Полезные материалы

Гімнастика при грижі хребта: ефективні комплекси вправ

  1. Показання та протипоказання
  2. Коли не можна робити гімнастику
  3. Що являють собою комплекси вправ
  4. Детальніше про кинезитерапии
  5. Найпростіші вправи з комплексу Бубновського

Як відомо, рух - це життя. Навіть коли щось болить, все одно потрібно рухатися, і краще робити це правильно. Практично для будь-якого захворювання є комплекс вправ, який допомагає одужати. Секрет простий: поліпшення кровообіг і зміцнення м'язового корсету, які відбуваються під час регулярних занять, допомагають організму справлятися з хворобою. Дуже важливу, часто навіть вирішальну, роль грає лікувальна гімнастика при грижі хребта. Міцні м'язи в даному випадку полегшують роботу хребта, послаблюють на нього навантаження, крім того, гімнастика сприяє посиленню харчування тканин, тобто покращує стан міжхребцевих дисків, які найбільше страждають.

Показання та протипоказання

Показання та протипоказання

Лікувальна гімнастика завжди призначається лікарем з урахуванням того, на якій стадії знаходиться захворювання, локалізації грижі, індивідуальних якостей хворого, таких як вік і фізичні можливості. Найчастіше від гриж страждають поперекові хребці, тому саме для цього відділу хребта найбільше і розроблено вправ.

Основні правила:

  • Гімнастику починають, коли гострі симптоми вже зняті,
  • Вправи виконуються в повільному темпі в точній відповідності з рекомендаціями,
  • Навантаження збільшуються поступово,
  • Всі рухи потрібно робити плавно,
  • При виникненні болю заняття припиняють,
  • Слід уникати вправ, які пов'язані зі стрибками.

Звичайно, гімнастика при грижі диска можна виконувати окремо, проте краще все-таки це робити під керівництвом досвідченого інструктора. Якщо заняття проходять в групі, то, як правило, пацієнти ставляться до них з великим ентузіазмом, і результати бувають краще. гімнастика при поперекової грижі хребта після невеликої підготовки може успішно виконуватися в домашній обстановці, а ось з шийним відділом потрібно бути набагато обережніше, і краще, щоб всі заняття проходили під наглядом фахівця. Цей відділ нашого хребетного стовпа найбільш «ніжний», і неправильні дії можуть завдати шкоди.

Коли не можна робити гімнастику

  • У гострий період хвороби,
  • При загостренні інших хронічних захворювань,
  • При виникненні сильних хворобливих відчуттів під час занять,
  • При порушеннях серцевої діяльності.

Отже, якщо правильно і регулярно виконувати вправи, то можна зміцнити м'язи, хребет, розтягнути його і зробити більш гнучким. Хребці будуть більш стійко займати нормальне положення, міжхребцеві диски отримають додаткове харчування, а значить, стануть більш пружними. Все це допоможе позбутися від болю, поліпшити загальний стан і самопочуття, продовжити радість життя.

Однак цього неможливо домогтися за день або навіть за тиждень, через 2-3 місяці регулярних занять буде відчутний результат. Краще за все не припиняти заняття, і завжди, якщо не щодня, то два-три рази на тиждень продовжувати виконання вправ.

Що являють собою комплекси вправ

Це вправи на розтягування, на збільшення м'язової сили. Застосовуються нахили, повороти, заняття в положенні лежачи, також використовуються різні пристосування, які полегшують навантаження на хребет.

Варіанти гімнастики для хребта

  • Спеціальний комплекс при остеохондрозі,
  • Оздоровчий комплекс,
  • гімнастика після операції на грижу ,
  • Тибетська гімнастика,
  • Цигун для хребта,
  • Комплекс вправ Дикуля ,
  • Гімнастика Бубновського при грижі хребта - кінезітерапія.

Детальніше про кинезитерапии

Сьогодні багато лікарів і лікувальних закладів беруть на озброєння метод лікування грижі хребта, розроблений доктором Бубновським і званий кінезітерапією. Про цю методикою написано кілька книг самим автором і його послідовниками. Цю методику ще називають адаптивною гімнастикою.

Лікування грижі хребта по Бубнівська засноване на усуненні гіподинамії як однієї з найважливіших причин проблем з хребтом. Гімнастика складається з великої кількості вправ різної інтенсивності. Крім комплексу занять і методики їх виконання доктор Бубновський створив багатофункціональний тренажер, який допомагає досить швидко відновити тонус м'язів і функції хребта. Після курсу лікування йде больовий синдром, поліпшуються функціональні здатності хребта, суглобів і внутрішніх органів.

Пропонуємо кілька вправ з даної методики. Ми вибрали вправи для поперекового відділу хребта, так як саме тут найчастіше утворюється грижа.

Ми вибрали вправи для поперекового відділу хребта, так як саме тут найчастіше утворюється грижа

Найпростіші вправи з комплексу Бубновського

Вправи, що виконуються стоячи на четвереньках

  1. Прогинання спини. Повільно вигинаємо спину вгору на видиху і прогинаємо вниз на вдиху.
  2. Прокачування. Максимально витягаємо тіло вперед, зберігаючи упор на коліна і долоні, що не прогинаючи поперек.
  3. Розтяжка спини. Згинаючи руки в ліктях, на видиху опускаємо передню частину тіла на підлогу, робимо вдих. Далі випрямляє руки і на видиху піднімаємо тіло. Опускаємося на п'яти, робимо вдих.
  4. Розтягуючий крок. З положення на четвереньках сідаємо на ліву ногу, витягаючи назад праву ногу, ліва рука витягується вперед. Рухи робимо поперемінно.

Вправи, що виконуються лежачи на спині

  1. Втягування живота. Руки за головою, ноги згинаємо в колінах, голову притискаємо до грудей, намагаємося торкнутися ліктями колін (на видиху). Повертаємося в початкове положення, робимо вдих.
  2. Підйом тазу. Під час видиху піднімаємо таз від підлоги, руки уздовж тіла. На вдиху таз опускаємо.

Варто сказати, що заняття з методики Бубновського НЕ будуть легкими, вони вимагають від пацієнта певного завзятості. вправи Бубновського виконуються не менше 20 разів кожне, комплекс підбирається індивідуально в залежності від симптомів і початкової фізичної підготовки людини.