Полезные материалы

Хребетна грижа поперекового відділу хребта: як лікувати в домашніх умовах?

  1. Раннє лікування - запорука якісної і комфортного життя
  2. лікувальна гімнастика
  3. Корекція способу життя і харчування
  4. народні методики
  5. Що ще рекомендують лікарі?

На жаль, багато людей чують діагноз хребетна грижа поперекового відділу; як лікувати в домашніх умовах таке захворювання? Чи можна позбутися від нього самостійно або потрібна регулярна консультація лікаря? Які ускладнення можуть виникнути?

Міжхребцева грижа - це деформаційні зміни в хребті, при яких відбуваються розриви фіброзного з'єднання і вихід ядра диска на поверхню. Хребетна грижа є ускладненням після тривалого остеохондрозу.

Хребетна грижа найчастіше з'являється саме в поперековому відділі, так як на цю ділянку припадає найбільша максимальне навантаження під час фізичних вправ або будь-якої активності. Дуже часто міжхребцеву грижу викликає робота, при якій потрібно максимальний час проводити в сидячому положенні. У будь-якому з перерахованих варіантів відбувається надмірний тиск зв'язок і м'язів на хребці, що викликає порушення кровообігу, деформацію хрящової тканини.

Раннє лікування - запорука якісної і комфортного життя

Грижі хребта дуже часто діагностуються на пізніх періодах, що викликає труднощі в лікуванні. Хворі не відразу розуміють, що у них відбувається в організмі, і відносять неприємні симптоми до остеохондрозу.

Сигналами, які вказують на міжхребцеву грижу, можуть бути:

  • сильні, ниючі або тягнуть болі в попереку;
  • неприємні відчуття при зміні положення тіла, найчастіше важко встати або сісти;
  • при виконанні комплексу вправ можуть виникати додаткові колючі болі, які поширюються по ходу хребта;
  • неврологічні порушення в кінцівках, з того боку, де розвивається міжхребцева грижа, може пропасти чутливість в нозі;
  • різниця в температурі тіла на обох кінцівках.

Будь-який з цих симптомів повинен стати сигналом до того, що потрібне лікування.

Лікувати хребетну грижу в домашніх умовах можна, але тільки після попередньої консультації з лікарем. Після ретельного обстеження організму, з'ясування причин, які викликали освіту грижі хребта, лікар може запропонувати 2 варіанти лікування: хірургічний і медикаментозний.

Після ретельного обстеження організму, з'ясування причин, які викликали освіту грижі хребта, лікар може запропонувати 2 варіанти лікування: хірургічний і медикаментозний

Операція завжди допоможе позбутися від міжхребцевих гриж. Але ризик розвитку ускладнень дуже великий. Багато пацієнтів стикаються з втратою чутливості в нижніх кінцівках і повної інвалідністю. З огляду на такі факти, потрібно починати лікувати грижу поперекового відділу хребта вдома, виконуючи всі рекомендації лікаря.

лікувальна гімнастика

Міжхребцеву грижу в домашніх умовах потрібно лікувати гімнастикою. Правильно підібраний комплекс вправ допоможе зміцнити м'язовий корсет спини і знизити навантаження на хребет. Невропатологи стверджують, що регулярні заняття вдома за комплексом, який підібрав фахівець, допоможуть домогтися поліпшення рухливості і зупинки розвитку захворювання на 70%. Медичні дослідження також підтвердили, що пацієнти, які займаються по цьому комплексу, перестають відчувати біль в попереку, активно і вільно рухаються, забувають про регулярні прострілах.

[Youtube] JtdFPgNF05k [/ youtube]

Будь-який комплекс вправ на початку повинен виконуватися під наглядом фахівця. При виникненні больових відчуттів в хребті вправу потрібно припинити виконувати.

Комплекс гімнастики для хребта в домашніх умовах виконується тільки в моменти ремісії. При активній фазі або сильних болях вправи робити не можна.

Крім того, найчастіше медики в моменти загострень рекомендують прийом певних медикаментів, щоб лікування грижі хребта проходило ефективніше. Для зменшення болю можуть використовуватися протизапальні препарати, міорелаксанти для зняття напруги в м'язах, вітаміни групи В, які беруть активну участь у відновленні нервових волокон і покращують еластичність хрящової тканини.

