Полезные материалы

А Сивоконь пауерліфтинг

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії

Селище міського типу

Актау
Ақтау

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії   Селище міського типу   Актау   Ақтау   Стелла при в'їзді в селище Актау   Плита пам'яті учасникам ВВВ   Актау (від каз

Стелла при в'їзді в селище Актау

Стелла при в'їзді в селище Актау

Плита пам'яті учасникам ВВВ

Актау (від каз. Ак тау - біла гора) - селище в Карагандинській області в Казахстані, в підпорядкуванні у Темиртауский міської адміністрації. Заснований в 1950 році в зв'язку з будівництвом цементного заводу.

Отримав свою назву через розробку вапняку (основна сировина для виробництва цементу). У 1980-і роки в селищі активно велася робота по прісовоенію йому статусу міста (один з варіантів назви - Білокаменські), але по ряду причин грандіозні плани так і не збулися. До селища відноситься залізнична станція Мирза, через яку проходять всі потяги сполученням від півдня до півночі країни. Селище розташоване на трасі республіканського значення Теміртау -Актау-Бастан. Актау - селище донор. Щорічно підприємства селища приносять дохід в бюджет понад 1 млрд. Тенге, при цьому повертається в селище всього близько 150 млн.

  • 20 квітня 1950 року Указом Президії Верховної Ради КазССР, населений пункт при АСТАХОВСЬКЕ цементному заводі Тельманского району віднесений до категорії робочих селищ з присвоєнням йому найменування робітниче селище Актау. У його рису цим же указом включені насёленние пункти при АСТАХОВСЬКЕ вапняковому заводі, кам'яному кар'єрі Темиртауский заводу і при вапняним заводі будівництва Карагандинської залізниці, населені пункти при залізничній станції Мурза і роз'їзді № 53 з колійними Казармами, виділені з обслуговування АСТАХОВСЬКЕ сільради.
  • 10 січня 1963 року Рішенням виконкому Карагандинського облради переданий в адміністративне підпорядкування Темиртауский міськради.
  • 11 січня 1965 року Рішенням виконкому Карагандинського облради переданий до складу Тельманского району.
  • 23 лютого 1972 року Рішенням облвиконкому знову переданий з Тельманского району в адміністративне підпорядкування Темиртауский міськраді.
  • 10 грудня 1980 року Рішенням виконкому Карагандинського обласного Ради народних депутатів № 969/21 селище переданий в адміністративне підпорядкування Гагарінському району міста Теміртау.
  • 20 липня 1988 року Указом Президії Верховної Ради КазССР Гагарінський район скасований.
  • Станом на 1 січня 1988 року в адміністративному підпорядкуванні міста Теміртау значиться селище Актау.

Селище Актау розташований в Північно-Західній частині Карагандинської області, на відстані 67 км від міста Караганди (два під'їзди) і 28 км від міста Теміртау, на території з великими покладами корисних копалин: вапняку, суглинку, міді, золотовмісних руд.

Згідно зі статистичними даними на 1 січня 2015 року чисельність населення в селищі Актау становить 7016 осіб.

  • Завдяки програмі відновлення вуличного освітлення з 2006 року встановлено понад 600 опор освітлення, ніж забезпечено 80% освітлення вулиць і внутрішньоквартальних територій.
  • Стільниковий зв'язок в селищі представлена ​​всіма операторами стільникового зв'язку Kcell, Pathword, Beeline і Tele2. Жителям селища доступний широкосмуговий інтернет Megaline від АТ «Казахтелеком». Жителям багатоповерхових будинків надані послуги кабельного телебачення.
  • Актау - єдиний селище області, де є 5 ігрових майданчиків зі штучним трав'яним покриттям.
Інформація в цьому розділі застаріла.

Ви можете допомогти проекту, оновивши його і прибравши після цього даний шаблон.

