Полезные материалы

Чи дають інвалідність при грижі хребта і після операції з видалення грижі? Яку групу інвалідності можна отримати при міжхребцевої грижі хребта?

  1. Що таке міжхребцева грижа?
  2. стадії грижі
  3. На якій стадії міжхребцевої грижі отримують інвалідність
  4. Які обстеження потрібні для отримання інвалідності
  5. Послідовність процедури отримання інвалідності при грижі міжхребцевого диска
  6. висновок

Захворювання хребта можуть не тільки протікати з важкою симптоматикою, сильними больовими синдромами, вони можуть значно обмежити фізичну здатність хворого повноцінно працювати, а в деяких випадках - пересуватися Захворювання хребта можуть не тільки протікати з важкою симптоматикою, сильними больовими синдромами, вони можуть значно обмежити фізичну здатність хворого повноцінно працювати, а в деяких випадках - пересуватися.

У такій ситуації виникає необхідність підтвердження інвалідності, щоб хворий міг отримувати субсидії від держави через неможливість заробляти самостійно.

Одним із захворювань, які негативно відбиваються на активності хворого, є міжхребцева грижа.

При міжхребцевої грижі також можливо отримати інвалідність.

Що таке міжхребцева грижа?

Міжхребцева грижа відноситься до захворювань хребетного стовпа, при якому відбувається запалення і руйнування міжхребцевого диска. При цьому деструктивні процеси супроводжуються руйнуванням фіброзного кільця і зміщенням хребців від основної осі хребта. Найчастіше міжхребцева грижа з'являється в поперековому відділі . Може виникати в шийному і грудному, але дане явище зустрічається рідше.

Міжхребцева грижа є найбільш популярним захворюванням хребта, при якому проводиться хірургічне втручання. Найчастіше причиною операції є сильні біль у спині , А також загострення навіть при мінімальних фізичних навантаженнях.

стадії грижі

Перебіг захворювання може протікати з різною симптоматикою в залежності від її стадії.

Етапи розвитку грижі хребта Етапи розвитку грижі хребта

Розрізняють такі стадії перебігу міжхребцевої грижі:

  1. протрузія диска хребця . Супроводжується неповним розривом фіброзного кільця, при якому частина ядра може виходити назовні. На даному етапі болю виражені слабо, бувають простріли , Які посилюються після фізичних навантажень;
  2. часткове випадання міжхребцевого диска. Випинання пульпозного ядра найбільш виражено. Болі набувають хронічного характеру і локалізуються в ураженій зоні. Порушується кровопостачання міжхребцевого диска;
  3. повне випадання диска хребця. Ядро практично повністю залишає фіброзне кільце і виходить за його межі. При постійних болях виникає обмеженість рухливості через сильного болю. Простріли можуть відгукуватися в ногу, стегнової частини. при шийної грижі на даному етапі з'являється сильний головний біль, німіє лопаткова зона;
  4. впадіння ядра за межі кільця ( секвестрация ). Відбувається зсув міжхребцевого диска, що забезпечує защемлення нервових закінчень хребта . Супроводжується синдром сильними і постійними болями, що приводять до обмеження рухливості хребта в області патології.

Коли больовий синдром не піддається консервативному лікуванню, вдаються до хірургічного втручання.

Важливо! Ефективність лікування міжхребцевої грижі залежить від стадії виявлення патології і початку лікування. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів одужання.

На якій стадії міжхребцевої грижі отримують інвалідність

Міжхребцева грижа може привести до інвалідності навіть на стадії протрузии міжхребцевого диска. Незважаючи на те, що протрузія успішно виліковується, якщо захворювання обмежує рухову функцію, можуть призначити інвалідність.

Інвалідність при грижі міжхребцевого диска призначається залежно від симптоматики захворювання:

Перша група інвалідності

Присвоюється при неможливості відновитися за основним місцем роботи через часткового або повного паралічу. Найчастіше це відбувається на стадії секвестрации . Друга група інвалідності Присвоюється при випаданні ядра диска хребця в післяопераційний період, при постійних больових синдромах, обмеженості рухливості хребта, коли комбінована терапія і хірургія не приносять результату. Третя група інвалідності До даної категорії відносять хворих, які відчувають несильні болі при наявності міжхребцевої грижі, загострюються систематично. Такий стан спостерігається при протрузії диска . У такій ситуації хворий переводиться на полегшений працю. При адаптації до нових умов роботи інвалідність може зніматися.

Зверніть увагу в яких випадках при грижі диска можна оформити інвалідність Показаннями для отримання інвалідності при   міжхребцевої грижі   можуть бути: Зверніть увагу в яких випадках при грижі диска можна оформити інвалідність Показаннями для отримання інвалідності при міжхребцевої грижі можуть бути:

  • сильні, постійні, часто мають гострі періоди біль у спині ;
  • часті звернення хворого за листком про непрацездатність;
  • неефективність постійного консервативного лікування понад чотири місяці;
  • порушення координації кінцівок, що негативно позначається на якості життя;
  • ускладнення, які порушують роботу внутрішніх органів (сечостатевої, серцевої, дихальної системи).

Важливо! Інвалідність при міжхребцевої грижі присвоюється за результатами багатоетапного обстеження, яке проводиться фахівцями в області захворювань хребта. Проведення медичної експертизи передбачає кілька положень, яким необхідно відповідати для призначення інвалідності.