Корекція способу життя і харчування

Для того щоб вилікувати міжхребцеву грижу, необхідно переглянути свій спосіб життя і виключити всі чинники, які сприяли розвитку остеохондрозу. Для цього слід дотримуватися такі умови:

  • зменшити кількість фізичних навантажень або носіння тяжкості, які викликали грижу поперекового відділу;
  • для жінок рекомендується виняток взутті на високих підборах;
  • слід правильно чергувати відпочинок, сидячу роботу і рухову активність;
  • визначити для себе проміжок часу, в який можна знімати навантаження з поперекового відділу (це можуть бути такі способи, як лежання на твердій поверхні або вис на турніку);
  • нормалізація ваги, адже дуже часто саме зайву вагу стає причиною ослаблення м'язового корсету спини і освіти міжхребцевих гриж.

Лікувати хребетну грижу потрібно правильним харчуванням. Для цього потрібно повністю виключити жирне, копчене, солоне, кисле і алкоголь. Всі ці продукти провокують сильні больові синдроми і запальні процеси в хребті. Необхідно свій раціон наповнити свіжими овочами та фруктами, рибою, молочними продуктами, желе, холодцем, кістковими бульйону.

Необхідно дотримуватися питний режим. За день хворий повинен випивати не менше 2 л чистої води.

народні методики

Усунути больовий синдром, зняти запалення поперекового відділу можна за допомогою не тільки медикаментів, а й мазей, компресів на основі трав або інших домашніх засобів.

Лікування міжхребцевих гриж можна виконувати за допомогою процедур з медом.

На 100 г меду додається 1 г муміє. Отриманим засобом розтирають поперековий відділ і залишають на кілька хвилин. Змивати растирку потрібно тільки теплою водою.

Зону поперекового відділу розтирають маслом звіробою або берези. Після цього наноситься невелика кількість меду і легкими ударами робиться масаж. Як тільки мед повністю вбереться, необхідно цю ж зону намазати сабельником і укутати шерстяним шарфом на всю ніч.

Для масажу можна використовувати прополіс. Він надасть протизапальний і болезаспокійливий ефект, допоможе зняти запалення.

Застосування всіх рецептів, які містять мед, повинно бути попередньо погоджено з лікарем. Мед може стати причиною розвитку сильної алергії і погіршити стан хворого. Якщо у пацієнта відсутні алергічні реакції на мед, то кожен із запропонованих способів може не тільки принести полегшення, але і наповнити організм необхідними вітамінами, що допоможе у відновленні.

Ефективним буде лікування в домашніх умовах при використанні глини, сухого тепла, скипидару, гречки і масла.

  1. Невелика кількість червоної глини заливається водою. З отриманої маси потрібно зробити корж і загорнути її в марлю. Цю корж підігрівають на сковороді до температури тіла людини і прикладають до місця, де знаходиться грижа хребта. Для зручності і більш тривалого перебування цієї коржі можна використовувати в якості кріплення скотч.
  2. Кінський жир надає тривалий зігріваючий ефект. Якщо його нанести на плівку і прикласти на міжхребцеву грижу, то протягом 48 годин хворий відчуватиме тепло. Люди, які використовують саме цей рецепт, стверджують, що ефект відчутний вже в першу годину лікування.
  3. Відмінними народними засобами в лікуванні можна назвати скипидар і часник. Для компресу потрібно приготувати наступний склад: 300 г часнику і 100 г спирту. Часник подрібнюють, додають спирт і отриману суміш прикладають до попереку. Закривши плівкою і укутавши теплим шарфом, компрес потрібно тримати на тілі не більше 40 хвилин.
  4. Скипидарні ванни надають розслабляючий ефект. Для їх приготування потрібно взяти шматок дитячого мила, натерти на тертці і розчинити у ванні. Перші прийоми ванни повинні бути близько 10 хвилин, потім вони стануть для організму традиційними і можуть досягати 30 хвилин.

