Полезные материалы

Як качати прес при грижі в попереку

  1. Турнік при сколіозі
  2. користь
  3. Протипоказання
  4. Правила
  5. вправи
  6. Віс на турніку
  7. підтягування
  8. причини
  9. симптоматика
  10. консервативне лікування
  11. профілактика ускладнень
  12. Причини появи міжхребцевої грижі
  13. Основні правила виконання вправ при грижі хребта
  14. Вправи при поперекової грижі хребта
  15. Лікувальна фізкультура при грижі в шийному відділі хребта

Багато років намагаєтеся вилікувати суглоби?

Глава Інституту лікування суглобів: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати суглоби приймаючи щодня засіб за 147 рублів ...

Читати далі "

Сколіоз являє собою деформацію хребта, що виникає переважно у дітей підліткового віку в період посиленого зростання. Захворювання лише в 20% випадків є вродженим або наслідком оперативного втручання. Але в основному таке викривлення придбане - наслідок неправильного сидіння.

Зазвичай лікування сколіозу проводитися консервативно за допомогою вправ лікувальної фізкультури, проте 3-4 стадія вимагає хірургічної корекції.

Сьогодні турнік є, мабуть, найбільш доступним тренажером, який є в кожному дворі, а при бажанні його легко можна розмістити в квартирі. Він не займає багато місця, має бюджетну вартість, легко монтується на стіну і дозволяє проводити щоденні тренування.

Вправи на турніку або перекладині рекомендуються фахівцями в лікуванні багатьох захворювань хребта, в тому числі для корекції сколіозу.

Турнік при сколіозі

Турнік при сколіозі

Вправи на турніку призначаються індивідуально лікуючим фахівцем з метою профілактики і усунення сколіозу 1 ступеня. Але під контролем лікарів можливе застосування для корекції сильного викривлення. Вони є частиною комплексу гімнастичних вправ, спрямованих на розробку і зміцнення спинний мускулатури. Це дозволяє підтримувати хребет у правильному положенні.

Гімнастика відмінно допомагає в ранньому віці, коли хребет дитини досить пластичний і легко піддається коректує терапії. Але слід враховувати, що при виконанні зарядки на турніку при сколіозі потрібно строго дотримуватися техніки, уникати різких ривків, а також повільно збільшувати навантаження. Грамотний підхід, суворе дотримання режиму і графіка тренувань допоможе сформувати красиву поставу і знизить ризик подальшого викривлення хребта.

При лікуванні сколіозу у дітей з високою ефективністю використовується звичайний вис без обважнювачів, в процесі якого відбувається випрямлення спини і зміцнення самих м'язів.

користь

Підтягування, вис і інші рухи на турніку мають ряд позитивних якостей, здатних забезпечувати правильну роботу хребетного стовпа і боротися зі сколіозом. Адже такі вправи в першу чергу призначені для того, щоб вирівняти, розтягнути і розвантажити хребет. Це також дає можливість запобігти появі сколіозу і коригувати 1 стадію викривлення.

Серед переваг також виділяють:

  • Зміцнення глибоких м'язів спини підсилює підтримку хребетних дисків.
  • Розробку рук за рахунок зміцнення м'язів від передпліччя до триголовий плечовий м'язи.
  • Зміцнення м'язів черевного преса.
  • Поліпшення загального стану внутрішніх органів і підвищення тонусу.

Активний спосіб життя при сколіозі - це необхідна частина боротьби з серйозним дефектом. Заняття повинні проходити регулярно, але не завжди є можливість відвідувати спеціалізовані кабінети ЛФК. У таких випадках турнік є відмінним домашнім тренажером.

Діти дуже часто у дворі займаються на перекладині. Але якщо є проблеми зі спиною, в тому числі і сколіоз, то проводити такі заняття можна тільки з дозволу лікаря. Він же підкаже і необхідні вправи.

Протипоказання

Протипоказання

При сколіозі порушується робота не тільки хребта, але і внутрішніх органів через порушення симетричності грудної клітини. У цьому випадку найчастіше виступає ребро або лопатка з однієї зі сторін. Також викривлення хребта провокує деформацію і здавлювання міжхребцевих дисків, що призводить до остеохондрозу і дисковим грижам. Звичайно, перекладина - вдалий тренажер для лікування патології, але не кожному нею можна скористатися.

