Полезные материалы

Чи може грижа хребта пройти сама

  1. анатомічний екскурс
  2. Показання до операції
  3. Підготовка до втручання
  4. хід операції
  5. Мікродискектомія поперекового відділу
  6. шийний відділ
  7. Реабілітація після операції
  8. Обмеження після операції
  9. ускладнення
  10. вартість процедури
  11. Вони пройшли через процедуру
  12. Наша основа
  13. Симптом грижі поперекового відділу
  14. грижа Шморля
  15. Що робити при грижі
  16. самостійне лікування
  17. Фізкультура
  18. дієта
  19. причини появи
  20. прояв хвороби
  21. Симптоми міжхребцевої грижі
  22. Як проводиться лікування даного захворювання?
  23. Чи можна займатися самостійним лікуванням?
  24. Лікування міжхребцевої грижі в Ізраїлі, в клініці «Ассута»

Багато років намагаєтеся вилікувати суглоби?

Глава Інституту лікування суглобів: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати суглоби приймаючи щодня засіб за 147 рублів ...

Читати далі "

Хребет - своєрідний конструктор, складений з 33 хребців - невеликих костистих утворень Хребет - своєрідний конструктор, складений з 33 хребців - невеликих костистих утворень.

Всі хребці складаються з власне тіла хребця і дуги, яка кріпиться до нього ззаду.

Кожен елемент хребта з'єднується зі своїм «сусідом» за допомогою міжхребцевого диска.

анатомічний екскурс

Міжхребцевий диск - хрящове освіта, яка виконує роль сполучної тканини між хребцями. Також виконує функції амортизації при русі хребта, забезпечує його еластичність і гнучкість.

Міжхребцевий диск складається з кількох шарів:

  • драглисте або пульпозное ядро ​​- має м'яку консистенцію;
  • фіброзне кільце - більш щільна сполучна тканина з високою міцністю, навколишнє пульпозное ядро.

Відсутність лікування міжхребцевої грижі, особливо її запущених форм, може привести до тяжких захворювань та інвалідності.

Найбільш щадним і легким для пацієнта методом усунення цього захворювання є мікродискектомія - Мікроінвазивний операція з видалення міжхребцевої грижі і усунення тиску на спинномозкової нерв або спинний мозок.

Операція проводиться з обов'язковим використанням мікрохірургічних інструментів, а також операційного мікроскопа. При цьому кісткові тканини не зачіпаються, а від розрізу практично не залишається слідів.

Кположітельним моментам операції можна віднести її швидкоплинність (10-30 хвилин), і короткочасність перебування в умовах стаціонару: 2-4 дня, а можливо і того менше.

Кположітельним моментам операції можна віднести її швидкоплинність (10-30 хвилин), і короткочасність перебування в умовах стаціонару: 2-4 дня, а можливо і того менше

Показання до операції

Мікродискектомія найбільш часто проводиться в поперековому або шийному відділі хребта.

Поперековий відділ оперують в разі, коли грижа має великі розміри або консервативне лікування не дало результатів.

Це необхідно для усунення болю в нижніх кінцівках (ішіас), що виникають унаслідок здавлювання нервового корінця, а також для запобігання паралічу, який може утворитися через тиск на спинний мозок.

Непоодинокими є випадки порушення в роботі сечового міхура і / або кишечника через вплив грижі на нервові пучки. У цьому випадку також показана мікродискектомія.

У шийному відділі хребта операція проводиться також для того щоб зняти больові відчуття, що з'явилися через вплив грижі, гіпертрофованих зв'язок або кісткових відростків на спинний мозок і нервові корінці.

Через анатомічні особливості хребта в області шиї, разом з мікродискектомія може проводиться стабілізуюча операція з метою припинення тертя між хребцями, які з'єднуються ураженим диском, а також відновлення початкової дистанції між ними.

Загальні показання:

  • неефективність консервативного (медикаментозного, фізіотерапевтичного) лікування протягом 6 тижнів;
  • синдром кінського хвоста або параліч;
  • виражений больовий синдром;
  • наявність грижі за результатами МРТ або КТ.

