Полезные материалы

Чи можна гріти грижу хребта? Фітнес, фітбол, лазня при грижі

  1. Грижа хребта: як з нею жити?
  2. Лікування та рекомендації
  3. Чи можна ходити в лазню?
  4. Міжхребцева грижа і спорт
  5. Чи можна качати прес?
  6. Біг при грижі
  7. Фітбол при грижі
  8. Фітнес при грижі

За останні роки збільшилася кількість людей з міжхребцевої грижею. Захворюванням страждають не тільки в літньому віці. Хворобливі симптоми часто виявляються у молодих людей, часто приводячи до тимчасової непрацездатності, а згодом до інвалідності. Частою причиною є відсутність фізичної активності. У групі ризику люди, які не мають бажання або часу займатися фізичною культурою.

У групі ризику люди, які не мають бажання або часу займатися фізичною культурою

Зміст статті

Грижа хребта: як з нею жити?

Після повного обстеження і встановлення точного діагнозу варто подумати не тільки про медикаментозне лікування, але і про альтернативні методи допомоги своєму організму. Порадьтеся з лікарем і продумайте спосіб життя стосовно до захворювання. При деяких зусиллях можна значно полегшити хворобливі відчуття і почуття дискомфорту.

Лікувати грижу потрібно відразу ж після її виявлення. Залежно від складності ситуації лікар прийме рішення про вибір методики. У разі коли обраний курс не усуває больові відчуття, вдаються до хірургічного втручання. Зазвичай операцію на грижу поперекового відділу проводять при ускладненнях і передумови до них.

При грижі слід уникати різких рухів, великих фізичних навантажень, але в той же час лікувальна фізкультура просто необхідна, щоб уникнути ослаблення м'язових тканин і зв'язок. За рекомендацією лікаря можна носити спеціальний корсет.

Лікування та рекомендації

Лікування та рекомендації

При появі хворобливих відчуттів в області хребта необхідно звернутися до лікаря для проведення обстеження. Після постановки діагнозу повинні бути проведені всі необхідні дослідження. Лікувати грижу можна за допомогою хірургічного втручання або консервативно. Безопераційний спосіб може бути як із застосуванням медикаментозних препаратів, так без них.

Операція дає майже миттєвий результат. Але в період реабілітації ризик рецидиву збільшується в рази, а в окремих випадках пошкодження хребта призводить до дуже серйозних наслідків, аж до інвалідності. За статистикою не виникає ускладнень тільки в 2% випадків.

Більшість лікарів практикують безопераційні методи, причиною чого є менша кількість протипоказань. Плюс медикаментозного лікування грижі хребта - швидке усунення болю. Мінус - йде біль, але причина хвороби залишається. Поєднання з іншими методами лікування збільшує ймовірність одужання.

Чи можна ходити в лазню?

Чи можна ходити в лазню

Багатьох цікавить питання впливу високих температур на грижу. При остеохондрозі хребта і міжхребцевої грижі лазня знімає больові відчуття і допомагає розслабитися. Перш ніж гріти спину, необхідно звернути увагу на протипоказання:

  • загострення запалення;
  • підвищена температура тіла;
  • обмеження оболонок спинного мозку грижею;
  • болю за нез'ясованих обставин;
  • пухлинна природа захворювання.

Баня може допомогти хворому з грижею, але при температурі вище 45 градусів грітися заборонено. Рекомендується обливатися водою кімнатної температури через кожну чверть години перебування в парильні.

Тепловий вплив на організм сприяє розслабленню і допомагає жити майже без болю. З виділенням поту з організму виходять продукти розпаду, що з'явилися при запаленні, що цілюще впливає.

Крім лазні можна також гріти спину сухим теплом. Завдяки впливу тепла на хворе місце поліпшується кровообіг, зменшуються больові відчуття. Прогрівання грижі допустимо при випинання розміром не більше 6 мм. В іншому випадку процедура може погіршити стан і привести до набряку.

Міжхребцева грижа і спорт

Лікувальна фізкультура здатна полегшити стан хворого і прискорити його одужання. Вона може включати в себе:

  • біг;
  • вправи з гімнастичним м'ячем (фітбол);
  • заняття фітнесом.

Також ви можете ходити на заняття в басейні. Будь-які навантаження в період загострення хвороби протипоказані. Як тільки відчуєте полегшення, можна відновити заняття. Спорт сприяє зміцненню м'язів поперекового відділу, преса. Виконуючи вправи, необхідно стежити, щоб дихання було глибоким і повільним.

Чи можна качати прес?

