Полезные материалы

Йога при грижі попереково-крижового відділу хребта

  1. Причини для розвитку грижі попереково-крижового відділу
  2. Підготовка до занять йоги при грижі попереково-крижового відділу
  3. Обмеження і особливості при заняттях йогою
  4. Відео - Вправи при грижі хребта
  5. Рекомендації по виконанню Асанов при лікуванні грижі

Східні методики не завжди отримують належну увагу через свою специфічність і відсутності необхідності приймати якісь важкі і звичні препарати. Так, йога може допомогти значно полегшити дискомфорт при грижі попереково-крижового відділу. Для цього досить ознайомитися з наведеною інформацією і почати підготовку до занять. Східні методики не завжди отримують належну увагу через свою специфічність і відсутності необхідності приймати якісь важкі і звичні препарати

Йога при грижі попереково-крижового відділу хребта

зміст матеріалу

Причини для розвитку грижі попереково-крижового відділу

До факторів розвитку хвороби відносяться відразу кілька причин.

  • травмування будь-якій частині хребта, що може запустити патологічний процес через набряклість і забиття тканин, при цьому початися він може через кілька місяців після удару;
  • недостатня кількість води в тканинах, що призводить до значного витончення сполучної тканини між хребетними дисками;
  • при захопленні вегетаріанської культурою організм позбавляється всіх корисних амінокислот, які потрібні для побудови м'язової та сполучної тканини між хребцями;
  • сидячий спосіб життя також може спровокувати грижу, так як хребет не буде отримувати достатнього навантаження, що може привести до часткової атрофії сполучної тканини і м'язів;
  • при постійних надмірних навантаженнях на організм, особливо при їхньому супроводі різкими рухами, хребетні диски можуть почати просідати, що виллється у вигляді розвитку грижі;
  • постійне сидіння або стояння в незручних позах, що призводить до неправильного розподілу навантаження уздовж всього хребта.

Розвиток грижі міжхребцевого диска

У таблиці можна побачити не тільки причини, але і процентний показник хворих, які захворіли грижею попереково-крижового відділу через конкретного фактора.

Причина Кількість хворих
Травма 15%
Недостатня кількість води в організмі 2%
Відмова від м'ясних і молочних продуктів 5%
Сидячий спосіб життя 21%
Підвищене навантаження на хребет 45%
Постійне сидіння в незручній позі 12%

Увага! Наведена статистика не може враховувати всі випадки ураження хребта грижею, так як в опитуванні не можуть взяти участь всі хворі.

Підготовка до занять йоги при грижі попереково-крижового відділу

Перед тим, як почати займатися йогою необхідно пройти підготовчий етап, який дозволить організму отримати від східної терапії максимум сил і енергії.

Перед тим, як почати займатися йогою необхідно пройти підготовчий етап, який дозволить організму отримати від східної терапії максимум сил і енергії

Зразкове меню правильного харчування

  1. Повністю переглянути своє харчування, склавши раціон з необхідною кількістю білка, жирів і вуглеводів. Розрахувати конкретні показники допоможе дієтолог, який зважить пацієнта, визначить його ІМТ, перегляне анамнез і поточний стан хворого. Тільки достатня кількість вітамінів і корисних мікроелементів дозволить відновити обмінний баланс в організмі, що значно зміцнить опорно-руховий склад.
  2. Повна відмова від куріння і вживання алкогольних напоїв. Їх похідні виводять і окислюють значну частину корисних мікровещества. Це негативно позначається на стані всього організму, в тому числі і хребта. Особливо небезпечна при наявності шкідливих звичок втрата кальцію, який відповідає за міцність і силу кісткової тканини.
  3. Мати повноцінний сон і відмовитися від значних фізичних навантажень. Це необхідно для забезпечення повноцінного відпочинку хребта і зняття з нього навантаження. Якщо пацієнт буде довгий час перебувати в сидячому положенні, ходити і займатися важкими фізичними навантаженнями, грижа буде доставляти все більше дискомфорту, що може привести також до оперативного втручання.

Перед виконанням асан необхідно забезпечити повноцінний відпочинок хребта і зняти з нього навантаження

Увага! При виборі йоги для усунення симптомів грижі хребта варто обов'язково точно дотримуватися техніки. Якщо порушити їх, може статися защемлення нервів, зміщення дисків і розростання грижі.

Обмеження і особливості при заняттях йогою

При наявності в анамнезі грижі попереково-крижового відділу все заняття йогою повинні виключати сильну фізичне навантаження і активність, так як через це сильно прогресує симптоматика хвороби. При виконанні Асанов не може бути конкретного часу для занять, так як все залежить від складності хвороби, стану пацієнта і його віку.

Якщо раптом поза приносить біль або здається надмірно складною, необхідно звернутися до лікаря, який замінить асан або допоможе з'ясувати причину болю. Іноді вона криється в порушенні техніки виконання пози. Максимальна кількість повторень комплексу - три, так як підвищена втома не йде на користь пацієнтам і може спровокувати навіть стрес і депресію.