Підготовка до втручання

Підготовка хворого до проведення операції полягає в наступному:

  • обстеження у лікаря;
  • проведення магнітно-резонансної або комп'ютерної томографії;
  • голодування перед проведенням операції протягом 8 годин;
  • огляд анестезіолога і підбір їм же оптимального способу анестезії, заснованого на даних про алергічні реакції на препарати, а також захворюваннях пацієнта в анамнезі.

Для того, щоб надати анестезіологу найбільш розгорнуту картину про хронічні захворювання і особливо про алергічні реакції, найкраще підготується і зібрати всю інформацію заздалегідь.

хід операції

Залежно від одягла хребта процедура проводиться по різному.

Мікродискектомія поперекового відділу

Спочатку робиться надріз довжиною в 2-4 см в області ураженого диска. Потім за допомогою спеціальних інструментів відсуваються в Спочатку робиться надріз довжиною в 2-4 см в області ураженого диска сторону м'язи і віддаляється жовта мембрана, яка закриває собою нервові корінці.

Для детального огляду нервових пучків використовується операційний мікроскоп.

Після того як всі «перешкоди» відсунуті убік, здійснюється видалення тканини міжхребцевого диска з-під нервових корінців.

Далі, проводиться лазерне опромінення диска, необхідне для прискорення відновлювальних процесів, а також виключення рецидиву. Завершенням операції є ушивання операційного розрізу.

шийний відділ

Розріз здійснюється на передній поверхні шиї. Всі м'язи і органи, що заважають дістатися до хребців, також відсуваються в сторону без розрізів і пошкоджень.

Далі, відбувається видалення грижі, ураженого диска. Однак на цьому операція закінчується в досить рідкісних випадках. Найчастіше слідом за видаленням пошкоджених тканин проводиться стабілізація хребта, яка полягає в «заміні» віддаленого хряща протезом або власної кістковою тканиною пацієнта.

Після стабілізації також проводиться ушивання розрізу.

Реабілітація після операції

Після того як прооперований відійшов від наркозу йому рекомендується відразу встати і трохи пройтися Після того як прооперований відійшов від наркозу йому рекомендується відразу встати і трохи пройтися.

Це необхідно, щоб хребет «встав на місце», а також для надання йому (хребту) гнучкості та запобігання утворенню тканинних рубців на місці проведення операції.

Після операції в поперековому відділі рекомендується 1-2 місяці носити напівжорсткий корсет, на шийному відділі - шийний головодержатель.

Приступати до нефізичної діяльності можна вже через 1-2 тижні, до фізичної - через 3-4 тижні.

Обмеження після операції

В період реабілітації після мікродискектомії забороняється занадто довго сидіти, робити різкі нахили, повороти тулуба, потягування, піднімати тяжкості (більше 3 кг). Деякі фахівці забороняють сидіти до 6 тижнів після операції.

ускладнення

При проведенні мікродискектомії, а також в післяопераційний період ускладнення нечасто, але зустрічаються:

  1. Розрив спинномозкової оболонки, внаслідок чого може виникнути підтікання цереброспинальной рідини. У цьому випадку пацієнт повинен дотримуватися постільного режиму для загоєння тканин.
  2. Нетримання сечі або калу.
  3. Пошкодження нервового корінця.
  4. Інфікування.
  5. Кровотеча.
  6. Запалення диска.

Ймовірність рецидиву захворювання в перший рік після проведення операції складає 5-10%.

вартість процедури

У столиці вартість мікродискектомії 60-80 тис. Рублів залежно від престижності закладу і наданих У столиці вартість мікродискектомії 60-80 тис додаткових послуг.

У зазначений діапазон цін зазвичай входить доопераційне обстеження з проведенням необхідних аналізів, сама операція і спостереження в стаціонарі (якщо такий передбачається) в післяопераційний період.

В інших містах ціни дещо нижчі:

  • Петербург - 45-60 тис. Рублів;
  • Краснодар - 30-35 тис. Рублів;
  • Новосибірськ - 35-40 тис. Рублів;
  • Єкатеринбург - 30-35 тис. Рублів.

Представлені ціни є ознайомчими. Конкретна вартість операції визначається в кожному випадку окремо.

Вони пройшли через процедуру

Відгуки пацієнтів, яким була зроблена мікродискектомія, дають можливість зробити висновок, що після операції всі вони відчули полегшення і зменшення болю в хребті.

