Полезные материалы

Гімнастика При міжхребцевої грижі

  1. Гімнастика при міжхребцевої грижі поперекового відділу
  2. Гімнастика при міжхребцевої грижі шийно-грудного відділу

Все більше людей усвідомлюють, що здоровий хребет допомагає зберегти здоров'я в цілому, адже він пов'язаний нервовими пучками з внутрішніми органами. Хороший тонус м'язів і зв'язок дозволяє підтримувати активну циркуляцію крові та інших фізіологічних рідин, а значить - надходження поживних речовин і кисню в усі органи і тканини, включаючи хребет. Не випадково гімнастика при міжхребцевої грижі є частиною лікування (після зняття гострого болю). Поза загостренням, або на стадії загоєння, домашнє лікування міжхребцевої грижі полягає тільки з щоденних занять. Гімнастика при міжхребцевої грижі поперекового відділу відрізняється від такої при грижі шийного відділу. Наводимо перелік часто рекомендованих вправ.

Гімнастика при міжхребцевої грижі поперекового відділу

Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу проявляються болями, погіршенням рухливості, поколюванням або онімінням ноги, навіть нетриманням сечі або проносом Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу проявляються болями, погіршенням рухливості, поколюванням або онімінням ноги, навіть нетриманням сечі або проносом. У чоловіків можливі порушення потенції, у жінок - порушення менструального циклу. Найприкріше в тому, що порушення швидко закріплюються, а усунути їх потім складно. Щоб уникнути таких ускладнень, фахівці радять стежити за поставою і робити вправи.

1. Для розминки лягти на спину, руки витягнути за голову, потягнутися. Зігнути ноги в колінах, повільно підтягти їх до себе, мета - поступово дійти до підтягування їх до грудей.

2. Для розтягування м'язів спини - взяти руками під коліна і підтягти до грудей, помістивши підборіддя між колін.

3. Встати на коліна і спертися руками об підлогу. Плавно прогинати спину вниз і вгору, по-котячому.

4. Встати на коліна, опуститися на п'яти і, нахилившись, покласти до живота валик. Руки сплести в замок ззаду, у куприка. Притримуючи валик м'язами живота, випрямляти спину, не відриваючи сідниць від ступень.

5. Оскільки можливий розвиток атрофії литкового або великогомілкової м'язів, необхідні вправи для їх розробки.

Гімнастика при міжхребцевої грижі шийно-грудного відділу

Симптоми міжхребцевої грижі шийно-грудного відділу зазвичай пов'язані з болем, що віддає в руку, іноді оперізуючого характеру, а також поколюванням або онімінням пальців рук. Характерні запаморочення, супроводжують болі або не залежать від них. Велику увагу потрібно приділяти дотриманню правильної постави.

1. Перевірка постави біля стіни протягом дня. Притиснутися потилицею, лопатками, сідницями, п'ятами. Утримувати поставу.

2. Ходьба по кімнаті - на носках, на зовнішній стороні стопи, приставним кроком.

3. В. п лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Стискати пальці стоп і розтискати, одночасно стискати-розтискати кулаки. Потім обертати в одну і іншу сторони.

4. Згинати лікті, потім розводити стопи в сторони.

5. Кругові обертання в плечових суглобах. Підведення плечей від статі.

6. Тиск на підлогу по черзі: долонями, плечима, лопатками, сідницями, п'ятами.

7. І.П. лежачи на животі. Тиснути чолом на кисті рук.

8. Імітувати плавання брасом.

9. Прогинати спину вгору - вниз по-котячому.

10. В. п стоячи. Діафрагмальне дихання (на вдиху живіт надути, на видиху - втягнути).

11. Нахили голови вперед-назад, вправо і вліво ДУЖЕ ПОВІЛЬНО І ОБЕРЕЖНО !!!

12. Підняти плечі і опустити вниз - розслаблено кинути.

13. Руки вгору - вдих, опустити вниз - видих.

14. Долоні поєднати перед грудьми. Тиснути долонями один на одного по 3-4 секунди.

15. Закінчувати заняття ходьбою, як в п.2. Кількість повторів 3-4, через кожні 5 занять додавати по 2-3.

Всі вправи виконувати в повільному, спокійному темпі. Щоденні заняття гімнастикою при міжхребцевої грижі дозволяють значно поліпшити самопочуття і підвищують можливість повного одужання.