Ви можете допомогти проекту, оновивши його і прибравши після цього даний шаблон

Цементний завод АТ «Карцемент»

На територія селища працюють 3 великих промислових підприємств:

  • цементні заводи: АТ «Central Asia Cement» і АТ «Карцемент» - дочірнє підприємство АТ «Central Asia Cement» створено для виконання ремонтних робіт на технологічних лініях № 5 і № 6. Лінія № 6 була запущена в 2009 році Якимом області Нігматуллін Н. З. в ході телемосту з Президентом РК Назарбаєвим Н. А. Завершується модернізація лінії № 5, запуск відбудеться в 1-му кварталі 2014 року. Обсяг виробництва цементу на заводі постійно зростає, так з 757,5 тонн в 2006 році зріс до 2297,0 тонн у 2013 році (в 2,7 рази).
  • шиферний завод - АТ «КЗАЦІ» - одне з найбільших підприємств Республіки Казахстан з виробництва шиферу і азбестоцементних труб. В даний час підприємство переживає не найкращі часи. Підприємство визнано банкрутом, в 2014 році очікується зміна акціонера.
  • взривпром - ТОО НПП «Інтеррін»

Обсяг виробленої ними продукції в 2013 році склав 9 млрд 270,4 млн тенге.

Обсяг виробленої ними продукції в 2013 році склав 9 млрд 270,4 млн тенге

Лікарня селища Актау

Комплексні послуги в галузі охорони здоров'я надає КГКП «Лікарня селища Актау». Керує лікарнею Айдимбеков Алімуса Торгаевіч.
Лікарня надає населенню весь спектр медичних послуг: поліклінічну, стаціонарну і швидку невідкладну допомогу.
У 2009 році був проведений капітальний ремонт 1-го поверху поліклінічного відділення, в якому розташувався стаціонар:

  • цілодобовий - на 15 ліжко / місць;
  • денний - на 10 койко / місць.

Так само функціонує амбулаторно-поліклінічне відділення на 200 відвідувань в зміну.
За останні роки лікарнею було придбано сучасне дороге обладнання: стоматологічне, гінекологічне крісло; Кальпоскопія, апарат УЗД, електрокардіографи, флюорограф. Також придбано автомобіль Нива для надання медико-соціальної допомоги на дому. У лікарні працюють понад 60 кваліціфірованних працівників.
До лікарні з 2011 року прикріплена станція швидкої допомоги. На станції працює 4 бригади. У 2012 році очікується запуск Єдиної інформаційної системи охорони здоров'я в рамках пілотного проекту.

У 2012 році очікується запуск Єдиної інформаційної системи охорони здоров'я в рамках пілотного проекту

Культурно дозвільний центр «Актау»

Дозвілля населення забезпечують: КГКП «Культурно-дозвільний центр" Актау "» (кол. Кінотеатр «Актау»), працює з 2002 року, директор Борисенко Олена Іванівна. У КДЦ функціонує 5 гуртків:

  • казахський вокальний «Достик», керівник Елеусізов Авдірахман;
  • танцювальний «Сузір'я», керівник Смолякова Ксенія Валеріївна;
  • казахський вокальний «Жулдиз», керівник Хайбар Ліза;
  • студія прикладного творчості «Імідж-Майстер», керівник Суфіянова Олена Миколаївна.

У них зайнято близько 200 чоловік різного віку.

КГКП «Центр позашкільної роботи». Відкрито в 2000 році. Директор Ткаченко Марина Володимирівна. У центрі працює 7 гуртків.

Дитячий дворовий клуб «Едельвейс». Клуб розташований в будинку № 43. Директором є ???. Клуб відвідують? дітей.

Модельна бібліотека відкрита в 2005 році. Завідуюча Гепнер Світлана Миколаївна. Бібліотечний фонд налічує понад 20 000 книг. Є читальний зал, встановлено комп'ютер з доступом в інтернет.

Палац спорту «Актау» (в підпорядкуванні «Центру позашкільної роботи»). За свою піввікову історію палац пережив не одне закриття і відкриття. Після передачі в державну власність в 2010 році був проведений капітальний ремонт внутрішніх приміщень. У 2011 році проведено ремонт фасаду, закуплено обладнання, інвентар, встановлений сучасний боксерський ринг. У 2014 році проведено ремонт стадіону, укладено штучне трав'яне покриття і огорожу. На даний момент в палаці функціонує понад 10 спортивних секцій. Директором є Назаров Вадим Миколайович

Також для масового охоплення жителів спортом, в селищі у дворах будинків встановлено 5 майданчиків зі штучним покриттям для ігор у футбол, баскетбол та волейбол.