Порадував догляд і уважність в лікарні.

Олександр, 40 років

За даними статистики: кожен 10-й пацієнт, що страждає грижею міжхребцевого диска, потребує операції За даними статистики: кожен 10-й пацієнт, що страждає грижею міжхребцевого диска, потребує операції. Природно, полегшити або навіть вилікувати це захворювання на ранніх його стадіях можна за допомогою консервативного методу, однак, це займе чимало часу і терпіння.

Тому ті, хто не може чекати так довго, погоджуються на оперативне втручання.

А найбільш дієвою і безпечною операцією з видалення міжхребцевої грижі на сьогоднішній день є мікродискектомія.

Рік за роком відбуваються зміни в структурі і формі хребетного стовпа. За проведеним дослідженням, до 40 років у кожного другого людини є грижі, протрузії, остеофіти. Перші симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу нерідко з'являються у віці до 25 років. Пошкодження диска може бути пов'язано з отриманою травмою, неправильним розподілом навантаження, віковими змінами, захворюваннями хребта (грижа Шморля, спондилоартроз).

Наша основа

Хребет складається з хребців, суглобів, зв'язок, хрящової ткані.Межпозвонковие диски - природний амортизатор, що запобігає пошкодження кісткової тканини.

Поступово рідини в пульпозне ядрі хребетного диска стає менше, а навантаження більше. З боку черевної зони тіло диска міцне і покрито міцної зв'язкою. А з зовнішнього боку зв'язка тонка, захист диска забезпечують суглоби. Тому розрив, зсув диска, грижі і протрузії з'являються саме в дорсальній (спинний) зоні.

Хрящова тканина захищає суглоб від стирання, забезпечує рухливість, але після виникнення певних факторів (вік, травми, захворювання), починає стоншується. У нормі синовіальна рідина, що знаходиться в суглобовій капсулі, дозволяє здійснювати безболісні повороти, прогини. Поступово кількість рідини зменшується, суглоби зрощуються разом, утворюються остеофіти. Найчастіше цим процесам піддається поперековий і грудний відділи хребта. Зад-ньобічні відділи найбільш схильні до розвитку остеохондрозу, спондилоартрозу.

Лікування грижі міжхребцевого диска краще починати з появи неприємних симптомів в спині. Грижі небезпечні тим, що розвиваються різні аутоімунні реакції, з'являються набряки і запалення. Порушується кровообіг в запаленій ділянці, розвиваються головні болі, скаче тиск. Погіршується зір, пам'ять, слух. Лікування грижі міжхребцевого диска на початкових етапах проводиться в домашніх умовах, дотримуючись рекомендації лікаря.

Симптом грижі поперекового відділу

Грижа поперекового відділу хребта - причина неприємних відчуттів в спині. Через тиск частини диска на нерв, з'являється відчуття мурашок, скутості, ниючий біль.

Найчастіше при грижі люди помічають складність при повороті і дискомфорт в спині після сну, біль в спині при нахилах, зміна постави, гостра, ниючий біль в області попереку, простріли, бажання підтримати спину, приклавши руки, біль в спині, що віддає в ногу.

Найчастіше при грижі люди помічають складність при повороті і дискомфорт в спині після сну, біль в спині при нахилах, зміна постави, гостра, ниючий біль в області попереку, простріли, бажання підтримати спину, приклавши руки, біль в спині, що віддає в ногу

Візуально і за симптомами діагностувати наявність грижі в поперековому відділі неможливо. Грижа поперекового відділу не завжди є причиною болю в спині. Захворювання внутрішніх органів, інфекції, запальні процеси, стреси, травми можуть також супроводжуватися неприємними відчуттями, прострілами. Тому для визначення наявності грижі використовується рентгенографія, комп'ютерна томографія, МРТ. Лише тільки після визначення розміру та локалізації грижі можна починати лікування.

Причини появи грижі - це вікові зміни, спадкова схильність, зайва вага, травми спини, малорухливий спосіб життя, гіподинамія, неправильне харчування, інфекційні захворювання, різкі рухи, неправильний розподіл навантаження, прийом деяких фармакологічних препаратів, авітамінози і стреси.

