Полезные материалы

Як вибрати фітнес-тренера

  1. 1. Де шукати тренера?
  2. 2. оцінку тренера з першого погляду
  3. 3. Поясни інструкторові свої проблеми
  4. Перевір свого фітнес-тренера
  5. Мені варто приймати спортивне харчування / добавки?
  6. А ви покажете мені програму наших тренувань на найближчий місяць?
  7. А ви самі тренуєтеся?
  8. Можна мені поспілкуватися з іншими вашими клієнтами?
  9. Що мені знадобиться для тренувань?
  10. 5 речей, які ти не повинна йому дозволяти
  11. Чіпати тебе за «м'які місця»
  12. Тренувати тебе по одному і тому ж плану довше півтора місяців
  13. Пропускати розминку, навіть якщо один з вас запізнився або поспішає
  14. Не давати тобі відпочивати

Фітнес-тренер - це доля. Твоя. Стався до питання вибору супутника в спортзалі серйозно: на кін ти ставиш не тільки фігуру, але і здоров'я.

«Пам'ятаю, як кілька років тому, будучи старшим тренером в елітному фітнес-клубі Москви, я звернув увагу на роботу одного з підлеглих, - розповідає наш експерт, редактор Men's Health і автор книги« Фітнес для розумних »Дмитро Смирнов. - Мій стіл з комп'ютером стояв тоді прямо в залі, поруч з одним з тренажерів. Клієнти змінювалися щогодини: це були жінки і чоловіки різного віку і рівнів фізичної підготовки. Але тренер жодного разу не змінив вага на тренажері. Найцікавіше, на моє обурення він плювати хотів, оскільки мав успіх і щиро вважав себе хорошим фахівцем ». Скажеш, дурниця?

Ось тобі ще один приклад. Одна дівчина (назвемо її Оля) займалася з відмінним, як їй здавалося, тренером. У Олі була проблема зі здоров'ям - грижа хребта, і інструктор про це знав. Коли клієнтка скаржилася на страшний біль під час присідань зі штангою, тренер вів її розтягуватися на турнік. Біль не припинялася, але не встигала Оля про це заїкнутися, як інструктор знову змушував її присідати.

Потім дівчина дізналася, що ходила по лезу бритви: присідання створювали осьову навантаження на хребет - тобто грижу, і, на додаток до цього, хребет дуже грубо розтягували на турніку. На щастя, Оля встигла розпрощатися з цим тренером до того, як заробила травму, але ризик покалічитися був вкрай високий. Описані випадки - зовсім не неприємні винятки і навіть не рідкість. Головне «гідність» всіх непрофесійних тренерів - недолік знань. Зазвичай хлопці просто не в курсі, що роблять щось не так, або відверто халтурять.

Тим часом спостереження експертів показують, що більша частина жінок (та й чоловіків), які займаються в спортзалі самостійно, роблять вправи неправильно і довго не можуть досягти бажаних результатів. Це означає, що ти для себе - ще більше зло, ніж найгірший тренер. Що робити? Шукати свій ідеал методом «точкової селекції», попередньо прочитавши цю статтю.

1. Де шукати тренера?

Вибери фітнес-клуб. Найменш ризикований варіант - добре зарекомендували себе закладу. Великі мережі дорожать своєю репутацією - проводять жорсткий відбір співробітників. Та й самі хороші фахівці, як правило, прагнуть працювати в солідних компаніях. Якщо такі клуби поза зоною твого доступу, вирушай на розвідку боєм - потренуйся в різних місцях, а заодно поговори з дівчатами в роздягальні: постійні відвідувачки клубу можуть дати наводку на хорошого профі.

Влаштуй адміністратору допит з пристрастю. По-перше, не посоромився запитати, де навчався твій потенційний обранець. Право працювати тренером дає диплом спортивного або медичного вузу (перший варіант кращий). Звичайно, «корочка», нехай навіть з відзнакою, - це не знак якості. Але тренер без спеціальної освіти - це просто кіт в мішку. Найбільш відомі з московських фізкультурних вузів - Російський державний університет фізичної культури, спорту, молоді та туризму (ГЦОЛІФК), Московська державна академія фізичної культури (МГАФК), факультет фізичної культури Московського педагогічного державного університету (МПГУ).

Крім того, якщо клуб проводить регулярне навчання і атестацію співробітників (самостійно або із залученням фахівців з таких організацій, як Інститут пілатесу, Асоціація професіоналів фітнесу (FPA), Федерація фітнес-аеробіки Росії (ФФАР), персонал в ньому за рівнем об'єктивно вище, ніж в інших.

Коли тобі запропонують певного тренера, поцікався, скільки років він в професії. Практика показує, що п'ятирічний досвід роботи - той термін, за який фахівець зазвичай встигає пройти через вогонь, мідні труби і травми твоїх попередників. Головне, щоб за цей час він не втратив інтерес до своєї роботи. Плюс «зеленого» тренера - в його старанності і ентузіазмі: брак досвіду особливо захоплені будуть компенсувати підвищеною увагою до тебе і твого тіла. Але май на увазі, що для нього ти будеш піддослідним кроликом. Багато клубів запускають новачків в зал практично без підготовки.