Протипоказання для турніка при сколіозі виникають через несиметричного напруження м'язів. Тому пацієнтам з 3 і 4 ступенем сколіозу, тобто при куті відхилення вище 25 градусів, заняття на турніку протипоказані. В індивідуальних випадках можливе лікування сильного викривлення хребта даним методом під наглядом фахівця.

Якщо у вас діагностували викривлення хребта, то потрібно дуже серйозно поставитися до лікування. І в першу чергу варто запам'ятати, що забороняється самостійне лікування сколіозу і використання турніка в домашніх умовах без докладної консультації хірурга або ортопеда. А також необхідно уникати тривалих навантажень.

Правила

Вправи на перекладині для хребта задіють одночасно практично всі м'язові групи верхній частині тіла. З цієї причини всі рухи повинні виконуватися з максимальною обережністю, особливо важливо уникати різких рухів. З метою максимальної безпеки та ефективності лікування рекомендується запам'ятати правила як правильно висіти на турніку:

  • Уважно стежити за диханням, т. К. Грудна клітка піддається асиметричності. Правильне дихання допоможе уникнути втоми, нездужань і максимально нормалізує кровообіг.
  • Необхідно контролювати стан рук і міцно триматися за перекладину, обхопивши її великим пальцем знизу. Для максимального комфорту можна використовувати тренувальні рукавички, які захистять шкіру від мозолів.
  • Не допускати різких рухів і ривків через високу ймовірність травм хребта, м'язів і внутрішніх органів.
  • Щоб уникнути ускладнень захворювання необхідно збільшувати навантаження рівномірно, уникаючи перенапруги.
  • Займаючись на перекладині, не можна закидати або опускати голову - це може серйозно пошкодити суглоби шийного відділу.
  • Після завершення вправи не рекомендується різко зістрибувати, т. К. Можливі ускладнення сколіозу.

Для того щоб отримати максимальну користь від занять, потрібно правильно підібрати висоту турніка.

Поперечину небажано встановлювати занадто високо, так як під час виконання вправи не можна допускати появи болю, а значить, треба відпочити. Оптимальним варіантом буде турнік, який ви зможете дістати витягнутими руками, просто ставши на носочки.

вправи

Корекція постави за допомогою турніка зазвичай призначається індивідуально. Лікуючий фахівець складає план тренування, який включає перелік основних вправ, їх тривалість, інтенсивність і порядок. Він також визначає, чи можна висіти на турніку при даній ступеня сколіозу чи ні.

Лікувальна гімнастика включає в себе розминку комплекс для підготовки м'язів до фізичного навантаження. Але є певні протипоказання по вправах:

  • Не рекомендується виконання різких кругових рухів і скручувань через високу ймовірність травм і збільшення кута відхилення.
  • Протипоказані несиметричні вправи і висока інтенсивність навантаження. При виникненні больових відчуттів заняття необхідно призупинити.

Зазвичай при викривленні хребта на турніку виконують простий вис, вис вниз головою (інверсійна терапія), підтягування. Саме ці вправи ми розглянемо докладніше.

Віс на турніку

Простий вис є найдоступнішим вправою, яке забезпечує вирівнювання і розвантаження хребта. Пасивне висіння позитивно впливає на кровообіг, зміцнює спину і руки. Вправа підходить людям, які не мають спортивної підготовки, і дітям. Процес спрямований на підвищення рухової активності та сприяє позитивному результату лікування. Віс на турніку також необхідний після тривалого фізичного навантаження для зняття втоми.

Деякі правила:

  1. При сколіозі не допускаються розгойдування і кругові рухи.
  2. Під час виконання вправи рекомендується тримати руки на ширині плечей, і максимально розслабити тіло.
  3. Спочатку висять 1-2 хвилини, поступово збільшуючи час.

Віс вниз головою відноситься до інверсійної терапії, спрямованої на усунення болю в спині, поліпшення кровообігу і підвищенню імунітету. Вправа зміцнює спинні м'язи, розтягує хребетний стовп за рахунок зворотної дії сили тяжіння і позитивно впливає на лікування 1 ступеня сколіозу.

Часто використовується утяжелитель вагою до 8 кілограм, підвісні петлі для фіксації ніг або людина для допомоги. Якщо немає підвісних петель, за турнік необхідно зачепитися ногами в області колін.