Перші прийоми ванни повинні бути близько 10 хвилин, потім вони стануть для організму традиційними і можуть досягати 30 хвилин

Лікування грижі народними засобами ефективно при використанні трав'яних настоянок.

  1. Настоянка з чистотілу і деревію відмінно знімає запальний процес, больові відчуття, зупиняє дегенеративні процеси. Для приготування настоянки потрібно взяти листя рослин і кип'ятити 1 годину. Після цього суміш настоюється протягом 2 діб. Приймати отриману настоянку потрібно вранці і ввечері, при цьому курс прийому не повинен перевищувати 1 місяць.
  2. Добре зняти запалення допомагає настоянка з ромашки. Для цього беруть 1 ст. л. суцвіть і заливають окропом. Через годину отриману настоянку проціджують і приймають всередину по 100 г перед їжею.
  3. По 1 ст. л. родзинок, волоських горіхів і кураги подрібнюються і змішуються. Отриманий засіб приймається всередину по 1 ст. л. 3 рази на день.
  4. Відвар з шипшини допомагає підтримувати оптимальний водний баланс. Якщо до відвару ще додати і мед, то він буде надавати і протизапальний ефект.
  5. Настоянка з квітів бузку. 1 стакан суцвіть заливається 0,5 л горілки і настоюється 10 днів. Отриману настойку приймають всередину по 25 крапель 3 рази перед їжею.

Що ще рекомендують лікарі?

  • Як вилікувати захворювання за допомогою гірудотерапії?

Міжхребцева грижа і остеохондроз прекрасно лікуються за допомогою п'явок. Основне правило, яке потрібно пам'ятати кожному: тільки консультація лікаря і професійна процедура нададуть дієвий ефект.

  • Як лікувати грижу мануальною терапією?

Грижа хребта може бути вправлений на місце вручну. Цей спосіб дуже ефективний, але при непрофесійному виконанні може принести шкоду хребців.

  • Як лікувати захворювання за допомогою рефлексотерапії?

Лікарі при питанні, як вилікувати це захворювання, пропонують пройти курс голкотерапії. Завдяки впливу на конкретні точки і певного температурного режиму м'язи розслабляються, що сприяє покращенню кровообігу і відновленню організму.

  • Як лікувати хребетну грижу за допомогою масажу?

Медики стверджують, що масаж не може бути основним методом впливу на захворювання. Для міжхребцевих гриж масаж буде лікувальним тільки на початкових стадіях або після хірургічного втручання. При масажі міжхребцева зона добре забезпечується кров'ю, в м'язах настає розслаблення, проходить скутість.

Лікування хребетної грижі в домашніх умовах повинен виконувати тільки професійний масажист, при цьому його дії повинні бути узгоджені з лікарем.

Для лікування гриж може використовуватися кілька видів масажу: баночний, медовий, вакуумний, тайський, класичний.

Кожен з цих видів має благотворний вплив не тільки на поперекову частину спини. Всі м'язи розслабляються, приходять в тонус, знімаються больові відчуття, поліпшується кровообіг. Це все сприяє зупинці дегенеративних процесів в хрящовій тканині хребця і допомагає в його відновленні.

Міжхребцева грижа - це завжди серйозна проблема, яку потрібно правильно і своєчасно вирішувати. Як лікувати грижу, які методи використовувати, підкаже тільки професійний лікар. Не варто займатися самолікуванням, всі домашні процедури повинні узгоджуватися з фахівцем, і тоді поліпшення буде швидким і тривалим. Кожен пацієнт гарантовано повернеться до якісної, комфортного життя без болю і скутості в спині.

На жаль, багато людей чують діагноз хребетна грижа поперекового відділу; як лікувати в домашніх умовах таке захворювання?
Чи можна позбутися від нього самостійно або потрібна регулярна консультація лікаря?
Які ускладнення можуть виникнути?
Що ще рекомендують лікарі?
Як вилікувати захворювання за допомогою гірудотерапії?
Як лікувати грижу мануальною терапією?
Як лікувати захворювання за допомогою рефлексотерапії?
Як лікувати хребетну грижу за допомогою масажу?