Полезные материалы

Чи можна бігати, стрибати при грижі поперекового відділу хребта?

  1. Чи можна займатися активними видами спорту?
  2. Що потрібно робити, щоб не навантажувати хребет?
  3. Інші види фізкультури
  4. безпечна техніка

Чи можна бігати при грижі поперекового відділу хребта? Грижа хребта відноситься до категорії серйозних захворювань опорно-рухового апарату. При неправильному лікуванні або ігноруванні симптомів у пацієнта може настати повна або часткова паралізація. Фахівці до цих пір сперечаються про консервативних методиках лікування та профілактики захворювання. При остеохондрозі фізичні навантаження показані, щоб посилити кровообіг, зміцнити м'язовий корсет, стимулювати обмінні процеси. Але чи можна бігати при грижі поперекового відділу хребта?

Чи можна займатися активними видами спорту?

На захист бігу висловлюється безліч теорій, так як фізичні навантаження з власною вагою вважаються корисними для організму людини в будь-якому віці. Один з аргументів пов'язаний з анатомічною будовою міжхребцевих дисків. У них немає кровоносних судин, тому для того, щоб викликати приплив крові з поживними речовинами в цю зону, потрібно стимулювати прилеглі зони тіла. Це легко досягається за рахунок простих фізичних вправ.

Найкращі результати дає інтенсивна ходьба і легкий біг, при цих процесах працюють всі групи м'язів. Але слід враховувати особливість такого захворювання, як грижа. Вона виникає в результаті руйнування хрящової тканини і деформації міжхребцевих дисків, фіброзне кільце втрачає первинну форму, тканина наростає, а драглисте ядро ​​наражається на небезпеку. Коли дегенеративний процес досить розвинений, необережні або інтенсивні навантаження здатні механічно посилити руйнування.

Для хребта з остеохондрозом біг може бути корисним, там як м'язи наливаються кров'ю, розминаються, забезпечуються поживою травмовані зони хребців. Але у випадку з грижею варто розглядати такі навантаження в контексті анатомічної особливості захворювання. На попереку навіть при звичайній ходьбі лежить важка задача нести навантаження тіла. Травмована грижею зона попереку не може в повній мірі справлятися зі своїм завданням, тому важливо переглянути режим навантажень, щоб не прискорити настання критичної стадії захворювання. Шкода, що може завдати неправильний біг, більше, ніж користь від правильного виконання цього спортивного процесу.

Якщо пацієнт не займався раніше легкою атлетикою або спортом під наглядом тренера, лікарі не рекомендують на етапі лікування бігати. Так як біг є циклічним видом спорту, варто розглянути окремо фази рухів при бігу, щоб зрозуміти, чи можна бігати. На етапі приземлення тиск, який чинить людина на бігову поверхню, перевищує його власну вагу в 5 разів. Це означає, що коли людина вагою в 60 кг біжить по доріжці, в фазі приземлення він важить 300 кг.

Незважаючи на те що фаза короткочасна, навантаження на хребет колосальна. І якщо разова пробіжка може не дати негативного ефекту на травмований грижею або остеохондрозом хребта, то систематичне вплив виявляється явно шкідливим.

[Youtube] KknyhlZGYEI [/ youtube]

Що потрібно робити, щоб не навантажувати хребет?

Однак завжди варто розглядати всі випадки індивідуально, факторів безліч, однозначно заборонити бігати можна тільки при показанні до операції. Якщо лікар допускає для пацієнта можливість регулярних занять пробіжками на свіжому повітрі, він обов'язково консультує з приводу правильності виконання всіх рухів при наявності грижі.

Найкращим покриттям для пробіжки є свіжа трава або грунт. М'яка поверхня володіє відмінними амортизаційними властивостями, за рахунок цього на поперек навантаження знижується. Бігати по твердій поверхні, наприклад, по асфальтованій дорозі як мінімум не так корисно.

Важливу роль відіграє взуття. Вона повинна бути спеціалізованою і адаптованої для бігу, підійдуть спеціальні бігові кросівки з підтримуючою ступню жорсткою формою і пом'якшуючими елементами на підошві. Завдання взуття - амортизація, щоб поштовх і приземлення не віддавати в суглоби і поперек.

