Полезные материалы

Грижа диска l4-l5, l5-s1: лікування, симптоми, причини

  1. Міжхребцева грижа 4 і 5 хребців
  2. Симптоми при грижі диска l4 l5
  3. Діагностика і лікування

Грижа диска наочно

Міжхребцева грижа являє собою захворювання, при якому відбувається розрив фіброзного кільця в диску хребта. Слід згадати, що така патологія не виникає в одну мить, їй передує протрузія. В результаті такого процесу пульпозное ядро, що знаходиться в диску, випинається назовні і виникає секвеструвати міжхребцева грижа.

Найчастіше хвороба виникає в поперековому відділі, що пов'язано з великими фізичними навантаженнями на хребет. Адже будь-який різкий рух або інші несприятливі фактори призводять до сильного тиску на хребетний стовп.

Якщо говорити про міжхребцевої грижі поперекового відділу, то варто відзначити, що найчастіше уражаються l4 l5 хребці, оскільки саме вони приймають і витримують всю фізичне навантаження на хребет в області попереку.

Міжхребцева грижа 4 і 5 хребців

Міжхребцева грижа диска l4 l5 створює проблему саме між цими хребцями поперекового відділу хребта. У медичній практиці 50% випадків припадає саме на ці сегменти.

Якщо при виникненні міжхребцевої грижі пульпозное ядро ​​вискакує з хребетного стовпа, стискаючи тверду оболонку спинного мозку, то така грижа називається секвеструвати. Вона вимагає негайних дій фахівця. Для цього найчастіше використовують оперативне лікування, адже тільки в цьому випадку можна уникнути серйозних ускладнень в подальшому.

Дорсальная грижа являє собою випинання пульпозного ядра без розриву фіброзного кільця. У цьому випадку також існує ймовірність здавлювання нервових корінців і спинного мозку, тому в залежності від ситуації лікарі можуть використовувати як консервативне, так і оперативне лікування.

У цьому випадку також існує ймовірність здавлювання нервових корінців і спинного мозку, тому в залежності від ситуації лікарі можуть використовувати як консервативне, так і оперативне лікування

Розвиток грижі від дорсальній до секвеструвати

Основними причинами міжхребцевої грижі l4 l5 хребця вважаються:

  • Дегенеративні процеси в поперековому відділі хребта.
  • Отримані травми, в результаті яких відбувся зсув або інше ушкодження хребців.
  • Порушений обмін речовин. Призводить до руйнування дисків і розриву фіброзного кільця.
  • Малорухливий спосіб життя. Провокує не тільки виникнення грижі дисків, але і багатьох інших захворювань хребта.
  • Вікові зміни. З віком хребет людини зношується, руйнується кісткова структура всіх сегментів, зменшуються міжхребцеві проміжки, і як результат з'являється компресія дисків.
  • Неправильне харчування і шкідливі звички. Істотно позначаються на загальному стані здоров'я, в тому числі порушуючи кровообіг у хребті. А при недостатньому харчуванні хребців відбувається їх руйнування.
  • Зайва вага. Збільшує і так досить велике навантаження на поперековий відділ хребта, ніж провокує виникнення такої хвороби, як грижа диска l4 l5.

Незалежно від того, яка грижа з'явилася в поперековому відділі хребта, будь то дорсальная або секвеструвати, вона вимагає негайного лікування в стаціонарі.

Адже подібна проблема не проходить сама по собі, а з часом лише погіршує стан пацієнта, призводячи до серйозних ускладнень і тяжких наслідків.

Симптоми при грижі диска l4 l5

Скутість рухів як симптом грижі диска

Найголовнішим симптомом хвороби є сильний біль в спині, посилюється при будь-яких рухах тіла. Але крім цього, існують і інші ознаки, що свідчать про таку проблему, як дорсальная грижа диска. До них відносяться:

  • Скутість рухів і прийняття неприродною пози.
  • Больові відчуття в області попереку.
  • Біль, що віддає в сідниці і стегна.
  • Різкий біль в нижніх кінцівках при чханні або кашлі.

Парамедіанна грижа диска l5 s1 означає, що проблема виникла між останнім п'ятим хребцем поперекового відділу і першим сегментом крижового. Залежно від ступеня розвитку хвороби і супутніх ускладнень лікування може проводитися за допомогою консервативних методів. Тому при перших же симптомах хвороби зверніться за допомогою до фахівця.

Якщо грижа диска l5 s1 привела до здавлення нервових корінців або спинномозкового каналу, виникають наступні неврологічні симптоми:

  • Втрата чутливості окремих ділянок тіла.
  • Поколювання в нижніх кінцівках.
  • Порушення координації руху.
  • Кульгавість.
  • Параліч.

Діагностика і лікування

Грижа чітко видна при МРТ-дослідженні

Незважаючи на те, що секвеструвати грижа має досить яскраво виражені неврологічні симптоми, вона, як і будь-яке інше захворювання в організмі, вимагає ретельної діагностики.

В першу чергу, щоб призначити правильне лікування, фахівець повинен провести загальний огляд пацієнта і визначити необхідні процедури для обстеження.

В основному для уточнення діагнозу лікарі використовують такі методи обстеження, як:

  • Магнітно-резонансна томографія;
  • рентгенографія;
  • загальний і біохімічний аналіз.

Після підтвердження діагнозу починається лікування.

Дорсальная міжхребцева грижа диска l5 s1 часто на перших етапах її виникнення може бути усунена за допомогою консервативних методів лікування. Тому дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря і провести діагностику виникають симптомів.

Консервативне лікування в першу чергу направлено на купірування сильного болю, а потім вже відновлення хребта.

Для цього використовуються знеболюючі препарати, проводиться голковколювання і вводяться спеціальні ін'єкції в пошкоджену ділянку спини. Після усунення больових відчуттів фахівці призначають фізіотерапевтичні процедури, такі як:

  • масаж,
  • лікувальна гімнастика,
  • витяжка хребта,
  • мануальна терапія,
  • УВЧ, ультразвук або електрофорез.

Якщо ж в процесі консервативного лікування не вдалося зменшити компресію або, що ще гірше, з'явилася секвеструвати грижа, яка становить загрозу для життя пацієнта, лікарі використовують оперативне лікування.

Для цього під час операції за допомогою проведення мікродискектомії може бути частково або повністю вилучений пошкоджений диск.