Сама по собі грижа поперекового відділу може не турбувати людину. Доведено, що люди, які ведуть активний спосіб життя також мають дегенеративні зміни хребта, але не скаржаться на гострі болі в спині через добре розвиненого м'язового корсету і еластичних зв'язок. М'язи підтримують хребетний стовп, попереджаючи деформацію, а зв'язки забезпечують еластичність, рухливість.

Лікування рухом - популярний в світі спосіб повернути здоров'я.

Хоча і у цього способу є протипоказання: реабілітаційний фітнес допомагає впоратися з багатьма захворюваннями опорно-рухової системи, а ось необдуманий вибір виду фізичного навантаження принесе ускладнення.

грижа Шморля

Грижа Шморля - один з видів міжхребцевої грижі, коли деформується хребець, без випинання диска.

Грижа утворюється в самому тілі хребця, не виходячи за його межі. Сусідні сегменти тиснуть один на одного, просаджували, через що змінюється форма хребта. Грижа Шморля - поширене захворювання, яке призводить до зміни і розриву сусіднього диска, протрузія.

При цьому захворюванні відзначається тугоподвижность, сутулість, скутість в спині з ранку, біль в спині і неприємні відчуття в спині при фізичному навантаженні.

Грижі Шморля виявляють в поперековому, грудному та шийному відділі хребта. Захворювання протікає безсимптомно, безболісно і виявити грижі Шморля можна тільки після проведення обстеження.

Причини появи - це спадковість, інфекційні захворювання, порушення метаболізму або травми.

Грижі Шморля бувають навіть у дітей. Це захворювання стає причиною розвитку протрузий і гриж в сусідніх сегментах. При грижі Шморля продавлений хребець стає неправильно, змінюється тиск на сусідні ділянки, що поступово призводить до зміни постави, втрати рухливості, зрощення хребців, грижа.

Спеціальне лікування гриж Шморля не потрібно. Вони не тиснуть, не дратують, розвиваються роками (буває, з дитинства). Для профілактики захворювань опорно-рухової системи, які можуть з'явитися на тлі грижі Шморля, лікарі рекомендують заняття фізкультурою для реабілітації м'язів і підтримки тонусу. М'язи будуть контролювати положення хребта, допоможуть запобігти деформацію, знімуть основне навантаження з хребетного стовпа, зменшать тиск на міжхребетні диски. Хороші зв'язки забезпечать розтяжку, допомагаючи м'язам правильно скорочуватися, ранкова скутість при грижі Шморля пройде.

Хороші зв'язки забезпечать розтяжку, допомагаючи м'язам правильно скорочуватися, ранкова скутість при грижі Шморля пройде

Що робити при грижі

Традиційне лікування захворювань опорно-рухової системи включає раціональне поєднання лікарських препаратів, лікувальної фізкультури, дієти, масажу. При грижі поперекового відділу хребта потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря і тренера ЛФК. Іноді людина не може собі дозволити заняття в спортзалі з фахівцем з проблем з хребтом. У відкритих джерелах досить інформації, як можна тренуватися за програмами реабілітації в домашніх умовах. Починаючи лікування, врахуйте протипоказання.

самостійне лікування

Лікарські засоби (уколи, мазі, таблетки):

  • тривалий прийом НПЗЗ розвиває залежність. Лікарські препарати у вигляді уколів потрібно використовувати тільки за призначенням лікаря, а таблетки пити якомога рідше, тільки для купірування гострого болю;
  • таблетки НПЗЗ не можна приймати одночасно з полівітамінами, препаратами магнію, калію, заліза;
  • не можна наносити розігріваючих мазь при болю в спині - набряк збільшиться, біль пошириться;
  • хондропротектори у вигляді капсул краще купувати у відділах спортивного харчування;

Лікарські препарати у вигляді уколів потрібно використовувати тільки за призначенням лікаря, а таблетки пити якомога рідше, тільки для купірування гострого болю;   таблетки НПЗЗ не можна приймати одночасно з полівітамінами, препаратами магнію, калію, заліза;   не можна наносити розігріваючих мазь при болю в спині - набряк збільшиться, біль пошириться;   хондропротектори у вигляді капсул краще купувати у відділах спортивного харчування;

У кожного лікарського засобу є протипоказання. Купуючи препарат для лікування, враховуйте це і читайте інструкцію. При лікуванні віддавайте перевагу мазей для зовнішнього застосування. Вітаміни та біодобавки для суглобів і м'язів краще купувати у відділах спортивного харчування - комплекси для відновлення спортсменів відомі і ефективні, мають хороші відгуки, мають меншою кількістю побічних ефектів, прискорюють лікування.

