Полезные материалы

Грижа шийного відділу хребта: лікування народними засобами

  1. Переваги домашнього лікування
  2. Як зняти біль при грижі шийного відділу хребта
  3. Лікування грижі часником і каланхое
  4. Лікування травами і рослинами
  5. висновок

Грижа шийного відділу хребта лікування народними засобами піддається досить добре. Однак, щоб терапія дала кращий результат, рекомендується поєднувати її з традиційними методиками і лікувальною фізкультурою.

Однак, щоб терапія дала кращий результат, рекомендується поєднувати її з традиційними методиками і лікувальною фізкультурою

Переваги домашнього лікування

Грижа в шийному відділі хребта вважається небезпечним захворюванням, оскільки в даному сегменті є неймовірна кількість нервових закінчень. Сучасна медицина далеко просунулася в лікуванні цієї недуги, однак, якщо захворювання знаходиться на ранній стадії, його можна постаратися вилікувати домашніми засобами.

Перевага народних засобів не викликає сумнівів.

  1. По-перше, це доступність використовуваних компонентів. Їх можна придбати в найближчій аптеці або продуктовому магазині.
  2. По-друге, їх низька вартість при високому ефекті впливу.
  3. По-третє, універсальність продуктів.

Домашні лікувальні засоби можна використовувати практично всім людям. Виняток становлять лише хворі, у яких спостерігається індивідуальна непереносимість деяких складових.

Як зняти біль при грижі шийного відділу хребта

При наявності міжхребцевої грижі шийних хребців хворий відчуває сильний біль, який посилюється при повороті голови в будь-яку сторону. Зняти неприємні відчуття допоможуть компреси на основі кінського жиру.

  1. Невелика кількість жиру підігрівають до кімнатної температури і накладають на марлю, яку прикладають до місця локалізації грижі.
  2. Щоб підсилити дію препарату, зверху компрес обертають поліетиленовою плівкою, після чого шию укутують теплим вовняним шарфом.

Перше полегшення хворий відчує вже після пари годин після початку процедури, проте знахарі рекомендують тримати компрес протягом ночі.

Лікувати грижу таким чином можна не довше 5 днів, після чого необхідно зробити перерву.

Для поліпшення дії в кінський жир, підготовлений для компресів, можна додати ялицеве ​​масло Для поліпшення дії в кінський жир, підготовлений для компресів, можна додати ялицеве ​​масло. Це ж засіб рекомендується використовувати для масажу при болю в шийному відділі. Через брак ялицевої олії, його можна замінити натуральним медом або муміє.

Варто відзначити і той факт, що медовий масаж не тільки позбавить від болю, але і дозволить нормалізувати кровообіг в тканинах, наповнить їх вітамінами і мінералами, що істотно поліпшить загальний стан.

Лікування грижі часником і каланхое

  1. Для приготування компресу 300 г часнику очищають від лушпиння і подрібнюють в кашку. Для цього можна використовувати як м'ясорубку, так і блендер.
  2. Готову масу заливають склянкою горілки або самогону, після чого ємність ретельно закупорюють і прибирають в темне місце на 10 діб.
  3. Щоб зробити часниковий компрес, готової настоянкою просочують марлю і прикладають до хворого місця на годину.
  4. З плином часу оброблювану ділянку протирають сухою серветкою. Змочувати шкіру не можна. Через день процедуру повторюють.

Зростаюче у багатьох на підвіконні каланхое також прекрасно зарекомендувало себе як засіб, здатний полегшити стан хворого, який страждає міжхребцевої грижею шийного відділу.

  1. Як терапевтичний засіб використовують листя рослини, які необхідно попередньо вимити і прокрутити на м'ясорубці.
  2. Отриману кашку викладають на відріз марлі і прикладають до хворого місця на всю ніч. Тривалість лікування повинна становити не менше 2 тижнів.

Кидати процедури не варто: навіть якщо хворий раніше відчує полегшення, курс повинен бути пройдений до кінця. Тільки тоді він дасть відчутний результат.

Лікування травами і рослинами

Для лікування міжхребцевої грижі можна також використовувати трави, які мають знеболюючим і протизапальним ефектами.

  1. Наприклад, відмінно підійде сабельник. Жменя подрібненої рослини викладають в скляну банку і заливають літром горілки, після чого ємність ретельно закривають і прибирають в темне місце на 21 день. Після закінчення терміну настойку проціджують. Готове засіб приймають тричі на день по 1 ст. л. Лікування проводиться до тих пір, поки стан хворого не стабілізується.
  2. Знайомий усім кульбаба теж нерідко застосовують для лікування гриж. Щоб приготувати ліки, знадобиться взяти півкіло квіток рослини, з яких потрібно буде зварити сироп. Для цього головки квітів заливають 3 л окропу, додають подрібнений лимон і 1 грушу, проварюють на повільному вогні 2 години, після чого додають 2 кг цукру і варять ще півгодини. Готовий сироп остуджують, фільтрують через марлю, розливають по пляшках і прибирають в холодильник. Вживають по 1-2 ст. л. тричі на день.
  3. Щоб досягти максимального ефекту і позбутися від болю, знахарі рекомендують використовувати збір трав. Найкраще для цього взяти пагони чорниці, шипшини, листя брусниці, чебрецю, м'яти, траву лугового прострілу і горця, подорожник. Всі рослини беруться в рівних кількостях і подрібнюються. Готовий збір заливають водою (1: 3) і проварюють на водяній бані чверть години, після чого ємність загортають рушником і наполягають ще протягом 3 годин. Готове засіб проціджують через марлю. Вживати ліки рекомендується по 100 мл тричі на день.
  4. Для лікування грижі шийного відділу хребта можна також використовувати індійський лук. Рослину можна придбати в магазинах трав або оранжереї. Щоб приготувати лікарський засіб, головку індійського лука подрібнюють в кашку і змішують з рівною кількістю рідкого меду. Склад ретельно перемішують і використовують для компресів.

Щоб народна терапія дала кращий результат, не варто забувати про і правильне харчування. У раціон хворого обов'язково повинні входити різноманітні свіжі фрукти і овочі, бобові, арахіс, кунжут і молочні продукти. Завдяки посиленому харчуванню хрящова і кісткова тканина будуть повноцінно формуватися і болю поступово відступлять.

висновок

Перш ніж приступати до рішучої боротьби з захворюванням спочатку необхідно обов'язково відвідати лікаря. Лікування грижі шийного відділу хребта не варто починати без професійно проведеної діагностики, оскільки будь-які неправильні дії в цій галузі можуть призвести до незворотних наслідків.

Читайте також: Комплекс вправ при шийної міжхребцевої грижі