Полезные материалы

Грижа Шморля. Діагностика і лікування

Грижі Шморля (хрящові вузли) - це ураження міжхребцевих дисків, які утворюються через впровадження нуклеозних ядер в тіло верхнього або нижнього хребця. Найчастіше це захворювання з'являється в дитячому віці, в результаті отримання мікротравм або ж Грижі Шморля (хрящові вузли) - це ураження міжхребцевих дисків, які утворюються через впровадження нуклеозних ядер в тіло верхнього або нижнього хребця

Цей дегенеративний процес проявляється у дітей при швидких темпах зростання, коли м'які тканини інтенсивно ростуть і витягуються, а кісткові тканини відстають. У губчатому тілі хребця в результаті утворюються порожнечі, які можуть осісти ЗАМИКАЛЬНОГО пластинами хребців.

теоретично грижа Шморля не є захворюванням, не приносить хворобливих відчуттів і не має клінічних проявів, це скоріше дефект структури хребта, помітний тільки рентгенологам. Він формується в межах хребця і не виступає за його краю, в цьому випадку здавлювання нервових закінчень не відбувається. Але на практиці він свідчить про потенційні проблеми з хребтом в майбутньому - провалах міжхребцевих дисках, схильності компресійним переломам при ударах уздовж осі хребта або великих невекторних навантаженнях на вісь.

Діагностування грижі Шморля

При наявності грижі Шморля у людини можуть виникати болі в спині при фізичних навантаженнях або болю в положенні стоячи і сидячи, які зменшуються в лежачому положенні. Діагностують її за допомогою рентгенографії, з додатковими дослідженнями МРТ (магнітно-резонансної томографії), щоб виключити наявність міжхребцевих гриж, які не видно на рентгенівських знімках, але дають больовий синдром.

Зазвичай на знімку виявляється відразу кілька гриж Шморля, це не поодинокий захворювання, а загальні патологічні процеси в хребцях. Їх наявність говорить про ймовірний розвиток раннього артрозу міжхребцевих суглобів. В результаті грудної і поперековий відділи хребта людини блокуються і втрачають рухливість раніше, ніж це характерно за віком.

Оскільки артрозних процес в даному випадку - явище вторинне, то виявлену патологію потрібно лікувати, як можна швидше. Грижа Шморля не є захворюванням, а просто свідчить про несприятливу обстановку в даному сегменті хребта.

профілактика та лікування грижі Шморля

Краща профілактика грижі Шморля - лікувальна гімнастика і плавання. А ось види спорту з вертикальним навантаженням на хребет краще виключити, це аеробіка і шейпінг, силові тренажери і т.д.

Лікування грижі Шморля націлене в першу чергу на зменшення інтенсивності розвитку артрозних процесів, на відновлення рухової активності в уражених сегментах хребта, на поліпшення харчування хрящових структур міжхребцевого диска, на усунення м'язового спазму.

До ефективних методів її лікування відносять фізіотерапію, голкорефлексотерапії, мікрофармакопунктуру, лікувальну гімнастику. Вибір способу лікування залежить від тяжкості захворювання, фізичного стану людини, його віку.