Полезные материалы

Грижа міжхребцевих дисків - лікування, профілактика, наслідки. Застосування народних засобів

  1. причини захворювання
  2. Симптоми міжхребцевої грижі
  3. діагностика
  4. Лікування міжхребцевої грижі
  5. профілактика
  6. народні методи

Хребет - наша опора і, одночасно, амортизатор, який пом'якшує навантаження при ходьбі та інших рухах людини. Пружним і еластичним його роблять міжхребетні диски, які за своєю структурою складаються з ядра, що нагадує драглисту субстанцію, немов опоясаного кільцем. Виходить, що внутрішня «рідина-холодець» захищена зв'язкою, що і перешкоджає витіканню цієї рідини з кільця. Хребет - наша опора і, одночасно, амортизатор, який пом'якшує навантаження при ходьбі та інших рухах людини

Пружність хребта підтримується за рахунок еластичних міжхребцевих дисків

При грижі міжхребцевих дисків фіброзне кільце слабке або ж зовсім розірване. Тому рідина з ядра починає поступово виходити. Локалізується захворювання найчастіше в поперековому відділі - адже на нього найбільше навантаження.

причини захворювання

З фізичних дій небезпечні нахили - особливо різкі. Але самі катастрофічно жорсткі розриви трапляються при присіданні зі штангою. Але буває, що деградація захисної тканини обумовлена ​​спадковою схильністю. У цьому найчастіше винні гени, вірніше їх своєрідна мутація. До речі, таких хворих не так вже й мало: близько п'ятдесяти відсотків населення! Тим більше, що, як з'ясували вчені, цей процес починається в юному віці і постійно посилюється. Харчування дисків при такій патології відбувається якраз з міжклітинної рідини, замість нормального процесу кровопостачання. В еластичних волокнах колагену відбуваються розриви, і пульпа ядра утворює міжхребцеву грижу.

до змісту ↑

Симптоми міжхребцевої грижі

У дев'яти десятках випадків зі ста пацієнтів звертаються з болем в попереку. А це - міжхребцева грижа поперекового відділу. Ознаки захворювання: сильний біль в області хребта, викликана викидом запальних медіаторів. Через здавлювання нервових корінців, біль віддає в різні місця, які, на перший погляд, безпосередньо не пов'язані з хребтом: в ногу, руку, сідниці. Симптоми можуть бути дуже різноманітними: крім болю - від слабкої до гостро-стріляє, можуть німіти пальці ніг, рук, відчуватися поколювання й оніміння кінцівок. Наслідки неуважності до цього захворювання може стати хірургічне втручання.

до змісту ↑

діагностика

Є кілька варіантів діагностики: магнітно-резонансна та комп'ютерна томографія, а також тест Ласега. До речі, про те як просто тестують хворого: пацієнта кладуть на спину і піднімають ногу, фіксуючи іншою рукою колінний суглоб. Якщо при підйомі ноги до 70 градусів з'являється сильний біль - тест позитивний.

Лікування міжхребцевої грижі

Сучасна медицина використовує три способи лікування міжхребцевої грижі

У способах лікування грижі міжхребцевого диска, втім, як і в багатьох інших захворюваннях, є три походу: консервативне лікування спеціальна гімнастика і операція.

Отже, традиційно застосовуються протизапальні нестероїдні засоби у вигляді ін'єкцій внутрішньом'язово. Знеболює і знімає запалення, наприклад, такий препарат як диклофенак. Причому його застосовують як в таблетках, так і у вигляді уколів

При гострих болях призначають таке сильнодіючі ліки, як баклофен - це міорелаксант центральної дії. Ці таблетки застосовують при лікуванні міжхребцевої грижі поперекового відділу. У деяких випадках лікар призначає антидепресанти, наприклад амітриптилін. Він знімає біль і покращує емоційний стан хворого. Серед новинок - інгібітори фактора некрозу пухлини.

Якщо ж говорити про міжхребцевої грижі у дітей, то операція - лише в самому крайньому випадку! Головне - це прийом препаратів для зміцнення сполучної тканини хребта, усунення запального процесу, а також - спокій, лікувальна гімнастика і максимальну увагу батьків! Адже і у дорослих лікування міжхребцевої грижі - справжнє випробування не для людей зі слабкими нервами, особливо в стадії загострення, що вже говорити про дітей. Іноді лікар прописує хребетний корсет - він допомагає видужає швидше і зменшує біль.

