Полезные материалы

Чим небезпечна грижа хребта поперекового і шийного відділів

  1. До чого призводить патологічне випинання хребта?
  2. Чим загрожує поява випинання в попереково-крижовому відділі?
  3. висновок

Про те, чим небезпечна грижа хребта, і чому її потрібно лікувати, вам обов'язково розповість лікар. Адже це серйозне захворювання, яке здатне привести до розвитку важких ускладнень, значно погіршують самопочуття і якість життя хворого. Тому пацієнт повинен пройти всі необхідні обстеження з метою уточнення параметрів патологічного випинання. На їх підставі розробляється індивідуальна схема лікування, здатна не допустити виникнення ускладнень, які становлять небезпеку для життя і здоров'я людини.

На їх підставі розробляється індивідуальна схема лікування, здатна не допустити виникнення ускладнень, які становлять небезпеку для життя і здоров'я людини

До чого призводить патологічне випинання хребта?

Міжхребцева грижа тривалий час може ніяк себе не проявляти. патологію найчастіше визначають зовсім випадково, наприклад, при діагностиці інших захворювань.

Небезпека міжхребцевої грижі полягає в тому, що вона постійно прогресує, збільшуючись в розмірах. При цьому відбувається здавлювання нервових закінчень і порушення іннервації відповідних органів. При відсутності своєчасного лікування самопочуття хворого поступово погіршується, приводячи до порушення нормального функціонування людського організму.

У деяких випадках під впливом певних факторів не виключено защемлення міжхребцевої грижі. Одним з найбільш неприємних наслідків цього стану є омертвіння, некроз тканин, які не отримують належне харчування. Клінічно це проявляється у вигляді різких болів, нездатності повернутися, сісти і навіть лягти.

Під впливом постійного тиску на навколишні м'язи і нервові закінчення в області міжхребцевої грижі досить часто розвивається запальний процес або радикуліт. Це призводить до:

  • появі сильного болю;
  • відсутності можливості вільно пересуватися;
  • іншим неприємним симптомам.

Людина змушена дотримуватися певну позу, навіть підняття руки і поворот голови здатні спровокувати «простріл».

Через те, що м'язи в області ураженого сегмента хребта відчувають підвищене навантаження, з часом розвивається сколіоз - виражене викривлення.

Грижа хребта небезпечна при появі в будь-якому відділі, проте в кожному з них здатна провокувати розвиток певних ускладнень. Найчастіше патологія утворюється в попереково-крижової області.

Може бути цікаво: Основні види операцій з видалення поперекової грижі

Чим загрожує поява випинання в попереково-крижовому відділі?

Грижа хребта поперекового відділу зустрічається як у жінок, так і у чоловіків. Основна її небезпека полягає в тому, що внаслідок здавлювання нервових закінчень і кровоносних судин можливе погіршення кровообігу і іннервації органів малого таза і нижніх кінцівок. Це загрожує розвитком серйозних проблем з боку органів сечостатевої системи:

  • порушення оваріально-менструального циклу;
  • дизурія;
  • оніміння;
  • втрата чутливості ніг.

Міжхребцева грижа поперекового відділу поступово здавлює нервові закінчення, в результаті чого відбувається зменшення чутливості певних частин тіла і внутрішніх органів Міжхребцева грижа поперекового відділу поступово здавлює нервові закінчення, в результаті чого відбувається зменшення чутливості певних частин тіла і внутрішніх органів. При відсутності своєчасного лікування та значному прогресі патології розвиваються ураження сечового міхура, тазостегнових суглобів і ін. Це призводить до того, що людина не завжди здатна відчувати позиви до сечовипускання або дефекації. Пацієнту стає важко пересуватися через відсутність можливості повноцінно контролювати всі рухи ніг.

Біль в поперек вдаряє настільки сильно, що людина не може ходити, намагається знайти положення, при якому відчуває хоч невелике полегшення самопочуття. При спробі здолати велику відстань ноги починають німіти, підгинатися. У деяких випадках пропадають колінний рефлекс і чутливість великого пальця стопи.

Головна небезпека міжхребцевої грижі в попереково-крижовому відділі хребта полягає в можливому зажатии кінського хвоста. Це кінцева частина хребта, і якщо випинання повністю перекриває його просвіт, то розвивається параліч ніг, а людина стає лежачим.

висновок

Міжхребцева грижа - це серйозне захворювання, яке підлягає негайному лікуванню і постійного медичного спостереження. Тільки дотримуючись рекомендацій лікаря, можна не допустити розвитку ускладнень.

Читайте також:

Лікувальна гімнастика при міжхребцевої поперекової грижі

Як лікувати грижу поперекового відділу в домашніх умовах?

До чого призводить патологічне випинання хребта?
Чим загрожує поява випинання в попереково-крижовому відділі?
До чого призводить патологічне випинання хребта?