Полезные материалы

Грижа Шморля хребта: причини, діагностика, лікування

  1. Чому утворюється грижа Шморля?
  2. Як діагностувати захворювання?
  3. Як грижу Шморля лікувати?
  4. Лікувальні процедури при грижі Шморля:
  5. Лікувальна гімнастика при грижі Шморля: відео

Грижа Шморля (або вузли Шморля) - це безсимптомне захворювання хребта, при якому хрящові тканини міжхребцевого диска провалюються в тіло самого хребця

Грижа Шморля (або вузли Шморля) - це безсимптомне захворювання хребта, при якому хрящові тканини міжхребцевого диска провалюються в тіло самого хребця. Міжхребцева грижа Шморля може виникати у молодих людей після сильних вертикальних ударів, при травмах хребта, при піднятті важких предметів, а також у літніх людей з-за вікових змін - низька міцність, щільність кісткових тканин, хвороби суглобів.

Якщо дане захворювання діагностували, то необхідно відразу починати лікування. Наслідки від грижі Шморля неприємні! По-перше, уражений відділ хребта втрачає свою рухливість, а по-друге, тіло хребця ставати слабким, травматичним. Отже, основне навантаження переходить на міжхребцеві суглоби, провокуючи розвиток артрозу, і з'являється ризик тріщин, переломів, надламів хребців. Грижа Шморля може бути грудного відділу, поперекового і шийного відділу хребта.

Чому утворюється грижа Шморля?

Перед тим, як називати причини хребетної грижі Шморля, необхідно зрозуміти, що відбувається при цьому хребетному захворюванні, як воно розвивається, як утворюється. А відбувається наступне: хрящ міжхребцевого диска міцнішає хребця і починає продавлювати його, тобто утворюється мікроперелом кісткових тканин хребця.

А відбувається наступне: хрящ міжхребцевого диска міцнішає хребця і починає продавлювати його, тобто утворюється мікроперелом кісткових тканин хребця

Сутулість може привести до утворення грижі Шморля хребта

Але чому втрачається міцність хребців, чому їх кісткова тканина втрачає щільність? Все залежить від кровопостачання хребта. Якщо Ви активні, здорові, то й активним буде кровообіг у вашому організмі, завдяки чому хребет отримає всі необхідні речовини, мікроелементи і збереже свою міцність. А ось при таких проблемах зі спиною, як сутулість, удари і ін, кровотік буде слабким в області захворювання, відповідно хребці ослабнуть і стануть доступними для освіти гриж.

Крім цього, на освіту грижі може вплинути і генетика організму - спадковість. Якщо в попередніх поколіннях хвороба зустрічалася, то у Вас є шанс теж зустрітися з захворюванням.

Швидке зростання організму в дитячому віці теж може спровокувати розвиток грижі. При інтенсивному зростанні м'яка тканина швидко витягується, а ось кісткова - відстає, утворюючи пустоти в хребцях. Саме ці порожнечі роблять хребець пористим, ламким і вразливим.

Як діагностувати захворювання?

Це дуже важливе питання, тому що дана міжхребцева грижа не має симптомів! Вона не впливає на нервові закінчення і тому абсолютно безболісна! Але діагностувати її, все ж, можливо - за допомогою рентгенологічного дослідження. Тільки рентген покаже область її освіти, розміри і взагалі всю клінічну картину захворювання.

Єдиний можливий симптом грижі Шморля - це втома в спині: м'язи витрачають багато сил на захист і підтримку ураженої ділянки хребта, втрачаючи енергію і швидко втомлюючись.

Навіть при незначних болях, лікар-невропатолог не стане розглядати захворювання як грижу Шморля - ніякого болю не повинно бути! Якщо біль присутній, то це інше захворювання хребта, яке можна виявити за допомогою МРТ - магнітно-резонансної томографії. Дане обстеження визначить причину болю, стадію захворювання і методику лікування.

Як грижу Шморля лікувати?

Основна мета лікування грижі Шморля - не допустити розвиток міжхребцевої грижі або протрузий в ураженій ділянці хребта Основна мета лікування грижі Шморля - не допустити розвиток міжхребцевої грижі або протрузий в ураженій ділянці хребта. Для цього використовуються медикаменти, різні фізпроцедури, вправи і гімнастика при грижі Шморля; оперативне втручання не потрібно! За допомогою анальгетиків і препаратів від запалення усуваються больові синдроми, а потім вже пацієнт переходить до лікувальних вправ, процедурам.

Лікувальні процедури при грижі Шморля:

  1. магнітотерапія і електротерапія (покращують кровопостачання хребта, його дисків, роблячи їх міцними і захищеними).
  2. Водна фізкультура, ЛФК та ​​масаж при грижі Шморля (тонізують м'язовий корсет хребетної системи, надаючи йому сили, активності і відновлюючи рухливість).
  3. Аутогравітаційна терапія (полягає в «Витягненні» хребта , Яке сприяє його природного стану, стану. Для цього використовується спеціальний тренажер в вигляди кушетки з поверхнею, що повторює форму хребта. Притому поверхня складається з рухомих трубок-ребер, які роз'їжджаються під пацієнтом у напрямку до ніг і голові. Таке розтягування знімає втому з хребта, призводить хребці в рух, активізує кровопостачання дисків хребта і знімає навантаження з малозабезпечених нервів).

Лікувальна гімнастика при грижі Шморля: відео

При грижі Шморля, що утворилася від травм або сильних ударів, додатково призначаються препарати для зміцнення всього скелета. Як правило, це вітамін Д разом з кальцієм. Тільки з даними препаратами потрібно бути обережніше: вони сприяють утворенню каменів у нирках і кальцинації зв'язок. Не приймайте медикаменти без призначення лікаря! Тільки лікар-фахівець може визначити ефективність того або іншого препарату, враховуючи його побічні і лікувальні ефекти!

Як бачите, своєчасна діагностика і лікування грижі Шморля хребта можуть допомогти Вам уникнути одного захворювання хребта, які набагато важче і серйозніше. Слідкуйте за своїм здоров'ям, займайтеся фізкультурою, і здоров'я спини Вам гарантовано! Бажаємо успіхів!


Чому утворюється грижа Шморля?
Як діагностувати захворювання?
Як грижу Шморля лікувати?
Чому утворюється грижа Шморля?
Як діагностувати захворювання?
Як грижу Шморля лікувати?