гімнастики? ЛФК при міжхребцевої грижі призводить до зміцнення спинних м'язів і повертає їх до свого попереднього здоровий стан.

Які вправи можна робити при виявленні грижі в різних поперекових відділах нездорового хребта? При подібному недугу хвора людина виконує різні вправи зміцнюють м'язи спини при виявленні грижі в хребті: на розгин і згин ніг, витягування спини та ін.

Всі вправи по лікуванню хребта при виявленні грижі в попереку роблять в нешвидкому темпі.

Відновлення після операції

Оперативну терапію застосовують, якщо консервативне лікування не привело до потрібного результату, і людина може стати інвалідом. При хірургічному втручанні лікарі повністю усувають випинання в спині. У цьому випадку вони видаляють зруйнований диск, і вживають заходів для з'єднання двох хребців.

Під час всього реабілітаційного періоду після видалення міжхребцевого грижовоговипинання хворий протягом 2 міс. - 1 рік виконує такі дії:

  • п'є різні ліки. Подібні медикаменти знімають болі, набряк і запалення в спині;
  • проходить фізіотерапевтичні процедури (електротерапія, лазерна терапія та ін);
  • робить лікувальний масаж;
  • займається лікувальною фізкультурою. У цьому випадку проводиться зарядка при грижі хребта.

У цьому випадку проводиться зарядка при грижі хребта

Лікувальна фізкультура при грижі «розігріває» м'язи і покращує живлення суглобів. У підсумку вона допомагає швидко позбутися від такої недуги. Також якщо поперек болить і після операції, то хворий виконує конкретні вправи для хребта при грижі в різних поперекових відділах.

Правила виконання вправ

Перш ніж починати ЛФК при грижі в поперековому відділі нездорового хребта, треба прибрати дискомфорт в спині.

При здійсненні вправ по позбавленню від грижі в хребті в домашніх умовах в 1 чергу треба дотримуватися конкретні правила. В іншому випадку ЛФК при грижі не дасть позитивного результату.

Отже, перед початком ЛФК необхідно виконувати такі правила:

  1. при виборі ЛФК треба ретельно стежити за станом свого здоров'я. Хворий не повинен відчувати болю в спині. Адже грижовоговипинання може зрушити в будь-якому напрямку;
  2. треба виконувати той ЛФК, при якому в спині не з'являється біль. У підсумку саме такі вправи при грижі хребта стають дійсно ефективними;
  3. при первинному виконанні зарядки можна робити при грижі «скручування» тіла;
  4. треба запобігати удари в спинну область. Не можна робити швидких стрибків і уникати різних поштовхів;
  5. виконувати вправи треба регулярно вранці, вдень і ввечері - всього 2-6 разів на добу. У подібній ситуації ЛФК треба розділити на 3-5 частин, який людина може виконувати вранці, вдень або ввечері;
  6. не можна натискати руками на проблемні місця в спині;
  7. починати ЛФК треба з мінімальної амплітуди і навантаження. Далі, треба не поспішаючи їх збільшувати;
  8. спроби хворого вилікуватися за 1 день ні до чого доброго не приведуть. Хребет треба поступово відновлювати, при цьому треба не поспішаючи підвищувати кровотік в хворій ділянці спини.

Приблизний комплекс лікувальних вправ

Лікар складає індивідуальний лікувальний комплекс вправ при грижі поперекового відділу нездорового хребта для кожного хворого окремо. Однак є вправи при виявленні грижі в хребті, які вважаються ефективними для всіх пацієнтів.

Які вправи ефективні при грижі? До таких можна віднести наступні:

розминка

Під час розминки хворий виконує конкретні вправи при виявленні грижі в різних поперекових крижових відділах - в спинних дисках.

