Полезные материалы

Грижа Шморля: причини, симптоми, лікування

Автор: Сергій Єжов - лікар спортивної медицини
Місце в рейтингу авторів : 13 ( стати автором )
Дата: 2017-02-20 Перегляди: 8 323 Оцінка: 5.0

Всі статті автора >>

Медалі статті >>

Триває завантаження статей ...

Останнім часом до мене почали звертатися все більше пацієнтів зі скаргами «на грижу Шморля». Так, саме так вони формулюють свою проблему. Вся справа в тому, що дана патологія частіше є лише знахідкою на МРТ знімку, і рідко є причиною болю. Але саме слово «грижа» до божевілля лякає пацієнта, а особливо вразливі приходять з думкою про неминучу операції. У даній статті я постараюся пояснити суть патології, наскільки вона небезпечна і як правильно займатися в залі, щоб не погіршити процес.

Грижа або вузлики Шморля - це одна з різновидів міжхребцевих гриж, при якій пульпозное ядро міжхребцевого диска проникає в тіло сусіднього хребця, не виходячи за межі фіброзного кільця.

Пульпозне ядро ​​диска продавлює поверхневий кортикальний шар хребця і заповнює, наявні в ньому порожнини губчастої кісткової тканини. Як я вже сказав, в більшості випадків, грижа Шморля протікає безсимптомно і є випадковою знахідкою при обстеженні хребта. Як правило, ніякого лікування не потрібно. Однак, для людей, що займаються спортом, грижа Шморля може бути протипоказанням до окремих видів навантажень.

Основна причина виникнення грижі Шморля - витончення гіалінових пластинок, що покривають тіло хребця, а також остеопороз (знижена мінералізація) кісткової тканини.

Також провокуючими факторами є підвищені осьові навантаження на хребет, що відносить спортсменів до групи ризику по даній патології. Особливо це актуально для силових видів спорту (важка атлетика, пауерліфтинг), спортивної гімнастики, стрибках, фігурному катанні. У спортсменів, як правило, грижі локалізуються в поперековому відділі як найбільш навантажених при заняттях.

симптоми

Грижі Шморля довгий час можуть не викликати ніякої симптоматики, тому що НЕ здавлюють корінців спинно-мозкових нервів. При великих розмірах грижі можуть з'явитися такі симптоми:

  • біль в спині, що виникає при компресійної навантаженні,
  • зменшення гнучкості хребта.

Головною небезпекою є руйнування тіла хребця при великих розмірах грижі, що може привести до компресійного перелому.

Специфічного лікування у даній патології не існує. При вираженій болю призначаються протизапальні препарати (Ксефокам, Вольтарен, Німесил, Моваліс) всередину і у вигляді мазей, міорелаксанти (Мідокалм), нейровітаміни (Мильгамма). При стиханні гострого процесу: масаж, фізіотерапія, ЛФК.

Заняття в тренажерному залі

Остаточний допуск до тренувань дає тільки доктор (невролог, травматолог або спортивний лікар). У залі забороняється виконувати вправи з навантаженням на вісь на спину ( присідання , станова тяга , випади зі штангою ), Вкрай акуратним варто бути і з гиперєкстензии . Також не бажані будь-які види стрибків. Кожне тренування варто завершувати стрейчингу м'язів спини (можна робити вис на турніку, але ні в якому разі не зістрибувати з нього). Обов'язково регулярне обстеження (не рідше 1р / рік) у фахівця з виконанням рентгенограм або МРТ для оцінки динаміки процесу.

Знайшли помилку в статті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. І ми її виправимо!

Схожі статті образний зміст якої знаходить Нові статті
Знайшли помилку в статті?