Правила виконання:

  • Повиснувши вниз головою, треба витягнути руки з обважнювачами вниз і розслабитися.
  • Тулуб має утворювати рівну лінію.
  • Максимальний ефект досягається при висі з прямими ногами, закріпленими до турніка спеціальними петлями за щиколотки.

Тривалість лікування залежить від самопочуття пацієнта і рекомендацій лікаря.

підтягування

підтягування

Підтягування є ефективним методом профілактики і лікування сколіозу. Вправа сприяє збільшенню відстані між хребетними дисками, формує правильну поставу, зміцнює м'язову систему. Також дозволяє значно поліпшити фізичну форму і витривалість організму.

У комплекс проти викривлення хребта зазвичай включають 3 види підтягувань:

  1. Вузьким хватом. Відстань між руками має становити 30 сантиметрів. Вправа позитивно впливає на верхню групу м'язів спини.
  2. Середнім хватом. Руки розташовують на ширині плечей, перекладина захоплюється долонями до себе. Необхідно повільно підтягуватися до турніка, відводячи плечі назад.
  3. Широким хватом. Вправа дозволяє зміцнити м'язи спини, рук і грудей, забезпечуючи комплексну навантаження. Воно є найбільш ефективним, але відноситься до категорії підвищеної складності і вимагає попередньої підготовки. При підтягуванні широким хватом обов'язково потрібно торкнутися грудьми турніка і затриматися в цьому положенні на 1-2 секунди.

Під час перших занять під час підтягувань рекомендується скористатися допомогою для підтримки ніг. Це дозволить уникнути підвищеного навантаження на хребет і, як підсумок, виникнення ускладнень.

Вправа повинна виконуватися повільно, без ривків і болю. Для зручності можна скласти графік тренувань з поступово підвищеним навантаженням.

Альтернативою підтягування можуть бути тренування в тренажерному залі з застосуванням тренажерів для тяги на блоковому пристрої. Але перед заняттями необхідно обговорити можливі протипоказання з лікарем.

При правильному підході до лікування, турнік є хорошим засобом для корекції сколіозу. Також рекомендується пройти як мінімум 2 курсу масажу протягом року, качати прес і записатися на плавання. Крім виконання вправ, варто порадитися з фахівцем про можливість занять танцями, фітнесом і силовими тренуваннями. Категорично заборонена розтяжка (особливо поза лотоса), художня гімнастика, теніс, бадмінтон, важка атлетика і перекиди.

З таким діагнозом, як грижа міжхребцевих дисків краще не жартувати, тому що в хребетному каналі проходить спинний мозок, від якого відходять нерви, що забезпечують іннервацію органів і систем. Природно, при стисненні нервових закінчень можуть з'явитися не тільки симптоми хворобливості, а й порушення в роботі певних органів. За статистикою часто уражається саме поперековий відділ, так як на нього припадає не тільки рухова активність, а й необхідність витримувати масу тіла. Поперек часто схильна до травмування під час різких рухів, внаслідок перенапруги м'язів при підйомі важких предметів а, як відомо, знеболити стан, коли поперековий зона болить не так легко. Розглянемо причини і ознаки грижі хребта поперекового відділу, а також принципи лікування, включаючи знеболення, фізіолікування, поради як спати і як правильно сидіти. Розберемо, що ж собою являє грижа в плані анатомії і фізіології.

Поперековий відділ хребта складається з 5 великих хребців, з'єднаних між собою міжхребцевими дисками, які, в свою чергу, створюють функцію амортизації. Також диски необхідні для рівномірного розподілу навантаження по поперековому відділу. Надійність диска забезпечує фіброзне кільце, а всередині цього кільця розташовується ядро, полужидкой консистенції. При збільшенні навантажень, після травмування спини або від інших обставин можливе руйнування фіброзного кільця, тобто поява тріщин, через які ядро ​​частково потрапляє в хребетний канал - випинає. Так, з часом формується грижа міжхребцевих дисків, яка, в свою чергу, може здавлювати нервові закінчення, судини, звужувати просвіт хребетного каналу, що призводить до негативних наслідків. Пацієнту може загрожувати інвалідність при грижі, що порушує функції сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, що викликає паралічі нижніх кінцівок, тому розглянемо причини і фактори ризики, щоб уберегти себе від цієї патології.

