Полезные материалы

Чи беруть в армію з грижею

  1. різновиди грижі
  2. грижа Шморля
  3. Пахова грижа
  4. Грижа хребта
  5. Чи беруть в армію з міжхребцевої грижею
  6. Що враховується при виставленні категорії?

Чи беруть в армію з грижею

5 (100%) 1 vote

Забирають в армію з грижею? Ми вам допоможемо!
Питання про те, чи беруть в армію з грижею найчастіше можна почути від молодих людей, які отримали повістку в армію і бажаючих точно знати, чи є вони придатними до проходження військової служби.

Отже, спробуємо розібратися, чи є таке захворювання, як грижа, серйозною підставою для отримання військового квитка за станом здоров'я.

різновиди грижі

В першу чергу хотілося б відзначити, що грижі зустрічаються декількох різновидів. Залежно від того, який орган уражений даним захворюванням і залежить рішення медичної комісії про відсторонення від несення армійського боргу.

Крім того, при виборі категорії враховується в першу чергу загальний стан людини. Факт наявності однієї і тієї ж грижі у двох різних призовників може спричинити за собою як повне звільнення від армії, так і тимчасову відстрочку від неї.

Факт наявності однієї і тієї ж грижі у двох різних призовників може спричинити за собою як повне звільнення від армії, так і тимчасову відстрочку від неї

грижа Шморля

При наявності такого захворювання, як грижа Шморля, в більшості випадків юнака все ж закликають до служби, але при цьому вибір військ буде для нього обмежений (Годен з обмеженнями).

Оскільки дана різновид грижі практично не дає знати про себе і не доставляє своєму власникові якихось серйозних проблем зі здоров'ям, наявність даного захворювання не є серйозною підставою для відсторонення від несення служби, юнака визнають придатним.

Оскільки дана різновид грижі практично не дає знати про себе і не доставляє своєму власникові якихось серйозних проблем зі здоров'ям, наявність даного захворювання не є серйозною підставою для відсторонення від несення служби, юнака визнають придатним

Пахова грижа

На відміну від грижі Шморля, пахова грижа характеризується тим, що вона помітна неозброєним оком, оскільки при даній аномалії помітна опуклість в районі черевної порожнини. Юнака, який має цю хворобу, в більшості випадків лише тимчасово відсторонюють від несення служби.

Відстрочка за станом здоров'я на півроку (Категорія Г) надається призовнику при грижі з метою проведення лікування або операції. Після терміну, відведеного військово-медичної комісій на дані процедури, призначається повторне обстеження і тільки за його результатами робиться висновок про те, до якої категорії придатності до військової служби слід віднести даного призовника.

Після терміну, відведеного військово-медичної комісій на дані процедури, призначається повторне обстеження і тільки за його результатами робиться висновок про те, до якої категорії придатності до військової служби слід віднести даного призовника

Грижа хребта

Розрізняють також грижу хребта - більш серйозне і небезпечне захворювання, оскільки воно безпосередньо пов'язане з таким важливим органом, як хребет. Міжхребцева грижа виникає при пошкодженні тканин міжхребцевих дисків і характеризується сильними болями в тому відділі хребта, де і відбувається локалізація грижі. При будь-яких фізичних навантаженнях неприємні больові відчуття різко переходять в сильну біль, яка знімається тільки медикаментозним лікуванням.

Грижа хребта найчастіше виникає в поперековому відділі, що пов'язано з найбільш сильним навантаженням на нижні відділи спини.

У кого діагноз «поперековий грижа», ситуація зразкова схожа з раніше описаними алгоритмами проходження військово-медичної комісії. Якщо юнак до моменту отримання повістки проходив лікування в медичній установі, він повинен заздалегідь підготувати всі необхідні довідки та медичну карту, в якій відображена вся історія захворювання. Не зайвим буде пройти в даному випадку додаткове обстеження в декількох хороших клініках для того, щоб запастися результатами аналізів компетентних фахівців.

Поперекова грижа в більшості випадків хоча і не є серйозною підставою для повного відсторонення від військової служби, але в ряді випадків може послужити причиною для тимчасової відстрочки від неї.

Поперекова грижа в більшості випадків хоча і не є серйозною підставою для повного відсторонення від військової служби, але в ряді випадків може послужити причиною для тимчасової відстрочки від неї

Чи беруть в армію з міжхребцевої грижею

Поперекова грижа вважається куди більш серйозною різновидом грижі в порівнянні з грудної і шийної. Хребет людини виконує дуже важливі функції в організмі, а, тому, наявність міжхребцевої грижі в більшості випадків автоматично гарантує призовнику як мінімум відстрочку від проходження служби в ЗС, а то і повне від неї відсторонення з видачею військового квитка за станом здоров'я (Категорія В).

Життя в умовах несення військового обов'язку неминуче пов'язана з великими фізичними навантаженнями і армійська підготовка може привести до необоротних наслідків в організмі призовника.

Саме тому так важливо вчасно діагностувати дане захворювання і вжити всіх заходів для того, щоб військово-медична комісія у військкоматі прийняла рішення, що призовник не придатний.

Що враховується при виставленні категорії?

При винесенні рішення комісії про те, чи буде молода людина з діагнозом «грижа», що отримав повістку, призваний до лав доблесних військовослужбовців, враховується сукупність декілька чинників. До одним з них ставиться розмір грижі, можливість проведення лікування з подальшою ремісією, а також періодичність посилення хвороби.

Найчастіше юнака з поперекової грижею усувають від служби, особливо коли випадання грижового мішка має досить сильно виражений характер.

Таким чином, питання про те, чи беруть в армію з грижею хребта, не має однозначної відповіді. Кожен випадок розбирається військово-медичною комісією в індивідуальному порядку.

Якщо у вас грижа, «Військово-лікарська колегія» допоможе довести своє захворювання і отримати законне звільнення, звертайтеся до нас!

Що враховується при виставленні категорії?