Полезные материалы

Артлайф :: Грижа міжхребцевого диска: Оперативне лікування

  1. виводу

Завжди, коли справа доходить до хірургічного втручання, і хірург і пацієнт повинні гарненько все зважити і відповісти на наступне питання: А чи дійсно не можна обійтися без операції

Завжди, коли справа доходить до хірургічного втручання, і хірург і пацієнт повинні гарненько все зважити і відповісти на наступне питання: "А чи дійсно не можна обійтися без операції?". Особливо це актуально, якщо людина має лікування міжхребцевої грижі хірургічним шляхом.

Єдиним незаперечним свідченням до хірургічної операції, коли зволікання злочинно і відкладати її не можна, є частковий або повний параліч з порушенням роботи внутрішніх органів людини. Наприклад, якщо у хворого на поперекову грижу раптово сильно порушилося сечовипускання, а також здатність спорожняти кишечник (тут не йдеться про запорах), необхідно в терміновому порядку йти до нейрохірурга і проводити хірургічне втручання.
У всіх інших випадках показання до хірургічного втручання є відносними, як мінімум ви можете з нею почекати і спробувати подолати захворювання за допомогою консервативних методик. Головна проблема полягає в тому, що побачивши на томограмі грижу міжхребцевого диска, невропатологи і нейрохірурги тут же починають переконувати людину в тому, що обов'язково треба робити операцію. Вони переконують хворого в тому, що безпосередньо після хірургічного втручання йому тут же стане легше. Але при цьому вони опускаються такі 3-ри обставини:

  1. Операція не прибирає причину появи міжхребцевої грижі, як результат, через деякий час там же або в іншому місці може "вирости" нова грижа;
  2. Будь-яке хірургічне втручання може мати ускладнення. Так, згідно з даними нейрохірургів, після завершення операції, стан десь 10% хворих не покращується, а іноді навіть і погіршується;
  3. Після операції на тканинах спини, які гояться, з'являються внутрішні шрами (рубці), що робить спину набагато менш здоровою, ніж це було раніше.

виводу

Так, що перед тим, як йти на операцію з видалення міжхребцевої грижі, необхідно гарненько подумати про її наслідки (звичайно ж мова не йде про критичних ситуація, в яких операція є єдиним можливим варіантом) і при можливості спробувати вилікувати грижу хребта консервативними методами.