Полезные материалы

Гіперекстензія при грижі поперекового відділу хребта Поперек

  1. Навіщо вона потрібна
  2. Чи корисна вона для хворих з грижею хребта
  3. Силові вправи
  4. помилки тренування
  5. Дозволені види спорту
  6. плавання
  7. пілатес
  8. турнік
  9. застосовувані тренажери
  10. Поради

Грижа хребта є утворенням, що з'являється після випадання ядра через тріщини фіброзного кільця. Поступово вона розростається в розмірах - це супроводжується болем, скутістю рухів. Щоб зміцнити м'язи спини, застосовується спеціальний тренажер - гиперєкстензия. Багатьох пацієнтів хвилює: чи корисна гиперєкстензия при грижі поперекового відділу хребта. Вся суть використання і протипоказання до застосування розглядається далі в статті.

Навіщо вона потрібна

Спеціальне обладнання для проведення силових тренувань, а також самі вправи і є розглянуті далі тренування регулярно. Дане пристосування здатне змінювати кут нахилу від 0 і до 45 градусів, а вмонтовані валики утримують ноги в нерухомому положенні. Валики слід розташовувати трохи вище - від кінця п'яткової кістки. Головна частина тренажера налаштовується під зростання пацієнта, для кожного індивідуально. У спортивному залі під наглядом інструктора тренування виконується з необхідною навантаженням на поперек, правильними рухами і інтенсивністю, з достатніми підходами повторень.

Гіперекстензія застосовується для того, щоб підготувати м'язи для легкого виконання більш інтенсивних тренувань на розтяжку м'язів спини, преса, біцепсів ніг і інших.

до змісту ↑

Чи корисна вона для хворих з грижею хребта

Особливість даного тренажера передбачає основне навантаження саме на поперек. Фахівці встановили, що при проведенні вправ в стоячому положенні на поперек збільшується навантаження в три рази. Навіть здоровим людям до цього тренажеру слід підходити дуже обережно.

Чи можна робити гиперєкстензии при діанозе грижа хребта. Медики відповідаю категорично - не можна. Ці заняття можуть спровокувати збільшення наявної патології або виникненні новоутворення. Тому, перш ніж займатися на тренажері, слід отримати консультацію у лікаря. Якщо грижа тільки почала утворюватися, то можливо лікар дозволить робити деякі вправи, а так гиперєкстензия при грижі поперекового відділу хребта або травмах заборонена.

до змісту ↑

Силові вправи

Не всі силові вправи при грижі попереку можна застосовувати. Але і зовсім від них відмовлятися не можна - якщо немає загострення патології, відзначається не дуже важкий перебіг захворювання, спрощений комплекс дозволений. Комплекс вправ вибрати і скласти для кожного пацієнта повинен лікар ЛФК.

Заняття, які можуть бути дозволені наступні:

  • зміцнюють черевний прес;
  • підтягування;
  • жими штанги без обважнення;
  • підтягування горизонтального вантажу за голову;
  • тренування для підняття тонусу м'язів плечей і рук;
  • махи руками з гантелями.

Оскільки навантаження на хребет при роботі на тренажерах збільшується в 3 рази, інструктор повинен проконтролювати і не допустити перенапруження організму, щоб тренування не вплинуло на результат негативно.

Ходити в тренажерний зал при грижі поперекового відділу хребта слід під час ремісії недуги і з дозволу лікаря.

до змісту ↑

помилки тренування

Хворим, які мають грижу в області попереку, забороняються сильні навантаження на спину. Найпоширеніші помилки під час тренування заздалегідь обумовлюються тренером з пацієнтом. Серед найбільш поширених виділяють:

  1. Глибокі нахили тулуба. Якщо постава у пацієнта нормальна, то він може робити глибокі нахили - понад 60 градусів. При поперекової патології робити такі нахили небезпечно.
  2. Сильний прогин. Завершуючи вправу і виконуючи прогин, стаючи в початкове положення, навантаження переміщається зі спини на плечі. Сильний прогин не дає належного ефекту, що погіршує якість занять.
  3. Митників руху. Підйом і опускання торса слід робити тільки з вертикального положення. Роблячи при цьому повороти, нахили, розвороти і інші елементи, то можна втратити результат від занять. Хребет не отримує належного лікування, а патологія може просто посилитися.
  4. Неправильне фіксування кінцівок. Якщо правильно фіксувати кінцівки, то тіло витягується і хребці стають на колишні місця. Руки необхідно фіксувати, притиснувши до грудей або зігнути в ліктях.
  5. Велика вага на початку тренувань. Підвищення ваги на тренажерах необхідно робити поступово - по 5 кг одноразово.

На початку тренувань слід навчитися точної техніці рухів, потім підвищувати кількість підходів і тільки потім посилювати навантаження на поперек. Дане захворювання вимагає дотримання обмежень при тренуваннях, виключаються біг і стрибки, заняття на степах. Не включаються в комплекс вправи елементи в стоячому положенні, тому як вони підсилюють навантаження на поперек.

до змісту ↑

Дозволені види спорту

Спорт при грижі поперекової ділянки в життя хворого відіграє важливу роль. Тільки тут є обмеження по великому навантаженні на хребет. Не вітається важка атлетика, деякі різновиди гімнастики, бодібілдинг і ігрові види спорту. Маючи грижу хребта, можна займатися плаванням, велосипедними і лижними прогулянками, деякими видами східної гімнастики.

