Полезные материалы

Який лікар лікує міжхребцеву грижу поперекового відділу і куди повинен звернутися пацієнт для перевірки свого хребта

  1. Хто робить діагностику
  2. Які лікарі беруть участь в лікуванні грижі хребта

По медичну допомогу при болях в спині звертається лише третина пацієнтів. Половина з них сподіваються, що неприємні симптоми з часом пройдуть.
По медичну допомогу при болях в спині звертається лише третина пацієнтів
Тим часом болі в спині небезпечні, є ризик розвитку захворювань хребта із залученням м'язів і внутрішніх органів. Однією з таких серйозних патологій вважається міжхребцева грижа. Багато хто чув і знають про це захворювання, але будь-яка людина, далекий від медицини, поняття не має будь фахівець може допомогти. Ми розповімо, до кого звертатися зі скаргами і який лікар займається лікуванням міжхребцевої грижі поперекового і інших відділів.

Хто робить діагностику

У наш час при підозрах на міжхребцеву грижу, багато хто вирушає за відповідями до народних цілителів. Знаходять інформацію, зіставляють симптоми і робить висновки з приводу діагнозу. Деякі йдуть далі і починають самолікування, покладаючись на сотні рецептів і методик. Такий підхід може закінчитися сумно.

Рекомендуємо за темою:

Без участі лікаря, діагностувати міжхребцеву грижу, визначити стадію захворювання і вибрати правильний курс лікування неможливо.

Особливо це стосується патологічних утворень в поперековому відділі хребта. Крім загострення захворювання при самолікуванні, є ризик, що до основного діагнозу додадуться інші ускладнення.
Якщо ознаки хвороби активно проявляють себе, але в діагнозі ви не впевнені, вирушайте до дільничного терапевта. Саме цей фахівець зможе поставити початковий діагноз. Оніміння кінцівок, болі в поперековому відділі, слабкість, низька працездатність, головні болі, проблеми з кишечником - все це симптоми міжхребцевої грижі, але вони можуть ставитися і до інших захворювань. Щоб поставити точний діагноз, терапевт порекомендує зробити рентгенологічний знімок хребта і здати аналізи (кров, сеча).
Після диференціальної діагностики пацієнта з можливим діагнозом «міжхребцева грижа» відправляють на прийом до ортопеда. Цей лікар лікує проблеми опорно-рухової системи людини і вирішує всі питання, пов'язані з лікуванням хребта. Вивчивши готові аналізи, фахівець опитує хворого. Коли були помічені перші симптоми, де болить і як часто, чи супроводжуються болю іншими скаргами? Отримавши відповіді і склавши загальну картину, лікар може призначити додаткові дослідження, УЗД та МРТ.
Без відновлення фізіологічної корсетній функції м'язів спини лікувати міжхребцеву грижу марно. Так, при серйозних ураженнях поперекового відділу потрібен цілий комплекс терапевтичних заходів і допомогу лікарів різних спеціальностей. Остаточний діагноз ставиться на основі всіх отриманих даних. Після цього складається план лікування, куди зазвичай входить медикаментозна терапія, фізіопроцедури, лікувальний масаж, терапевтична фізкультура і т.д.

Рекомендуємо за темою:

Які лікарі беруть участь в лікуванні грижі хребта

Крім участі ортопеда, який контролює, а при необхідності і коригує лікувальний процес, пацієнту потрібна допомога інших лікарів
Крім участі ортопеда, який контролює, а при необхідності і коригує лікувальний процес, пацієнту потрібна допомога інших лікарів.

  • При міжхребцевої грижі не рекомендується займатися самомасаж, перш за все, це стосується поперекового відділу. Неправильні рухи і незнання тонкощів технології масування можуть стати причиною інвалідності. Масаж повинен робити професіонал, кваліфікований мануальний терапевт. Хороший лікар прискорить одужання і допоможе відновити стан пацієнта навіть після хірургічного втручання.
  • При рекомендованому курсі лікувальної гімнастики заняття проходять за участю фахівців з ЛФК. Лікарі підбирають комплекс вправ, дозволених при міжхребцевої грижі. При цьому враховується вік пацієнта, його фізіологічні і фізичні особливості, наявність інших патологій. Контролюється правильність виконання вправ. Спеціаліст присутній на заняттях, а у випадках появи проблем зі здоров'ям, вносить необхідні корективи в план занять.
  • Міжхребцева грижа може викликати неврологічні порушення. Як їх діагностувати і лікувати знають лікарі-неврологи, може знадобитися їх участь і допомогу.
  • Фізіотерапевтичні методи лікування проводить і контролює фізіотерапевт. Електрофорез, електростимуляція, ультразвукова терапія та інші фізіотерапевтичні методи лікування дають можливість вводити медичні препарати в хребетні тканини без розрізів і уколів. Вони ефективно знімають набряклість і запалення.
  • Може знадобитися допомога остеопата. Нерідкі випадки, коли міжхребцеву грижу супроводжують такі патології, як порушення постави, косолапие або плоскостопість.
  • У складних випадках, при запущених грижах, хворому призначають операцію по усуненню патологічного утворення. Це крайній захід, до неї вдаються в ситуаціях, коли консервативні методи лікування не принесли результатів. Оперативна терапія проходить за участю лікарів-хірургів.


Які фахівці візьмуть участь у процесі лікування міжхребцевої грижі і скільки їх буде, залежить від ступеня розвитку патології. Іноді досить консультацій і рекомендацій ортопеда, але бувають випадки, коли в лікувальний процес включається до 5-6 лікарів. При такій співдружності професіоналів, які забезпечують відновлення здоров'я хребта, у пацієнта є всі шанси перемогти хворобу і забути про неї.

Коли були помічені перші симптоми, де болить і як часто, чи супроводжуються болю іншими скаргами?