Взагалі, лікувальна гімнастика включається в обов'язковий план лікування міжхребцевої грижі. Розтяжка, зміцнення спинних м'язів - це основа. Обережні легкі нахили вправо-вліво, вперед-назад (але не в гострий період звичайно!). Якісь додаткові вправу, які навантажують спину можливі тільки в відновлювальний період після консультації лікаря.

Щодо профілактики - найкраще себе зарекомендувало плавання і аеробіка. Адже руху і в тому і в іншому виді спорту дуже природні, плавні, збалансовані. Якщо діватися нікуди - грижа у вкрай критичному стані - доведеться лягати на операцію.

до змісту ↑

профілактика

Для того, щоб уникнути проблем з хребтом, а вже тим більше такої хвороби як грижа міжхребцевого диска, потрібно запам'ятати кілька простих правил, а ще стежити за раціоном харчування. Ніяких різких нахиливши, поворотів. Уникайте підйому тяжкості. По крайней мере, дотримуйтесь рекомендацій тренера, якщо ви в професійному спорті. Так як ядро ​​міжхребцевого диска складається з білка, йому необхідні амінокислоти, якими багаті продукти тваринного походження: м'ясо, риба, молоко. Замість чаю та кави бажано вживати кисіль і трав'яні настої (м'ята, шипшина, звіробій). Відмовтеся від консервованих продуктів, додайте більше зелені і свіжих овочів різних кольорів.

до змісту ↑

народні методи

Природа прийде на допомогу і в разі цієї хвороби. Причому, лікування міжхребцевої грижі народними засобами включає в себе весь спектр дії на організм: як загальнозміцнюючий так і місцевого характеру. Наприклад, дуже добре допомагає при цьому захворюванні настоянка коренів шабельника на горілці. Берете літр горілки і сто грам природної сировини (кореня). Потрібно наполягати на протязі трьох тижнів в прохолодному затемненому місці. Приймають по одній столовій ложці розведеної водою перед їжею - один раз в день (вранці не рекомендується, краще перед обідом або вечерею).

Приймають по одній столовій ложці розведеної водою перед їжею - один раз в день (вранці не рекомендується, краще перед обідом або вечерею)

Народна медицина знає безліч рецептів лікування грижі міжхребцевого диска

Лікуватися таким народним засобом потрібно близько місяця, щоб дійсно відчути результат. Організм відновиться і хвороба відступить вже протягом наступних місяців після лікування. Це чудове рослина - сабельнік- можна застосовувати і у вигляді масла. В цьому випадку потрібно коріння (150 грам) залити півлітра олії. Тут теж потрібно дати настоятися засобу протягом трьох тижнів в темному місці. Після покладеного терміну цим диво-маслом розтирають хворе місце (коріння шабельника в даному випадку повинні бути свіжими).

А ось ще хороший народний метод: спеціальна мазь з коренів живокосту. Ще цю траву називають живокіст. До речі, його вважають найефективнішим народним ліками при хворобах хребта. Можна застосовувати у вигляді настоянки, а можна зробити дуже ефективну мазь. Потрібно взяти півкілограма кореня живокосту, близько сімдесяти грам живиці молодий сосни, 350 грам жиру (внутрішнього свинячого) і триста мілілітрів горілки. Живокіст очищати не треба, просто вимити, просушити і подрібнити, так щоб вийшла кашка. Можливо, доведеться подрібнювати в м'ясорубці кілька разів. Соснову живицю потрібно розтопити на водяній бані. Потім слід розплавити жир на маленькому вогні, туди відразу ж додати кашку з живокосту (живокосту), перемішуючи ложкою (бажано дерев'яною). Таким чином потрібно проварити суміш хвилин сорок. Потім додати живицю і ще варити п'ятнадцять хвилин. Апогей приготування ліків: додаємо горілку, варимо 10 хвилин і вимикаємо вогонь. Згодом такої ретельної варіння повинна вийде густа субстанція, однорідної консистенції. Ця мазь прекрасно справляється з болем.

до змісту ↑

Відео