плавання

Почати плавати потрібно під час тривалих руйнують реакціях в організмі. Даний спорт допомагає оздоровити і зміцнити організм, нормалізувати кровообіг і обмінні процеси в області патології. Регулярне плавання здатне повернути людину до нормального життя, позбавивши від болю. Рекомендується плавання на спині, дозволяється стиль кроль. Цей вид плавання зміцнить м'язи і розподілить навантаження на скелет рівномірно. Не можна відвідувати басейн при сильних болях, починати заняття тільки під керівництвом інструктора.

до змісту ↑

пілатес

Тренування за методикою пілатесу мають набір вправ, здатних підвищити тонус м'язів, що підтримують хребет. Техніка має перевагу перед іншими в тому, що нею можуть займатися люди з будь-яким ступенем підготовки. Тренуватися можна, як в спортивному залі, так і вдома. У цій техніці є більше 500 вправ, з них лікар комплектує програму для кожного пацієнта індивідуально. Тренування не несуть ніякої небезпеки, вправи проводяться плавно і не поспішаючи. Займаючись ними, можна зміцнити м'язи і повернути гнучкість хребту.

до змісту ↑

турнік

Турнік при грижі поперекового відділу хребта вважається безпечним і результативним видом тренажерів. Зазвичай призначаються виси на перекладині в воді - це добре позначається на загальному самопочутті хворого і повертає минулу гнучкість хребта. Якщо виконувати виси на турніку правильно і систематично, то це може дати хороші результати, виключити біль і повернути хребту рухливість.

Вправа для попереку на турніку виконуються із застосуванням спеціального обладнання. Пацієнту фіксують поперек і навішують вантаж на пояс в області таза. Його вага рекомендує лікар, нарощують поступово.

Радимо подивитися відео:

до змісту ↑

застосовувані тренажери

Не всі тренажери при грижі поперекового відділу хребта дозволяється використовувати на заняттях. У них повинні бути присутніми спеціальні пристосування для зручного і безпечного їх застосування. Ходити в спортивний зал, щоб працювати на тренажерах, можна при ремісії і перебувати там близько трьох годин. Одна година потрібно виконувати активні рухи під наглядом інструктора. Після всіх активних дій необхідний відпочинок. Вже після 10 відвідувань тренажерного залу хворий відчує полегшення.

Тренажери використовуються з поступовим збільшенням навантажень на спину, яку створюють штучно або масою власного тіла. Виділяють наступні тренажери, застосовувані при грижі попереку:

  1. МТБ -1, МТБ-2. Найбільш використовуваний тренажер Бубновського реально поставити вдома або застосовувати його в фітнес-центрі. Він являє собою одинарну стійку, зроблену з металу. Обладнана стійка кріпленнями, тросом з металу, блочками і стеком з гирями по 2,5 кг. МТБ-2 має дві стійки і займає більше місця. Застосовуючи верхні і нижні тяги і обидві руки, пацієнт тренує м'язи плечей і м'язовий корсет, зміцнюючи їх. Роблячи кроки і схрещування ніг, тренують попереково-крижовий відділ хребта, ніж зміцнюють його і усувають біль.
  2. Еліптичний тренажер. Ця конструкція дозволяє проводити тренування з щадними умовами тричі на тиждень по 30 хвилин. На ньому зручно виконувати вправи з ходьби, як вперед, так і назад, штовхаючи педалі по епілептичному шляху. Епілептичний тренажер допомагає тренувати м'язи спини і ніг, поліпшити роботу міокарда, судинної системи і дихальної, підняти імунітет, підвищити обмінні процеси і позбавити організм від непотрібного жиру, шлаків, токсинів, а також поліпшити координацію рухів.
  3. Велотренажер. Тренуватися в позі лежачи або сидячи допоможе велотренажер при грижі попереку. Імітуючи катання на велосипеді, можна зміцнити велику групу м'язів, що позитивно впливає на болі поперекової ділянки хребта. Одночасно тренуються дихання і серцево-судинна система.

Це найбільш популярні тренажери, які можна використовувати при грижі попереку. Інші конструкції можна застосовувати, якщо на це дасть дозвіл лікуючий лікар.

до змісту ↑

Поради

Якщо є міжхребцева грижа, то варто прислухатися до рекомендацій фахівців щодо виконання тренувань. До подібних рекомендацій відносять такі факти:

  1. Чи не виконувати вправи з осьовими навантаженнями - це всі види вправ в стоячому положенні і ударні елементи: біг, стрибки. З обережністю займатися командними видами спорту - тут дуже високий ризик травмування.
  2. Обов'язково слід займатися фітнесом або на тренажерах з інструктором хоча б на початкових етапах тренування. Він може правильно виставити техніку їх виконання.
  3. Все тренування і заняття фітнесом в домашніх умовах робити з ортопедичним корсетом.
  4. Спочатку необхідно зробити розминку і розтяжку, а потім тільки приступати до основних тренувань.
  5. Якщо, займаючись в залі, виник біль у хребті, то їх потрібно припинити. При появі дискомфорту необхідно видалити зайву вагу навантаження і переглянути техніку виконання.
  6. При роботі на тренажерах можна використовувати бігову доріжку - її можна застосовувати тільки на початкових стадіях захворювання.

При поперекової грижі будь-які тренування і вправи необхідно робити обережно, щоб не заподіяти шкоди своєму здоров'ю.

Грижа хребта - це серйозна патологія, але не вирок. На ранніх стадіях виявлення вона успішно лікується. Головне, виконувати всі рекомендації і призначення фахівця. Протипоказання часто носять тимчасовий характер - в період загострення. Рекомендується спочатку зняти біль і запалення, а вже потім приступати до тренувань.