Які обстеження потрібні для отримання інвалідності

наступний факт

Щоб медична комісія присвоїла хворому інвалідність, слід пройти цілий комплекс заходів, результати яких зможуть підтвердити необхідність отримання інвалідності. Крім того, слід зібрати пакет необхідних документів.

До медичних заходів відносять:

Міжхребетні грижі добре розглядаються на МРТ Міжхребетні грижі добре розглядаються на МРТ

  • проведення рентгенівського дослідження хребта;
  • якщо є порушення кровообігу через випинання ядра фіброзного кільця, необхідно провести електроміографію (дослідження ликворопроводящих каналів спинного мозку);
  • реовазографии (дослідження циркуляції крові в патологічному відділі хребта), при наявності грижі шийного відділу - реоенцефалографія (дослідженні судинної системи головного мозку);
  • люмбальної пункції (витяг спинномозкової рідини для дослідження).

Якщо проведена операція, то необхідно надати висновок нейрохірурга. Крім цього, потрібно надати результат аналізів сечі і загального аналізу крові.

Крім висновків медичного обстеження хребта при грижі для отримання інвалідності потрібно зібрати пакет документів:

  • напрямок на медико-соціальну експертизу;
  • довідку від лікаря про непрацездатність;
  • медичну карту хворого;
  • виписку з медичної карти в разі відсутності медкарти.

Якщо хворий підтверджує інвалідність або повторно проходить комісію, слід надати:

  • довідку про наявність інвалідності;
  • висновок про процес реабілітаційного періоду;
  • результати обстеження;
  • паспорт, пенсійне посвідчення, страховий поліс.

Важливо! Наявність всіх документів не є гарантією присвоєння інвалідності. Особливо це стосується випадків, коли хворий відмовлявся від проведення призначених лікарем процедур або від стаціонарного лікування. В такому випадку в отриманні інвалідності швидше за все буде відмовлено через відмову хворого від рекомендованого лікування.

Відео: "Лікування грижі хребта: думка і особистий досвід"

Дізнайтеся як проводиться терапія при грижі хребта:

Послідовність процедури отримання інвалідності при грижі міжхребцевого диска

Головною підставою для отримання інвалідності при грижі є запис на мапі хворого про наявність міжхребцевої грижі. Це говорить про те, що пацієнт переніс операцію, і консервативне лікування не приносить необхідного для нормальної життєдіяльності і працездатності результату.

Для того, щоб отримати інвалідність, необхідно пройти всі етапи даного процесу. Цей процес має на увазі вивчення фізіологічного стану хворого з наявністю міжхребцевої грижі, а також дослідження аспектів його життєдіяльності.

Послідовність дій при наявності грижі для підтвердження непрацездатності та отримання інвалідності:

  • отримання довідки від лікаря, яка підтверджує непрацездатність хворого, від нейрохірурга, невролога;
  • проходження всіх медичних заходів для отримання обей картини захворювання;
  • надання членам медико-соціальної експертизи необхідні довідки, документи і результати обстеження.

Ознайомтеся докладніше з порядком отримання інвалідності при грижі хребта Крім того, співробітники комісії вивчають соціальний статус хворого Ознайомтеся докладніше з порядком отримання інвалідності при грижі хребта Крім того, співробітники комісії вивчають соціальний статус хворого. Це необхідно для того, щоб зрозуміти, яку соціальну допомогу отримував хворий при наявності захворювання, а також дохід пацієнта до хвороби. Розглядається ступінь тяжкості недуги, причина виникнення, дотримання рекомендацій лікаря по лікуванню недуги.

Фінансовий стан хворого значимо для рішення комісії про присвоєння хворому інвалідності. Якщо є додаткові доходи (дивіденди, інша прибуток), то в отриманні субсидії по інвалідності змушений будуть відмовити.

Співробітники комісії проводять опитування хворого про його родичів, трудової діяльності, можливості займатися нескладною роботою, задоволеністю життям і здатністю вести обмежений спосіб життя.

Після проходження всіх процедур рішення залишається за комісією. Слід знати, що підтверджувати інвалідність слід щорічно. Якщо намітився прогрес в лікуванні захворювання, то людина може бути визнаний дієздатним.

висновок

Таким чином, міжхребцева грижа - це серйозна патологія хребців, при якій може відбуватися руйнування фіброзного кільця диска. Хвороба обтяжується болями в спині, нездатністю повноцінно рухатися.

Міжхребцева грижа має кілька стадій розвитку в залежності від ураження кісткової і міжхребцевої тканини. Якщо лікування не допомагає, а після операції тривають больові синдроми, хворий може звернутися до співробітників медико-соціальної експертизи для отримання інвалідності.

Для проходження комісії потрібно здати ряд аналізів, пройти різні дослідницькі процедури, мати направлення лікаря. Якщо комісія підтвердить непрацездатність хворого, можна буде отримувати державні субсидії через неможливість заробляти гроші самостійно через обмеженість працездатності при грижі.

Вертебролог, Ортопед

Проводить лікування та діагностику дегенеративно-дистрофічних і інфекційних захворювань хребта таких як: остеохондроз, грижі, протрузії, остеомієліт.


Що таке міжхребцева грижа?
Що таке міжхребцева грижа?