причини

Міжхребцева грижа є однією з рідкісних патологій, до якої може призвести як надмірно активний спосіб життя, так і малорухливий спосіб. Найчастіше людина стикається з тим, що у нього з'являються ознаки грижі шийного відділу хребта і поперекової опори. Грижу хребта в поперековому відділі можуть викликати постійні навантаження на м'язовий апарат, тобто страждають люди, чия робота пов'язана з підйомами тягарів, роботою з вібраціями. Друга група ризику - це спортсмени, причому особливо схильні до важкоатлети. Якщо в молодому віці інтенсивні тренування тримають м'язовий апарат в тонусі, то з припиненням занять починають проявлятися застарілі травми, пошкодження кістково-м'язового корсету в області попереку.

У жінок часто пологи є причиною появи грижі причому, винні можуть бути не самі пологи, а набір ваги при вагітності, а після неї носіння дитини на руках. Бувають проблемні пологи, коли плід великий або у нього неправильне передлежання, тоді збільшується ризик отримання травми хребта.

Бувають проблемні пологи, коли плід великий або у нього неправильне передлежання, тоді збільшується ризик отримання травми хребта

Фактори ризику розвитку грижі в хребті:

  • отримання травми спини, особливо при ДТП, коли корпус тіла відчуває струс або ривок;
  • удар по спині тупим предметом або падіння з висоти на спину;
  • порушений обмін речовин внаслідок зловживання алкоголем, шкідливою їжею, через цукрового діабету, куріння;
  • нестача вітамінів і мінералів, особливо яскраво проявляється стан зі старінням організму;
  • ожиріння, при якому збільшується навантаження на поперек.

Найчастіше ці причини поєднуються, наприклад, люди з цукровим діабетом схильні до ожиріння і малорухливого способу життя. Варто звернути увагу, що грижу поперекового відділу виходить помітити не відразу, так як захворювання властиво прогресування, повільний початок розвитку патологічного процесу. У хребті спостерігається дегенеративно-дистрофічний процес, що супроводжується порушенням харчування дисків, через що він і втрачає свою міцність. Саме тому захворювання можуть викликати і різні інфекції, такі як туберкульоз, сифіліс, які впливають на організм системно.

Ну і звичайно, не варто забувати про привертає до грижі фактор - остеохондроз. Більшість пацієнтів з грижею мають в анамнезі це захворювання, так як остеохондроз впливає на структуру і харчування хребта.

симптоматика

Найчастіше грижа в попереку розвивається між L4-L5 хребців, трохи рідше в процес втягується і крижовий відділ, тобто в L5-S1, чому можна зробити висновок, що страждає нижній відділ попереку і це пов'язано із збільшеними навантаженнями на цю область.

Отже, симптоматика часто залучає до процесу не тільки зону попереку, але і сідниці, нижні кінцівки, чому хвороби властиві такі ускладнення, як люмбаго, обмеження в сідничного нерві, радикулопатії і інші. Тому пацієнтам з грижею краще не жартувати зі своїм здоров'ям, щоб не запустити захворювання, так як ускладнення грижі призводять до того, що пацієнт нерідко не може не тільки бігати або плавати, а й нормально ходити.

Патології властиві симптоми болю, сила яких збільшується при навантаженні. Якщо виникає здавлювання нервових закінчень, то з'являються простріли - різкий біль при кожному русі, яка проходить в стані спокою. Знеболювання при прострілах звичайними препаратами (анальгетики, НПЗЗ) не завжди дає толку, тому, як правило, пацієнти звертаються за медичною допомогою. Крім болю, людина з таким діагнозом страждає від скутості в попереку, порушується чутливість, з'являється відчуття печіння і поколювання в місці формування грижі.

Коли розвивається запалення, пов'язане зі здавленням спинного мозку або нервових закінчень, з'являються додаткові симптоми. Крім того, що біль різко посилюється від повороту або нахилу тулуба, так відчуття болю поширюються в область сідниці, йдуть вниз по ногах, аж до пальців стопи. У пацієнта можуть виникати проблеми з сечостатевої системою, які проявляються в зниженні потенції, затримки, або, навпаки, неконтрольованому сечовипусканні. Страждати можуть органи шлунково-кишкового тракту. Якщо не лікувати грижу, то пацієнту загрожує виникнення парезів і паралічів.

консервативне лікування

За допомогою консервативного лікування навряд чи вдасться вилікувати грижу повністю, багато в чому все залежить, від того, які розміри грижі, але якщо почати лікування на ранніх стадіях, то можна зупинити її зростання, тобто припинити прогресування. При цьому якщо зміцнити м'язовий корсет, то можна уникнути здавлювання нервових закінчень, чому лікарі часто вдаються саме до безопераційне лікування.