Середню освіту представлено 3-ма загальноосвітніми школами:

  • ЗСШ № 28 - відкрита в 1955 році. Директор Аксьонов Микола Анатолійович. Найстаріший навчальний заклад селища. У 2009 році був проведений капітальний ремонт. Школа оснащена сучасним мультимедійним кабінетом, а також інтерактивними кабінетами біології, хімії, фізики. Є високошвидкісний доступ в інтернет.
  • ЗСШ № 29 - відкрита в 1971 році. З 2004 року з казахською мовою навчання. Директор ???. У школі навчається понад 500 учнів. У школі є сучасний мультимедійний кабінет, а також високосоростной доступ в інтернет.
  • ЗСШ № 32 - відкрита в 1990 році. Директор Дмитрієв Олег Володимирович. У школі працюють досвідчені вчителі, професіоналізм яких доводиться результатами ЕНТ. Останні роки школа займає лідируючі позиції в рейтингу серед шкіл міста Теміртау. Школа також оснащена сучасними інтерактивними кабінетами хімії, фізики, біології, мультимедійним кабінетом і забезпечена високошвидкісним доступом в інтернет.

Дошкільною освітою займається дитячий садок № 3 «Айгер». Друге народження садок отримав в 2005 році. У 2009 була відремонтована друга половина саду. З 2010 року сад функціонує на повну потужність і приймає близько 140 дітей.

Олексій Сивоконь - п'ятиразовий чемпіон Азії з пауерліфтингу IPF, п'ятикратний чемпіон світу з пауерліфтингу IPF, восьмикратний чемпіон світу з жиму лежачи IPF, чемпіон з пауерліфтингу на Всесвітніх іграх 2001, чемпіон світу з жиму лежачи WPC 2007. Народився в селищі Актау в 1973 році. У 1982 почав спортивну кар'єру з дзюдоїста, з 1985 року став займатися важкою атлетикою. У 15 років переїхав до міста Теміртау.

Нурказов Серік Токеновіч - Народився 4 жовтня 1959 року в сел. Актау Карагандинської області. Казах. Закінчив Карагандинський педагогічний інститут фізичного виховання (1981 р), Карагандинський державний університет (1988 р). Трудова діяльність: в 1975 році вступив до Карагандинський технікуму фізкультури і спорту, який закінчив в 1978 р Потім вступив до Карагандинський педагогічний інститут фізвиховання, який закінчив в 1981 р Пройшов службу в лавах Радянської Армії в 1982-1986 рр. Після армії навчався в Карго на юридичному факультеті в 1984-1988 рр. У 1978-1988 рр. був членом збірної команди СРСР з боксу. У 1988-1996 рр. працював старшим інструктором облспорткомітету, заступником голови облспорткомітету. З 1996 року по теперішній час працює начальником обласного навчально-тренувального центру - директором обласної школи вищої спортивної майстерності. Нагороджений грамотою Верховної Ради Казахської РСР (1979 г.), Почесною грамотою Верховної Ради Казахської РСР (1983 р), медаллю «За трудову відзнаку» (1985 г.) і грамотою Карагандинського виконкому обласної Ради народних депутатів (1991 г.). Тренер: заслужений тренер СРСР Леонід Тлеубаев. Вищі спортивні досягнення: 3-хкрат-ний чемпіон СРСР, чемпіон Європи.

Головним проблемним питанням для жителів селища залишається будівництво центральної котельні. У радянські роки в селищі була котельня, але з настанням кризи 90-х років, платоспроможність населення різко впала, за тепло було нічим платити і котельня була зупинена, потім продана і розібрана. Останні роки адміністрація селища активно намагається розв'язати це нагальне питання. У 2011 році за рахунок коштів корпорації «Казахмис» було розроблено техніко-економічне обґрунтування і ведеться розробка проектно-кошторисної документації на будівництво котельні. Частково проблема буде вирішена в 2013 році після будівництва центральної міні-котельні.

43. Директором є ?
Клуб відвідують?
Директор ?