Полезные материалы

Які фізичні силові вправи при грижі поперекового, грудного, шийного відділу хребта Бубновського Дікуля, відео

  1. Методика: вправи при грижі хребта
  2. Грижа - не вирок. Основні принципи
  3. Основні правила виконання фізичних навантажень при грижі хребта:
  4. Записатися на прийом до стоматолога:
  5. Вправи Дикуля при грижі хребта
  6. Ще які вправи при грижі хребта ефективні?
  7. Вправи при поперекової грижі хребта:

М'язовий каркас контролює і підтримує хребет, а також ефективно захищає від травматичних впливів, дозволяє зберігати анатомічекі правильну позицію. Тому вкрай важливо стежити за гігієною хребта. І якщо вам винесли такий діагноз, як грижа - це додатковий стимул звернути увагу на фізичні вправи.

Методика: вправи при грижі хребта

Вправи при грижі хребта повинні мати комплексний характер, спрямовуватися на всі м'язи спини, а особливо на ті, які підтримують пошкоджену область. Зазвичай такого роду вправи виключають всілякі навантаження на згинальні і розгинальні м'язи спини, але при цьому добре зміцнюють стегна і мускулатуру черевної порожнини.

Грижа - не вирок. Основні принципи

М'язовий каркас контролює і підтримує хребет, а також ефективно захищає від травматичних впливів, дозволяє зберігати анатомічекі правильну позицію

Тренування, комплекс ЛФК

Перш ніж застосовувати фізичні вправи при грижі хребта, необхідно скорегувати загальний образ життя, поставити собі за мету виконувати кілька простих принципів.

  • По-перше, правильне управління власним хребтом (тримати поставу, розмірено вставати з ліжка, акуратно сідати, ненадриваясь працювати). Завдання - не допустити рецидиву. Підтримує обмежує корсет буде додатковою опорою, яка контролює інтенсивність рухів. Також можна скористатися лікувальними корсетами з місцевим витяжкою. Відмова від традиційних матраців, застосування спеціалізованих котушок, матів. вправи для лікування грижі хребта при дотриманні цих простих правил принесуть свої плоди значно швидше і без наслідків.
  • По-друге, підготовка і зміцнення хребта, оскільки його вразливість перед природними навантаженнями буде вище. Головним в цьому процесі є біодинамічна коригування рухової системи з метою відновлення повної рухливості в суглобах, хребцях, сюди можна віднести застосування БАД, фізіотерапію, бруду, а також масажі.
  • По-третє, підтримка у спини можливості справлятися з навантаженнями. Ось цей етап і передбачає включення тренувальних занять: сюди відносяться тренування, а також комплекс ЛФК.

Але навіть дотримання цих елементарних гігієнічних норм, які сприятимуть поліпшенню фізичного стану, не допускає відсутність спостереження з боку лікаря. Оскільки компетентний фізіотерапевт може призначити оптимальні вправи при грижі хребта, оскільки варто враховувати ще й відділ, де утворилася грижа.

Основні правила виконання фізичних навантажень при грижі хребта:

  • Фіксуйте свої відчуття, відзначайте присутність дискомфорту;
  • Якщо ви не переживаєте больових відчуттів, значить вправа допустимо;
  • У разі виникнення болю, навіть слабо вираженою від вправи варто відмовитися або поставитися вкрай акуратно;
  • Якщо настає різкий біль, то необхідно негайно припинити виконання вправи;
  • Слідкуйте за тим, щоб були відсутні елементи скруток тулуба;
  • Уникайте рвучких, імпульсивних рухів, а також ударних рухів в район спини;
  • Чи не перенапружуйтеся, але по можливості робіть вправи до 5 разів на день, за умови відсутності хворобливих відчуттів;
  • Дозуйте силові вправи при грижі хребта.

Кінезітерапія - терапія за методикою вправ Бубновського

Вправи Бубновського при грижі хребта

На сьогоднішній день існує безліч альтернативних гімнастичних метод по лікуванню від грижі. Але, найбільш успішними є програми Бубновського і Дікуля, які практично піднімають людей на ноги.

Вправи Бубновського при грижі хребта - це принципово інший підхід до лікування, який використовує внутрішні ресурси організму.

Кінезітерапія - вид терапії, в якій хворий самостійно бере участь в процесі одужання, застосовуючи різного роду тренажери локального, узколокальним, а також багатофункціонального впливу.

При цьому медики відповідно до цієї терапії підбирають не тільки комплекс вправ, але і складають їх конкретну послідовність.

Записатися на прийом до стоматолога:

Знеболюючі вправи за методикою Бубновського:

  • Прогинання спини. Займіть вихідне положення, робимо максимальний упор на коліна. На виході спина плавно прогинається вгору колесом, на видиху - вниз. Повторити близько 20 разів.
  • Розтягуючий крок. Робимо акцент на долоні і коліна. Сідаємо на ліву ногу при одночасному витягуванні правої назад. Ліву ногу максимально тягнемо вперед. Вправу повторити 20 разів за один підхід.
  • Прокачування. Долоні і коліна впираються в підлогу. Максимально витягаємо корпус вперед, поперек не прогинається, зберігаємо упор на коліна.