Терапія має відразу два напрямки, перше з яких направлено на усунення симптомів болю. Для цього застосовуються такі методики:

  • медикаментозна терапія - препарати групи НПЗЗ (Ібупрофен, Диклофенак, Мелоксикам), міорелаксанти (Сірдалур, Мідокалм);
  • нетрадиційні методи - акупунктура (голкотерапія), до речі, голкорефлексотерапія допустима до виконання тільки лікарем;
  • блокада хребта за допомогою гормонів - Дипроспан, Кеналог в поєднанні з Лідокаїном.

Блокада при грижі поперекового відділу хребта призначається, коли неефективні інші методи знеболювання, так як при введенні гормонів виникає загроза розвитку побічних ефектів. Проводиться блокада грижі раз в 3 місяці, в запущених випадках частіше. Для зменшення симптомів болю застосовується голковколювання при грижі.

Другий напрямок лікування спрямоване на зміцнення м'язів, для чого необхідно тренуватися, щоб накачати м'язи. Але не варто забувати, що програма тренувань повинна підбиратися індивідуально. Популярністю користується техніка - гиперєкстензия при грижі поперекового відділу хребта, то є спеціальні вправи, спрямовані на зміцнення м'язів попереку. Для цього застосовуються спеціальні тренажери при грижі.

Знизити навантаження на хребет допомагає поперековий бандаж, який потрібно носити за показаннями лікаря. Деякі лікарі радять використовувати для занять велотренажер. До речі, качати прес при грижі в звичайному положенні з статі, не рекомендовано, тому не варто виконувати ті вправи ЛФК, які не призначив лікар.

Ефективно плавання при грижі, саме тому плавати рекомендовано і для профілактики, особливо людям з викривленням хребта. Замінити морську воду зможе басейн, і якщо ходити в басейн при остеохондрозі, то шанс розвитку грижі зменшується. Якщо жінку очікують пологи, то їй теж рекомендовано відвідувати басейн, але займатися потрібно з тренером і після консультації гінеколога, тоді пологи пройдуть успішно.

До речі, про питання профілактики. Можна привести техніку, яка допомагає зміцнити, накачати всі групи м'язів і захистити хребет від остеохондрозу, грижі - це фітбол. Фітбол - це відмінна профілактика захворювань опорно-рухового апарату, яка полягає в заняттях зі спеціальним пружним м'ячем.

Не варто забувати про харчування при грижі хребта. Потрібно виключити алкоголь, сигарети, жирну і смажену їжу. Рекомендовано внести в свій раціон вітаміни.

Часто для зняття запалення показані фізіопроцедури при грижі поперекового відділу. Виникає питання - чи можна застосовувати всі техніки ФЗТ, відповідь на нього немає. Підібрати процедури може лікар, так як електростимуляція має ряд протипоказань. Добре допомагає електрофорез при грижі поперекового відділу хребта.

профілактика ускладнень

Тепер поговорить про те, що можна і не можна при захворюванні, тобто протипоказання при грижі поперекового відділу хребта. Обов'язково дотримується дієта при грижі, допомагає піша прогулянка, так як сидячий спосіб життя негативно впливає на захворювання.

Дозволено масаж, похід в басейн, тобто плавати не тільки можна, а й треба. З вправ ЛФК заборонено підняття важких предметів, тобто силові вправи, прийоми, які можуть сильно розтягнути м'язи і зв'язки. Присідання показані тільки в ранніх стадіях. До речі, присідання, накачування преса допомагають з профілактичною метою, а як відомо, профілактика краще лікування.

Не можна самостійно призначати знеболюючі при грижі, піднімати тяжкості, довго сидіти на стільці. Багатьох хвилює питання, як жити з таким діагнозом, так ось при ранньому лікуванні і дотриманні рекомендацій, можна навіть не допустити інвалідності.

Звичайно, в запущених випадках необхідне проведення операції і буде потрібно довгий реабілітаційний період, куди входить басейн, ФЗТ, ЛФК.

