Полезные материалы

Чи беруть в армію з грижею Шморля?

  1. Що це за недуга?
  2. Лікування грижі Шморля

Чи беруть в армію при грижі Шморля? Відповідь на це питання хвилює призовників, які схильні до даного недугу.

Відповідь на це питання хвилює призовників, які схильні до даного недугу

Чи зможе військовий повноцінно виконувати свої функціональні обов'язки, адже солдати можуть відчувати великі навантаження на організм в цілому і на хребет зокрема?

Що це за недуга?

Грижа Шморля, її також називають вузликом Шморля, хрящовим вузликом Шморля, захворювання, при якому хрящова тканина міжхребцевого диска продавлюється (провалюється) в верхній або нижній хребець. Причиною цього є спадковість або занадто швидке зростання в дитячому віці, коли кісткова тканина хребця не встигає рости, в ньому утворюються порожнини, які заповнюються хрящової тканиною. Хребет при цьому стає меншою мірою лабільною. Але сучасна медицина визнає дане захворювання несуттєвим, адже його симптоми часто не виявляються, больові відчуття відсутні.

Хвороба небезпечна значним проваленням згодом міжхребцевого диска всередину хребця, що призводить до порушення функцій хребта. Крім того, вузлики створюють ризик виникнення міжхребцевої грижі, а також перелому хребта при вертикальній травмі в результаті падіння з висоти, підняття важких предметів, удару зверху вниз, значних фізичних навантажень. Тому важлива рання діагностика захворювання, яка дозволить ефективно провести лікування. Діагностують грижу рентгенографически (комп'ютерна або магнітно-резонансна томографії). Самостійно запідозрити хворобу можна за такими симптомами:

  1. При фізичних навантаженнях з'являється тяжкість в спині, швидко настає втома, спина починає боліти.
  2. Якщо людина тривалий час сидить або стоїть, проявляються ниючі болі в спині.
  3. При розвитку захворювання, коли вже настали серйозні і глибокі зміни в хребці, спина починає боліти і в русі, але біль іде при лежанні.
  4. Німіють кінцівки, обмежується функціональність хребта, стає важко пересуватися.

Лікування грижі Шморля

Проводиться при болях у попереку, ногах. застосовуються:

  1. Масаж спини - покращує кровопостачання хребта.
  2. Акупунктура - прибирає больові відчуття і сприяє зміцненню організму.
  3. Мануальна терапія - покращує обмін речовин, веде до оздоровлення органів і тканин всього організму.
  4. Заняття водними видами спорту - водної гімнастикою і плаванням.
  5. Спеціально розроблені вправи лікувальної фізкультури, в тому числі на тренажері.
  6. За допомогою специфічних апаратів.

При захворюванні слід відмовитися від стрибків в воду, паркуру, альпінізму, важкої атлетики.

Але краще не допускати розвитку хвороби: з дитинства вести здоровий спосіб життя, займатися фізкультурою і спортом, виключити шкідливі звички, правильно харчуватися.

Отже, відповіддю на питання, чи беруть в армію при грижі Шморля такий: якщо відсутні симптоми захворювання, то призовник йде в армію на загальних підставах. Захворювання навіть не перешкоджає надходженню до військового навчального закладу. Людина просто повинен берегти своє здоров'я, уважно ставитися до хребта.

Коли ж виявляються ускладнення: порушення рухової функції рук і ніг, сильний біль в спині, лікарська комісія з обов'язковою присутністю невропатолога може відправити призовника на лікування з відстрочкою від призову, а при більш тяжкому перебігу хвороби можливе визнання хворого непридатним для проходження військової служби.

Що це за недуга?
Чи зможе військовий повноцінно виконувати свої функціональні обов'язки, адже солдати можуть відчувати великі навантаження на організм в цілому і на хребет зокрема?
Що це за недуга?