Полезные материалы

Чи можна займатися йогою при грижі попереково-крижового відділу хребта

  1. У чому полягає методика комплексу
  2. поширені пози
  3. Корисні рекомендації

Є багато фізичних вправ, які допомагають впоратися з проблемами спини. Наприклад, йога при грижі попереково-крижового відділу хребта дуже ефективна. На жаль, зараз дане захворювання вважається дуже поширеним, і багато в чому винен саме сама людина, тобто його образ життя. До причин розвитку недуги відноситься неправильне харчування, надмірні навантаження на тіло. Відповідно, сьогодні існує і багато способів, які ефективно усувають зазначену проблему. Серед них знаходиться і йога, яка приносить відмінні результати.

У чому полягає методика комплексу

Йога здатна вплинути на хворого так само, як фізичні вправи, які часто прописують лікарі при грижі поперекового відділу хребта. Звичайно ж, вправи йоги спочатку будуть даватися нелегко, тому дуже важливо все робити правильно. При цьому потрібно буде поряд із заняттями дотримуватися правильного харчування, оскільки, для того щоб відновити структуру пошкодженого диска, в людський організм повинні надходити білки, вітаміни, а також інші цінні елементи.

Крім того, щоб йога при грижі надала найбільш сприятливий ефект, потрібно повна відмова від поганих звичок, наприклад від вживання алкогольних напоїв і куріння. Справа в тому, що речовини, які містяться в сигаретах і спиртному, здатні значно уповільнити процес відновлення. Відпочинок теж грає важливу роль під час усунення грижі йогою. Тому перевтомлюватися не варто. Якщо прислухатися до цих правил, то фізичні вправи обов'язково принесуть позитивний результат.

Якщо прислухатися до цих правил, то фізичні вправи обов'язково принесуть позитивний результат

При цьому заняття йогою будуть як простими, так і складними. До того ж слід знати, що якщо людина почала відчувати різкий біль під час тієї чи іншої вправи, то заняття потрібно негайно припинити. Можна виконувати дії, якщо біль малопомітна, тільки в такому випадку все слід виконувати обережно і під контролем тренера.

Вправи повинні бути такими, щоб не було поштовхів або ударів щодо хребта. До того ж під час заняття стрибки потрібно буде виключити. Якщо хворий тільки почав займатися, то на перших етапах вправи зі скручування хребта забороняються. Це стосується і різких рухів. Робити все слід дуже плавно. Навантаження спочатку повинна бути невеликою, а після її поступово можна збільшувати. Слід взяти на замітку і те, що заняття краще здійснювати за кілька підходів протягом дня, в різний час.

Звичайно ж, лікування грижі хребта буде тривалим, тому не варто сподіватися, що полегшення прийде вже після першого заняття. Така терапія не терпить поспіху, тому все слід виконувати ретельно і акуратно. Якщо все робити відповідно до рекомендацій лікаря, то незабаром ефект одужання буде дуже помітний.

[Youtube] 4SjafWoBggc [/ youtube]

Що стосується поз йоги, то фахівці радять віддавати перевагу позиції з Айенгара. Дана методика буде доступною для кожного, до того ж вона безпечна. Під час занять можна буде використовувати різні підручні предмети, це може бути, наприклад, цегла, стілець, ремінь, ковдру і інші.

Йогою може займатися будь-яка людина, в тому числі і в якості профілактичних заходів, щоб зміцнити своє здоров'я.

Пози в даному напрямку називаються асанами. Вони розроблені таким чином, щоб людський організм не напружувався і при цьому для здійснення будь-якого вправи не потрібно було застосовувати багато зусиль. З цієї причини позиції Айенгара не мають протипоказань, серед поз немає таких, які могли б негативно позначитися на здоров'ї.