2017-01-19

Як відомо, грижа міжхребцевого диска являє собою випинання фіброзного кільця, яке може тривати аж до його розриву, в результаті якого пульпозное ядро ​​переміщується в бік випинання, аж до його випадання в спинномозковий канал. В результаті відбувається компресія нервових закінчень спинного мозку, які відгукуються на цей вплив сильним болем, може порушитися робота деяких внутрішніх органів. Міжхребцева грижа може утворитися в будь-якому відділі хребта, але найчастіше вона проявляється в шийному і поперековому відділах. Основою лікування (не рахуючи момент купірування больового синдрому) є фізичні вправи для хребта при грижі, які дозволяють відновити м'язовий корсет і поліпшити стан зв'язкового апарату, завдяки чому попереджаються рецидиви хвороби.

Причини появи міжхребцевої грижі

Така проблема не виникає в один момент, це результат тривалих негативних процесів, які відбуваються в хребті і взагалі в організмі, і тривають ці процеси багато років. А ось саме прояв хвороби відбувається після впливу провокуючого фактора, який є своєрідною «останньою краплею», а не причиною появи хвороби. Найчастіше таким провокуючим впливом виявляється неправильний підйом важкого вантажу, коли вага піднімається не ногами, а спиною.

Причиною появи грижі міжхребцевого диска є дегенеративні процеси, що відбуваються в дисках. Причини цих процесів такі:

  • неправильна навантаження на спину. Мова не тільки про неправильному піднятті важких предметів, так само важливо стежити за правильною поставою, працювати в зручній позі і т.д. Недотримання простих правил призводить до того, що прискорюється руйнування міжхребцевих дисків;
  • недолік води в організмі вкрай негативно впливає саме на сполучні тканини, в тому числі - на міжхребцеві диски. Головним завданням дисків є ресорна функція, повноцінно виконувати вони її можуть тільки при наявності достатньої кількості рідини, яку вони вбирають з навколишніх тканин. Якщо рідини буде мало, то диски в буквальному сенсі будуть всихати, що серйозно збільшить ймовірність появи грижі;
  • відсутність помірних фізичних навантажень. Не дарма основою лікування при грижі хребта є фізичні вправи, але вони потрібні і в повсякденному житті. Завдяки саме таким вправам розвиваються зв'язки і м'язи хребта, завданням яких є підтримка хребта в оптимальному стані. Крім того, міжхребетні диски «харчуються» (отримують необхідні поживні елементи, а також позбавляються від непотрібного) за рахунок дифузії. Щоб вона проходила успішно, необхідна певна навантаження, яка поліпшить кровообіг. А створити такі умови найпростіше саме за допомогою фізичних вправ.
  • серйозною проблемою є і неправильне харчування. І хребту, і міжхребцевих дисків постійно потрібні певні мікроелементи, які можуть потрапити в організм в людини тільки з їжею. Найважливіші з них відомі всім - кальцій, магній, фосфор, калій і т.д. При нестачі цих елементів кісткова тканина стає пористої і слабкою, а міжхребцеві диски починають руйнуватися. Так що правильне харчування просто необхідно для здоров'я спини.

Основні правила виконання вправ при грижі хребта

Приступати до виконання таких вправ потрібно відразу після того, як вдалося впоратися з больовим синдромом. Але при цьому обов'язково потрібно дотримуватися деяких правил, інакше фіз. вправи при грижі хребта замість користі будуть приносити шкоду.

1. При підборі вправ необхідно дуже уважно стежити за власним станом і відсутністю больових відчуттів. Це необхідно тому, що випинання міжхребцевого диска могло статися в будь-якому напрямку. Потрібно виконувати ті вправи, які не викликають ніякого відчуття дискомфорту, саме такі вправи для лікування грижі хребта будуть дійсно корисні. Якщо ж при виконанні вправи з'являється легке відчуття дискомфорту, то його теж необхідно виконувати, але максимально акуратно і уважно. Винятками є ті вправи, при виконанні яких з'являється різкий біль у хребті. Зрозуміло, що такі вправи має сенс відкласти «до кращих часів», але вони можуть виступати своєрідними діагностами. Якщо через деякий час ви повторите цю вправу і воно викличе менший біль - то ви рухаєтеся в правильному напрямку.

2. На початкових етапах слід уникати тих вправ, які передбачають «скручування» тулуба.

3. Слід уникати ударів в області спини, стрибків і різких поштовхів.

4. Робити вправи потрібно максимально часто протягом дня (2-6 разів), але при цьому розділити комплекс вправ на кілька окремих частин, які ви будете виконувати в різний час.