У подібній ситуації він робить гімнастичну підготовку до гімнастики на хребетної грижі:

  • в позі сидячи, зводить і розводить лопатки. Він робить це не поспішаючи, 5-7 разів як мінімум. Це є розтягують вправою - розтяжкою хребта при грижі;
  • сидячи на стільці, кладе руки на плечі. Повільно піднімає і опускати лікті. 10-15 повторів;
  • стоячи, не поспішаючи піднімає руки над своєю головою. Кисті розгортає так, щоб вони стикаються між собою. У цьому випадку людина повинна бути зафіксований в цій позі. Далі, він повільно опускає руки. Робить 15 повторів.

Також під час розминки хворий робить розтягнення грижі - розтяжку хребта в домашніх умовах.

система Дикуля

Вправи для спини при грижі в поперековому відділі нездорового хребта, по системі Дикуля призводять спинні м'язи в здоровий стан. При здійсненні подібної гімнастики хворий розслабляє напружені спинні м'язи, а слабкі - приводить в тонус.

Вправи для зміцнення м'язів спини, які проводять по системі Дикуля засновані на 4 правилах:

  • ЛФК треба робити щодня;
  • час проведення ЛФК становить 60 хв. и більше;
  • дотримання правил особистої гігієни при виконанні гімнастичних вправ;
  • оптимізм і віра в успіх.

В результаті при виконанні вищезгаданих правил, хворий отримає позитивні результати від здійснення такої гімнастики. Нижче докладні описані деякі вправи за системою Дикуля.

ЛФК

Лікувальна гімнастика при утворенні грижі в різних поперекових відділах нездорового хребта за системою Дикуля призводить до потрібних результатів. Нижче докладні описані деякі вправи за системою Дикуля.

Вправа 1

При заняттях гімнастикою по Дикуль, хворий виконує такі дії:

  • встає на коліна, які зігнуті під кутом в 90 градусів і прямо розставляє руки. При цьому він не вигинає спину і дивиться вперед;
  • пацієнт видихає і опускає стегна на п'яти, розслабляє спину, а голову схиляє до протягнутим рукам;
  • при вдиху він робить перекид вперед і стає на руки. При цьому він прогинається таким чином, що голова витягнута вгору, а сідниці притиснуті до підлоги поверхні;
  • далі, людина зупиняється і не поспішаючи сідає на п'ятки.

При цьому він прогинається таким чином, що голова витягнута вгору, а сідниці притиснуті до підлоги поверхні;   далі, людина зупиняється і не поспішаючи сідає на п'ятки

Подібна вправа пацієнт виконує 10-12 разів.

Вправа 2

При виконанні ЛФК по Дікуля хворий виконує такі дії:

  • сідає на підлогу на колінах (під кутом в 90 градусів), не широка і прямо розставляє руки. Тримає спинку рівно, підборіддя тримає паралельно підлоги поверхні;
  • стає на підлогу на руки і коліна. Далі, діє як маятник: не поспішаючи опускає сідниці по черзі в різні сторони до підлоги поверхні, до виникнення болю. При цьому він постійно змінює вихідну позу;
  • здійснює такі повтори 11-12 разів на кожній сідниці.

вправи 3

При виконанні 3 вправи по Дікуля пацієнт виконує такі дії:

  • лягає на підлогу на спину, при цьому ноги зігнуті в колінах. Далі, він простягає руки біля тіла;
  • не поспішаючи опускає коліна до підлоги вправо і вліво. У подібній ситуації він рухає тільки попереком. При цьому хворий не прибирає лопатки з підлоги;
  • зберігає спокійне і рівне дихання;
  • робить 10-12 повторів в одну і в іншу сторону.

Перераховані вище вправи прибирають сильні болі, знімають напругу в спинних м'язах і роблять слабку спинну мускулатуру міцнішою, прискорюють кровообіг і харчування м'язових тканин.

ЛФК по Дікуля при грижового випинання хребта допоміг одужати вже більше 10 000 хворим. Однак для кожного хворого лікар призначає індивідуальний ЛФК.