Фізкультура

Лікування захворювань спини неможливо без фізичних вправ. Зараз відомо багато реабілітаційних програм для людей з проблемами опорно-рухової системи. У домашніх умовах можна вибрати пілатес, йогу, бодіфлекс, оксісайз - це техніки, які допомагають зменшити біль, зняти напругу, нормалізувати кровообіг, зміцнити м'язи.

  • біг, аеробні навантаження при грижі протипоказані людям, які довгий час не приділяли фізичним вправам увагу;
  • робота повинна вестися на всі групи м'язів, а не тільки на поперек;
  • вправи з обтяженням потрібно поєднувати з розтяжкою.

біг, аеробні навантаження при грижі протипоказані людям, які довгий час не приділяли фізичним вправам увагу;   робота повинна вестися на всі групи м'язів, а не тільки на поперек;   вправи з обтяженням потрібно поєднувати з розтяжкою

дієта

Для підтримки здоров'я за допомогою правильного харчування важливо:

  • виключити продукти, що руйнують хрящову тканину диска: консервуючі добавки, барвники, підсилювачі смаку;
  • віддати перевагу складним вуглеводам;
  • приймати багату клітковиною їжу;
  • скидаючи вагу, вибирати повноцінні дієти, а не монопрограмми;
  • голодування виключити;
  • є білок тваринного походження: сир, сметану, м'ясо, рибу.

Скидаючи вагу, потрібно дотримуватися повноцінних дієт - при грижі міжхребцевого відділу важливо зберегти сусідні сегменти цілими. Тому в раціоні повинна бути різноманітна їжа. Дієта - це поліпшення існуючої системи харчування. Консерви, підсилювачі смаку, замінники, підсолоджувачі, консерванти впливають на прискорення процесів старіння. Прекрасно використовувати в дієті цільнозернові каші і висівки.

Самолікування при грижі поперекового отелення допустимо при нечастих болях. Додатково непогано відвідати сеанси масажу, пройти курс акупунктури. Ефективним визнається лікування в клініках вертеброревітології. Спосіб лікування кожен вибирає для себе сам, сучасна медицина має у своєму розпорядженні великою кількістю інструментів і методів для лікування захворювання - від акупунктури до протезування.

2015-12-12

Найпоширенішим і дуже важким проявом остеохондрозу хребта є грижа міжхребцевих дисків. При розвитку такого захворювання з'являється больовий синдром, обумовлений компресією нервових корінців спинного мозку, при цьому він може супроводжуватися паралічами м'язів ніг, порушеннями роботи тазових органів, розладом чутливості і парезами. У цій статті ми розберемося, як лікувати грижу хребта.

причини появи

Диски хребта з віком втрачають свою еластичність, погіршується харчування тканин, міжхребцевий диск стоншується, збільшується ризик формування грижі хребта. Зростання хребта відбувається до 30-ти річного віку, після чого різко погіршується обмін речовин, він забезпечується тільки завдяки рухам. Тому відсутність регулярних навантажень, малорухливий спосіб життя, важка робота і травми сприяють появі грижі хребта. Це захворювання може з'явитися в будь-якому віці, але поки найчастіше їм хворіють чоловіки середнього віку.

Чималу роль також відіграють шкідливі звички. Наприклад, через паління знижується кількість кисню в крові, а хребетний диск втрачає життєво важливих речовин. Також часто до цього захворювання схильні повні люди, хоча больовий синдром у них виражений менше. А особливо важко перебіг захворювання у людей, які перебувають постійно в сидячому положенні або у тих, чия робота пов'язана з підняттям тяжкості.

прояв хвороби

Основною скаргою практично у всіх хворих є больовий синдром. Зазвичай біль виникає ще в юнацькому віці навіть після помірних фізичних навантажень, тривалого незручного статичного положення в ліжку або на робочому місці. Нерідко хвороба виникає при нахилі з різким поворотом в бік, особливо в поєднанні з підняттям тяжкості.