2. оцінку тренера з першого погляду

Зовнішність. Як ми знаємо, оманлива. Тому, якщо тобі дістанеться симпатяга у відмінній фізичній формі, візьми себе в руки і спробуй міркувати тверезо. По-перше, йому платять за те, щоб він привертав клієнтів - в тому числі своєю неземною красою. Більш того, приємний зовнішній вигляд може бути однією з умов при прийомі тренера на роботу. По-друге, модельний типаж може бути результатом генетики, занять спортом ще в «першій молодості» і, нарешті, навіть зловживання забороненими препаратами.

Гра м'язами і сяюча посмішка - приємне видовище, але дешевий аргумент. Краще зверни увагу на те, як виглядають його клієнти. Перше заняття. Перш за все, персональний інструктор повинен детально розпитати тебе про стан здоров'я, раніше отриманих травмах і досвіді занять. Не лякайся, якщо тренер буде розглядати твої зіниці, мішки під очима або колір обличчя, попросить поміряти тиск. Якщо він додатково протестує тебе, наприклад, на гнучкість, - перед тобою рідкісна у всіх сенсах знахідка.

Якщо він додатково протестує тебе, наприклад, на гнучкість, - перед тобою рідкісна у всіх сенсах знахідка

Якщо на першому ж тренуванні інструктор до знемоги заганяє тебе по всьому тренажерів спортзалу, навряд чи він розуміє, що робить. Починати потрібно з легких вправ, які дозволять йому оцінити твої сили і потенціал, а вже потім поступово збільшувати навантаження. Те ж саме - з програмою тренування. Складати її з ходу - недозволена розкіш. Хороший профі запропонує позайматися тиждень в довільному порядку, а вже потім розпише план подальших занять.

Продовжуй спостереження. Зрозуміти, чи правильні навантаження і вправи він тобі пропонує, буде складно. Але ось тобі два приводи насторожитися. Перший - відчуття дежавю, ніби ти вже цілу вічність тренуєшся по одному і тому ж сценарію. Другий - поява больових відчуттів під час занять. Якщо відчуєш недобре, проконсультуйся з іншими інструкторами або лікарем.

3. Поясни інструкторові свої проблеми

Розповідай йому все. Не про нового бойфренда або плаття подруги, а про своє самопочуття, включаючи перепади настрою, болі, порушення сну, режим харчування. Не турбуйся про те через незручних запитань і ніколи не бреши. Фахівці люблять розповідати, як дівчата потайки поїдають солодке, а потім пред'являють претензії інструкторам з фітнесу.

Наприклад, такого роду: «Я пашу, як кінь, а результатів нуль - ти тренер чи хто?» Маші на вус і постарайся не руйнувати старання наставника булками і тістечками. А вже якщо ти зірвалася, краще відразу в цьому чесно зізнатися. Інакше інструктор почне шукати помилку в режимі тренувань і перекроювати його заново. В результаті маленька брехня може привести до надмірних навантажень і навіть травм.

Не думай, що ти розумніший за нього. Прийшовши на заняття з йоги, ти ж не пояснюєш гуру, що ти хочеш і як він повинен з тобою займатися? Те ж саме і тут. Свикнітесь з думкою - ти не професіонал і, отже, не можеш до кінця зрозуміти, що тобі потрібно. Якщо вже так хочеться, опиши йому фігуру своєї мрії, але на цьому зупинись і роби, що тобі говорять.

Бери участь в процесі. Будь-яка, навіть ретельно розроблена персональна програма - все одно лише припущення. Зрозуміти, наскільки тренер вгадав, можеш тільки ти, і хороший інструктор буде радий отримати від тебе зворотний зв'язок. Тільки тримай себе в руках і не відмахуйся від кожного сподобався вправи. Пам'ятай, що в спортзал ти приходиш працювати, а не відпочивати. Чи не вимагай від нього програму харчування. Розробляти її право тільки дієтолог. Тренер може дати загальні рекомендації, пояснити, що з чим їдять, але це не його обов'язок і, до речі, не його професійна компетенція.

Тренер може дати загальні рекомендації, пояснити, що з чим їдять, але це не його обов'язок і, до речі, не його професійна компетенція

Ніякого флірту, тільки бізнес. Уяви собі таку картину: ти прийшла на прийом до лікаря і починаєш з ним кокетувати і натякати на продовження відносин. Думаєш, він буде добре тебе лікувати? Те ж саме і з тренером. Так що визначся «на березі», що для тебе важливіше: флірт або фігура. При цьому, якщо раптом ви категорично один одному не сподобаєтеся, відкривай статтю з початку і починай підшукувати іншого супутника. Мук стоять тільки заняття з профі світового рівня.

