Полезные материалы

Як правильно носити корсет для хребта

  1. Як вибрати відповідний корсет
  2. Інструкція по застосуванню
  3. режим носіння
  4. Якщо носіння бандажа заподіює біль
  5. Протипоказання

Як правильно носити корсет для хребта - цим питанням, задаються пацієнта відразу після виходу від ортопеда. Але ж перед цим потрібно ще правильно вибрати модель, щоб вона не завдавала істотної дискомфорту для спини. Корсет для хребта допомагає вирівняти спину, тому його носіння необхідно в більшості клінічних випадків. Але як підібрати і носити цю конструкцію у себе на синьо?

Але як підібрати і носити цю конструкцію у себе на синьо

Зміст статті

Як вибрати відповідний корсет

Корсети для хребта діляться на 2 типу:

  • Бандажі (спрощена конструкція для підтримки постави);
  • Корсети (більше ребер жорсткості, для виправлення викривлення хребта);

Крім того самі корсети відрізняються за розміром, і кол-ву ребер жорсткості. Зазвичай для того щоб правильно вибрати корсет , Необхідно подивитися на призначення лікаря. Він описує скільки ребер, і який розмір корсета потрібно підібрати.

У разі підбору неправильного корсета (надмірно жорсткого, або не ту розміру) високий ризик виникнення травматичного динамічного лордозу.

У разі якщо такої інструкції від лікаря немає, вибирайте найкомфортніший профілактичний варіант, з можливістю додавати ребра жорсткості (які можна також докупити в аптеці).

Інструкція по застосуванню

Правильно підібраний корсет потрібно правильно одягнути. Якщо ви використовуєте бандаж для спини при лікуванні кіфосколіотіческіх проявів:

  1. Повісьте бандаж на ремінці, пластинами до спини;
  2. Закріпіть поясний ремінь з таким розрахунком, щоб вам було комфортно дихати;
  3. Закріпіть плечові ремені хрест-навхрест.

Якщо ви використовуєте лордосколіотіческіе апарати:

  1. Повісьте бандаж на ремінці, пластинами до живота.
  2. Максимально жорстко закріпіть поясний ремінь
  3. Закріпіть плечові ремені хрест-навхрест.

У разі кіфозних або лордозних відхилень без вираженого сколіозу, ремені закріплюються прямо.

Якщо ви використовуєте сколіотичні апарати і бандажі, кількість ребер жорсткості змінюється в залежності від того в яку сторону необхідно виправити хребет. Порушення інструкції носіння, одягання або експлуатації Апарату загрожує ушкодженнями хребта, в т.ч. динамічної деформації в бік посилення навантаження).

режим носіння

Для того щоб корсет приносив максимальну користь, його потрібно носити 16-18 годин на добу. Але спочатку, таке навантаження на хребет може негативно позначитися на загальному самопочутті. Організм буде намагатися повернути вихідне положення, і як результат постійна фізичне навантаження і стреси.

Тому для того щоб швидко і якісно виправити відхилення в хребті, рекомендується дозоване носіння корсетів. Якщо немає додаткової потреби (порушення в роботі м'язового корсету), протягом першого дня рекомендується носити корсет близько 4-х годин. Поступово збільшуючи час (по 90 хвилин в день) до тих пір, поки не буде досягнута планка в 16-18 годин.

Корсет не рекомендується носити під час сну, тому що в цей час, організм відчуває нерівномірне навантаження на хребет (наприклад, якщо ви спите на боці) і як результат, допомога від хребта днем ​​буде знівельована його шкодою вночі.

Неправильний режим носіння, може послабити ваш м'язовий корсет, тим самим давши велику рухливість хребця. Це дозволить його вирівняти за допомогою доп процедур, але збільшить ризик виникнення грижі на етапі пост реабілітаційної терапії.

Якщо носіння бандажа заподіює біль

Якщо бандаж починає завдавати своєму власникові фізично неприємні відчуття - то варто звернутися до лікаря. Причин може бути декілька:

  • Неправильно підібраний розмір бандажа;
  • Дефектна модель;
  • Кількість ребер жорсткості перевищує необхідні;
  • Режим дня носіння бандажа порушений.

У рідкісних випадках, носіння бандажа свідчить про вирівнювання хребців, при великих кутах відхилення осі хребта (10 градусів +). У цьому випадку, з болем потрібно звикнути. У всіх інших випадках зробити правки щодо режиму носіння, або моделі самого бандажа.

Можливо, причиною больових відчуттів стали спроби організму відновити становище своїми силами, а біль - результат накопичення молочної кислоти в м'язах. У будь-якому випадку, остаточні коригування може вносити тільки лікар.

Протипоказання

Єдине протипоказання до носіння бандажа - яскраво виражені відхилення в хребті вище третього ступеня. В цьому випадку носіння бандажа не тільки не зможе допомогти, а й його застосування є неприйнятним, оскільки може погіршити ситуацію і привести до паралічу на увазі остаточної стабілізації хребта в новому положенні. Використання бандажа для спини також не рекомендується при підвищеній крихкості кісток, або низької еластичності суглобів (що проявляється як результат вікових змін в організмі).

Можливі й індивідуальні протипоказання. Перед тим як самостійно одягати бандаж для спини, проконсультуйтеся з лікарем, щоб не погіршити ситуацію.

Бандаж для вирівнювання хребта можна носити і в профілактичних цілях. Однак в цьому випадку варто використовувати спрощену версію - бандаж. Правильне носіння бандажа - мінімум по 6 годин на день, забезпечить вас красивою поставою, зміцненням м'язового бандажа і м'язів преса. А найголовніше це відмінна профілактика від захворювань спини, в т.ч. такий бандаж рятує від випадіння міжхребцевої грижі в результаті підйому тяжкості, або може врятувати від появи кифоза на увазі сидячого способу життя.

Пам'ятайте, правильне носіння бандажа - тільки половина успіху в боротьбі з викривленнями. Але, мабуть, без нього неможливо змусити себе правильно тримати спину, і противиться організму в його спробах скрутитися.

Будь ласка, оцініть статтю

👨⚕️РЕКОМЕНДУЕМИЕ САЙТИ І СТАТЬІ👩⚕️

Але як підібрати і носити цю конструкцію у себе на синьо?