З методикою Бубновського можна ознайомитися на його сайті, так само доступні і відео вправи при грижі хребта. У нього представлений комплекс вправ для різних травмованих відділів спини, а також знеболюючі програми, тому кожен зможе підібрати для себе оптимальний варіант, але не забудьте проконсультуватися з лікарем.

Вправи Дикуля при грижі хребта

Не менш унікальну програму по лікуванню і відновленню хребта від грижі розробив Валентин Дикуль. Це відомий важкоатлет, який пережив травму хребта, несумісну з подальшою рухомий життям. На сьогоднішній день він є діючим керівником реабілітаційного центру, що спеціалізується по захворюваннях рухового апарату. Суттю його методики є силові вправи. Навантаження повинна поступово зростати, мати характер системності. Велику роль в одужанні грає позитивна налаштованість пацієнта, віра у власні сили, в можливість одужання. Тобто, мається на увазі не тільки виконання комплексу вправ, але і залучення внутрішніх ресурсів людини.

Ще які вправи при грижі хребта ефективні?

Розглянемо блок вправ, які відновлюють м'язову систему корсета зв'язок і спини:

  1. Положення - на четвереньках. Підніміть праву ногу і перехресно - ліву руку, зафіксуйте. Поміняйте кінцівки після закінчення 5 секунд.
  2. Прийміть позицію - лежачи на спині, ноги при цьому зігнуті в колінах. Тазова область акуратно піднімається, робиться наголос на область стоп і плечей.
  3. Позиція - на животі. Руки закладені під підборіддя. Голова, руки і груди на 5-7 секунд піднімають, при цьому робиться прогин в попереку. Ноги, живіт і таз без листя.

небезпечна грижа шийного відділу хребта , Вправи в цьому випадку повинні виконуватися в присутності лікаря, без різких, рвучких рухів. Кожне з вправ виконується максимально обережно і повільно.

Вправи при поперекової грижі хребта:

  1. Положення - лежачи на спині, руки паралельні тулуба. Одночасно зробіть тиск на підлогу долонями, потилицею, попереком, лопатками, сідницями і п'ятами. Дихання рівне, напруга утримується протягом 7 секунд. Поперек фіксується до підлоги. Вправа повторюється 5 раз, після напруги слід фаза розслаблення 10 секунд.
  2. Початкове положення - на спині. На повільному вдиху потягується прямими руками за голову, при цьому носки натягуються на себе. Поперек не відривається від підлоги. На видиху - фаза розслаблення, руки при цьому залишаються за головою, долонями вгору.
  3. Початкове положення - сидячи на сідницях, руки витягнуті вперед на ширині плечей, долоні знаходяться на підлозі. Руками тягнемося по підлозі на максимально далеку відстань, при цьому не округляємо спину, не відриваємо п'ять від сідниць. Шия розслаблена, голова опущена вниз. Стопи лежать на підлозі, не спираючись носками в підлогу. Якщо у вас грижа поперекового відділу хребта , Вправи в такому разі не повинні супроводжуватися активними скрутками, інтенсивними підйомами корпусу. Вправи при поперекової грижі хребта

Існує комплекс вправ з кілька посиленим навантаженням, деякі з них не рекомендується застосовувати з діагнозом «грижа грудного відділу хребта», вправи ці можуть перевантажити слабкі м'язи.

  1. Початкове - лежимо на спині, зігнувши ноги в колінах. Руки перехрещуємо на грудях, максимально притискаємо поперек, акуратно піднімаємо голову на відстань в 20 см. При цьому утримуємо позицію на 4-ри секунди. Потім повертаємося у вихідну позицію. Повторюємо близько 10 разів.
  2. Початкове - на животі. Піднімаємо акуратно корпус, спираємося при цьому на передпліччі, таз щільно притиснутий до підлоги. Фіксуємо позицію до тих пір, поки це не викликає дискомфорту. Верхівкою при цьому тягнемося вгору. Виконується вправа 10 разів.
  3. Початкове - на спині. Руки тримаємо по швах, зігнувши ноги в колінах. Повільно, акуратно коліна відхиляємо вправо, потім повертаємо в початкове положення, потім вліво.

Це лише базисні вправи, але якщо і вони будуть виконуватися щодня, з урахуванням гігієни гімнастики, але не менше однієї години в день, то наданий ефект не змусить себе довго чекати. Грижа міжхребцевих дисків в наш час - не вирок. Досить згадати людей, які повернулися до повноцінного життя ціною власного віри в себе і зусиль.

19 1.1.3

Перейти наверх »

Ще які вправи при грижі хребта ефективні?