Перевір свого фітнес-тренера

Розмовляючи з тренером в перервах між підходами, влаштуй йому міні-іспит на профпридатність - Укрутіть в розмову ці п'ять питань:

Мені варто приймати спортивне харчування / добавки?

Правильна відповідь: «Ні!»

Хороший тренер ні в якому разі не стане рекомендувати щось подібне хоча б в перші півроку. Дуже хороший - ніколи не порадить нічого, крім звичайних полівітамінів і омега-3 жирів.

А ви покажете мені програму наших тренувань на найближчий місяць?

Правильна відповідь: «Так, звичайно!»

Основна частина роботи персонального інструктора полягає не в тому, щоб водити тебе від снаряда до снаряда, а в плануванні майбутніх навантажень і аналізі виконаної роботи. Якщо він нічого не записує і не планує тренування вперед, це дуже поганий знак.

А ви самі тренуєтеся?

Правильна відповідь: «Я тренуюся весь час, блін!»

По-справжньому захоплений своєю професією фахівець постійно працює над собою, причому на знос: до або після 10-12-годинного робочого дня, коли не бачать клієнти. Це дає йому додаткову енергію до роботи і нові методичні ідеї, якими він з радістю з тобою поділиться.

Це дає йому додаткову енергію до роботи і нові методичні ідеї, якими він з радістю з тобою поділиться

Можна мені поспілкуватися з іншими вашими клієнтами?

Правильна відповідь: «Звичайно!»

Тренер, від якого все в захваті, буде тільки радий познайомити тебе з цими всіма. Рекомендації від колишніх роботодавців - теж очко на його користь. Якщо ж твій беруть інтерв'ю насторожився, можливо, він не в змозі пред'явити тобі навіть одного свого шанувальника.

Що мені знадобиться для тренувань?

Правильна відповідь: «Індивідуальний монітор пульсу»

Досвідчений інструктор не раз откачивал з непритомності своїх (або чужих) відвідувачів. Знепритомніти ти можеш не тільки по його, але і з власної вини: наприклад, якщо не розповіси йому про своє нервовий зрив або нової дієті. Тренер не телепат, але по монітору пульсу він відразу зрозуміє, який рівень навантажень ти сьогодні переможеш. Якщо, подивившись на показання після перших двох-трьох підходів, він відправить тебе додому - йди без звуку.

5 речей, які ти не повинна йому дозволяти

Переходити на «ти» відразу і без твого дозволу

Є небезпека, що він свідомо намагається притупити твою пильність своєю чарівністю і балаканиною, щоб ти і думати забула про результати. Крім того, дружня манера спілкування може вас «розбестити»: він розслабиться і перестане намагатися зробити на тебе враження як професіонал, а ти - наприклад, почнеш спізнюватися і халтурити.

Чіпати тебе за «м'які місця»

Виявляється, у професійних тренерів існує прописаний регламент дозволених дотиків. Так ось, доторкатися він може тільки до місць «виходу кісток»: при контролі рук або страховці корпусу - за лікті, ключиці, кисті і нижні ребра; при русі тазу і ніг - за коліна, зовнішню частину кісточок і тазостегнового суглоба. Інструктор, який норовить схопити тебе за живіт, поперек, сідниці, внутрішню поверхню стегна або, скажімо, груди, - непрофесіонал або сама розумієш хто.

Тренувати тебе по одному і тому ж плану довше півтора місяців

Будь-яка програма практично повністю втрачає свою ефективність після чотирьох-шести тижнів регулярних занять.

Пропускати розминку, навіть якщо один з вас запізнився або поспішає

Краще не доробити основну частину тренування, ніж ризикувати заробити травму.

Не давати тобі відпочивати

Він зобов'язаний «випускати» тебе на волю з тренажерного залу хоча б на кілька днів. Запланований відпочинок - обов'язкова складова грамотно розписаного тренувального процесу.

Друзі, підтримайте нашу групу в Фейсбуці, поділіться цим постом з друзями або натисніть кнопку «Мені подобається!» І Ви завжди будете в курсі свіжих новин «Чергової Гойдалки»!

Для вас ми збираємо кращі тренування, рекомендації по правильному харчуванню і звичайно ж гумор зі світу красивих, енергійних і здорових людей - таких як ми з вами!

джерело

1. Де шукати тренера?
А ви покажете мені програму наших тренувань на найближчий місяць?
А ви самі тренуєтеся?
Можна мені поспілкуватися з іншими вашими клієнтами?
Що мені знадобиться для тренувань?
Скажеш, дурниця?
Що робити?
1. Де шукати тренера?
Наприклад, такого роду: «Я пашу, як кінь, а результатів нуль - ти тренер чи хто?
Прийшовши на заняття з йоги, ти ж не пояснюєш гуру, що ти хочеш і як він повинен з тобою займатися?