Полезные материалы

Гімнастика при грижі міжхребцевих дисків

  1. Правила виконання
  2. Вправи при грижі в поперековому відділі
  3. Вправи, спрямовані на збільшення сили м'язів і зв'язок
  4. Вправи, спрямовані на розтягування хребта

Діагноз «грижа міжхребцевих дисків» лякає багатьох - звучить, як вирок і наслідок того, що ви весь час вели неправильний спосіб життя. Стає прикро, але в даний момент потрібно не впадати у відчай, а щось робити. У будь-якому випадку необхідно виконувати всі інструкції лікаря і одним з цих пунктів напевно буде гімнастика при грижі. Як її робити в домашніх умовах, адже спеціальних навчальних курсів для цього немає? Дуже просто, достатньо запам'ятати ті дії, які описані нижче.

Правила виконання

Діагноз «грижа міжхребцевих дисків» лякає багатьох - звучить, як вирок і наслідок того, що ви весь час вели неправильний спосіб життя

Правила виконання

Гімнастика при грижі супроводжується завжди деякими правилами:

  1. Вибирайте вправи для гімнастики з точки зору комфортності. Найкомфортніші вправи робіть в першу чергу, вправи з легким дискомфортом робіть набагато акуратніше (але робити їх потрібно обов'язково). А якщо виникає різкий біль у хребті, то вам потрібно запам'ятати цю вправу і зробити його контрольним. Ви будете виконувати його тоді, коли проведете кілька курсів і станете порівнювати результат.
  2. Не робіть скручувань хребта на перших етапах тренувань.
  3. Уникайте стрибків, ударів в спину, поштовхів.
  4. Робіть вправи по 5-6 разів на день - це необхідно.
  5. Уникайте різкості в проблемних місцях хребта.
  6. Амплітуду і навантаження потрібно поступово збільшувати.

Вправи при грижі в поперековому відділі

Вправи при грижі в поперековому відділі

Для відновлення хребта є різні вправи, вони призначаються індивідуально і можуть змінюватися, в залежності від місця розташування грижі.

Розглянемо вправи, які має на увазі під собою гімнастика при грижі в поперековому відділі:

  • На похилій дошці необхідно витягати спину по 5-25 хвилин щодня, використовувати лямки, які потрібно кріпити до верхньої частини дошки, надягати їх потрібно за плечі і розслаблятися, так хребет буде розтягуватися.
  • На підлозі потрібно ходити на четвереньках з прямою спиною, при пересуванні руки згинати не можна.
  • Ляжте на підлогу, на спину і тягніть стопи на себе, намагаючись відірвати п'яти від підлоги, підборіддям намагайтеся торкнутися грудини, руки вздовж тулуба - так відмінно розтягується хребет.

Вправи, спрямовані на збільшення сили м'язів і зв'язок

Вправи, спрямовані на збільшення сили м'язів і зв'язок

Такого роду вправи збільшують кровообіг в поперековому відділі хребта , При їх виконанні потрібно зосереджувати увагу саме на цій ділянці спини.

  • Необхідно встати на карачки, спираючись на долоні і коліна. Потім одночасно підняти ліву руку і праву ногу, на кілька секунд зафіксувати їх в такому положенні. Далі навпаки, підняти праву руку і ліву ногу. Виконувати вправу до 7 разів.
  • Для наступної вправи потрібно лягти на спину, зігнути ноги в колінах, а руки витягнути уздовж тулуба. Далі підняти таз, зафіксувати в цьому положенні на пару секунд, потім опустити. Піднімати таз, потрібно спираючись на лопатки і плечі, а також стопи. Виконати вправа не більше 5 раз.
  • Лежачи на животі, покласти кисті під підборіддя (одну поверх іншої). Потім одночасно підняти руки, голову і груди, при цьому не відриваючи від підлоги живіт, таз і ноги, так протриматися близько 7 секунд. Повторювати вправу до 4 разів. Потім виконати це ж вправу, піднявши прямі ноги.
  • Більш складний варіант: лежачи на животі витягнути руки вздовж тулуба. Підняти голову і плечі одночасно, потягнутися руками до ніг, зробити вдих. Повернутися в початкове положення, зробивши при цьому видих.

Вправи, спрямовані на розтягування хребта

Вправи, спрямовані на розтягування хребта

Такі вправи знімають больові відчуття і створюють найбільш сприятливі умови для відновлення хребта .

  • Найбезпечнішим вправою, яке забезпечує наймінімальнішу на хребет навантаження, вважається плавання. Під час плавання на спині або кролем, хребет знаходиться в своєму природному положенні. Такий вид плавання рекомендується на початковому етапі. Надалі можна плавати в стилі брас, під час нього напружуються довгі м'язи спини і шиї.
  • Витяжка з нахилом убік. Якщо болі по обидва боки хребта, то вправу потрібно робити на обох боках по черзі. А якщо болі з одного боку, то необхідно лежати на здоровому боці. Під область блокування потрібно підкласти валик. Висота опори повинна бути встановлена ​​так, щоб забезпечувати достатню розтягнення м'язів, при цьому не викликати вираженого дискомфорту. Отже, верхню частину тулуба необхідно повернути трохи назад, а нижню - вперед. Виконати вправу кілька разів.

Ще існує безліч вправ , Спрямованих на відновлення міжхребцевих дисків. Найкраще подивитися на уроці ЛФК всі вправи, а потім вже робити їх самостійно вдома, так буде максимально зручно і економічно.

Гімнастика дає відчутний результат, якщо її виконувати щодня і по кілька разів. Час, відведений на гімнастику, повинна становити не менше однієї години в день.

♦ Рубрика: захворювання .

Як її робити в домашніх умовах, адже спеціальних навчальних курсів для цього немає?