Полезные материалы

Грижа міжхребцевих дисків: як жити повноцінним життям і зменшити біль / vlasti.net

  1. Новини по темі

Хребетна грижа - дуже неприємне і болісне захворювання, яке важко піддається лікуванню. Лікування проводиться як консервативними методами, так і оперативними.

До консервативним методам найчастіше відносять медикаментозне та фізіотерапевтичне лікування. При цьому відомо, що лікування грижі хребта в Ізраїлі є найбільш передовим і відрізняється комплексним підходом.

Грижа хребетних дисків значно знижує якість життя через постійні або періодичних болів різної інтенсивності, а також скутості рухів, страху перед болем і прогресуванням захворювання. Багато що з активного відпочинку та активного способу життя для хворого міжхребцевої грижею стає недоступним або болючим. Однак йому доводиться з цим миритися, щоб зменшити біль і не спровокувати подальшу травматизацію пошкодженої ділянки хребта.
Перш за все, потрібно зменшити навантаження на хребет. Неприпустимо підняття важких предметів, підняття їх ривком в положенні «нахил». Піднімати тяжкості потрібно з положення «напівприсівши», хоча за цим необхідно стежити і постійно про це пам'ятати, так як тяжкості все люди звикли піднімати неправильно.
Для міжхребцевої грижі дисків протипоказана тряска, так як вона сприяє збільшенню руйнування диска і більшого защемлення нервових корінців. До такої трясці відноситься тряска в транспорті, біг, стрибки - будь-яка динамічна вертикальна тряска. При цьому вправи з рухом і переміщенням таза не вертикально, а під іншим кутом цілком прийнятні і зазвичай не заподіюють болю. Однак, здійснювати їх потрібно обережно і в малої інтенсивності.
Що стосується фізичних вправ і лікувальної гімнастики, то комплекс вправ потрібно підбирати індивідуально - загальні розроблені комплекси необхідно коригувати під конкретну людину, з огляду на розміри і особливості його грижі хребта. Кожну вправу потрібно пробувати обережно і повільно. При появі болю або дискомфорту, вправу необхідно скасовувати. Обережно потрібно бути з так званими «розтяжками» хребта, вони не всім підходять і можуть викликати в деяких випадках погіршення стану.
Важливо пам'ятати, що в стадії загострення болю і запального процесу в міжхребцевої дискової грижі фізичні вправи протипоказані - підходить медикаментозне протизапальну та знеболювальну лікування. Фізичні вправи і фізіотерапевтичні процедури можна проводити в стадії ремісії.
Що стосується масажу - то він малоефективний при грижі дисків хребта. Грижу неможливо «вправити», а масування пошкодженого хребта може призвести до загострення захворювання.
З огляду на всі наведені вище рекомендації можна істотно знизити біль і підвищити якість і задоволення від життя.

Теги: здоров'я, грижа

Новини по темі

Хребетна грижа - дуже неприємне і болісне захворювання, яке важко піддається лікуванню Музика як ліки

Хто такі Музикотерапевти і чим вони можуть допомогти при психічних хворобах, деменції та мозкових травмах.

ВООЗ визнала ігрове розлад хворобою ВООЗ визнала ігрове розлад хворобою

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) включила в 11-ю версію міжнародної класифікації хвороб ігрове розлад, а також виділила в окрему главу синдром емоційного вигорання, або перевтома на роботі.

blog comments powered by Новини