Відео

Відео - вправи для поперекового відділу хребта

Гімнастика на дому по системі Бубновського

На даний момент також популярна гімнастика при грижі попереково-крижового відділу нездорового хребта, яку виконують по системі Бубновського. В се фізичні вправи в поперековому відділі хребта пацієнти роблять плавно і без швидких рухів кистями.

При дотриманні такої методики, пацієнт виконує такі вправи:

  • встає на руки і ноги, і впирається колінами і долоньками в підлогу. У подібній ситуації хворий розслабляє або прогинає спину;
  • встаючи на карачки, чоловік притискає коліна і долоні до підлоги. При цьому під час видиху він вигинає спину вгору, а на вдиху прогинає її вниз;
  • ходить на тазових сідницях. При цьому хворий випрямляє ноги. У подібній ситуації пацієнт сидить на підлозі, заводить руки за голову назад і піднімає їх;
  • сідає на підлогу і ззаду тримається на руках. Піднімає черзі напівзігнуті, а потім і прямі нижні кінцівки;
  • згинає нижні кінцівки, випрямляє ліву ногу, розгортає носок стопи і рухає носочки на себе;
  • робить маленькі підйоми правою ногою 20 разів. Потім цю вправу хворий повинен повторити лівою ногою.

Потім цю вправу хворий повинен повторити лівою ногою

В результаті така гімнастика при грижі хребта допомагає людині швидко відновити своє здоров'я. Це один з найбільш ефективних методів лікування.

Протипоказання

Які вправи можна робити при виявленні грижі в хребті?

При подібному недугу хворому виконувати не можна такі дії:

  • висіти на перекладині. На відміну від лікування грижовоговипинань в інших спинних відділах, вертикальне розтягування попереку тільки погіршує ситуацію;
  • стрибати в довжину або висоту;
  • швидко розгойдуватися з боку в бік. Швидкі розвороти потужно тиснуть на спинні диски;
  • виконувати вправи при поперекової грижі нездорового хребта, під час яких хворий завдає ударів по попереку;
  • скручувати спину. Подібну гімнастику при знаходженні грижі в хребті треба робити тільки на крайніх вправах, але не на 1-му;
  • нахилятися набік на 90 градусів і більше;
  • робити будь-які вправи при утворенні поперекової грижі, які вимагають швидких рухів;
  • не можна інтенсивно масажувати і інтенсивно розтирати спинні м'язи близько грижовоговипинання.

Крім того, якщо людина є спортсменом, то йому слід відмовитися від спортивних тренувань при виконанні вправ по позбавленню від гриж в поперековому і в крижовому відділах нездорового хребта.

У підсумку він повинен відмовитися від таких видів спорту:

  • баскетбол;
  • хокей;
  • Футбол;
  • важка і легка атлетика;
  • бодібілдинг.

баскетбол;   хокей;   Футбол;   важка і легка атлетика;   бодібілдинг

Однак хворий може займатися спокійною ходьбою на лижах. Такий спорт тільки робить міцніше спинні і поперекові м'язи.

профілактика

Після того як зникли болі в спині і людина повернулася до нормального здорового, лікарі рекомендують і далі виконувати різні вправи з відновлення хребта і попереку при утворенні грижового випинання в них. Подібна профілактика зміцнює м'язовий скелет спини і підвищує частоту рухів попереком.

Крім регулярних вправ, для запобігання рецидивам недуги людині треба навчитися тримати рівну поставу. Також він повинен піднімати важкі речі присідаючи, а не нахиляючись. Крім того, вставати з ліжка в подібній ситуації потрібно не швидко.

Також хворий повинен уникати будь-яких дій і ситуацій, які призводять до утворення грижовоговипинання в спині. У цьому випадку людина повинна завжди бути в хорошій фізичній формі: вести активний спосіб життя і займатися фізкультурою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter. Ми обов'язково її виправимо, а Вам буде + до карми

Яка головна задача виконання подібної гімнастики?
Які вправи ефективні при грижі?