Полезные материалы

Болить рука. шийна грижа

Болі в руці є найбільш вираженим симптомом грижі міжхребцевого диска в шийному відділі хребта. Чому саме в шийному відділі? Тому що диски між шийними хребцями не надто товсті, в порівнянні з дисками грудного або поперекового відділу, тому сама грижа менше за розміром, ніж в інших відділах, але при цьому в шийному відділі більш вузький простір для виходу нервових корінців з спинного мозку. Болі в руці є найбільш вираженим симптомом грижі міжхребцевого диска в шийному відділі хребта Ось чому навіть не дуже велика грижа у шийному відділі хребта може викликати біль в руці. Ця патологія в більшості випадків зустрічається у віці 30-50 років. Причому симптоми міжхребцевої грижі в шийному відділі, включаючи біль у руці, можуть з'явитися спонтанно.

Біль в руці при грижі диска виникає через те, що грижа тисне на нерв, нервові корінці, що виходять з шийних відділів спинного мозку, дратуються, тим самим викликаючи біль, яка віддає в руку. Крім того, що болить рука, також може мати місце оніміння руки і поколювання руки, а також поколювання в кінчиках пальців і відчуття "мурашки по шкірі". Причому всі ці відчуття можуть захоплювати і всю руку, і частина руки (це залежить від того, де саме локалізується грижа диска і який нервовий корінець знаходиться під тиском). Ще один симптом міжхребцевої грижі в шийному відділі - це м'язова слабкість в руці.

При хребетної грижі шийного відділу хребта спостерігаються такі симптоми, які пов'язані з болем в руці:

- біль в плечах, а також слабкість дельтовидних м'язів рук (без відчуття поколювання або оніміння)

- біль, поколювання, оніміння в кистях, біль в пальцях рук, а також слабкість біцепсів і м'язів-розгиначів зап'ястя

- біль в м'язах рук, поколювання в пальцях рук, оніміння в пальцях рук, а також слабкість трицепсів і м'язів-розгиначів пальців.

Діагностика болю в руці при міжхребцевої грижі

Найкращий метод діагностики міжхребцевої грижі шийного відділу, при якому мучить біль в руці, - це МРТ (магнітно-резонансна томографія). Завдяки МРТ можна побачити будь-які защемлення нервових корінців, викликаних грижею диска.

Лікування болю в руці при грижі

Біль в руці, яка викликається грижею шийного відділу хребта, в основному контролюється за допомогою ліків, а також за допомогою консервативного лікування, і цього лікування цілком достатньо для того, щоб стан хворого стабілізувався.

Буває так, що біль в руці ненадовго зникає, правда потім повертається, і в такій ситуації стає набагато складніше зменшити оніміння, слабкість в руці, а також біль у руці (це займає досить великий проміжок часу).

Треба відзначити, що в основному всі методи лікування грижі шиї спрямовані на те, щоб усунути біль в руці, причому такі симптоми, як слабкість, поколювання й оніміння в руці, ще якийсь час можуть зберігатися, однак, як правило, з плином часу вони зникають.

Якщо больові відчуття в руці вдається знизити з допомогою ліків, то найкраще продовжувати консервативне лікування, тому що хірургічне втручання при грижі міжхребцевого диска не здатна істотно прискорити загоєння нервових корінців.

Коли болить рука через грижі диска в шийному відділі, то вельми ефективними виявляються нестероїдні протизапальні препарати, завдяки яким стає можливим зняти біль і запалення: Ібупрофен або інгібітори ЦОГ-2, наприклад, Целебрекс.

При виражених болях в руці ефект можуть дати стероїдні препарати, наприклад, Преднизон і інші. Однак такі препарати не можна застосовувати більше тижня, тому що можливі побічні ефекти.

Оперативне лікування болю в руці при хребетної грижі

Больові відчуття в руці, що виникають в результаті грижі міжхребцевого диска, зазвичай усуваються протягом терміну, який може тривати як один тиждень, так і кілька місяців. Але в тому випадку, якщо болі в руці тривають довше 6-12 тижнів, або якщо вони є досить інтенсивними - може бути прийнято рішення проведення операції на хребті.

Якщо операція виконується досвідченим хірургом, то в цьому випадку ризик невдачі або виникнення ускладнень дуже маленький. І 95% того, що біль в руці буде успішно усунута.

Зменшити біль в руці при хребетної грижі також можна за допомогою фізичних вправ.

Гімнастика при міжхребцевої грижі шийно-грудного відділу, що викликає біль у руці

Як було сказано вище, симптоми міжхребцевої грижі шийно-грудного відділу хребта зазвичай пов'язані з болем, яка віддає в руку, а також з поколюванням або онімінням пальців рук. Крім того, нерідко біль в руці може супроводжуватися запамороченнями. Ось тому велику увагу слід приділяти дотриманню правильної постави.

1) Перевіряти поставу під стіною протягом дня - притиснутися до стіни потилицею, лопатками, сідницями і п'ятами. Намагатися утримувати поставу стільки, скільки можливо.

2) Виконувати ходьбу по кімнаті: на носках, на зовнішній стороні стопи, а також приставним кроком. Виконувати протягом 2-3 хвилин.

3) І. П. - лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Стискати пальці стоп і розтискати, одночасно з цим стискати і розтискати кулаки. Зробити 8-10 разів. Потім обертати стопи ніг і кулаки рук в одну і іншу сторони. Зробити в кожну сторону по 5-6 разів.

4) І. П. - те ж саме. Згинати лікті, потім розводити стопи ніг в сторони. Виконати 8-10 разів.

5) І. П. - те ж саме. Виконувати підведення плечей від статі, а потім - кругові обертання в плечових суглобах. Зробити 6-8 разів.

6) І. П. - те ж саме. Виконувати почергове тиск на підлогу долонями, плечима, лопатками, сідницями і п'ятами.

7) І. П. - лежачи на животі. Лоб розташований на кистях рук. Тиснути чолом на кисті рук. Виконувати протягом 1-2 хвилин.

8) І. П. - те ж саме. Виконувати імітацію плавання брасом (2-3 хвилини).

9) І. П. - те ж саме. Прогинати спину по-котячому - вгору-вниз. Зробити 8-10 разів.

10) І. П. - стоячи. Виконувати діафрагмальне дихання: на вдиху живіт надути, на видиху - втягнути. Зробити 8-10 разів.

11) І. П. - те ж саме. Виконувати нахили голови вперед-назад, потім вправо-вліво. Зробити в кожну сторону по 5-6 разів (дуже обережно і повільно).

12) І. П. - те ж саме. Підняти плечі, потім опустити їх вниз - розслаблено кинути. Зробити 8-10 разів.

13) І. П. - те ж саме. Підняти руки вгору - зробити вдих, потім опустити вниз - видих. Повторити 8-10 разів.

14) І. П. - те ж саме. Долоні стиснути перед грудьми і тиснути ними один на одного по 4-5 секунд.

15) Виконувати ходьбу (як у вправі №2).

Всі вправи необхідно виконувати в повільному, спокійному темпі. Завдяки щоденним заняттям гімнастикою при міжхребцевої грижі, самопочуття хворого значно покращиться, а також зменшиться біль в руці.

болять пальці

Тремтіння рук - тремор

Ниючий біль в руці

Біль в руці після інсульту

Причини болю в руці


Чому саме в шийному відділі?