Чи можна качати прес

Вправи для зміцнення м'язів живота дають велике навантаження на поперек, що не рекомендується при проблемах з хребтом. При великому бажанні можна підкачати прямий м'яз преса, але займатися необхідно в щадному режимі:

  1. Лягти на спину, зігнути ноги під прямим кутом, руки притиснути до грудей. Не відриваючи поперек від поверхні, на видиху підняти корпус, повернутися в початкове положення, зробивши вдих. Ця вправа допоможе опрацювати м'язи.
  2. Лягти на підлогу, ноги зігнути в колінах, поперек щільно притиснути до підлоги. Руки тримати прямо перед собою. Піднявши плечі, зафіксувати положення на кілька секунд і опуститися. Таким способом можна качати прес безпечно для здоров'я спини.
  3. «Велосипед». Вправа рекомендовано педагогам в школі для занять з учнями. Накачати м'язи живота можна тільки в тому випадку, якщо «їхати на велосипеді» повільно. При виконанні повинно відчуватися напруга в області преса. Його відсутність говорить про невірний підхід.

Не можна робити багато підходів з першого ж дня, навантаження збільшувати потрібно поступово. Під час занять варто керуватися своїми відчуттями. При виникненні дискомфорту або болю, вправа варто скасувати або спростити.

Біг при грижі

Пробіжки дуже корисні для здорових людей, вони покращують кровообіг, зміцнюють практично всі м'язи, піднімають настрій. Але не всім вони приносять користь. Людям із захворюваннями хребта біг може швидше нашкодити, ніж допомогти, оскільки при активному русі сильно навантажуються не тільки м'язи ніг, але і спина.

Якщо ви з тих, хто не уявляє своє життя без активного руху, можете спробувати біг підтюпцем. Щоб не пошкодити хребет, потрібно обов'язково підібрати спортивне взуття, а бігати тільки на спеціалізованому м'якому покритті.

Якщо при бігу ви відчуваєте дискомфорт або больові відчуття в області спини, необхідно припинити заняття. Альтернативним варіантом може стати спортивна ходьба. При ній задіяні ті ж м'язові групи, що і при бігу, а користі вона приносить не менше. Для хорошого результату в лікуванні слід ходити близько години щодня.

Фітбол при грижі

Фітбол при грижі

Спеціально розроблена форма і розміри гімнастичного м'яча дозволяє ефективно прокачати всі групи м'язів. Головне завдання при роботі з ним полягає в постійному утриманні рівноваги, - метод корисний для хребта.

Тренування на фитболе додають сил, покращують настрій, допомагають повноцінно жити. Спочатку необхідно навчитися тримати рівновагу, сідаючи на фітбол з рівною спиною. Пізніше можна буде повноцінно займатися, виконуючи різні вправи:

  1. Лягти животом на фітбол. Руки покласти на підлогу на ширині плечей. Повільно, крокуючи руками, перемістити м'яч під коліна, утримуючи тіло прямо. У цьому положенні напружте м'язи живота. Стегна не опускати. Фітбол в процесі повинен виявитися у підйому стоп. Така вправа робить корисний вплив на спину і черевний прес.
  2. Встати до стіни спиною, під поперек підкласти фітбол. З такого положення виконати присідання. Якщо займатися з гімнастичним м'ячем, навантаження йде на колінні суглоби, при цьому спина розвантажується.
  3. Животом і грудьми лягти на фітбол, ногами впертися в стінку. Підняти корпус, напружуючи прес. Ця вправа допоможе прокачати прес і зміцнити м'язи.

При заняттях на фитболе кілька разів на тиждень ви позбудетеся від болю в спині, втоми, зайвої ваги, придбаєте гарну поставу. Достатньо всього лише години вільного часу в день.

Фітнес при грижі

Фітнес при грижі

Головне завдання системи навантажень при захворюванні хребта - поліпшити кровообіг в області обмеження або травми, позбавити від спазмів і запобігти загостренню хвороби. Протипоказань до цієї системи вправ практично немає. Але до занять фітнесом потрібно приступати поетапно:

  1. Формування навички стабілізації за допомогою одночасної взаємодії м'язів.
  2. Заняття на тренажерах. Вправи варто трохи ускладнити.
  3. Формування стабільності хребта в побуті, спорті і т. Д.

Займаючись фітнесом при захворюваннях попереку, не можна підбирати вправи на свій розсуд або за рекомендацією неспеціалістів. Проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до інструктора. Комплекс вправ розробляється індивідуально. Чужа програма може нашкодити вашому здоров'ю. На перших тренуваннях з фітнесу не можна інтенсивно займатися, почніть з малого. Збільшувати навантаження можна, керуючись своїми відчуттями.

Діагноз міжхребцева грижа - не привід одразу впадати в крайності. З ним можна жити і вести цілком комфортний спосіб життя. Хвороба піддається лікуванню, і цим потрібно скористатися. Велику користь принесуть заняття з фітболом, біг підтюпцем або ходьба, аквааеробіка, фітнес. Активно бігати або качати прес не варто. Якщо сильно хочеться, необхідна присутність досвідченого інструктора.

Межпозвонкавая - міжхребцевої грижі! ЯК ТРЕНУВАТИСЯ з грижею, ЯК Забрати БІЛЬ!

Грижа хребта: як з нею жити?
Чи можна ходити в лазню?
Чи можна качати прес?