Варто розуміти, що незважаючи на позитивні сторони методики, для неї є ряд обмежень, до яких відноситься відсутність медичного обстеження і вік пацієнтів до шести років. Іноді для занять потрібно використання килимка та інших підручних засобів.

Увага! Заняття йогою впливають на весь організм, підвищуючи його імунітет і опірність до зовнішніх інфекцій і збудників.

Відео - Вправи при грижі хребта

Основні асани при грижі попереково-крижового відділу

Фахівці та інструктори виділяють тільки п'ять поз, яких необхідно дотримуватися і виконувати при наявності описуваного діагнозу в анамнезі. Тільки вони дадуть реальні результати і при цьому не заподіють шкоди всьому організму і не ускладнять хвороба.

  1. Урдхвоттанасана. Необхідно прийняти положення стоячи, ноги на ширині плечей. З ідеально рівною спиною акуратно заведіть руки за голову і утворіть кистями замок. Після цього необхідно міняти положення рук. З кожним подихом спочатку вгору дивляться кісточки, потім внутрішня сторона долонь. Дихати слід повільно і так само повільно обертати руками. Обов'язково втягніть живіт і тримайте весь торс в напрузі.

    Урдхвоттанасана

  2. Асан собаки обличчям вниз. Спочатку необхідно прийняти вихідне положення. На витягнутих руках зафіксуйте пальці рук у прямій стопи, ноги бажано також тримати прямими і разом. Після цього плавним рухом на вдиху перекочуємося на носочки, а потім з наступним вдихом на п'яти. Спина не повинна змінювати свого становища. Як тільки ви не зможете більше виконувати асан, його необхідно закінчити плавно, завівши руки за голову і скріпити їх у замок. Спина також залишається в зігнутому стані. Постоявши 10 секунд в такому положенні можна мережу або встати.

    Асан собаки обличчям вниз

  3. Урдхва шванасана. Початкове положення таке ж, як і в другому асан. Але при цьому ноги необхідно розвести на ширину плечей, а плечову частину притиснути до тулуба. Далі повторювати перекочування, як в минулому позі. Ця вправа є єдиним, яке фахівці рекомендують виконувати до помітної втоми.
  4. Метелик. Спочатку необхідно лягти і розставити ноги і руки в сторони під максимально зручним кутом. Після цього на вдиху необхідно підняти ноги в прямому положенні, а при видиху опустити їх і розвести знову в сторони.
  5. Шавасана. На думку пацієнтів, ця поза є найприємнішою, так як не вимагає ніяких фізичних навантажень. Вона дозволяє розслабитися і зняти напругу. Для виконання необхідно лягти на підлогу на живіт або на спину, прийнявши будь-який зручний становище. При цьому тіло необхідно максимально розслабити. Незважаючи на гадану простоту, цей асан є одним з найскладніших. У такій позі дозволяється навіть заснути, так як цього буде говорити про максимальний рівень розслаблення.

    шавасана

Увага! Починати лікування і заняття необхідно з одноразового повторення кожного асана. Поступово навантаження варто збільшувати і займатися мінімум півгодини. Якщо спина починає втомлюватися, краще перервати заняття.

Рекомендації по виконанню Асанов при лікуванні грижі

При виконанні цих вправ можна поступово додавати інші асани, але при цьому варто враховувати кілька важливих побажань:

  • не варто виконувати асан, якщо він доставляє значний дискомфорт і викликає больові відчуття;
  • обов'язково виконуйте всі рухи м'яко, плавно, неквапливо без різких рухів;
  • перші п'ять сеансів слід відмовитися від виконання Асанов, що вимагають скручування, так як тілу необхідно звикнути до навантажень;
  • наведені асани після звикання, на це знадобиться буквально 5-10 днів, варто виконувати тричі на добу кожен день;
  • при неможливості або складності виконання якогось руху варто залишити його або поступово тренуватися, щоб не пошкодити спину;
  • не варто думати, що вже перший сеанс зніме з вас все симптоми;
  • йогою варто займатися все життя, так як навіть повне зняття симптоматики не дає гарантію того, що хвороба знову не повернеться і не ускладнитися.

Йогою варто займатися все життя

Увага! Після цього комплексу вправ хворий помітить, як поступово покращиться стан хребта, м'язи стануть більш еластичними і будуть легше переносити надходять навантаження.

Дотримання рекомендацій та систематичне виконання описаних поз для усунення грижі та зняття її симптомів з попереково-крижового відділу дозволить за кілька занять відчути реальне поліпшення свого стану.

Читайте нашу нову докладну статтю про вправи при грижі поперекового відділу .

Для запобігання ускладнень займатися йогою краще під керівництвом грамотного інструктора і попередньо проконсультуватися з лікарем. Іноді фахівець може обмежити число дозволених Асанов, поки пацієнт не звикне до нової для нього навантаження.

Крім цього, лікар може порадити поєднувати йогу з іншими методиками. Корисно виконувати лікувальний масаж, приймати розслаблюючі ванни. При необхідності будуть призначені лікарські препарати. Тільки так можна буде надовго забути про проблеми зі спиною і хребтом.

Сподобалася стаття?
Збережіть, щоб не втратити!

Оцініть статтю:

Сподобалася стаття?