При грижі поперекового відділу хребта перед початком ранкової пробіжки завжди слід робити лікувальні гімнастичні вправи. Вони розігрівають м'язи, готують їх до навантаження, знімають ранкову скутість рухів і запускають обмінні процеси. При размятой спині ризик отримати травму зводиться до мінімуму.

Інші види фізкультури

При наявності складної форми грижі в попереку лікарі рекомендують не ризикувати і зупинитися на лікувальному масажі і простий гімнастики, виключити біг при грижі і спортивну ходьбу на період лікування. Всім пацієнтам старше 40 років фахівці настійно рекомендують відмовитися від регулярного бігу на користь більш сприятливих видів спорту.

Дуже добре підходить йога, пілатес, розтяжки, лікувальна гімнастика. Більшість людей бігає неправильно, адже в цьому процесі важливо те, як розташована ступня по відношенню до поверхні, під яким кутом і з якою амплітудою рухається стегно і т.д. Неправильні рухи призводять до додаткового навантаження на поперек, при тому, що сам по собі біг вже її навантажує.

Чи варто ризикувати і продовжувати займатися бігом при діагностованою грижі хребта поперекового відділу? Скоріше ні ніж так. Такий ризик рідко буває виправданим. Фахівці сходяться на думці, що для тих пацієнтів, які не уявляють свого життя без спорту, краще замінити біг на спортивну ходьбу.

Ходити менш травматично за своєю суттю, так як хребет не отримує перевантаження через відсутність фази польоту і приземлення, він не розтягується, і м'язи скорочуються набагато менше. Від спортивної ходьби відбувається розтягнення м'язів ніг, хребет рухається, але без різких поштовхів, а основна небезпека переноситься на колінний суглоб.

безпечна техніка

Якщо лікар допускає бігові тренування для пацієнта, слід приділити увагу техніці. В першу чергу для безпеки попереку потрібно простежити, щоб хребет не розгойдувався. Цей процес пов'язаний з положенням ступень. Потрібно тримати внутрішню їх частина на одній лінії. При бігу між передньою частиною однієї й іншої ступні кут повинен бути невеликою, щоб основне навантаження від поштовхів йшла на область великих пальців. При фазі приземлення навантаження повинна приймати на себе вся поверхня стопи, рух має бути перекочуються, від п'яти до носка.

Довжина кроку при біговому процесі залежить від індивідуальної особливості будови тіла, але загальна рекомендація - робити не надто широкий і не дуже вузький крок. Ставити ноги широко не варто, щоб не наштовхнутися на пряму ногу, але і вузький крок змушує стопи відчувати додаткове навантаження. Правильний біг зручний для людини, всі рухи природні, плавні. Для попереку і хребта при бігу важливо, щоб верхня частина тулуба не розгойдується вперед-назад і в сторони. По можливості потрібно тримати корпус прямо, уникаючи нахилів в будь-яку сторону, але при цьому положення повинно бути природним, не варто утримувати спину прямою, як палиця.

Непідготовленій людині при міжхребцевої грижі краще багато ходити.

[Youtube] ME4m9FwWEKs [/ youtube]

Поперек від цього страждає менше, а результат можна порівнювати з біговими тренуваннями. Насправді, ходьба задіює всі ті ж м'язи, для неї теж існують особливі техніки і правила. Травми хребта - не найкращі умови, щоб зайнятися спортом. Слід зробити вибір на користь м'яких видів фітнесу або простих вправ в домашніх умовах.

При грижі і остеохондрозі важливо отримувати кваліфіковану допомогу і консультацію від спеціаліста, так як для того, щоб руху приносили користь, а не шкоду, потрібно дотримуватися правил. Займаючись лікувальною гімнастикою, можна досягти великих результатів і прискорити процес одужання і реабілітації. З грижею в попереку варто бути особливо обережними, так як будь-який різкий рух здатне посилити проблему і привести до втрати рухливості.

Чи можна займатися активними видами спорту?
Що потрібно робити, щоб не навантажувати хребет?
Але чи можна бігати при грижі поперекового відділу хребта?
Чи можна займатися активними видами спорту?
Чи варто ризикувати і продовжувати займатися бігом при діагностованою грижі хребта поперекового відділу?