Характерна в даному випадку несподівана, але не дуже сильний біль в попереку. Пізніше з'являється слабкість і біль в одній з ніг, іноді вона супроводжується втратою чутливості. При різких рухах, чханні, кашлі або зайвому напрузі біль різко посилюється до такої міри, що хворий потребує постільного режиму. Деякого полегшення в цьому випадку можна домогтися, піднявши або поклавши ноги на подушку (в положенні лежачи, звичайно).

Розрізняють два етапи хвороби.

  1. Перший характеризується болем в області попереку, що говорить про наявність дегенеративно-дистрофічного процесу. Під впливом таких змін змінюється і структура фіброзного кільця, в ньому з'являються тріщини, що істотно знижує його міцність. Починає випинатися пульпозное ядро, може виникнути набряк місцевих тканин, початися спайковий процес. В результаті, коли випинається ядро ​​досягає нерва, з'являється больовий синдром.
  2. На другому етапі хвороби змінюється характер больового синдрому. Він обумовлюється компресією і натягом корінця, який, в свою чергу, може запалитися, і біль почне «віддавати» в кінцівки або інші частини тіла.

Симптоми міжхребцевої грижі

На ранніх стадіях хворий в більшості випадків болю не відчуває, що є певною проблемою, оскільки немає можливості вчасно помітити і діагностувати проблему. Але якщо на серії знімків магнітно-резонансної томографії лікар помітив грижу, а людина ще не відчуває наслідків її наявності - це не означає, що її поки можна не лікувати. Така ситуація передбачає наявність остеохондрозу, а значить міжхребцева грижа може з'явитися на абсолютно будь-якому диску. Набагато легше діагностується це захворювання за симптомами:

  • біль в попереку, руці або нозі (дислокація залежить від місця появи грижі);
  • труднощі при ходьбі, тягне біль, слабкість м'язів;
  • відчуття оніміння, поколювання, «повзання мурашок» і т.д .;
  • різкий біль при нахилі голови, чханні, кашлі, піднятті вперед ноги;
  • у важких випадках - практично нестерпний біль при ходьбі, яка не дає можливості переміщатися.

При цих симптомах слід негайно звернутися до лікаря, оскільки велика ймовірність формування міжхребцевої грижі.

Відповідно до симптомами також визначається, в якому саме відділі хребта з'явилася міжхребцева грижа.

При появі в шийному відділі:

  • біль в руці, плечі;
  • оніміння пальців;
  • головний біль та запаморочення;
  • скачки тиску;
  • порушення сну і пам'яті.

При появі в грудному відділі:

  • біль в грудному відділі в поєднанні з кифосколиозом або сколіоз;
  • постійний біль в грудному відділі;
  • оніміння деяких частин грудної клітки;
  • болю в межлопаточной області;
  • біль в серці, яка виникає при різких поворотах корпусу.

При появі в поперековому відділі:

  • біль в нозі;
  • оніміння пальців ноги;
  • біль в стопі або гомілки;
  • оніміння або гострий біль в паху;
  • постійний біль в попереку;
  • порушення рухливості поперекового відділу хребта.

Міжхребцева грижа діагностується за допомогою процедури магнітно-резонансної томографії хребта, яка, на сьогоднішній день, є одним з найбільш точних методів дослідження.

Проходити процедуру МРТ хребта краще в клініці, що має багато позитивних відгуків від пацієнтів Проходити процедуру МРТ хребта краще в клініці, що має багато позитивних відгуків від пацієнтів. Наприклад, можна вибрати «Європейський діагностичний центр», що спеціалізується саме на МРТ дослідженнях. До пацієнтів тут індивідуальний підхід, обстеження проводиться на сучасному потужному обладнанні - томографі 1.5 Тесла.

За детальною інформацією про пропоновані «Європейським діагностичним центром» послугах можна зайти на сайт edc.ru. Тут же, заповнивши форму заявки, легко записатися на дзвінок з клініки. Адміністратор обов'язково передзвонить, щоб уточнити дату і час діагностики. Розповість про документах, які слід мати з собою, про ймовірну спеціальної підготовки до дослідження. Можна зателефонувати самостійно за контактним телефоном 8 (495) 363-85-06.