5. Не можна докладати різкі зусилля до проблемних місць хребта.

6. Починати вправи потрібно з мінімальної амплітуди і навантаження, і тільки потім поступово їх збільшувати.

7. Не потрібно намагатися вилікуватися за один день, моментально «вправивши» разом все хребці і диски. Хребет потрібно відновлювати м'яко, при цьому потрібно поступово збільшувати кровообіг в хворій ділянці хребта.

Вправи при поперекової грижі хребта

У більшості випадків грижа міжхребцевого диска з'являється саме в поперековому відділі. Комплекс вправ, наведений нижче, є стандартним, він орієнтований на людей, довгий час страждають від грижі міжхребцевого диска. Але слід враховувати, що лікування практично завжди індивідуальне, а значить, лікуючий лікар може порекомендувати додаткові вправи до цього комплексу. Взагалі метою цих вправ є зміцнення та розвиток функціональних можливостей хребта, а також спільне тренування м'язів тулуба.

Вправа 1

Лягти на спину, руки витягнути уздовж тулуба, ноги повинні бути в трохи зігнутому положенні. При виконанні вправи дихання потрібно не затримувати. Напружити м'язи живота до твердого стану. Контролювати стан м'язів можна, поклавши руки на живіт. Ця вправа виконується 10-15 разів.

Вправа 2

Також виконується лежачи на спині, руки лежать уздовж тулуба, ноги повинні бути витягнуті. Необхідно трохи підняти корпус, при цьому ноги повинні весь час перебувати на підлозі. Такий стан зберігається 10 секунд, після чого тіло потрібно повільно опустити, повернувшись у вихідне положення. Після виконання вправи зробити коротку перерву, не більше 10 секунд. Ця вправа повторюється 10-15 разів.

Вправа 3

Початкове положення - лежачи на спині, при цьому ноги повинні бути трохи зігнуті. Потрібно витягнути праву руку вперед, розташувавши кисть на коліні лівої ноги. Після чого починаєте згинати ліву ногу, при цьому надаючи нозі опір правою рукою, заважаючи нозі наближатися до голови. Виконується цю вправу із зусиллям близько 10 секунд, після чого повільно і плавно приймається вихідне положення. Далі слід відпочинок протягом 10-15 секунд. Така вправа виконується 5-10 разів, після чого необхідно змінити руку і ногу (ліва рука впирається в праву ногу), повторити вправу ще 5-10 разів. Під час відпочинку слід максимально розслаблювати м'язи тулуба, рук і ніг.
Відео:

Лікувальна фізкультура при грижі в шийному відділі хребта

Наведений нижче комплекс вправ виконується при грижі хребта в шийному відділі. Але слід врахувати, що шийний відділ у багатьох сенсах є дуже «примхливим», тому до виконання вправ слід підходити з обережністю. Крім того, вправи підбираються індивідуально, тому лікуючий лікар може додати деякі вправи до наведеного нижче комплексу. Також вправи не слід виконувати в період гострого перебігу хвороби, навпаки, в цей період рекомендується носити фіксуючу пов'язку, яка забезпечить спокій хворим хребців і дисків.

Наведені вправи комплексу мають на меті відновити еластичність м'язів шиї і поліпшити рухливість хребців.

Вправа 1

Виконується сидячи або стоячи, руки опущені уздовж тулуба. Потрібно виконувати плавні повороти голови в крайнє праве, а потім в крайнє ліве положення. Повторюється вправу 5-10 разів. При полегшеному варіанті робляться невеликі повороти в сторони.

Вправа 2

Початкове положення аналогічно попередній вправі. Потрібно плавно опускати голову вниз, намагаючись притиснути підборіддя до грудей. Виконується 5-10 разів.

Вправа 3

Виконується стоячи або сидячи, з опущеними вздовж тіла руками. Повільно закидається голова назад, при цьому потрібно втягувати підборіддя. Вправа повторюється 5-10 разів.
Відео:

Слід зазначити, що будь-які вправи варто виконувати тільки після консультації у лікаря. Наведені вище комплекси вправ при грижі хребта не зашкодять, звичайно, але тільки лікар зможе врахувати всі нюанси з урахуванням конкретно вашого випадку.

Також не забувайте, що вправи, які виконуються після операції з видалення грижі хребта, можуть дещо відрізнятися від наведених вище комплексів.