Полезные материалы

Гімнастика для поперекового відділу хребта: комплекс Бубновського

  1. альтернатива ЛФК
  2. Плюси і особливості суглобової гімнастики по Бубнівська
  3. Правила виконання вправ

Гімнастика для поперекового відділу   хребта   , Незважаючи на здаються легкість і неефективність, є основним заходом щодо лікування багатьох захворювань хребта Гімнастика для поперекового відділу хребта , Незважаючи на здаються легкість і неефективність, є основним заходом щодо лікування багатьох захворювань хребта. Спеціальні вправи стимулюють кровообіг, зміцнюють м'язовий корсет, ослаблений у більшості сучасних людей, і знімають напругу м'язів.

альтернатива ЛФК

Класичний комплекс вправ для поперекового відділу універсальний і ефективний. Але багатьом він не підходить по ряду причин:

  • вправи ЛФК нудні і одноманітні;
  • набір вправ сильно обмежений, тому скласти цікавий комплекс не вийде;
  • займатися ЛФК найчастіше доводиться на самоті або в лікарні.

Більшості сучасних хворих ці мінуси здаються суттєвими. Але є і альтернативні варіанти, що поєднують користь ЛФК і цікавий тренувальний процес, наприклад, гімнастика для хребта по Бубновського. Це авторська методика суглобової гімнастики, спрямована на вирішення тих же завдань, що і традиційна ЛФК: зміцнення м'язів, поліпшення місцевого кровообігу і підвищення загального тонусу організму.

Цей авторський курс вправ може застосовуватися для лікування багатьох захворювань хребта:

  • остеохондроз;
  • артроз;
  • сколіоз;
  • хвороба Бехтерева;
  • гімнастика по Бубнівська при грижі також може бути корисна. Але перед початком занять краще поговорити з лікарем, в разі тяжкої грижі консультація професіонала особливо важлива.

Крім лікування захворювань хребта і суглобів гімнастика Бубновського дуже корисна в якості профілактичного заходу. Вправи з комплексу добре зміцнюють зв'язковий апарат і суглоби, продовжуючи їх здоров'я.

Плюси і особливості суглобової гімнастики по Бубнівська

Суглобова гімнастика має ряд переваг перед іншими комплексами вправ. В першу чергу це дуже невелика навантаження на м'язи і суглоби. При правильному виконанні вправ (а виконати їх з точною технікою нескладно) ризик отримання травми виключений. Крім того, суглобова гімнастика цілеспрямовано впливає на м'язовий корсет, що підтримує кісткову систему.

Ще один плюс суглобової гімнастики - простота в освоєнні. Почати займатися може навіть людина з нульовим рівнем підготовки, комплекс вправ не включає складних елементів, які неможливо освоїти новачкові. Як і ЛФК, гімнастика Бубновського розрахована найширше коло хворих.

Займатися можна вдома або в групі, для кожної вправи є відео, яке допоможе освоїти правильну техніку. Кожне заняття кількість вправ збільшується, а їх складність - зростає. Поступово вправи задіють весь суглобової апарат, зміцнюючи не тільки м'язи хребта. Чекати відчутних результатів можна тільки через кілька місяців. Суглобова гімнастика діє на організм поступово, методом невеликих фізичних навантажень, повільно повертаючи суглобам рухливість.

Правила виконання вправ

Лікувальна гімнастика може бути відмінним засобом навіть на важкій стадії остеохондрозу, спондильозу або іншої хвороби опорно-рухового апарату. Заняття суглобової гімнастикою можуть в значній мірі повернути втрачену рухливість поперекового відділу і поліпшити якість життя хворого. Але для максимальної ефективності слід дотримуватися деяких правил:

  • головне з них - регулярність. В середньому у людини йде 2-3 місяці на формування стійкої звички до фізичних вправ. На цей термін боротьби з собою і необхідно налаштуватися. Багато здаються тільки тому, що через два тижні після початку тренувань змусити себе займатися так само важко, як і в перший день;
  • також важливий позитивний настрій. Його може забезпечити підтримка родичів, друзів і внутрішня мотивація;
  • починати день обов'язково слід з ранкової зарядки, це обов'язкова частина щоденних тренувань;
  • разом із заняттями лікувальною фізкультурою слід обов'язково переглянути свій ритм життя, включивши в нього більше фізичної активності;
  • важлива частина лікування будь-якого захворювання хребта - нормалізація обміну речовин. Це в першу чергу здорове харчування. З раціону необхідно виключити фастфуд, смажене, тваринні жири і безліч інших продуктів. Насправді це не так складно: у кожного "шкідливого" продукту є здоровий і часто більш смачний аналог - але перехід на здорове харчування може бути витратним.

Гімнастика для хребта по Бубнівська може стати справжньою знахідкою для тих, кому нудно виконувати одноманітні вправи з комплексу ЛФК. Її основні плюси: цікава подача і наочність, роблять авторський комплекс хорошою додатковим заходом для лікування захворювань хребта і способом продовжити здоров'я суглобів.