Така йога для лікування грижі хребта спрямована на те, щоб полегшити больовий синдром під час зазначеного захворювання. Таке завдання є головною в даному напрямку. Більш того, якщо цю йогу практикувати тривалий час, то збільшиться висота дисків, а це, в свою чергу, призведе до того, що больові відчуття повністю зникнуть. Дана методика є унікальною ще й з тієї причини, що не має жодних вікових обмежень, тобто пропоновані вправи зможе виконати як шестирічна дитина, так і літня людина.

поширені пози

Отже, ця йога пропонує прості і доступні пози. При грижі попереково-крижового відділу хребта пропонується виконувати:

  • Адхо мукха шавасану.

Дана позиція знайома багатьом, але її прийнято називати позою собаки. Вона є однією з найпростіших, але це далеко не так. Ця поза необхідна для того, щоб прибрати напругу з хребта, а також поліпшити кровообіг, що позитивно позначиться на харчуванні опорно-рухової системи.

  • Суптай паршвау акунчанасанау.

Дана поза прекрасно розслаблює поперекові м'язи, знімаючи з них напругу. Така позиція є досить простий, до того ж вона відмінно підходить для тих, хто тільки починає займатися йогою.

  • Супта падангуштхасану.

Ця позиція допоможе усунути больові відчуття в хребті. Однак дана поза все ж має деякі протипоказання. Її не можна застосовувати під час радикуліту, паралічу або в період виношування дитини. Тому дуже важливо, перед тим як здійснити цю позицію, обстежитися у фахівця. Але все ж потрібно знати і те, що така поза є дуже ефективною. Більш того, її слід застосовувати не тільки під час захворювання хребта, але і в якості профілактичних заходів, оскільки вона здатна запобігти утворенню міжхребцевої грижі.

Всі перераховані вище пози дуже ефективно борються із захворюванням. Однак до їх виконання потрібно підходити дуже обережно і з повною відповідальністю, оскільки якщо робити їх не так, як потрібно, то можна і нашкодити собі. Не варто себе перевантажувати.

Не варто себе перевантажувати

У деяких випадках відбувається так, що біль відчувається в стопі при другій позі, в такому випадку слід упор зробити на іншу кінцівку.

Корисні рекомендації

Для того щоб підвищити ефективність такого лікування, важливо дотримуватися всіх правил, що стосуються виконання вправ. Так, не слід піддавати спину травм, ударів, необхідно уникати будь-яких вправ зі стрибками. Йога не викликає болю. Якщо у людини виникає цей симптом, то від таких занять доведеться негайно відмовитися. Заняття повинно бути комплексним, а проводити його слід щодня. При цьому дуже важливо звертати увагу на дихання. У людини, що займається йогою, воно рівне і спокійне. Для цього всі дії слід виконувати плавно.

На перших заняттях необхідно підбирати ті вправи, які відрізняються мінімальним навантаженням, а після її треба поступово підвищувати.

Оскільки грижа є серйозним захворюванням, необхідно запастися терпінням: щоб позбутися від неї, потрібен час. Крім того, будь-який комплекс слід завжди закінчувати вправою під назвою Шавасана, що допоможе тілу повністю розслабитися.

Заняття слід виконувати на спеціальному килимку, який призначений для йоги. Якщо такого немає, то потрібно обов'язково щось підстелити, оскільки тверда поверхня для такої терапії не підійде. Всі дії виконуються не поспішаючи, але при цьому динаміку потрібно поступово збільшувати. Деякі вправи потрібно повторювати по кілька разів, щоб закріпити ефект.

Звичайно, йога вважається дуже ефективною в боротьбі з грижею, але цей метод є не єдиним в лікуванні зазначеної хвороби. Є й інші фізичні вправи, які теж допоможуть зміцнити хребет. Наприклад, можна займатися і гімнастикою, і йогою, тільки для цього необхідні рекомендації кваліфікованого лікаря. До того ж під час лікування слід звернути увагу на медикаментозні препарати, які не викликають побічних ефектів і значно прискорюють одужання хворого.