Дістатися до центрів просто - вони знаходиться неподалік від станцій метро Нагатинская і Шаболовська. Через пару годин після діагностики у вас на руках вже буде поставлений експертом діагноз. Крім того, можна при бажанні отримати електронний носій з записаними на нього результатами МРТ, або ці дані надсилаються на е-мейл пацієнтові.

Як проводиться лікування даного захворювання?

Давайте розберемося, як можна лікувати грижу. Потрібно враховувати, що організм людини має приголомшливі здібностями до самозажівленію. Це відноситься і до пошкоджень міжхребцевих дисків. Тому шанс вилікуватися повністю є практично завжди.

В принципі, з огляду на вищесказане, це захворювання може пройти за 2-3 місяці спокою і постільного режиму. Це кращий варіант одужання без ускладнень. Рекомендується також прийом болезаспокійливих і протизапальних препаратів, що не тільки прискорить одужання, але і зменшить болю. Через 3-4 тижні болі істотно ослабнуть, але грижа ще не буде залікована, так що потрібно підтримувати постільний режим ще протягом місяця. Але є в цьому випадку і проблема - за цей період часу істотно ослабне м'язовий корсет спини, і тільки позбувшись від однієї грижі, ми практично відразу ризикуємо заробити іншу. Найнадійніші і швидкі способи лікування:

  • Хілт терапія (зменшує грижу)
  • Електрофорез Карипазиму (курс на 30 днів)
  • лазеротерапія МЛС
  • Хівамат (біль проходить за 2 сеанси)

Так що задумайтеся, де лікувати грижу хребта - перевагу варто віддавати відомим лікарям і клінікам, які вже мають великий досвід вирішення проблем такого роду.

Окремо стоїть питання, як лікувати грижу шийного відділу хребта. Шийний відділ - взагалі дуже проблемний, забезпечити йому спокій в достатній мірі дуже важко, знеболюючі засоби не завжди знімають больовий синдром, відповідно, дуже повільно проходить запалення. А це вдвічі неприємно, тому що через шию проходить маса нервових структур і судин. Саме тому нерідкими бувають випадки операцій з видалення саме таких гриж. Схожі проблеми можуть виникнути і з грижею в будь-якому іншому відділі хребта, тоді і постає питання про оперативне втручання і операції.

У деяких випадках, операція - єдине правильне рішення. Але не можна забувати, що і в цьому випадку є маса супутніх проблем. Операцію роблять тільки при дуже серйозних показаннях до неї. Наприклад, при грижі міжхребцевих дисків в поперековому відділі мова про оперативному втручанні заходить тільки тоді, коли у пацієнта настає нетримання сечі і калу, або ж біль не дає можливості рухатися більше 2-3 місяців. Але операція, вирішивши цю конкретну проблему, має свої мінуси - при ній доводиться розрізати підтримують хребет зв'язки, в результаті чого на порядок збільшується ризик появи нових гриж.

Але превалювати при лікуванні гриж міжхребцевих дисків залишається все ж консервативний метод. Він полягає в забезпеченні постільного режиму, обезболивании, зняття запалення, мануальному впливі (масажі або мануальна терапія), при легких станах - лікувальна фізкультура, спрямована на відновлення м'язового корсету.

Але і тут є свої підводні камені, тому, якщо ви задумалися, як лікувати грижу хребта без операції, то довіряйтеся тільки серйозним фахівцям. Нерідко люди їдуть в розрекламовані санаторії, де лікують грижу хребта, не знаючи про реальний досвід або кваліфікації працюючих там лікарів. Варто відзначити, що деякі процедури (особливо це стосується медикаментозних методів і мануальної терапії) здатні швидко зняти больовий синдром на нетривалий час. Ви поїдете з санаторію в повній впевненості, що вже здорові, насправді ж хвороба нікуди не пропаде і дуже скоро знову нагадає про себе, причому мова буде йти про більш важкому перебігу хвороби. Чому так?

Є ряд моментів, на які варто звертати увагу. Наприклад, медикаментозні блокади. Вони досить ефективні, коли мова йде тільки про знеболювання, але з ними потрібно бути вкрай обережним. Вони мають миттєвий ефект, але при цьому створюють відразу ряд проблем. По-перше, людина починає активно рухатися (болі то вже немає), в результаті відбувається компресія і роздратування затиснутих нервів, які дадуть про себе знати з новою силою, як тільки дія медикаментів пройде. По-друге, ліки вводяться в сам запалений вогнище, що також не сприяє швидкому одужанню, а період реабілітації істотно подовжується.

Дуже ефективною може бути використання витяжки хребта. Але тільки за показаннями лікаря і в зазначених їм рамках. Безконтрольні спроби людей провести витяжку хребта, щоб прискорити одужання, часто дають зворотний ефект. Неправильні «витяжки» призводять до того, що може бути затиснена вже існуюча грижа, а можуть також утворитися численні протрузии, які є першою стадією грижі хребта. Якщо вже ми думаємо, як лікувати захворювання хребта, то потрібно думати, як саме лікувати, а не посилювати стан хворого.

Чи можна займатися самостійним лікуванням?

Багато хто вважає гарантованим способом лікування масажі і самостійні заняття спеціальною лікувальною гімнастикою. Насправді все не так просто, контроль лікаря все одно повинен бути. Адже масаж - це робота з м'якими тканинами людини, яка не враховує специфіку інших частин тіла. А організм потрібно лікувати індивідуально і в цілому, а не його окремі компоненти. Крім того, багато масажисти не мають достатньої кваліфікації, вони не дуже вміло використовують елементи мануальної терапії, що призводить до нестійкості (нестабільності) хребта і суглобів, що, в поєднанні з уже наявною хворобою, може привести до інвалідності.

Самостійне лікування (навіть відповідно до рекомендацій лікаря) далеко не завжди допустимо. Причина в тому, що відчуття людини можуть бути перекручені в результаті хвороби і будуть неправильно трактуватися організмом. Враховуйте, що міжхребцева грижа - це проблема хребта, хворий може відчувати оніміння пальців або ділянок шкіри, «бігання мурашок» і тому подібні ефекти, які здатні збити з пантелику при спробах самостійного лікування.

Ще раз повторимося, якщо ви думаєте про те, як лікувати міжхребцеву грижу хребта, то звертайтеся до лікаря, інакше ви ризикуєте не тільки не одужати, а й серйозно погіршити ситуацію, довівши справу до інвалідності.

А уберегти себе від настільки неприємного розвитку подій не надто складно. Потрібно просто:

  • регулярно проходити медогляд (не той, який для «галочки», а який буде реально оцінювати стан вашого здоров'я) в будь-якому віці;
  • піднімати тяжкості правильно, тобто згинати ноги в колінах, утримуючи спину прямою, рівномірно розподіляючи навантаження на хребет;
  • уникати переохолоджень і протягів;
  • не надто захоплюватися бодібілдінгом;
  • не робити різких поворотів тулуба при нахилі з підняттям тяжкості.

Лікування міжхребцевої грижі в Ізраїлі, в клініці «Ассута»

У «Ассута» лікування грижі хребта починається з консервативних методів У «Ассута» лікування грижі хребта починається з консервативних методів. До них відносяться протизапальні препарати в ін'єкціях і таблетках, фізіотерапія, спеціальна система вправ. Якщо ці заходи не приносять бажаного результату, лікування грижі в Ізраїлі виконується за допомогою операції по повному або частковому видаленню пошкодженого диска - дискектомії. Хірургічне втручання проводиться малоінвазивної - через прокол.

При операції малоінвазивної дискектомії використовується унікальна рентгенологічна система O-ARM, яка дозволяє отримати тривимірне зображення операційного поля.

На місце віддаленого диска встановлюється ендопротез - так званий динамічний фіксатор. Завдяки йому весь обсяг руху хребта зберігається.

Госпіталізація після операції дискектомії в «Ассута» становить всього 1 день. Період відновлення триває 2-3 тижні. Після закінчення цього терміну пацієнт повертається до звичного способу життя.

Ознайомитися з цінами на лікування міжхребцевої грижі в ізраїльській клініці Ассута

Чи можна займатися самостійним лікуванням?
Як проводиться лікування даного захворювання?
Чому так?
Чи можна займатися самостійним лікуванням?